Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #1  
Old 07-11-2007, 13:28
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default 08.01. Elf

Milyen stratégiát lehet vele játszani? Mikre képes? Magányos, vagy szövetségi játék mellett jobb? Milyen egységeket célszerű tartania? Milyen épületeket célszerű tartania?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 07-11-2007, 23:30
Artúr's Avatar
Artúr Artúr is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 146
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Kiknek ajánlom:
- Akik békésen gazdálkodva, biztonságban szeretnének játszani
- Akiknek nincs sok idejük játszani
- Magányos farkasoknak
- Akik azért nem vetik meg az alkalmi tolvajkodást
- Akik az 1/A csoportban is inkább védekeznének

Stratégia: A provokatív játékstílus kerülendő, mert faji hátrányai miatt az elf nem tud komoly kárt tenni szomszédaiban, viszont cserébe erős védelmi bónuszokkal rendelkezik. Bányák tartását a -30% termelés miatt nem javaslom. A faji előnyei miatt felfedezéssel is szépen haladhatunk.
A deffenzív játékstílus miatt íjjász sereget javasolok, toronnyal. A tudós elf íjászok, toronyban, adják a hódító legerősebb katonai védelmét.
Szövetségbe tolvajnak nem a legjobb mert agresszív tolvajakciókkal nem nagyon tud kárt okozni az ellenfeleknek.
Gyakorlottabb játékosok használják hadi vagy varázsló beállítottsággal is. Ekkor az ellenséges tolvajok fokozott kockázatot jelentenek ezért ezt a stratégiát kezdőknek nem ajánlom.
Az 1/A csoportban extrém erős védelem kiépítésére is elfet használnak.

Az elf gyengéje hogy, ha egy jól felépített szövetség rászáll nem tud igazán visszavágni. Illetve egy kiélezett félelf könnyen ellophatja tekercseit. Katonailag magányos farkas hadisok és orkok is eredményesen támadhatják.

Nagyon jól használható az elf faji varázslata. Ha folyamatosan fentartjuk a támadók 90%-a más célpontot keres.

Az elfhez legjobban illeszkedő személyiségek: tudós, kereskedő, gazdálkodó.

Mivel a tekercseit csak tolvajokkal tudja védeni aránylag sok kocsmát érdemes tartania (legalább 20%-ot javaslok). A többi érdeklődés szerint változtatható.

Az általam javasolt kezdő épületarányok:
Ház: 19%
Barakk: 12%
Torony: 12%
Tanya: 12%
Kocsma: 24%
Templom: 18%
Egyéb 3%
__________________
I am a man who walks alone...

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták kínaiul; mi realisták meg lőni.

Eladó egy kitűnő állapotban lévő II. világháborús francia karabély. Sosem lőtek vele, egyszer leejtették.

Last edited by Artúr; 07-15-2007 at 22:35..
Reply With Quote
  #3  
Old 07-11-2007, 23:31
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Ez az, valami ilyesmikre gondoltam!
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #4  
Old 09-13-2007, 14:46
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Csoporttól függően rá lehet gyúrni még egy kis védelemre, ha sok a hadis, sok a szövi, nem biztos hogy az lesz az első ,hogy lelopnak. Egy pici változtatással rá lehet gyúrni a katonai támadások kivédésére.

Soknak tartom a 12% tanyát, valamint a 3% egyebet.
Én a 11% tanyát, és az 1% egyebet favorizálom.

Így:

Ház 19%
Barakk 18%
Tanya 11%
Könyvtár 2%
Őrtorony 18%
Kocsma 21%
Templom 11%
Bank 1%


Ez az elf tolizásra is alkalmas, sokmindenkit le fog tudni lopni a környékén.
Amiben kicsit gyenge, az a varizás. Igazából ez arra jó, hogy a védelmi varázslatokat fenntartsa magán folyamatosan, meg azért a hadikat így is meg fogod tudni nézni, sokat ér az a 45% tudomány (amennyiben tudós személyiséget veálsztassz, alap esetben 40% a maximum).

A 21% kocsma miatt állandóan magas lesz a katonai morálod, így nem kell attól tartani, hogy mindenki meg fog téged verni. 18% batakk/toronnyal 96%-100% közötti katonai morállal... Nem lesz piskóta a védelmed.

Feljebb jutva, vagy harcos csoportban azt a 18%-ot lehet emelni a kocsmák hátrányára. Egy 25-25 vagy egy 30-30 %-os magányos farkas tudós elfet nem sokan fognak beverni.

Ábrándokba senki ne essen, üthetetlen ország nem létezik. Egy 50%barakk 50%torony elfet is meg lehet ütni. Persze ahhoz nagyon kemény, profi hadis szövi kell pont alatta. Szóval álomország nem létezik, de pont ez a szép benne. Úgy tapasztaltam a 18-18 %-os elf a csoportok 95%-ában megállja a helyét minden katonai támadás ellen.

A negatív maluszok miatt szövetségbe egyre kevesebben viszik, eddig a varázsló, és a tolvaj szerepét töltötte be kíválóan. Most sem rossz, de vannak nála sokkal jobbak is.

A magas mágikus tudománya miatt információ gyűjtésre most is kíválóan alkalmas, de ártani senkinek sem tud.

Hadisnak is alkalmazható faj, de azt kezdő elfeseknek nem ajánlom. A következő HSZ-ben a hadi elfet mutatom be majd közelebbről.
Reply With Quote
  #5  
Old 09-13-2007, 14:56
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Pax látom az éplistáidban, hogy 2%könyvtárat beírsz sok helyre (mindenhova?)
csak az okát nemértem. Ha a kopást akarom pótolni akkor se könyvtárat fogok építeni, általában.
Esetleg megtartok kőbányát, fegyvert termelek, tanyát tartok vagy ha az a legjobb (de ezt elég ritkán látom), akkor könyvtárat építek.
Szóval 25 könyvtár helyett az én éplistámban 2% termelő épület szerepelne
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #6  
Old 09-13-2007, 15:37
-Ede- -Ede- is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Hungary, JNSz, Törökszentmiklós
Posts: 251
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Pax látom az éplistáidban, hogy 2%könyvtárat beírsz sok helyre (mindenhova?)
csak az okát nemértem. Ha a kopást akarom pótolni akkor se könyvtárat fogok építeni, általában.
Esetleg megtartok kőbányát, fegyvert termelek, tanyát tartok vagy ha az a legjobb (de ezt elég ritkán látom), akkor könyvtárat építek.
Szóval 25 könyvtár helyett az én éplistámban 2% termelő épület szerepelne
én spec szoktam könyvtárat tartani az elfembe, de nem ilyen sokat
szerintem 18% torony szinte feleslegesen sok lehet egy békés fedezgetős elfnek, 16%torony/barakk-kal már meg lehet élni, az sem kicsi védelem, és akkor még a tolikat is át lehet nézni varikkal(milyen jó is volt régen amikor leártóztam a felest, és tőle loptam, haj a régi szép idők)
Reply With Quote
  #7  
Old 09-13-2007, 16:30
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Ede

Én azért tartok 18%-ot, mert sok ott az ütögetős, ahol épp van. Azért is írtam, hogy azt a 18-at a csoporthoz lehet igazítani. Könyvtárat azért tartok, mert a tekercs érték. Hiába van 2% kőbányám, ha a tekercs 4000 arany, a kő meg 80... Mennyi követ kell termelnem, hogy fedezzem a kopást? Áhh...

Nyilván, vannak csoportok, ahol a nyersi értékesebb a tekercsnél, de ezek inkább feljebbi csoportok, nem 5. szint. Egy 5. szintet se láttam, ahol a tekercs olcsóbb lenne a nyersnél.

Ezekben jártam: 5/X, 5/Q, 5/V, 5/W, 5/Y
Mindenhol a tekercs vitte a pálmát.

Nyilván, mondjuk 3. szinten, ahol sok helyen 40-50 k-ért el lehet passzolni a fegyvert, és csak 6-8 k a tekercs, ott egyszerűen átépítem a könyvtárakat kovácsműhellyé.

Az 5. szinten egy kezdő játékosnak szerintem a biztonság az egyik legfontosabb tényező a játék kezdésében.
És ha magadnak írod a tekit, sőt a hadikat még le is tudod lopni, ők meg nem sok mindent tudnak kezdeni veled, akkor az elég biztonságos.

(Hozzáteszem, egy erős szövetség megtalálja az MF elf gyenge pontját. Szóval nem a csoport topsztövijeivel kell kezdeni az "agyonlopom" műsort. Bár azt is hozzáteszem, hogy mondjuk 10 kör távolságból az orkokat csont nélkül lehet pucolni, nem sok mindenki támad ki majdnem egy egész napra. )
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 00:15.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu