Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Melyik ötleteteket tartanád jónak, a hulla erősítésére?
tripla szintenkénti hadibónusz 29 21.64%
dupla szintenkénti hadibónusz 27 20.15%
gyújtás elleni rezisztencia 33 24.63%
minden mágikus és tolvaj akció elleni reziszdetencia (szintenként +5%-ot növekszik) 29 21.64%
férőhelye szintenként +2-vel növekszik 12 8.96%
férőhelye szintenként +10%-ot növekszik 65 48.51%
nem kell erősíteni, vagy ezek közül egyiket se tartom jónak. (alapos kifejtést igényel!!!) 19 14.18%
Multiple Choice Poll. Voters: 134. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #441  
Old 04-14-2009, 11:52
sutike31005 sutike31005 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 329
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Nekem lenne egy javaslatom a hullának az építkezéshez legyen elég jóval kisebb mennyiségű építőanyag.. mondjuk tized annyi
Reply With Quote
Sponsored Links
  #442  
Old 04-14-2009, 12:31
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by sutike31005 View Post
Nekem lenne egy javaslatom a hullának az építkezéshez legyen elég jóval kisebb mennyiségű építőanyag.. mondjuk tized annyi
Attól még emberei nem lesznek, és ugyanúgy elmegy a serege, nameg persze átüti és átlopja mindenki...
Reply With Quote
  #443  
Old 04-14-2009, 13:07
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

mivel tavaszi szünet van munkahelyemen és kicsit unatkoztam, mindeféle számoló progikba elkezdtem azonos feltételekkel beirkálgatni mindenféle hulla és nem hulla adatokat. a leginkább tetszetős eredményt akkor kaptam, amikor a barakk és torony férőhelyeket 50%-kal növeltem, míg a ház maradt 40 férőhelyes. én nagyon nem örülnék neki és sosem örültem volna, ha az élőhalott 1/A top-os faj lenne. és gondolom az A topjában vannak még páran, akiknek nem tetszene egy orknál is erőssebb faj inváziója.
__________________
"Holnapi előrejelzés: szitáló zsenialitás, heveny végítélet."
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to csabi For This Useful Post:
  #444  
Old 04-14-2009, 20:31
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Az időigény nem azt jelenti hogy mennyi időt _lehetséges_ ráfordítani hanem hogy mennyit ésszerű a saját lehetőségeinek kihasználásához. Egy vaskockával is foglalkozhatok napokig, ha elég rámenős vagyok.
Akkor próbálkozz a 2B-ben kevés időráfordítással MF hullával földet nem nagyon fedezve továbbjutni.
Amiket az időigényre írtam, az a továbbjutáshoz szükséges időráfordítás.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #445  
Old 04-14-2009, 21:30
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Akkor próbálkozz a 2B-ben kevés időráfordítással MF hullával földet nem nagyon fedezve továbbjutni.
Amiket az időigényre írtam, az a továbbjutáshoz szükséges időráfordítás.
és akkor logikus olyan erőssé tenni, mint az orkot?
ha 1/Aban olyan erős lesz, mint az ork (mint egyesek jaasolják), akkor Bben jóval erősebb a hulla (mert nem kell tanya, raktár..), és orkot még naponta párszol etetni is kell, míg a hullára, ha nem nézel rá, csak a gyujtás miatt mehet el sereg.. de orkot is le lehet gyújtani..
féreértés ne essék itt többnyire nem a jelenlegi hullára reagálunk, (legalábbis én) hanem arra, hogy milyen lenne, ha egyes javaslatok megvalósulnának..
én is tartom egy ork szintű, vagy orknál erősebb hullát nem sokan ütnének szerintem mert durvát vissza tud csapni.. főleg ha még a betegség is erősödik, és/vagy infókat kap, és/vagy nem rengetheted, és miegymás..
én nem szeretném, ha egy olyan faj amire nem kell ránézni naponta etetni stb.. az erősebb egyen, mint az ork.. legyen erősebb, mint most ok belefér.. de túlzásokba nem kell esni
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #446  
Old 04-14-2009, 21:46
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Akkor próbálkozz a 2B-ben kevés időráfordítással MF hullával földet nem nagyon fedezve továbbjutni.
Amiket az időigényre írtam, az a továbbjutáshoz szükséges időráfordítás.
Varázsló orkot, harcos felest, alacsony szinten betonelfet vagy például magas szinten hullát vinni nyilván több idő mintha vmit arra használnál amire jó. Szükségesnek találod? Sztm egyáltalán nem az.

Ez alapján recept változtatások indoklásához: keressük meg azt a területet amihez az adott fajnak köze nincsen és hangsúlyozzuk bármi áron.
Reply With Quote
  #447  
Old 04-14-2009, 22:11
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Varázsló orkot, harcos felest, alacsony szinten betonelfet vagy például magas szinten hullát vinni nyilván több idő mintha vmit arra használnál amire jó. Szükségesnek találod? Sztm egyáltalán nem az.

Ez alapján recept változtatások indoklásához: keressük meg azt a területet amihez az adott fajnak köze nincsen és hangsúlyozzuk bármi áron.
Tehát maradjon a hulla célja a 4-5 szinten a betegség terjesztése és mazochizmus?
Reply With Quote
  #448  
Old 04-14-2009, 22:16
BigPi2 BigPi2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 166
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Varázsló orkot, harcos felest, alacsony szinten betonelfet vagy például magas szinten hullát vinni nyilván több idő mintha vmit arra használnál amire jó. Szükségesnek találod? Sztm egyáltalán nem az.

Ez alapján recept változtatások indoklásához: keressük meg azt a területet amihez az adott fajnak köze nincsen és hangsúlyozzuk bármi áron.
Ezek után, csak az lenne a kérdésem, hogy most a hullának mihez van köze, vagy mit szeretnél, mihez legyen köze a jövőben. Ameddig ebbe sem tudunk megállapodni, addig tényleg nincs értelme vitatkozni különböző számokon.

Továbbra is az a rögeszmém, hogy először állapodjunk meg abba, hogy milyen legyen az a célpont, amit még könnyűszerrel megüthet 1/A-ban.
De ha minden áron az orkhoz akarjátok hasonlítani azt is mondhatnám, hogy a 75%-os, elites hulla ütőereje hány százalék ork, elites támadó barakknak feleljen meg.
Legyen 35%, 45%, 55%, vagy 70%?

Ha ebben sikerül megállapodni, akkor beszélhetünk, arról hogy hol és hogyan erősítsük tovább a hullát. Voltak itt már elég jó javaslatok. Voltak olyanok, amiknek az egyik változata inkább lent erősítené a másik, pedig fönt.
Reply With Quote
  #449  
Old 04-15-2009, 03:35
Durean Durean is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 37
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Szamolgattam egy kicsit (megint), hogy milyen bonuszok tennek elvezetesebbe a hullat viszont megse lenne tul eros.

Erre jutottam:

- automatikus vedelem varazslat
- +20% toli resist
- +30% ferohely
- 40-50% hadibonusz
(az 50% tul soknak tunik nekem ha belveszem azt hogy mennyire igenytelen faj a hulla es hogy mennyire konnyen tart 60% barrackot)
- gyujtogatas 20%al kisebb hatasfoku

Az allando hadi bonusz ertekkel az alsobb szinteken is jatszhato lenne a hulla, mig ha folyamatosan novekvo hadibonuszt teszunk be, akkor lentebbi szinteken jatszhatatlan marad az elohalott.


Ezekkel a bonuszokkal jelenleg a hulla igy nezne ki a tobbi fajhoz viszonyitva:

100%os katmorallal, mf bonusszal, verszomjal, plusz az egyebb faji bonuszokkal szamoltam mindegyik fajnal.


A jelenlegi hulla (5. szint):
1 barrack --> 40 lovas
2 koros tamadas, felfele, 5 tabornokkal 40 loval --> 504 tamdopont

Altalam javasolt bonuszokkal

50%os bonusszal:
1 barrack --> 52 lovas
2 koros tamadas, felfele, 5 tabornokkal 52 loval --> 982 tamadopont

40%os bonusszal:
1 barrack --> 52 lovas
2 koros tamadas, felfele, 5 tabornokkal 52 loval --> 917 tamadopont


Viszonyitva a tobbi hadis fajhoz:

Ork/tabornok(mf):
1 barrack --> 52 lovas
2 koros tamadas, felfele, 8 tabornokkal, 52 loval --> 1227 tamadopont

Gnom/tudos(mf):
1 barrack --> 60 lovas
2 koros tamadas, felfele, 4 tabornokkal, 60 loval --> 1161 tamadopont

Orias/tudos(mf):
1 barrack --> 56 lovas
2 koros tamadas, felfele, 5 tabornokkal 56 loval --> 1096 tamadopont


Ezekkel a modositasokkal nem lenne erosebb egyik hadi fajnal sem, ami teszem hozza, nem is kene hogy cel legyen...a jatek elmeny viszont jelentosen javulna.

Last edited by Durean; 04-15-2009 at 03:40..
Reply With Quote
  #450  
Old 04-15-2009, 04:39
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem még mindig kevés lenne. Egy 70% barakkos gnóm néhány % templommal semmivel sem kiszolgáltatottabb/érzékenyebb/nagyobb odafigyelést igénylő ország, mint egy hulla. És még azt sem jelenteném ki, hogy egyértelműen drágább!
Az, hogy anonim módon lehet tolikkal/varikkal piszkálni, nmindenkit felbátorít. Egy orkot még ha lophatják is, sokszor visszatartó erő a nagy serege. A hulla akármilyen erős lenne sereggel, senkit nem érdekelne, a lopások/gyújtások/tűzgolyók csak úgy áradnának továbbra is (sőt, még jobban -bűnmegelőzés gyanánt )
A hulla csak nyugalmi állapotban igénytelen, amúgy nem kevés figyelem szükséges. Nem kell a kajára figyelni -cserébe bejön jópár egyéb dolog, ami másik fajoknál kb elképzelhetetlen.

Egy 75% barakkos hullának legalább egy 70% barakkos gnóm támadóerejével fel kellene érnie A-ban. Lejjebbi szinteken pedig egy kb 45%-ossal. És ekkor még alig véd és nem koptathat.

Viszont ha nagy rezisztet kapna lopásra/ártóra, akkor már valóban igénytelen faj lenne. Ezért jobb ötletnek tartom Sütike ötletét az olcsóbb építésre. Lehet neki ártani, de aktivitással már ellensúlyozható ez a legfőbb hátránya.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
egy apro tuning hullahoz exair Megvalósult javaslatok 970 03-01-2010 17:40
hulla orilistája hulla Országlisták 72 05-04-2009 12:23
Hulla és a súgó összhangba hozása Valezius Megvalósult javaslatok 18 04-04-2008 12:34
Hulla faj, és egy fontos észrevételem! fandras73 Segítség 26 02-22-2008 13:14
Hulla elleni akciókor minimális hírnév. Kisbér Elvetett javaslatok 0 02-06-2007 09:45


All times are GMT +1. The time now is 23:10.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu