Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok

View Poll Results: Melyik ötleteteket tartanád jónak, a hulla erősítésére?
tripla szintenkénti hadibónusz 29 21.64%
dupla szintenkénti hadibónusz 27 20.15%
gyújtás elleni rezisztencia 33 24.63%
minden mágikus és tolvaj akció elleni reziszdetencia (szintenként +5%-ot növekszik) 29 21.64%
férőhelye szintenként +2-vel növekszik 12 8.96%
férőhelye szintenként +10%-ot növekszik 65 48.51%
nem kell erősíteni, vagy ezek közül egyiket se tartom jónak. (alapos kifejtést igényel!!!) 19 14.18%
Multiple Choice Poll. Voters: 134. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #511  
Old 05-03-2009, 10:29
BigPi2 BigPi2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 166
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by sutike31005 View Post
az informacioszerzes barmilyen formajat ellenzem.. a hulla legyen vak vagy meg a vaknal is vaksibb...

az persze, tetszik, hogy olyan egysegeket kapjon amilyenek elhullanak, es ezeket akar nyertes csata van akar vesztes megkaphatna.. hisz meghalnak :P

gyujtas szerintem nem veszes...
Ehhez képest korábban ezt írtad.:

"Nekem lenne egy javaslatom a hullának az építkezéshez legyen elég jóval kisebb mennyiségű építőanyag.. mondjuk tized annyi "

Már, pedig építkezés épp a gyújtás próblémája miatt vetődöt fel. Lehet, hogy nem is gondoltad komolyan, és egyszerűen csak egy ötletgyáros vagy akinek hirtelen valami az eszébe jut amit közé tesz minden megfontolás nékül.

A fent leírt idézetet akartam bemásolni a gyújtás próbléma köréhez. De mivel maga az ötletgazda sem hisz benne ezek után azt hiszem eltekintek ettől.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #512  
Old 05-03-2009, 12:11
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Lightbulb

Quote:
Originally Posted by BigPi2 View Post
Rotcsa abban tévedsz, hogy csak ennyire durva beavatkozás árán lehetne sikeres a fejlesztés.

A jelenlegi állapotokat figyelebe véve is, csak passzív információ szerzést tudnék elképzelni.
Pl:ha sikeres támadást, vagy védést hajtottál végre egy ország ellen azután ha az ártó szándékú varázslatot, vagy tolvaj akciót visz végbe, akkor azok leleplezik őt.
Ez az elképzelés határozottan tetszik!! Mért nem nekem jutott eszembe..?!
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
  #513  
Old 05-03-2009, 12:35
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by stivi View Post
Hello!
Megmondom őszintén nem olvastam végig 50 oldalnyi hozzászólást. Ezért bocsánat, ha olyat írok, ami esetleg már volt.
A következő ötleteim vannak a hullákhoz. Amik nem nagymértékben javítanak, de egy játszhatóbbá teszik a fajt. Nem teszik támadhatatlanná, csak hamarabb tud regenerálódni.

2. Állandó Teljes krónika. Így ők is megtehetik, hogy nem támadnak 100% haderővel.

4. A sikeres csatában elhullott ellenfelet nem alapkatonaként kapja, hanem ugyanolyan egységként, amibe volt. Csökken a képzési költsége.

5. A mészárlásnál minden áldozatot kapjon meg. Nagymértékben növeli a haderőt. Állandóan teltház lesz otthon. Még piacozhat is az egységekkel.

6. Az épületek építési idejének lecsökkentése 3-4 kör. (ellenben az alapanyag, és vagy az építés árának megemelése) Hamarabb helyreáll gyújtás és bontás után.

Hát kb. ennyi
stivi

A bennhagyott pontokat jónak tartom, kivétel a 6. pont. Azon változtatnék, mégpedig:
Az építési időt 5 körre módosítanám túlórában és 9 körre alapból.
Az építés-árak megemelését nem támogatnám. Mert ha hulla, akkor miért kéne neki olyan drága alapanyag? Még az orkok is igénytelenebbek.
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
  #514  
Old 05-03-2009, 18:52
sutike31005 sutike31005 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 329
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by BigPi2 View Post
Ehhez képest korábban ezt írtad.:

"Nekem lenne egy javaslatom a hullának az építkezéshez legyen elég jóval kisebb mennyiségű építőanyag.. mondjuk tized annyi "

Már, pedig építkezés épp a gyújtás próblémája miatt vetődöt fel.

Lehet, hogy nem is gondoltad komolyan, és egyszerűen csak egy ötletgyáros vagy akinek hirtelen valami az eszébe jut amit közé tesz minden megfontolás nékül.

A fent leírt idézetet akartam bemásolni a gyújtás próbléma köréhez. De mivel maga az ötletgazda sem hisz benne ezek után azt hiszem eltekintek ettől.

héé az teljesen más miatt írtam nem a gyújtás miatt.. :S

ötletgyáros nem vagyok, de Te tuti poéngyáros vagy
Reply With Quote
  #515  
Old 05-03-2009, 22:45
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by BigPi2 View Post
Mivel nagyjából kirajzolódott már, hogy szintenként mekkora legyen az ütőereje, ezért tovább léphetnénk a többi fejlesztési pontra. Gondolom mindenki rájött már, hogy egyetlen valaminek a fejlesztése nem lesz elég. Ezért inkább csomagokban érdemes gondolkodni.

Szerintem érdemes lenne beszélni a következőkről.:

1. a katonai morál emelése

2. a hullára nyitott térkapuk müködése

3. a gyújtás próblémája

4. erősebb betegség

5. információszerző képessége

Az lenne a jó ha föntről lefele haladva tudnánk közös álláspontot kialakítani, mert lehet hogy az utolsó kettőre nem is lesz szükség.
Csupán egy ici-picit kéne feljebb görgetned a fórumot, és látnád, hogy vannak javaslatok.
Egyrészt sehol nem láttam kirajzolódást, hogy mekkora legyen a hulla szinténkénti (brrr) ütőereje, másrészt véleményem szerint nem önjelölt irányítgatókra van szükség, aki kijelöli a megoldandó problémákat, hanem értelmes vitapartnerekre, akik elolvassák, értelmezik, és elgondolkodnak mások javaslatain, majd szükség esetén véleményezik, és saját ötletekkel állnak elő.


stivi: Atival értek egyet, miszerint nem kéne forszírozni sem a védelem varázslat, sem a teljes krónika varázslat, sem pedig a térkapu felderítése varázslat automatikus használatát az élőhalott számára, mert ezzel éppen az egyik különlegessége, a varázslatok nélkülisége veszne el, pedig éppen azt kell ügyes játékkal kompenzálnia.

Az építés gyorsításánál szerintem sokkal jobb megoldások is léteznek a gyújtogatás okozta probléma megoldására.

Viszont arra már én is gondoltam, hogy érdekes lenne a hulla faj, ha a mészárlásban elhulló egységeket megkapná (akár alap katonaként, akár olyan egységként amilyen elhullott az ellenségénél), mert így akár lehet a módosítások után is gyengébb más hadis fajoknál, de megérné vele játszani, hiszen remek pénzforrás lenne, ha egy szövetség tagjaként mészárolgatná a környéket, míg egy orkot, óriás vagy gnómot pénzelni kéne, hogy meg tudjon élni.
Reply With Quote
  #516  
Old 05-04-2009, 09:58
stivi stivi is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2009
Posts: 7
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Értem én hogy a hulla legyen novaris. Csak hiába lesz megemelve a hadi bonusza ha, mindig 100%-al kell támadnia. Akkor neki is kéne valami kitámadási bonusz, hogy ne lehessen nullára ütni. Mert vannak, azért akik nem félnek a betegségtől és simán visszamennek a hullára. Sőt keresztbe verik, mert szerencsétlen azt se tudja hova megy Csak a végeredményt látja, hogy ő esetleg ütött egyet és kapott akár 16-ot.

de ezek csak felvetések voltam részemről.
Reply With Quote
  #517  
Old 05-04-2009, 10:53
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by stivi View Post
Értem én hogy a hulla legyen novaris. Csak hiába lesz megemelve a hadi bonusza ha, mindig 100%-al kell támadnia. Akkor neki is kéne valami kitámadási bonusz, hogy ne lehessen nullára ütni. Mert vannak, azért akik nem félnek a betegségtől és simán visszamennek a hullára. Sőt keresztbe verik, mert szerencsétlen azt se tudja hova megy Csak a végeredményt látja, hogy ő esetleg ütött egyet és kapott akár 16-ot.

de ezek csak felvetések voltam részemről.
Már nagyon sokszor elmondtuk, hogy a hullának nem ifnormációt kell szereznie, hanem képesnek kell lenni arra, hogy szöviben jól, értelmesen játsszon, mert akkor a szövik megszerik neki az infót.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #518  
Old 05-04-2009, 11:20
stivi stivi is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2009
Posts: 7
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Már nagyon sokszor elmondtuk, hogy a hullának nem ifnormációt kell szereznie, hanem képesnek kell lenni arra, hogy szöviben jól, értelmesen játsszon, mert akkor a szövik megszerik neki az infót.
Hát ez rendben van, akkor aki hullát választ az csak szöviben játsszon szerinted??
Viszont addig nem lehet értelmesen hullával szövetkezni, amíg a rá nyitott kapun keresztül a szövetség büntetlenül bántható.
Reply With Quote
  #519  
Old 05-04-2009, 11:27
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by stivi View Post
Hát ez rendben van, akkor aki hullát választ az csak szöviben játsszon szerinted??
Viszont addig nem lehet értelmesen hullával szövetkezni, amíg a rá nyitott kapun keresztül a szövetség büntetlenül bántható.
És még ez sem igaz...Macerás, de ki lehet deríteni, hogy ki volt az
Reply With Quote
  #520  
Old 05-04-2009, 11:35
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by stivi View Post
Hát ez rendben van, akkor aki hullát választ az csak szöviben játsszon szerinted??
Viszont addig nem lehet értelmesen hullával szövetkezni, amíg a rá nyitott kapun keresztül a szövetség büntetlenül bántható.
Orkkal ha mfvagy, felsőbb szinteken tudsz infózni?esetleg a szövis orkokat, megy egykocsmás óriást ha találsz találomra, őket tudod, meg a hullát.Orkkal is sokszor vakon kell kimenni ha mf vagy, kivéve ha jut készüli teljesre
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
egy apro tuning hullahoz exair Megvalósult javaslatok 970 03-01-2010 18:40
hulla orilistája hulla Országlisták 72 05-04-2009 13:23
Hulla és a súgó összhangba hozása Valezius Megvalósult javaslatok 18 04-04-2008 13:34
Hulla faj, és egy fontos észrevételem! fandras73 Segítség 26 02-22-2008 14:14
Hulla elleni akciókor minimális hírnév. Kisbér Elvetett javaslatok 0 02-06-2007 10:45


All times are GMT +1. The time now is 03:26.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu