Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 08-26-2007, 22:27
szajonara szajonara is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2007
Location: Budapest
Posts: 78
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default Kéne egy kis handicap!

Az előzőleg nyitott témám már régi keletű dolog volt csak kíváncsi voltam. Most viszont sokkal nagyobb gondom van, fenn vagyok az 5/U tetején 600 heki körül, várom, hogy leteljen az 1800 köröm, felettem már csak olyan orik vannak amik 1000-2500 heki körül lehetnek. Ami a gondom, hogy állandóan beütnek, pedig a távolbalátás alapján 16-30 körökre küldik ki a seregeiket, 20-30K lóval, az egyetlen ahogy vissza tudnék vágni, hogy lelopom a tekijeiket. Ami nem lehetséges sajnos, mert aki a legközelebb van annak is 25000 pont a különbsége tőlem. Mindhez bejutottam de sikertelenek az akciók. Ez így eléggé nem fair, nem lehetne a lopást úgy korlátozni, hogy csal lefele éljen a 10000 pont különbség? Sajnos junior member vagyok és nincs írásjogom a javaslatokhoz, de remélem Ati elolvasod és mondasz valami bíztatót. Emellet javaslatokat várnék a helyzet megoldására mert még 700 köröm van feljutásig, és elég unalmas így játszani. Ők üthetnek de én tehetetlen vagyok.
Sponsored Links
  #2  
Old 08-26-2007, 22:59
Toti Toti is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Bp. Újpest
Posts: 549
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

megoldásként a max hekin való lépést javaslom. visszaviszed magad 600 hekire és lépsz. nem kell megvárni az 1800 topkört. vagy megoldásként átépülés, úgy hogy ki tudd védeni a támadót. ilyen távra azért lehetséges. viszont pénzigényes.

A felfelé való korlátozás nélküli lopkodás meg nagyon nem jó ötlet sztem. egy 20-50k, vagy esetleg 100k értékkülönbségű termelő orit lopkodni, akit egy tolis bármikor levesz, nem vmi fair dolog. üssék, és lopkodják az egy súlycsoportban lévő orik egymást.
  #3  
Old 08-26-2007, 23:20
szajonara szajonara is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2007
Location: Budapest
Posts: 78
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Elösször is 600 hekin vagyok, másodszor a topkörök már rég letudva az 1800 az a minimun játék idő, nem tehetek róla hogy kezdő létemre 1000 kör alatt 18. helyre jöttem, és pont ez a bajom az innen max felvifető heki 600, ök meg fent vannak 1000-2500 hekin, nem lépnek szintet és beütögetik a szabályosan játszó normál hozzájuk képest kis országokat. Azért az szerintem fair lenne ha akárhol ilyenbe botlasz azt lehessen lopni, miután 2x-3x estleg 4x akkora orival beütött, mint a felvihető maximum, kivéve 1/A. Az átépítés meg lehetetlen, van elég pénzem hogy megcsináljam, de akkor csak tornyom és íjjam lehetne, így bárki 500 tolval lepona, nem is beszélve az ártó varikról. Még ha nem is lopni őket bár a bosszú édes lenne , miután én nem ártottam nekik, de valmi fajta védelem, mert nincs ez így jól.

Last edited by szajonara; 08-26-2007 at 23:34..
  #4  
Old 08-26-2007, 23:24
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

20k lovat nem fogsz meg 600 hekin mfként? ha meg nem mf, szövivel simán véded.

szomorúnak tartom, hogy cselekvés helyett a fórumra írogatsz. ati szokta ilyenkor azt mondani, hogyha problémát okoz a max föld közeli hekin fellépni, akkor egyszerűen ne ott lépj fel. ebben igazat adok neki.
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
  #5  
Old 08-26-2007, 23:47
szajonara szajonara is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2007
Location: Budapest
Posts: 78
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

600 hekin van 8k íjam toronyban 5k varim 6k tolim ennek ellenére beütnek. Akik meg a max heki közelében vannak tehetetlenek velem és a szövimmel szemben szemben, de ezek nem max körül vannak, örülnék ha valaki végigolvasná amit írok, mielött ilyeneket ír. "Szomorúnak tarom hogy egy 600 heki/oris szövivel nem tudod megvédeni magad egy 1500 heki/oris szövivel szemben" te hogy csinálnád okoska?
  #6  
Old 08-26-2007, 23:53
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 6%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by szajonara View Post
te hogy csinálnád okoska?
Az okoska nem tudom,hogy csinálná ,de én csak annyit tudok mondani ,hogy pehhed van sajna,hogy gyorsan felmentél maxra
  #7  
Old 08-26-2007, 23:57
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

szóval van szövid is, szuper. négy ország össze kell, hogy dobja a sereget egy körre, amikor állításod szerint 20 körökre jönnek ki, szóval jóval előre tudtok rá készülni. a hangnemedet meg kérlek mellőzd velem szemben.

mfként így csinálnám 45% barakk elittel 10% torony íjjal, szövibe nem tudom elhinni, hogy nem tudjátok megfogni, egyszerűen lehetetlen.
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
  #8  
Old 08-27-2007, 00:04
szajonara szajonara is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2007
Location: Budapest
Posts: 78
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Bocs a hangnem miatt, de látom nem egy malomba öllünk, azt írtam 20-30k lóval jönnek, amikor ütöttek 14k íly volt az orimban ez a max amit mozgosítani lehet 50% segítségküldéssel, mi 1toli én, 1vari, 2 hadi felállásban vagyunk, ha volna annyi íly a szövibe hogy megfogjon 30k lovat mit amivel utoljára jöttek akkor a hadisok már nem lennének hadisok többé, és mint ahogy kiemeltem többször nem a max heki körüli emberekkel volt a gond hanem a max háromszorosával.
  #9  
Old 08-27-2007, 00:09
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

tisztában vagyok mindennel, amit írtál, ezért mondom, hogy szomorúnak tartom, hogy egy szövetség 600 hekin nem tud megfogni 30k lovat.

segítségül leírtam amit, hadikba 45-10, ha meg ragaszkodtak a vari/toli full íjjhoz, ami fentebb nem valószínű, hogy érdemes, akkor a vari is átnyomhatja beléd az íjjait. nem tudom h 600 hekin mennien ugranának rá azonnal, de a hadikból könnyebb. ha van sok pénzed, a full íjjad mellé veszel 1k elitet kv közbe, behívod a hadiktól az eliteket és kirakod a piacra az 1k elitet, így elitek is védik az országodat.
ennél többet nem tudok segíteni, sok sikert a védéshez!
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
  #10  
Old 08-27-2007, 00:41
szajonara szajonara is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2007
Location: Budapest
Posts: 78
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Most csak azért vagyok így mert a rendes környékünkön(600) sok a gnóm vari és az átózásuk ellen építettem át magam ebbe a felállásba. Pár napja még több íj volt több toli és sokkal kevesebb vari. De itt a dilema viseljem a sokkal nagyobbak ütését vagy védjem a tolik gyilkolását ami egy félelfnél fontos feladat. Azért nyitottam ezt a topicot, mert a normál környékem nem probléma, csak kellemetlen amikor ekkora erőfölénnyel jócskán 1000 heki feletti orikkal közbeszólnak a játék rendes menetébe. A környékünkön rendesen megy az adok kapok, ki lehet játszani mindent, de ez kicsit mellbevágott. Ami a másik gond hogy a két hadisunk ló/íj felállásban vannak és ez normál körülmények között bőven elég. 600 hekin senki sem tudott eddig beütni engem és a varit, a hadisokkal előfordult de ők könnyen visszaszerzik. Amire célozni akarok, hogy 1000 heki felett már rég 3 ban kéne lenniük nem itt, megoldhaó hogy mi is felmenjünk annyira de akkor ha lépni akarok több hétre szabira kéne tenni az orit, hogy ne legyen több 600náll.
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Kis segítség kéne: bejön Nektek ez a weboldal? Ati Egyéb 8 08-17-2007 15:04
gyors segitség kéne HV-hoz Aliana Segítség 12 03-31-2007 06:47


All times are GMT +1. The time now is 04:40.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu