Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 12-01-2006, 10:15
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation Termelők felfele haladása a módosítások után?

Szevasztok, tudom, nem voltam ott nagyon amikor kitárgyaltuk a felfedezés módosítást, az én saram. De most, hogy életbeléptek az ötleteitek, a gyakorlat már azért bevillantott egy problémát a dologban. Főleg az A-t érinti, ott is csak azt a szűk réteget közvetlenül, amit a termelő törpéknek hívnak, de emiatt közvetve mindenkit érint:
Ügye minden termelő feladhatja a termelését, építhet barackot és bepofozhat egy üres hadist aki ütni ment... amikor meg termel, akkor ő kapja az áldást. de egy törpe ezt hogy csinálja meg akkor, ha elveszti a bányáit ezzel? ha meg minél kevesebbet tart, akkor elérjük azt a szintet, hogyha azt akarja hogy ne verjék le, vagy komolyabb ütőerőt képviseljen, akkor szinte nincs bányája, ha meg eleget tart a klánjának, akkor meg szinte esélytelen hogy kimehessen legalább üres hadira, mert ezzel még vagy 4-20 sereget kockáztat, a szomszédságának vérmességétől függően, mert az üres ország nagy csábító erővel bír. Egyelőre én borúlátó vagyok, és azt sejtem, hogy az A-ból lelép majd szép sorban a legtöbb termelő, vagy feladja a termelést, és lehetetlenül eldrágul a csoport. Létrehoztam ezt a topicot arra, hogy kitaláljunk valami bányás termelést megkönyítő felfedezést vagy bármi egyéb konstrukciót, illetve hogy elébe menjek a problémának, ha egyáltalán kialakul az amitől félek. Véleményeket, ötleteket várok, és semmiképp lehurrogást, hogy fikázom a fedezés drágítást és nem akarok ütni.


(Hogy tiszta legyen a helyzet: lehetlen áron tudok csak fedezni A-ban, de szerencsére nem sok bányám van mert kováccsal termelek, illetve akár hadira is átépülhetek. rég volt már a sok hadi miatt az, amikor én napi félmillió fegyvernél többet termeltem. Én a lelécelést vagy a termelés feladását fontolgatom.. valamelyik biztos. Alba is ezt fontolgatja, és Ő is termelt... a magam nevébe kijelentem, hogy nem számít a nehezítés, elfogadom és alkalmazkodok, ahogy a legjobb nekem, nem tamagocsizni akarok, tehát a személyes részét lehet elfelejteni.)
Sponsored Links
  #2  
Old 12-01-2006, 10:19
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Lightbulb

Első javaslatnak azon gondolkodtam, hogy lehetne a bányák %os arányával olcsóbbá tenni a fedezést, vagy a bányák felfedezését kellene olcsóvá tenni, esetleg csak az A-ban, ha már az ilyen furcsa csoport a többihez képest.

legértelmesebbnek a bányák %os arányával olcsóbbá tenni a fedezést, mert valami exponenciális görbével meg lehetne oldani, hogy akinek sok van az vissza tudjon menni magasra, aki meg azért tartana, hogy fedezhessen, az is elad egy csomó nyersanyagot, így legalább nyersi is kerül a piacra...

de persze a lehetőségek tárháza végtelen.
  #3  
Old 12-01-2006, 10:28
Hornet's Avatar
Hornet Hornet is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Székesfehérvár
Posts: 558
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én is a termelő törpik létszámát növelem,és nagyon nem jó ez igy nekünk.És ha nem lesz valami változás akkor marad az a megoldás hogy szintlépés,és mire vissza térek A-ba addigra más fajjal kell hogy játszak
__________________
A végtelenhez mérve nem is létezünk.
A csillagévek óráin egy perc az életünk.
Az ember önmagában semmit sem ér,ha nincs barátunk-Elvisz a szél!!!
  #4  
Old 12-01-2006, 10:30
Hornet's Avatar
Hornet Hornet is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Székesfehérvár
Posts: 558
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki View Post
Első javaslatnak azon gondolkodtam, hogy lehetne a bányák %os arányával olcsóbbá tenni a fedezést, vagy a bányák felfedezését kellene olcsóvá tenni, esetleg csak az A-ban, ha már az ilyen furcsa csoport a többihez képest.

legértelmesebbnek a bányák %os arányával olcsóbbá tenni a fedezést, mert valami exponenciális görbével meg lehetne oldani, hogy akinek sok van az vissza tudjon menni magasra, aki meg azért tartana, hogy fedezhessen, az is elad egy csomó nyersanyagot, így legalább nyersi is kerül a piacra...

de persze a lehetőségek tárháza végtelen.

Ezt azért nem tartom olyan szuper ötletnek ,mert ha támadnak akkor általában bányát bont a törpi.Na már most ha igy van mindenkinél akkor a "kevés"bánya miatt drága maradna ugyan úgy a fedezés.

Aztán lehet hogy rosszul látom
__________________
A végtelenhez mérve nem is létezünk.
A csillagévek óráin egy perc az életünk.
Az ember önmagában semmit sem ér,ha nincs barátunk-Elvisz a szél!!!
  #5  
Old 12-01-2006, 10:33
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Talán nem kellene a végletekig specializálódni és akkor nem lenne ilyen probléma (bár pont az A sajátos környezte ad ennek tökéletes táptalajt, klánraki, olcsó és tömeges piaci kínálat, stb)
  #6  
Old 12-01-2006, 10:36
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Massza Rex View Post
Talán nem kellene a végletekig specializálódni és akkor nem lenne ilyen probléma (bár pont az A sajátos környezte ad ennek tökéletes táptalajt, klánraki, olcsó és tömeges piaci kínálat, stb)
pontosan ezért, ha már elmentünk az A-ban a specializálódás felé (meg szinte mindenhol egy bizonyos szintig) akkor nem kellene egy ilyen miatt kiütni a nyeregből egy egy specializálódási lehetőséget...

Last edited by Senki; 01-14-2007 at 13:39.. Reason: gépelési hiba...
  #7  
Old 12-01-2006, 10:37
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Smile

Quote:
Originally Posted by Hornet View Post
Ezt azért nem tartom olyan szuper ötletnek ,mert ha támadnak akkor általában bányát bont a törpi.Na már most ha igy van mindenkinél akkor a "kevés"bánya miatt drága maradna ugyan úgy a fedezés.

Aztán lehet hogy rosszul látom
ha olcsón fedezhetne vissza a sok bányával, olcsón szerezhetne sok bányát, nem bontaná le. csak a kovácsot
  #8  
Old 12-01-2006, 10:44
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Egy törpének nem kell specializálódottnak lenni ahhoz hogy sebezhető legye.Tegyük fel minde banyabol tart maganál 3% ot._Ami ugye nem sok.Az mind a barakk elől veszi el a helyet.Siaman uthető lesz.Egy hadis atcsapja.

-ha nem csianlok meg enniy banyat se akkor ne mleszek törpe
-ha csinalok bevernek es nem tudok visszmenni. Pedig ez meg csak 3% nem is sok
  #9  
Old 12-02-2006, 22:43
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

az egész felvetés teljesen jogos
a törpénél egyáltalán nem szabadna a felfedezésnek módosulnia az A-ban, vagy csak csekély mértékben
  #10  
Old 12-03-2006, 07:26
Deni's Avatar
Deni Deni is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 1,097
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Én ezt maximum úgy tudnám elképzelni, hogy emelkedne a törpénél a fedezéshez szükséges katonaigény a hektárszám növekedésével, de a fedezési aránya mindig 0% lenne. (talán a célzott felfedezésnél pedig a bányák fedezéséhez 225 katona menne, de lehet ez már sok lenne engedménynek.. bár mondjuk ha az alap katonaigény 50%-áért fedezhetne bányát, az talán még emészthető)

Viszont, a beérkezett bányák maximum 10%-át vagy ilyesmit bonthatná le (az lenne a cél, h ne fedezzen minden törpe fejetlenül, majd bontsa le a bányáit, így jutva ezzel nagyon olcsó, fedezett területhez), vagy nem tudom, hogy hogy lehetne szabályozni ezt.

Amúgy meg vagyok lepődve, hogy ez a topic szinte érdeketelenségbe fullad.. nem hinném, hogy ennyire kevés országot érintene.. Senki nagyon jól tette, hogy elindította, csak leszünk majd többen is
__________________
My eyelids sink into the blackened canvas where the dreams are painted






The Silent Enigma (#186138)
DugóTündér (#580934)
Goth*Angel (#156003)
MalloryKnox (#62)

Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 17:36.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu