Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #511  
Old 03-18-2008, 14:17
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
Egy javaslatot azért ellenzek mert szerintem rossz, és azért támogatom mert szerintem jó.
és nem nekem hanem a játéknak.
Az SZK-n levő országoktól elvonatkoztatva, mi a rossz szerinted a javaslatban?

Az SZK országokat most tegyük félre, ez egy köztes állapot, és rengetegmindent rá lehet húzni ilyen alapon: azt is, hogy ha egyszer első voltál 3 évig, akkor másfél év kihagyás után miért nem tudsz fordulni az 5. szintre.

A hosszú kihagyás más csoportokban is meglepő eredményeket hozhat, amikor visszajössz: lehet, hogy a drágakő árára hagyatkoztál, mielőtt szabira mentél volna, és pár hónap múlva a drágakő semmit se ér. Ilyenkor is hátrányban vagy, hiszen ha az elmúlt hónapokban játszottál volna, akkor sokkal több pénzt összeszedtél volna a drágakő eladásából, mint így. Lehet, hogy az olcsó katonapiacra építettél, de az már a múlté, most már nincs katona a piacon, esetleg csak 50ezerért. Itt is nyilván hátrányban vagy azokkal szemben, akik még be tudtak vásárolni az olcsó katonákból.

Azt gondolom, hogy teljesen normális, hogy hosszú kihagyás után egy teljesen más közegbe érkezel vissza, mint amilyennel elmentél. Az országod változatlan, a körülmények körülötte azonban változtak. Ez nemcsak az elsó 4 szinten van így, de az 1/A-ban is.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #512  
Old 03-18-2008, 14:44
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nekem több javaslat is jobban tetszik, mint ez. Mindegyiknél indokoltam, hogy miért. Nem írom le újra...
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #513  
Old 03-18-2008, 15:06
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Nem tartom jó ötletnek, hogy az alsóbb régiókban korlátlanul lehessen a klánok között ugrálni. Azt hiszem, hogy a top30% alatt bőven van mindenkinek lehetősége csatázásra és taktikázásra, nem szükséges annyi klánt megjárni, hogy a belépés már problémát okozzon. A felső régiókban szükséges plusz egy taktikai elem, azt gondolom, hogy a top30%-hoz kötés biztosítja, hogy ez valóban csak a felsőbb régiókban van használva, és a frissen felérkező országokat nem érinti hátrányosan.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #514  
Old 03-18-2008, 15:36
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nekem tovabbra is tetszik, leven hogy kb ez volt az eredeti felvetes is.

Jo otletnek tartom az 50-es hatar eltorleset is....
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #515  
Old 03-18-2008, 16:43
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nekem 2 dolog nem tetszik benne.
1. A nagy klánok szétválása legtöbbször JKSZ-t eredményez.
2. Túl nagy büntetésnek érzem SZK-n a körönkénti 3 topkör vesztést. (Lefordulásnál illetve B-ből fordulásnál viszont ez indokolt, de itt nem)

Azért azt elismerem, hogy a jelenlegi helyzetnél jobb.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #516  
Old 03-18-2008, 16:49
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
1. A nagy klánok szétválása legtöbbször JKSZ-t eredményez.
Az egész javaslat erről szólt, hogy könnyebben szét lehessen válni, szükség esetén esetleg vissza is.

Tudom, hogy volt javaslat a "részklánokra", ez egyelőre teljesen szándékosan pihen, és nincs sem a megfontolás alattiak között, sem az elvetettek között.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #517  
Old 03-18-2008, 16:58
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az egész javaslat erről szólt, hogy könnyebben szét lehessen válni, szükség esetén esetleg vissza is.

Tudom, hogy volt javaslat a "részklánokra", ez egyelőre teljesen szándékosan pihen, és nincs sem a megfontolás alattiak között, sem az elvetettek között.
Olyan javaslatom is volt, hogy ugyanabba a klánba visszalépni lehet kedvezményesen.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #518  
Old 03-18-2008, 17:05
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Olyan javaslatom is volt, hogy ugyanabba a klánba visszalépni lehet kedvezményesen.
Ez teljesen kiszámíthatatlanná teszi, hogy egy adott orzság hova fog érkezni. Lehet, hogy 1%-ot kell csak leadnia, de lehet, hogy 20%-ot. Ezzel a környezet nem tud számolni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #519  
Old 03-18-2008, 17:17
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ez teljesen kiszámíthatatlanná teszi, hogy egy adott orzság hova fog érkezni. Lehet, hogy 1%-ot kell csak leadnia, de lehet, hogy 20%-ot. Ezzel a környezet nem tud számolni.
Hát a környezet joggal feltételezheti, hogy nem fog 20%-t leadni, ha 1%-t is leadhat. De befejezem, hiszen ez a javaslatom nagyon kevés játékosnak tetszett.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #520  
Old 03-18-2008, 17:20
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Hát a környezet joggal feltételezheti, hogy nem fog 20%-t leadni, ha 1%-t is leadhat. De befejezem, hiszen ez a javaslatom nagyon kevés játékosnak tetszett.
Szerintem ez nem feltétlenül jogos feltételezés. Ha másokkal akar szövetségbe összeállni, akkor 20%-os leadás lesz. Ez csak azt segítené, hogy kiteszek valakit a klánból, aztán visszaveszem. Azt nem, hogy az illető más szövetséget alapít, vagy máshova belép. Ha a 10 fős szövetségből ketten kiválnak, akkor már a nagyobb százalékot kell leadnia, és egy ilyen kiválást egyáltalán nem tartok elképzelhetetlennek, de még csak visszaélésekre se kell gyanakodni egy ilyen miatt.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 00:05.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu