Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #201  
Old 10-26-2012, 23:29
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Bármilyen változtatás ha felmerül, azt a kérdést érdemes feltenni: Ha megvalósulna, onnantól választanád magadnak a félelf fajt? Vagy elfogadnád szövidnek?
Ha a tanyái kicsivel többet termelnének, kapna +5% védőerőt, és eltörlődne a támadómalusz, attól még ugyanolyan használhatatlan marad. Kétszer annyi toli férjen a kocsmákba? ez túl durva javaslat.

Én akkor választanám magamnak, vagy szövetségesemnek a félelfet, ha
1. olyan erős hadis-tolis tudna lenni, mint egy gnóm ---> Ez azért ne legyen, mert a félelf inkább ne legyen olyan, mint a gnóm, színesebb a játék, ha más játékstílust képvisel
2. megéri tartani, mert sok lóvét össze tud lopni. ---> Ez az egyetlen járható út, azon kell elgondolkodni, hogy hogyan megvalósítható.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
Sponsored Links
  #202  
Old 10-26-2012, 23:53
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Csak mondok egy durvát a szemléltetés kedvéért: mi lenne, ha maradna minden ugyanígy, csak a könyvtárkulcson vagy a bankon át tudna lopni?
Erre már volt számtalan variációs javaslat, és amíg a többszemesek tömegével írják a tekit 200on és 30 bankkal mindenkinek kényelmes a pénztartás addig 90%a a játékosoknak úgyis ellenezni fogja.

Kétszer annyi toli férjen a kocsmákba? ez túl durva javaslat.-Csempe

Ez miért túl durva javaslat szerinted? Aki arra használná, hogy több tolit tartson, az amúgy is hülye, mert a 30%al mindenkin átlop, anyagot meg ugyanúgy nincs akitől hozzon. Ez legalább eredményezne egy 15%os szabadkezet a feles kiépítésénél. És ha ezt pl barakkba váltja, akkor legalább nem kell olyan változtatásokat eszközölni, hogy akkor most nőjön a támadóereje vagy ne. A 15%ból mindenki szíve szerint eltudja dönteni mennyit használ ki.

Szerk. Von a hozzászólásodhoz még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy azért hasonlítom a felest a gnómhoz, mert 4. szint után lényegében a gnóm veszi át a feles szerepét, és a gnóm ÉLETKÉPES! Tehát a felesnek vele szemben kell tartania a lépést, hogy használható legyen.

Last edited by Pirostraktor; 10-26-2012 at 23:58..
Reply With Quote
  #203  
Old 10-26-2012, 23:58
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Kétszer annyi toli férjen a kocsmákba? ez túl durva javaslat.-Csempe

Ez miért túl durva javaslat szerinted?
Mert innentől végképp lehetetlen lesz emberrel játszani, mert egy félelf lazán kitekiz, vagy éppen varizni gnómmal, mert a félelf simán szétgyilkol.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #204  
Old 10-27-2012, 00:02
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Erre már volt számtalan variációs javaslat, és amíg a többszemesek tömegével írják a tekit 200on és 30 bankkal mindenkinek kényelmes a pénztartás addig 90%a a játékosoknak úgyis ellenezni fogja
Ezzel tökéletesen tisztában vagyok. De ahogy mondtam, szerintem nem illik a játék profiljába hogy pont 200 hekin bárki tud zavartalanul és kockázat nélkül termelni - máshol meg egyáltalán nem, vagy ki kell érdemelnie, ami meg teljesen más tészta.
Hisz ahogy a mellékelt ábra is mutatja, a 200 hekis termelés mellett nem jó gyakorlati érv hogy mert az újonnan regisztráltak is tudják használni, mert ők egyáltalán nem állnak azon a szinten, hogy ilyet használjanak kezdésnek.
Csak a kényelem az érv e mellett, ami sehol máshol nem érv, tehát itt is falsul hangzik...
A bank ebből a szempontból más, mert az pénzt lehet fosztani is, de tekit csak lopni lehet.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #205  
Old 10-27-2012, 00:05
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

A további részében kifejtettem, hogy szerintem ésszerű játékos emiatt nem tartana több tolit, de nem kötöm az ebet a karóhoz, ha nem tetszik, hát nem tetszik

Az emberről egyelőre szerintem értelmetlen beszélni. Amíg az elsődleges tolis fajt a felest nem sikerül megmenteni, addig az enyhített verziója, az ember, esélytelen sajnos...
Reply With Quote
  #206  
Old 10-27-2012, 00:06
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Szerk. Von a hozzászólásodhoz még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy azért hasonlítom a felest a gnómhoz, mert 4. szint után lényegében a gnóm veszi át a feles szerepét, és a gnóm ÉLETKÉPES! Tehát a felesnek vele szemben kell tartania a lépést, hogy használható legyen.
Én értelek, de a kettő vagy-vagy. Tehát a feles ebből a szempontból jobb lesz mint a gnóm, akkor mindenki felest fog választani, ha meg nem, akkor senki nem fog továbbra sem felest választani. Tehát hiába kap bónuszt meg tüntet el máluszt, ha gnóm továbbra is jobb marad, akkor továbbra sem lesz feles a játékban.
Ezért gondolnám azt, hogy másfelé kellene mozdulni, ami mást nyújt mint a gnóm, tehát más taktikai megfontolásért lenne érdemes felest választani, mint tolis gnómot
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Von For This Useful Post:
  #207  
Old 10-27-2012, 00:08
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
De ahogy mondtam, szerintem nem illik a játék profiljába hogy pont 200 hekin bárki tud zavartalanul és kockázat nélkül termelni - máshol meg egyáltalán nem, vagy ki kell érdemelnie, ami meg teljesen más tészta.
Tisztában vagyok vele, és teljesen egyet is értek veled. A gond, hogy kivitelezhetetlen... Legalábbis én személy szerint belefáradtam abba, hogy ha az ember valami hasonló javaslatot tesz, kap 9-10 utazási utalványt melegebb éghajlatra.

Ugyanakkor attól, ha átlopható lenne a kulcs, még mindig nem lenne több feles fenti szinteken.

Last edited by Pirostraktor; 10-27-2012 at 00:11..
Reply With Quote
  #208  
Old 10-27-2012, 00:13
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Tisztában vagyok vele, és teljesen egyet is értek veled. A gond, hogy kivitelezhetetlen... Legalábbis én személy szerint belefáradtam abba, hogy ha az ember valami hasonló javaslatot tesz, kap 9-10 utazási utalványt melegebb éghajlatra.
Ez a baj, hogy nem utalványt kapsz, hanem csak lefelé ujjacskát. Pont ennyi is az értéke.
Érvek ha ütköznek, annak van értelme.
Off vége
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #209  
Old 10-27-2012, 00:15
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

én olyasmit tudnék elképzelni hogy a félelf támadomalusz helyett kapna szembemenetelre és hazakisérésre támadobonuszt(amit esetleg a támado szovijei ellen is felhasználhatna)
a szintenként novekvo szerintem se járhato ut
igy például annyi támadobonuszt kaphatna ahány %kocsmája van
valahogy ugy kéne belőni hogy kontratámadásokkal tudja védeni a foldjét
igy nem az lenne hogy a felest kiutik a szovijei kozul aztán meg csak pisloghat es reménykedhet hogy tud annyit lopni ami fedezi hogy a szovijei kozé visszafedezzen
és igy bevállalhatná hogy pofátlanul belopkod izmosabb szovikhez is akár

a gnom átlopása az szerintem ugy lenne esetleg játhato ut hogy "a félelfek annyira jo tolvajok hogy 10-bol 2-3 alkalommal át tudják lopni a konyvtárkulcsot is"

a legfontosabb szerintem hogy meg tudja védeni a foldjét (anélkul szerintem xart sem ér igazábol )
Reply With Quote
  #210  
Old 10-27-2012, 00:16
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Ugyanakkor attól, ha átlopható lenne a kulcs, még mindig nem lenne több feles fenti szinteken.
Az nem igaz. Gnómként azért csak benntartod a tekiket ha nincs kopás éppen. Nem hiszem, hogy egy gnóm tulajdonosa rohan a géphez ha hazaért a teki. Ráér az addig míg a következő kopás be nem jön.
Legalábbis most még.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 14:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 07:06


All times are GMT +1. The time now is 15:31.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu