Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #321  
Old 02-25-2011, 21:28
penge bácsi penge bácsi is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 10
Activity: 0%
Longevity: 72%
Default

Quote:
Originally Posted by Batu View Post
Érzek némi iróniát, de hagyjuk, tudom, hogy nem.....
Témához szólva....
A cél az lenne, hogy a játékosok száma minimum a 2 évvel ez előtti szintet üsse folyamatosan vagy szaporodjon. A helyzet az, hogy a hódot nagyon nehéz populárissá tenni. Ebből kiindulva, mindig rétegjáték lesz. A lényeg, hogy a réteg szélesedjen a jelenlegi játékélmény elvesztése nélkül(minimum). Ez azért nem kis kihívás a jelenlegi konkurencia dömping mellett, mindenhol csilli-villi játékok nőnek a semmiből, minden külföldi "sztár" megjelenik magyar nyelven is. Nem tudom a kiutat, mi vezetne ki a csökkenő játékosszámból. Lehet elég lenne egy jó propaganda, lehet elég lenne egy-két apróság a játékmenetben, de gőzöm sincs.
Az üzlet jövője ennek a kiötlése. Atiéknak rövid időn belül ez létfontossági kérdés lesz. Szeretném, ha sikerülne nekik. Őszintén. Számkupacolásnak írom le minden ismerősnek a játékot. Kevés ismerős van aki egyáltalán felfogja az egészet ésszel...

biza, ezt akartam már én is írni, hogy ha jól megnézzük, a most is aktív gémerek fenekéről már rég lepotyogott a tojáshéj.
Ez minket leköt, szeretjük csinálni, ha egyre kisebb hévvel is.
A most felcseperedő (de)generáció már teljesen más, őket már nem csábítja, de sztem azért, mert amíg a 80-as, 90-es évek elején iskolás brigádnak még a fejébe verték a tudományt, ami a mostaniakről nem nagyon mondható el.
Ahogy a párom is mondani szokta (gyógypedagógus, egyre több melóval), az iskolarendszer nyugati majmolásával a kapufák létszáma négyzetesen nő.


Amúgy még egy ötlet, teljesen más, csöppet csapongok.
Emlékszik vki a régi, még commodoros idők játékára a Piratesre ?
Na, az ottani szárazföldi harcok elég jól meg voltak csinálva, sztem. Nem volt egy Avatar, de mégis vmiért nagyon szerethető volt. Esetleg meg lehetne tenni azt is, hogy ha a csata idején egyik, ne adj Isten mindkét fél onlány, akkor ők irányíthatják a csapataikat és bizonyos százalékban módosíthatnak az eredményen, ha jó stratégák.

Ez is csak egy ötlet persze, lehet eleve halva született...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to penge bácsi For This Useful Post:
Sponsored Links
  #322  
Old 02-25-2011, 21:34
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Batu View Post
Érzek némi iróniát, de hagyjuk, tudom, hogy nem.....
Témához szólva....
Tök komolyan gondoltam most, mert nagyon régóta ismerlek...
Csak rossz társaságba keveredtél, de remélem megtalálod/találtad a helyes utat...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
  #323  
Old 02-25-2011, 21:35
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
szerintem a grafikai elemek és a tutorial mellett az is jó ötlet, ha valakinek meghívót/ajánlást küldesz az oda regelhessen, ahol a meghívó küldője van (ha van éppen ötödiken)..
Nem biztos, hogy gyorsba érdemes lenne jönnie annak, akit hívok
Reply With Quote
  #324  
Old 02-25-2011, 21:39
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Nem biztos, hogy gyorsba érdemes lenne jönnie annak, akit hívok
élég lenne egy extra fül a csopiválasztáshoz
sztem pofonegyszeru és ha eros neki a gyors, akkor szolsz haverodnak hogy a normál koridosbe jelentkezzen
valahogy igy

anarch
gyors
lassu
kislétszámu normál
nagylétszámu normál
a meghivot kuldo csoportja

Last edited by NewJackCity; 02-25-2011 at 21:56..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to NewJackCity For This Useful Post:
  #325  
Old 02-25-2011, 21:39
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Nem biztos, hogy gyorsba érdemes lenne jönnie annak, akit hívok
oda regelhessen, ha szeretne.. nem kötelezően oda kell mennie..
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to none For This Useful Post:
  #326  
Old 02-25-2011, 21:46
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

mondjuk engem az se zavarna ha választani lehetne a csopit mint fordulásnál
de ha az nem teccik atinak
és szukség van arra hogy ne legyen választhato
mert igy tarthato egyensulyban a csopik létszáma
akkor ez a meghivot kuldo csoportja fül megoldás lehet akár
Reply With Quote
  #327  
Old 02-25-2011, 21:47
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Annyit megjegyzek hogy a kezdőt régen is szétkapták hamar emlékszem engem is kaptak szét nagyon de nagyon régen, aztán valaki okositott még a 3 orás körváltásnál (valami kamionos volt a fene se emlékszik hogy hivták)

Én inkább arra vezetem ezt a hanyatlást hogy megjelentek más játékok, ahol a kezdőke bele tudja élni magát, mivel nemcsak számokat lát
nem irok nevet, de pl én is játszom mással, ugyanaz az elmélet szinte mint a hodba, de ... Pl 1 oráig is el tudok tökörészni vele, és pl ott az időt magammal tudom befolyásolni, persze bizonyos határok között. ha akarom ez az idő 5 perc (persze van hátulütője), ha akarom akkor 4-5 ora

De ezt Atinak kell eldőnteni mi lesz tovább és merre megy ugyhogy nem kell nekünk egymással veszekednünk, max be lehet dobni 1-2 ötletett , majd Ati eldönti valamelyikbe lát e fantáziát. csak azért irom, nehogy itten vérmesen egymásnak essetek.
Az meg már alapbol rosz ha kérdöivet kell kitölteni kezdésnél Szegény Juzer azt se tudja mi merre, de már kérdezzük öt. Biztos nem fogja abbahagyni

A másik ami nagy hülyeség, mert olvastam, hogy szint kezdésnél fajt és szemit kell azonnal választani. Mi van ha én ezek nélkül akarom kiprobálni?? (mondjuk kaptam zöldet mostanába amibe elmagyarázták hogy rosszul csinálom, de max megköszöntem a tanácsot)
Reply With Quote
  #328  
Old 02-25-2011, 21:59
Batu's Avatar
Batu Batu is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vámosgyörk
Posts: 350
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

(kösz Pool)
Bevallom sem a csoportrendszernek nem érzem a létjogosultságát(nincs annyi játékos, stb), sem a játék jövőjét nem látom. Kezdek kételkedni, hogy megéri a befektetett energiát. Pedig mostanában tényleg pianóban játszom, persze tervben van, hogy majd aktívkodok, de kezdem elveszteni a hitem.
Őszintén, a játék alkotóinak a felelőssége és feladata, hogy megszabják a jövőjét, a fejlődést elősegítsék és dolgozzanak érte, hogy meg tudjanak élne belőle. Segíthetünk mi, játékosok, küzdhetünk a dédelgetett játékunkért. Mehet a szájkarate itt a fórumon, de ismétlem: itt pro játékosok nyilvánítanak véleményt. Számít a véleményük, de a mai világban tömegeket kell megmozgatni. Nagy a konkurencia. Még akkor is, ha nem az én szájízem szerint történnek a változások. Történjenek, legyünk sokan, Atiéknak érje meg csinálni, aztán aki tud, az úgy is alkalmazkodik.
__________________
by Batu
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Batu For This Useful Post:
  #329  
Old 02-25-2011, 23:11
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
mondjuk engem az se zavarna ha választani lehetne a csopit mint fordulásnál
de ha az nem teccik atinak
és szukség van arra hogy ne legyen választhato
mert igy tarthato egyensulyban a csopik létszáma
akkor ez a meghivot kuldo csoportja fül megoldás lehet akár
Értem a kérés lényegét, egyelőre erősen hezitálok. Sokkal több problémát látok egyelőre vele, mint amit segítene, de már kezd valami körvonalazódni bennem...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #330  
Old 02-26-2011, 01:46
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Igenis sokat számít a kezdő játékosok elvesztésében, hogy a beharangozott többféleségről (hadi, vari, toli) hamar kiderül, hogy csak a hadi életképes, de az is csak avatott kezekben. Kezdő azt olvassa, hogy ha toli akar lenni, legyen félelf vagy ember, ezek a tolis fajok. Még Remy példájában is, mikor arról ír, hogy sokoldalú szövi, ami varizni-tolizni is tud, gnóm, óriás és törpe szerepel, feles vagy ember véletlenül se.
.
én jopár játékost ismerek akik félelfel vegigvitték ezt a játékot
a mániákus tolvajok nagy része megunta hogy 24orában elérhetonek kell lenni és hogy nagy hekin tizedannyit sem lehetett lopni mint alul
aki azt állitja régen más volt nagy hekin az hazudik
nagy hekin mindig nehéz volt a tolisok dolga
nem egy félelfet láttam anno 1000-1500 hekin V-be tekit irni mert ott már nem tudtak lopni a leverés kockázata nélkul
voltam anno 2 tolis szovibe is 5-6éve (egy felef es egy elf tolival)
a B-ben majdnem el is véreztunk a 2 kleptomán miatt
arrol nem beszélve hogy minél foljebb mentunk annál kevesebbet tudtak lopni
es nemegyszer volt hogy aki masodikként lopta az egyetlen megfelelo célpontot mar szinte semmit nem tudott lopni (pedig sokak szerint akkoriban mindenhol kánaán volt)
ott volt a legnehezebb osszehangolni a dolgokat abban a 2tolis szoviben
ahoz hogy a feles vagy az elf támadjon a teljest kellett lesni es ha nem volt kit hiénázni akkor volt hogy fullra ki kellett menniuk ugy hogy az egész szovinek gépnél kellett lennie hogy seregcserével megfelelő mennyiségu támado egységet tudjanak kipréselni magukbol
ilyen aktivitással picit más a kornyezethez alkalmazkodo éplistával szerintem a mai napig életképes bármelyik tolis faj

szerintem az a gond hogy kevesebb genge játéktudással rendelkezo célpont
amég régen találtál kis hekin 30-40 lehetséges célpontot(aki nem ut xarrá ha be mersz lopni)
3-4 napig tartott felmérni oket mivel tiz koronként csak 5 terkapu nyithato
es gazdag vadászmezok voltak a rengeteg játékosnak koszonhetoen
addig ma azt tapasztalom hogy van 2-3 lehetséges célpont
akiktol általában loxart se lehet ellopni
és szinte csak olyan orik vannak akiknek virit a gombjérol hogy ha lopsz tole es morci lessz akkor tobbet buksz a haboruval mint nyersz a lopással
amugy ilyenek mindig voltak akiket nem volt érdemes lopni már csak ránézésre sem
ez nem ujdonság és semmivel sem gyengébbek a tolisok mint voltak (kivéve az elf ugye a herélés miatt, vedelemben erosodott toliban gyengult )
a tolibiznisz régen a sok felelotlen célpont miatt virágzott
és a fullhadi szovik 10 éve is lazán szarráverték a tolis varis szoviket
szerintem alkalmazkodni kell nem rákényszeriteni mindenkire 10% bankot hogy legyen célpont a toliknak
szerintem a bankok védelme pont jó ahogy van

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Ezzel nem értek egyet.
1. ha a hadik alattuk vannak, akkor esélyetelen a toli vari szövi.
ha felettük, akkor a hadi szövi feljebb tud menni. Míg a másiknak esetleg fedezni kell.
A tolis varis szövit mindig is szívesebben szedik le az alattuk levő szövik. És mivel csoportokban folyik a játék ez is befolyásoló. egy full hadi szövi kényelmesebben üt, kissebb az esélye a kísérésnek is. Míg a tolis szövinél ez se mondható el.
A morálról nem is beszélve. Ha valaki kap pár mészárt máris felkelti a csoport figyelmét, még több az esély hogy egy 3. fél leüti. Amit megint fedezhet vissza.
A hadiknál hamar bekapcsol az auto védelem, onnantól meg nincs mit tenni.

X-ben, -mert azt említettem egy óriás 2ork és én félelf voltunk.
4gnóm ellen a topért harcoltunk. A gnómok védték a bankárokat, számukra ideálisan alattunk voltak.
Éreztem hogy bármilyen más hadissal több kárt tudtam volna okozni. Az autovédelem nevetségesen hamar bekapcsolt, és addig se okozott semmi extra kárt bennük.
Igaz nyertünk ellenük, de nem a félelf faj segített ebben
Tapasztalat aktivitás úgy érzem megvan bennem. Ehhez igencsak extrém félelfet kellett csinálni.
NEM éri meg, nem kifizetődő! Aki azt mondja hogy jó a tolvaj csak akarni kell, az téved. Feltételezem nem is próbálta mostanában.
Én próbáltam.
igazábol a tolisnak is illene tudni szembemenni valakinek ha megtámadják
ha nem azt látja a kornyék hogy benyelt 3 mészárt egy nyikkanás nélkul
hanem esetleg szembefoldelte aki rátámadt
és esetleg nem is ő hanem a szovijei a 3 mészárra 6meszárral válaszoltak
akkor lehet elgondolkoznak rajta megtámadják e azt a szovit, nem pedig aktuális kovetkezo célpontnak választják
a nemakarásnak általában mindig nyogés a vége
nekem például anarchban van vagy 20 tolisom még a régi old school felépitéssel +30% kocsmásak
és pontosan ugyanolyan jol meg tudom oket védeni mint 6-7 éve
az sose volt lényegtelen hogy a tolisát hogy védi egy szovi
ha nem kuzdenek foggal korommel elvéreznek
és ez szerintem igy is van rendjén
a kontratámadások mindig konnyebbek, mert az ellen ki van támadva, és az ellenfelet határozottan konnyu kicsalogatni ha mondjuk a torpjuknek folyamatosan nyulod le a cuccait

a félelfes topikban egyetlen jo otletet láttam
talán monro vetette fel hogy támadobonuszt kéne adni nekik
és ahoz hogy szembetámadjanak és megvédjék a foldjuket lehet nem is lenne rossz megoldás egy 20% tamadobonusz a félelfnek és az embernek
a felesnél ugye -10% rol +10%ra ugrana a támado malusz/bonusz az embernél pedig simán 20% lenne
ha fedezgetni akar valaki az elf tokéletes a vágyai megvalositásához
ha pedig tolizni akar akkor védje meg a foldjét és ne resteljen utni se ha van rá lehetőség
ne mások pénzébol akarjon fedezgetni ugy hogy kozben beton védelemmel csucsukél a popsiján
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to NewJackCity For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 11:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 19:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 23:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 19:11


All times are GMT +1. The time now is 23:17.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu