Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #1  
Old 09-19-2012, 09:27
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default Szabadság

Régóta jelenség a sok szabis, régóta agyalok rajta, hogy mi lenne a leghumánusabb megoldás...

Szerintem az 1/A-ban a klánszabi teljesen jól működik: meg kell érte "dolgozni", és utána lehet élvezni a pihenést.

Valami hasonlóra gondoltam a normál szabi esetén is. Ha sokat játszol, akkor mehess akár sok időre is szabira, ha viszont évente 2 kört játszol, akkor az év maradék részében lehetőleg ne szabizz.

Ki mit szólna egy olyanhoz, hogy csak annyi időre lehetne elmenni szabira, amennyi időt már játszott az adott ország? Ha játszottál 1000 kört, akkor lehet 1000 kör szabid, utána automatikusan lejár.

Szívem szerint ezt egy kicsit megspékelném azzal, hogy ez az adott csoportra vonatkozzon. Ne mehess a B-ben 2 évre szabira csak azért, mert az 5. szinten 100 hekin 2 évig tekercset írtál.

A fagyasztást esetleg kiterjesztve bármelyik országra, nemcsak arra, ami épp útban van a szintlépés miatt, ezzel megoldható az is, hogy 1-1 országodat hosszabb időre kivond a forgalomból.

És ha valakinek még ez sem elég, akkor opcionálisan beállítható, hogy tovább is szabin maradhass, de az eméssze a VIP köreidet szabi alatt is. Így azért meggondolja talán mindenki, hogy akar-e túl sokáig szabizni -- ugyanakkor ha valami miatt tényleg muszáj, akkor adott a lehetőség.

(Anarchot most hagyjuk a korlátozott járékidő miatt. Az egy kicsit más tészta.)
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
  #2  
Old 09-19-2012, 09:40
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

ha ez a fagyasztásod dolog ugyan úgy működne mint a mostani szabadság akkor nekem nincs semmilyen ellenvetésem. sőt támogatnám, nem magam miatt csak annyian panaszkodnak a sok szabis miatt a pontlistában.. ezzel megoldódna. bár az első megoldást nem igazán tudom elképzelni, hogy akkor most minden szabis akik lehet nem is tudnák ezt a szabályváltoztatást, előkerülne szabiról!? fél év múlva meg belépne és azt látná, hogy semmi sem maradt az országából. vagy a mostani régebb óta szabin lévő országokat az első belépésig automatikusan fagyasztanád?
Reply With Quote
  #3  
Old 09-19-2012, 09:40
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Kis adalék statisztika: jelenleg a szabisok 57%-a van régebbóta szabin, mint amennyit az adott csoportban játszott. (Anarchon kívül.)
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #4  
Old 09-19-2012, 09:45
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
ha ez a fagyasztásod dolog ugyan úgy működne mint a mostani szabadság
Ez úgy működne, ahogy most is. Most alapvetően csak azt tudod fagyasztani, ami "útban van", hogy azzal azonos csoportba léphess egy másik országoddal. Ez ki lenne terjesztve úgy, hogy bármelyik országodat fagyaszthasd (a mostani korlátozások mellett, tehát egyszerre maximum 1 fagyasztott országod lehet).

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
minden szabis akik lehet nem is tudnák ezt a szabályváltoztatást, előkerülne szabiról!?
Ez nem holnap lesz bevezetve. Mindenki időben értesítve lenne -- ráadásul hogy tuti ne legyenek félreértések, a szabi lejárta előtt is menne értesítés, hogy figyelj oda, mert lassan vissza fogsz kerülni szabiról.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #5  
Old 09-19-2012, 10:42
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Régóta jelenség a sok szabis, régóta agyalok rajta, hogy mi lenne a leghumánusabb megoldás...

Szerintem az 1/A-ban a klánszabi teljesen jól működik: meg kell érte "dolgozni", és utána lehet élvezni a pihenést.

Valami hasonlóra gondoltam a normál szabi esetén is. Ha sokat játszol, akkor mehess akár sok időre is szabira, ha viszont évente 2 kört játszol, akkor az év maradék részében lehetőleg ne szabizz.

Ki mit szólna egy olyanhoz, hogy csak annyi időre lehetne elmenni szabira, amennyi időt már játszott az adott ország? Ha játszottál 1000 kört, akkor lehet 1000 kör szabid, utána automatikusan lejár.

Szívem szerint ezt egy kicsit megspékelném azzal, hogy ez az adott csoportra vonatkozzon. Ne mehess a B-ben 2 évre szabira csak azért, mert az 5. szinten 100 hekin 2 évig tekercset írtál.

A fagyasztást esetleg kiterjesztve bármelyik országra, nemcsak arra, ami épp útban van a szintlépés miatt, ezzel megoldható az is, hogy 1-1 országodat hosszabb időre kivond a forgalomból.

És ha valakinek még ez sem elég, akkor opcionálisan beállítható, hogy tovább is szabin maradhass, de az eméssze a VIP köreidet szabi alatt is. Így azért meggondolja talán mindenki, hogy akar-e túl sokáig szabizni -- ugyanakkor ha valami miatt tényleg muszáj, akkor adott a lehetőség.

(Anarchot most hagyjuk a korlátozott járékidő miatt. Az egy kicsit más tészta.)
szerintem jó ötlet ez, mivel ezzel meglehetne oldani az elfokozva szabira tett országok gondját is, mivel nem tud évekig elfokozott állapotban a csoport első helyén lenni és ezzel zavarni az aktív nagyon sok szemes orik haladását. Azt hiszem van ilyen jelenleg, hogy elfokozva van szabin. Ha nincs, akkor nem mondtam

viszont lassan engem is érinteni fog, főleg ha a munkahely váltás összejön, akkor valszeg a hódos pályafutásom véget fog érni akkor viszont cumi lesz

Last edited by Hex; 09-19-2012 at 10:48..
Reply With Quote
  #6  
Old 09-19-2012, 10:44
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Régóta jelenség a sok szabis, régóta agyalok rajta, hogy mi lenne a leghumánusabb megoldás...
Nekem az a játék a szimpatikus, ami nem küld leveleket azokban az időszakokban, amikor nem tudok/akarok itt időt tölteni, de amikor ismét megjön a kedvem hozzá, úgy találjam az orim, ahogy hagytam.

A leghumánusabb és felhasználó szemszögből nézve legegyszerűbb megoldás az eddig felvetettek közül szerintem továbbra is az lenne, ha a szabisok, vagy akár a szabisok fent írt 57%-a kikerülne a pontlistából, akkor is ha vipes.
__________________

Reply With Quote
  #7  
Old 09-19-2012, 10:50
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
A leghumánusabb és felhasználó szemszögből nézve legegyszerűbb megoldás az eddig felvetettek közül szerintem továbbra is az lenne, ha a szabisok, vagy akár a szabisok fent írt 57%-a kikerülne a pontlistából, akkor is ha vipes.
Aztán visszalép, szabi, és megy minden elölről. 1 kör játékidő, 73ezer kör szabi.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #8  
Old 09-19-2012, 10:54
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Aztán visszalép, szabi, és megy minden elölről. 1 kör játékidő, 73ezer kör szabi.
1 kör játék, 73ezer körig pedig nincs ott a pontlistában.
__________________

Reply With Quote
  #9  
Old 09-19-2012, 10:58
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
1 kör játék, 73ezer körig pedig nincs ott a pontlistában.
Amint kiesik, visszalép, és visszakerül, majd szabi, ameddig újra ki nem esik. Ezzel továbbra is a végtelenségig szabis a listában anélkül, hogy akár csak egyetlen köre is telne.

Mindegy, most ilyen apró részletekbe még ne menjünk bele. Ez az álláspont is jegyezve, nézzük a többieket.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #10  
Old 09-19-2012, 11:04
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Amint kiesik, visszalép, és visszakerül, majd szabi, ameddig újra ki nem esik. Ezzel továbbra is a végtelenségig szabis a listában anélkül, hogy akár csak egyetlen köre is telne.

Mindegy, most ilyen apró részletekbe még ne menjünk bele. Ez az álláspont is jegyezve, nézzük a többieket.
Ha az a célja, hogy a pontlistában díszelegjen, akkor igen, belép mondjuk hetente, és teljesül a vágya. Nem tudom, ez a különleges játékosréteg számottevő-e.

Oké, akkor ne beszéljünk részletekről.
__________________

Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szabadság lucku Segítség 16 08-26-2008 22:07
Szabadság KPeti999 Segítség 6 05-07-2008 20:12
Szabadság Wins Elvetett javaslatok 4 03-09-2007 05:39
Szabadság Valezius Segítség 19 12-31-2006 20:56
Szabadság laziga Elvetett javaslatok 29 04-05-2006 13:47


All times are GMT +1. The time now is 23:50.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu