Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: Akartad -e valaha a kiküldött seregedet inkább visszahívni?
Igen 34 53.97%
Nem 7 11.11%
Na nee már, hagyjuk ezt. 22 34.92%
Voters: 63. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-17-2006, 20:01
Horváth Ferenc's Avatar
Horváth Ferenc Horváth Ferenc is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 27
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Seregek visszahívása

Sziasztok!

Nem tudom kivel hogy hányszor fordult már elő, én jártam már úgy hogy ha lett volna lehetőségem inkább visszahívom a kiküldött sereget.

Szerintem jó funkció lenne a játékban, aztán lehet hogy mások szerint nem, de talán megéri beszélni róla pár sort

Miért szeretném adott esetben?

A támadónak ország szempontjából (pl):
- Rossz/más sorszám megadása támadáskor
- Diplomáciai úton elrendeztem az ellenfél országával a nézeteltérést (kiderült hogy egy haver/valahol egy szövim másik orija pl)
- Csak nyomatékot akarok adni egy éppen zajló tárgyalásnak
- Felém is tartanak seregek legalább egy körröl messzebbről mint én tartok a saját orimtól. (ez kényes kérdés tudom)
- Egy friss gömbben látom hogy már nem férek be (kényes?)

A védekező ország szempontjából (pl):
- Vásárolt védelmmel elriaszthatja a támadóját
- Lehetőséget ad még a békésebb megoldásra (naaa légyszi)
- Szövetségeseim "meggyőzhetik" még a támadót hogy nem is akar ő igazán beütni engem (ha nem akarsz még több rengést, akármit,.)

Ti hogyan látjátok ezt? Lenne -e értelme, érezte -e már más is ennek a letőségnek a hiányát, ill milyen hatása lenne a játékra hosszabb távon? Nyitna -e kiskapukat, adna -e lehetőséget bármiféle csalásra amit én most nemigazán látok át hirtelen? Mennyivel bővítené, tenné jobbá vagy éppen rontaná a mostani meglevő startégiákat?

Meg úgy egyáltalán.

Vagy már egy régen lerágott csont?

H.F.
Sponsored Links
  #2  
Old 02-17-2006, 20:08
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

a visszahívás rengetek cuki visszaélésre ad lehetőséget, így ilyen egész biztosan nem lesz szvsz.

néhány ok, amit felsoroltál, az kicsit vicces:) pl, hogy rossz sorszám.. hát, nézd meg kétszer, hogy kit támadsz:)

és Ati sem támogatja szerintem;)
  #3  
Old 02-17-2006, 20:17
Horváth Ferenc's Avatar
Horváth Ferenc Horváth Ferenc is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 27
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Vicces tudom, csak példák amik hirtelen eszembe jutottak Nekem volt már rossz sorszámom egyszer illuminált állapotban, jó tudom az sem hétköznapi hogy valaki úgy hódozzon, szintén csak egy példa volt.

De ha felmerült érdekelne hogy milyen visszaélésre adna lehetőséget.
  #4  
Old 02-17-2006, 20:28
Békés's Avatar
Békés Békés is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Philippines
Posts: 411
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Horváth Ferenc
Vicces tudom, csak példák amik hirtelen eszembe jutottak Nekem volt már rossz sorszámom egyszer illuminált állapotban, jó tudom az sem hétköznapi hogy valaki úgy hódozzon, szintén csak egy példa volt.

De ha felmerült érdekelne hogy milyen visszaélésre adna lehetőséget.
PL: Zsarolásra
Kifigyelem mikor vagy benn az oridban, elinditom a sereget v sergeket majd megkereslek zöldben:
"Fizess *** millát és visszahivom a sereget v seregeket."
__________________
drugstore-onlinecatalog.com
  #5  
Old 02-17-2006, 20:30
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by Békés
PL: Zsarolásra
Kifigyelem mikor vagy benn az oridban, elinditom a sereget v sergeket majd megkereslek zöldben:
"Fizess *** millát és visszahivom a sereget v seregeket."
mintha amúgy nem zsarolnának sokan csak itt nem okoznak kárt max...
  #6  
Old 02-17-2006, 20:38
Horváth Ferenc's Avatar
Horváth Ferenc Horváth Ferenc is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 27
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Így is van bőven zsarolás a játékban és őőő,. hát tudtommal nem szabályellenes, vagy ilyet ne is mondjak? Igen, zsarolásra kiváló lenne, de mi lenne vele a baj?
  #7  
Old 02-17-2006, 20:40
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Horváth Ferenc
Így is van bőven zsarolás a játékban és őőő,. hát tudtommal nem szabályellenes, vagy ilyet ne is mondjak? Igen, zsarolásra kiváló lenne, de mi lenne vele a baj? :)
elinditasz egy sereget a haverod felé. aztán mindig visszhivod. ez jelentősen csökkenti azok számát, akik megtámadják a kérdéses orit (hiszen tart felé sereg, amiből ütközés lesz)
ez csak egy triviális példa:)
  #8  
Old 02-17-2006, 20:53
Horváth Ferenc's Avatar
Horváth Ferenc Horváth Ferenc is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 27
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by director
elinditasz egy sereget a haverod felé. aztán mindig visszhivod. ez jelentősen csökkenti azok számát, akik megtámadják a kérdéses orit (hiszen tart felé sereg, amiből ütközés lesz)
ez csak egy triviális példa
Jogos meglátás. De ennyi erővel a véletlenül pont annyi körre levő haverod akár a drótot is leadhatja hogy figyelj már támadnak nézz rá a várára. Elviekben miben különbözik a kettő? csalás-csalás, az egyiket most is megteheted.

Áthidalható lenne azzal hogy egy megütközött sereg már mindenképpen megy tovább, az már vissza nem fordítható. (Összetört a rádió a csatában ) Ezzel máris nem tudnál védeni egy havert hacsak nem azzal hogy heki helyett fosztira mégy, levered a másik sereget ő meg elkölti mindenét addigra. De ezt most is megteheted, nem?
  #9  
Old 02-17-2006, 21:05
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Horváth Ferenc
Jogos meglátás. De ennyi erővel a véletlenül pont annyi körre levő haverod akár a drótot is leadhatja hogy figyelj már támadnak nézz rá a várára. Elviekben miben különbözik a kettő? csalás-csalás, az egyiket most is megteheted.

Áthidalható lenne azzal hogy egy megütközött sereg már mindenképpen megy tovább, az már vissza nem fordítható. (Összetört a rádió a csatában :) ) Ezzel máris nem tudnál védeni egy havert hacsak nem azzal hogy heki helyett fosztira mégy, levered a másik sereget ő meg elkölti mindenét addigra. De ezt most is megteheted, nem?
de a haverod honnan tudná, hogy támadnak?

ehhez a módszerhez, nem kell tudni, egyszerűen folyamatosan támad, és visszahív:)

de ha ez nem elég, mondok másikat: kitámadsz full sereggel valakire, ha meglátod, hogy támad valaki (mondjuk 5 sereggel, elvégre üres az ori), akkor visszahívod a sereget, és simán kivéded.. vagy mittomén, rengeteg ötletem van, ami felborítaná a mostani játékot teljesen.. szóval nem jó ez így:)
  #10  
Old 02-17-2006, 21:18
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nekem is volt már hogy azt kívántam bárcsak visszahívhatnám a seregt, de teljesen az én hibámból volt... ha valaki nem hibázik nagyot, akkor nem kell visszahívni a sereget... kivéve ha a megszokott játékot akarná borítani valami kis visszaéléssel -tehát én sem támogatom.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1A események -Fegya- Általános beszélgetés Hódítós témákban 14290 09-18-2022 17:13
Piacra kirakott áruk visszahívása Survivor Elvetett javaslatok 14 03-31-2007 23:32
Seregek "hazakísérése" Hunor a sirály Elvetett javaslatok 38 01-20-2007 21:04
Seregek differenciálása Med Elvetett javaslatok 5 10-10-2006 09:42


All times are GMT +1. The time now is 17:18.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu