Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #41  
Old 10-05-2012, 23:54
Batu's Avatar
Batu Batu is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vámosgyörk
Posts: 350
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hessa View Post
Tiszteletem,

Segítségre szorulnék, kezdő törpe kereskedő vagyok, úgy érzem nem mennek túl jól a dolgok, ami valószínű az éplistám miatt lehet.
Javaslom vizsgáld át ezt a topicot. Több használható épületlista is van, tudod alkalmazni a százalékokat a te oridra.
__________________
by Batu
Reply With Quote
Sponsored Links
  #42  
Old 10-06-2012, 01:19
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

5.szinten sajnos nem igen használható a törpe. Így ha még nincs sok munkád benne, akkor javaslok egy fajváltást. De ha mégis megpróbálod akkor:

Az éplistád pedig valóban problémás kicsit. A nyersanyagok milyen áron mozognak?

Törpeként a lopások sajnos elkerülhetetlenek.Egyedül lakástekercset szabad benn tartani maxon. A többiből(mező-hadi-toli-mágia) max 10%-nyit. Amikor megtámadsz valakit a sereg becsapódása előtt pár másodpercel vegyél elegendő hadügyi tekercset, hogy elérje a maximum %ot, majd add is el.
Ehhez természetesen muszáj leszel viszonylag nagy pénzt az országban hagyni, de hát úgyis a pénzre utazol.

Amit én csinálnék:
-Lebontani minden piacot.
-Lebontani minden kórházat.
-40db barrakkot és 20db őrtornyot felhúzni.
-10kocsma, 10 templom.
-Feltölteni a helyeket. A nyersanyagból befolyt pénzből is folyamatosan egységeket vennék. Közben sűrűn imádkozni, hogy ne lopják túl sokszor a tekercseid.

Ha a lakiteki megvan, és már kezd gyarapodni a vagyon, akkor kezdheted kikupálni az országot.

Kész éplista törpére 200 hekin:
Ház-33
Barakk-65
Tanya-28
Raktár-3
Templom-10
Kocsma-10
Bányák-16(8fa+8kő)
kovács-5
Bank-10

Ez az ország csak akkor tud így kinézni ha a lakástekercsek maximumon vannak. Ez így tud ütni, termel is. A nyerseket napi 2-3szor ki lehet dobni piacra. Arra figyelni kell, hogy ha csak 10% mezőgazdasági teki van akkor éhezik, és napi 1szer nem árt kaját venni neki.

(Tipp:Ne legyenek feltöltve teljesen a templomaid-kocsmáid-barrakjaid. Mivel le lelopnak tekire, márpedig le fognak...akkor a lakástekercs adta % visszaesik, és sok egység dezertálhat, ami nagy károkat okoz. Illetve ha van helytartód akkor ügyesen állítsd be az egységek eladásáról szóló részt.)

Első ránézésre ennyi jut eszembe. De van pár törpés topic ahol tudsz még informálódni, illetve a stratégiai kézikönyvben a törpéről van a leghosszabb feljegyzés a fajok közül. Ha valami mégsem tiszta akkor még ugye ez a topic is itt van.

Last edited by RastArtist; 10-06-2012 at 14:10..
Reply With Quote
  #43  
Old 10-06-2012, 13:46
Hessa Hessa is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 9
Activity: 0%
Longevity: 63%
Thumbs up

Nagyon szépen köszönöm a segítséget és a gyors válaszokat!
Reply With Quote
  #44  
Old 10-06-2012, 14:02
Hessa Hessa is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 9
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Könyvtár hogy nézzen ki? Most 10db van, amivel 1000 tekit tudok gyártani. Ha nem értettelek félre, akkor 100% on kell lenni-e a lakitekinek, és támadáskor a hadinak. Elnézést a tudatlanságomért, most kezdtem újra 3-4 év után, és ez az első törpim
Reply With Quote
  #45  
Old 10-06-2012, 19:18
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

A 10 könyvtárat addig hagyd meg amíg megírod a szükséges tekercseket. Úgyis lesz jó pár nap mire feltöltöd a barakkokat, templomokat, kocsmákat. Addig szépen írogasd a tekercseket. Ha készen vannak, akkor bontsd le a könyvtárakat is, és húzhatsz a helyükre más épületeket. A játék további részében nem lesz szüksége könyvtárra a törpédnek.
Reply With Quote
  #46  
Old 10-06-2012, 19:21
cmaster333 cmaster333 is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2011
Location: Kaszony
Posts: 28
Activity: 0%
Longevity: 67%
Default

100% lakitekit elbiram viselni :P
30% a maximum a torpenel
Reply With Quote
  #47  
Old 10-06-2012, 20:32
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

De kötekedősek vagyunk ma. Érted te, hogy hogy értette.

Egyébként ha támadnak és online vagy, akkor ugyanúgy javallott bevenni a haditekiket az ütés becsapódása előtt pár másodperccel.
Reply With Quote
  #48  
Old 10-17-2012, 13:33
Hessa Hessa is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 9
Activity: 0%
Longevity: 63%
Talking

Üdv újra!

Még egyszer köszönöm az előző segítségetek, nagyban javult a helyzet, már kontroll alatt tartunk/tok majdnem mindent

A következő kérdésem az lenne, hogy mint törpe, mire álljak rá?
Jelenleg az ork társam miatt lovasokat erőltettem, hogy tudjak neki segíteni a csatában, most viszont nem tudom, hogy hogyan tovább.

Ijász: 2k
Lovas: 3k
Elit: 300
Tolvaj: 2k
Vari: 2k

Kereskedő vagyok, nem tudom, hogy milyen szerepet kéne betöltenem a szöviben, ami a legsikeresebb lenne. Jelenleg tele vagyok pénzel pár sikeres ütés miatt, barakkjaimban kevés a hely, mert nem akarok nagyon előre rohanni addig, amíg nem döntöttem el, hogy pontosan milyen játékot folytassak.

Köszönöm szépen előre is a tanácsokat!
Reply With Quote
  #49  
Old 10-17-2012, 17:19
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Hessa View Post
Üdv újra!

Még egyszer köszönöm az előző segítségetek, nagyban javult a helyzet, már kontroll alatt tartunk/tok majdnem mindent

A következő kérdésem az lenne, hogy mint törpe, mire álljak rá?
Jelenleg az ork társam miatt lovasokat erőltettem, hogy tudjak neki segíteni a csatában, most viszont nem tudom, hogy hogyan tovább.

Ijász: 2k
Lovas: 3k
Elit: 300
Tolvaj: 2k
Vari: 2k

Kereskedő vagyok, nem tudom, hogy milyen szerepet kéne betöltenem a szöviben, ami a legsikeresebb lenne. Jelenleg tele vagyok pénzel pár sikeres ütés miatt, barakkjaimban kevés a hely, mert nem akarok nagyon előre rohanni addig, amíg nem döntöttem el, hogy pontosan milyen játékot folytassak.

Köszönöm szépen előre is a tanácsokat!
Én azt mondanám, hogy ha már megvan a jó éplistád, akkor töltsd tele a helyeket. Barakkba annyi íjászt, amennyi fér a tornyokba, lovast a többi helyre. Tolvaj és Varázsló maxra. Barakkba még a képzésnek hagynék helyet, hogy 1 napig elférjenek kb.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #50  
Old 10-17-2012, 20:45
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Hessa View Post
Üdv újra!

Még egyszer köszönöm az előző segítségetek, nagyban javult a helyzet, már kontroll alatt tartunk/tok majdnem mindent

A következő kérdésem az lenne, hogy mint törpe, mire álljak rá?
Jelenleg az ork társam miatt lovasokat erőltettem, hogy tudjak neki segíteni a csatában, most viszont nem tudom, hogy hogyan tovább.

Ijász: 2k
Lovas: 3k
Elit: 300
Tolvaj: 2k
Vari: 2k

Kereskedő vagyok, nem tudom, hogy milyen szerepet kéne betöltenem a szöviben, ami a legsikeresebb lenne. Jelenleg tele vagyok pénzel pár sikeres ütés miatt, barakkjaimban kevés a hely, mert nem akarok nagyon előre rohanni addig, amíg nem döntöttem el, hogy pontosan milyen játékot folytassak.

Köszönöm szépen előre is a tanácsokat!
Szia.

Ez mekkora hektáron?

Jómagam kicsit sokallom a tolvajokat(bár ha a szöviben nincs tolvaj, és te csinálod az éplistákat akkor megértem), és keveslem a lovakat.

Egyébként a törpéből elég jó hadist lehet csinálni, így javaslom abba az irányba fejlődj, és mindenképpen lovakkal. Az íj-elit felállás nem törpéknek való szvsz. Főleg ha a szövetségesek is paripákkal működnek.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ork éplista A-ra vityu Stratégia & Tippek 74 09-10-2010 21:53
Mit tegyen a törpi? karesz6 Segítség 1 12-14-2008 18:38
Eplista ORIAS-nak Loxhero007 Segítség 5 02-08-2007 16:46


All times are GMT +1. The time now is 22:20.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu