Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Melyik változatot szeretnéd a játékban látni?
A klán ki- és beléptetési ideje 1 körrel nő 2 3.03%
A klán ki- és beléptetési ideje 1 körrel nő, és ugyanabba a szövetségbe való visszalépés 12 körre nő 3 4.55%
A klán ki- és beléptetési ideje 1 körrel nő, és ugyanabba a szövetségbe való visszalépés 24 körre nő 30 45.45%
Ne változzon semmi, csak akkor, ha befejeztem a termelést, és én is szeretnék klánban ütni 2 3.03%
Ne változzon semmi, stratégiai játékban a menekülés lehetőségét tényleges stratégiának gondolom 29 43.94%
Voters: 66. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #281  
Old 12-14-2010, 22:37
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dew View Post
persze legyen becsukva, mert Ti onnan fenntről már "nem tudjátok" kihasználni, akkor másnak miért legyen. én is kezdem úgy érezni, mint többen itt, hogy már szabályokkal is akarjátok betonozni magatok, nem elég a mostani helyetekből származó előny... tényleg ennyire féltek??
Hány kisklán elől spriccelt szét a célpont?
Hány értelmes nagyságú klán gondosan előkészített támadása lett szinte eredménytelen ettől a lehetőségtől?
Az ütésre kitenyésztett alklánok célpontjai jobbára a ráállást sem veszik észre. Ez a +1 körös korlátozás éppen lehetőséget biztosítana a nagyobb (figyelő) klánok csatározására is.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
The Following 6 Users Say Thank You to Xeper For This Useful Post:
Sponsored Links
  #282  
Old 12-14-2010, 23:02
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dew View Post
persze legyen becsukva, mert Ti onnan fenntről már "nem tudjátok" kihasználni, akkor másnak miért legyen. én is kezdem úgy érezni, mint többen itt, hogy már szabályokkal is akarjátok betonozni magatok, nem elég a mostani helyetekből származó előny... tényleg ennyire féltek??
Ez komoly, vagy csak viccnek szantad?

Tenyleg ennyire erthetetlen, hogy ez egy nem tervezett kiskapu, amire senki sem gondolt, amikor egy kedvezmeny(!) be lett vezetve?

Egyszeruen a klanutesek szerencsejatekka valtoztak tole. A kisklanok reszere is!!! Ezt miert nem lehet megerteni?

Szerintem ezt kb azok ellenzik akiknek nem celuk soha klant utni, es szeretnek hogy ez a menekulesi lehetoseg megmaradjon.

Viszont normalis keretek kozott is lehet ervelni, nem kell ilyen badarsagokat irkalni.

Hidd el, ez egy strategiai jatek, en igy jobbnak ereznem. Ha a pontlista aljan lennek, tok ugyanezt mondanam, barmily hihetetlen.

Quote:
Originally Posted by Kalapácska View Post
Sziasztok !

Ha rááll egyik klán a másikra akkor semmiből nem tart ráállás után azonnal elküldeni rájuk 100 katit klántámadás címszó alatt
Így bezártad a kiskapuját egy műanyaglakattal ami akár rá is rohadhat
Vagyis nem tudnak tagokat kidobálni...
Szóval szerintem fölösleges átprogramozni az egész játékot és új szabályokat írni mert néhányan nem látják a "műanyaglakat" elhelyezésének a módját ...

Totya

Remek, beidezned a sugobol, hogy abbol a klanbol nem lehet kilepni, ami ellen tamadas van folyamatban? Ugyanis en ilyet nem latok...
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #283  
Old 12-14-2010, 23:45
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Nem hittem volna, hogy a játékosállomány ekkora része csak fél, hogy véletlenül földet veszít A-ban...
Nem tudom mit hittél, ha ez nem így lenne, akkor a témának se lenne létjogosultsága,mert nem csinálná ezt senki.


10ből 9 kiszurt klántámadásnál a védő van hatalmas előnyben. 10fős klánnál kb 3taggal már tud akkora sereget szembe küldeni amivel átütheti az agresszort, és arról nem beszélve hogy a bontásnál hatalmas előnye van. még ha a támadó klán rá is fokozott akkor is,hiszen a támadó klánnál nagyon minimális a bontható/fölösleges épületek száma. a védőnél meg kis túlzással minden dozerolható akár a visszatámadó barakkokon kivül.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #284  
Old 12-15-2010, 09:26
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ez komoly, vagy csak viccnek szantad?

Tenyleg ennyire erthetetlen, hogy ez egy nem tervezett kiskapu, amire senki sem gondolt, amikor egy kedvezmeny(!) be lett vezetve?

Egyszeruen a klanutesek szerencsejatekka valtoztak tole. A kisklanok reszere is!!! Ezt miert nem lehet megerteni?

Szerintem ezt kb azok ellenzik akiknek nem celuk soha klant utni, es szeretnek hogy ez a menekulesi lehetoseg megmaradjon.

Viszont normalis keretek kozott is lehet ervelni, nem kell ilyen badarsagokat irkalni.

Hidd el, ez egy strategiai jatek, en igy jobbnak ereznem. Ha a pontlista aljan lennek, tok ugyanezt mondanam, barmily hihetetlen.




Remek, beidezned a sugobol, hogy abbol a klanbol nem lehet kilepni, ami ellen tamadas van folyamatban? Ugyanis en ilyet nem latok...
igazad van benéztem ........



Ha a szövetség ellen támadás van folyamatban, ami a felbomlás körében történne meg, akkor az a csata még lezajlik, és a szövetség csak ezután oszlik fel!
Reply With Quote
  #285  
Old 12-15-2010, 14:14
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Tenyleg ennyire erthetetlen, hogy ez egy nem tervezett kiskapu, amire senki sem gondolt, amikor egy kedvezmeny(!) be lett vezetve?
A piac is eladásra lett kitalálva, mégis ott a "kiskapu", hogy tartalékot is lehet rajta tárolni...

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Egyszeruen a klanutesek szerencsejatekka valtoztak tole. A kisklanok reszere is!!! Ezt miert nem lehet megerteni?
az egyéni ütés is "szerencsejáték":
észrevesznek-e, vagy nem, jön-e hiéna, vagy nem, elfokoz-e a célpont, vagy nem....


Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Szerintem ezt kb azok ellenzik akiknek nem celuk soha klant utni, es szeretnek hogy ez a menekulesi lehetoseg megmaradjon.
nem feltétlenül jár együtt a kettő.


Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Hidd el, ez egy strategiai jatek, en igy jobbnak ereznem. Ha a pontlista aljan lennek, tok ugyanezt mondanam, barmily hihetetlen.
hadd idézzek Valakit: "a menekülés is egy stratégia". és ha jobban megéri kilépni-visszalépni, mint elveszteni x hekit, akkor én is megtenném!
Reply With Quote
  #286  
Old 12-15-2010, 14:24
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dew View Post
az egyéni ütés is "szerencsejáték":
észrevesznek-e, vagy nem, jön-e hiéna, vagy nem, elfokoz-e a célpont, vagy nem....



hadd idézzek Valakit: "a menekülés is egy stratégia". és ha jobban megéri kilépni-visszalépni, mint elveszteni x hekit, akkor én is megtenném!
Elsore: Ezt ne keverd ide, egyreszt semmi koze a temahoz, a hienaknak meg plane nem, masreszt egyeniben utana tudsz fokozni, klanutesnel SEMMIT nem tudsz tenni a kidobalasok ellen. Tehat ezt hagyjuk. Egyeni elfokozasra amugyis van masik tema, azokat inkabb oda ird.

Masodikra: Miert is eri meg jobban? Mert bejott egy kedvezmeny, ami nem erre lett kitalalva, hogy menekulni tudj! EZ a lenyeg.

Ertem en, hogy Te szeretned megtartani ezt a menekuloutvonalat, de akkor ne ilyen semmilyen erveket hozz fel. Sot, igazabol erv sem kell, egesz egyszeruen fel lehet vallalni a velemenyt, hogy "En orulok, hogy bejott ez a kiskapu, es nem szeretnem hogy becsukodjon, mert szeretek menekulni es klantutni meg nem akarok"

Ez is teljesen vallalhato allaspont, es nem feltetlen gyava, csak kicsit fura, hiszen a klanutes szerintem az 1/A igazi varazsa. Aztan lehet persze sokan csak nyugnek erzik...
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #287  
Old 12-15-2010, 14:31
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Masodikra: Miert is eri meg jobban? Mert bejott egy kedvezmeny, ami nem erre lett kitalalva, hogy menekulni tudj! EZ a lenyeg.
a piac sem a tartalékok gyűjtésére, vagy a másik megszivatására (pl nyersanyagkivétel) lett kitalálva.....

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ertem en, hogy Te szeretned megtartani ezt a menekuloutvonalat, de akkor ne ilyen semmilyen erveket hozz fel. Sot, igazabol erv sem kell, egesz egyszeruen fel lehet vallalni a velemenyt, hogy "En orulok, hogy bejott ez a kiskapu, es nem szeretnem hogy becsukodjon, mert szeretek menekulni es klantutni meg nem akarok"
Mondom, hogy nem jár együtt a kettő, és felvállalom a véleményem. De ha Neked konkrét kijelentés kell, akkor íme:
Örülök, hogy bejött ez a lehetőség, és szeretném, ha így is maradna. "A menekülés is stratégia", még akkor is, ha én(mi) ütök(ünk) klánt (már volt rá példa, és a jövőben is szeretné(n)k), annak ellenére, hogy sohasem csináltam ilyet (kilépés ütés elől).

(és akkor már nem is érvelek, mert azt írtad nem kell.)

Last edited by Dew; 12-15-2010 at 15:32..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Dew For This Useful Post:
  #288  
Old 12-15-2010, 14:40
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ebbol a "vicchalmazbol" ezt ragadnam ki. Ezen erdemes lehet elgondolkodni, de Ti meg abba gondoljatok bele, hogy elvileg ez a "vedekezesi lehetoseg" egy olyan modositasbol fakado kiskapu, ami eppen a klanutesek gyakorisagat igyekezett novelni. Nyilvan azoknak, akik nem akarnak atlepkedni klanokba, ez teljesen felesleges.
A gyakoriságot nem befolyásolja, hogy kidobnak e valakit ráállás esetén viszont nézd a pozitív oldalát: Ha kidobnak valakit akkor biztosan beütsz

(zárójelben én a 24 körös kiléptetés szakadatlan híve vagyok, mint az alsó csopikban...)
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to monro For This Useful Post:
  #289  
Old 12-16-2010, 06:29
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Nem konkrétan ehhez a témához kapcsolódik, de a szándék tekintetében semmiféle különbséget nem látok a klánból való kidobálás és az elfokozás egyéni sereg elől intézménye között.

Az elfokozás ellen folytatott topic viszont elhalt, pedig pontosan ugyanennyi létjogosultsága van!

Szóval a KIDOBÁLÓS MÓDSZER a SZEGÉNYEBB KLÁNOK MÓDSZERE az ELFOKOZÓS MÓDSZER pedig a GAZDAG KLÁNOKÉ...

Nincs köztük különbség, mindkettő a komoly veszteség elkerülésére irányul. Szóval amíg ilyesmit látok:

xxxxx (#yyyyyy) elfoglalt 0 hektárt yyyyy (#xxxxxx) országától.
2010-12-15 22:01:14
yyyyy (#xxxxxx) elfoglalt 607 hektárt xxxxx (#yyyyyy) országától.
2010-12-15 21:01:11

addig valóban elgondolkodik az ember, hogy miért éppen ebben a topicban van nagyobb ellenállás...

Last edited by monro; 12-16-2010 at 08:11..
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to monro For This Useful Post:
  #290  
Old 12-16-2010, 06:37
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Nálam egy kalap a kidobálás, a hiénázás és az elfokozás is. Igaz, mind a három egyfajta stratégia, még ha nem is a szimpatikus fajtából.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Rúnatermelés módosítása Steve Elvetett javaslatok 185 07-16-2007 14:24
A wapos történő játékkal kapcsolatos jó tanácsok werden Segítség 20 05-22-2007 23:07
Piaci belépések nullázása, Aréna fordulózárása Ati Fontos bejelentések 0 10-30-2006 12:23
Személyiségek módosítása Walron Elvetett javaslatok 6 06-14-2006 09:07


All times are GMT +1. The time now is 00:21.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu