Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #311  
Old 02-25-2011, 14:38
Batu's Avatar
Batu Batu is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vámosgyörk
Posts: 350
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
... és aki azokkal a játékokkal akar játszani, az játszik is azokkal. Csak ismételni tudom magam: nem cél másik játékot létrehozni azáltal, hogy egy meglévő másik játékot lemásolunk.

Ez a beszélgetés a Hódítóról szól, nem a FarmVille 3-ról.

Azt gondolom, hogy azokhoz a játékokhoz hasonlóan úgy kéne fejleszteni a hódot, hogy ne csak egy szűk és egyre szűkülő réteg játsszon vele. Nem arra célzok, hogy koppintani kell bárhonnan bármit is, de ötletet meríteni és azt átdolgozva a saját céljainkra formálva használni lehet, sőt...
Penge bá véleményével nagyjából egyetértek.
Mellette azt gondolom, hogy a vezetésnek kellene kiötlenie egy fejlődési vonalat, ami alapján állandósul vagy szaporodik a játékosok száma és nem csökken, mint most. Ez szívügy és mellette gazdasági szempontból sem egy elhanyagolható dolog. Nekünk balga játékosoknak tényleg csak eldöntendő kérdést tegyenek fel, mert másnak értelme nagyon nincs. Itt a fórumon lehet vitázni a vérprofiknak persze, de a játékosok java nem az és az lenne a jó, ha ez így is maradna. Jelenleg arra tart a hód, hogy a végén csak ezek a játékosok maradnak.
Olyan környezetet kell teremteni ami vonzza az embert. Senki nem akar olyan játékkal játszani, amiben a negyedik napon péppé verik.... Jelenleg minden más online játék sikerélményekben gazdag és a negatív élmények a kevésbé jellemzők. Rengeteg a versenytárs, nehéz lesz kilábalni ebből. Szurkolok minden esetre.
__________________
by Batu
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Batu For This Useful Post:
Sponsored Links
  #312  
Old 02-25-2011, 17:43
lacy lacy is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Location: Makó
Posts: 130
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Batu View Post
Azt gondolom, hogy azokhoz a játékokhoz hasonlóan úgy kéne fejleszteni a hódot, hogy ne csak egy szűk és egyre szűkülő réteg játsszon vele. Nem arra célzok, hogy koppintani kell bárhonnan bármit is, de ötletet meríteni és azt átdolgozva a saját céljainkra formálva használni lehet, sőt...
Penge bá véleményével nagyjából egyetértek.
Mellette azt gondolom, hogy a vezetésnek kellene kiötlenie egy fejlődési vonalat, ami alapján állandósul vagy szaporodik a játékosok száma és nem csökken, mint most. Ez szívügy és mellette gazdasági szempontból sem egy elhanyagolható dolog. Nekünk balga játékosoknak tényleg csak eldöntendő kérdést tegyenek fel, mert másnak értelme nagyon nincs. Itt a fórumon lehet vitázni a vérprofiknak persze, de a játékosok java nem az és az lenne a jó, ha ez így is maradna. Jelenleg arra tart a hód, hogy a végén csak ezek a játékosok maradnak.
Olyan környezetet kell teremteni ami vonzza az embert. Senki nem akar olyan játékkal játszani, amiben a negyedik napon péppé verik.... Jelenleg minden más online játék sikerélményekben gazdag és a negatív élmények a kevésbé jellemzők. Rengeteg a versenytárs, nehéz lesz kilábalni ebből. Szurkolok minden esetre.
Nem tudom melyik online játékra gondolsz,kiprobáltam már egy párat és úgy ahol kell széjjel is kaptak
semmi élvezetett nem találtam bennük
Reply With Quote
  #313  
Old 02-25-2011, 18:14
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Harmgor View Post
Amíg Poolnak nem tetszik,addig úgysem lesz megvalósítva,illetve érdemi választ sem kapsz Atitól

Zsolti,sajnos kár erőlködnöd:S
Azt hiszem, pont én voltam, aki írta nemrég, hogy lehessen választani csoportot...
Szal velem nem kell kötekedned
Főleg úgy, hogy gyáva vagy felfedni a kiléted a játékban....
Reply With Quote
  #314  
Old 02-25-2011, 19:31
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Igenis sokat számít a kezdő játékosok elvesztésében, hogy a beharangozott többféleségről (hadi, vari, toli) hamar kiderül, hogy csak a hadi életképes, de az is csak avatott kezekben. Kezdő azt olvassa, hogy ha toli akar lenni, legyen félelf vagy ember, ezek a tolis fajok. Még Remy példájában is, mikor arról ír, hogy sokoldalú szövi, ami varizni-tolizni is tud, gnóm, óriás és törpe szerepel, feles vagy ember véletlenül se.

Más. A fórumon jelenlévő, aktív tagokról érdemes lenne felmérést készíteni, hadi, vari vagy toli országokkal játszanak-e. Nem hiszem, hogy nagyon mellélőnék, mikor azt tippelem, hogy 95%-ban hadival. Így minden ötlet, újítás megbeszélése elég egyoldalú lesz.

Egyébként kezdőnek 5. szinten szerintem is kevés a 72 óra védettség, min. 96 óra kellene.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Takanohana For This Useful Post:
  #315  
Old 02-25-2011, 19:35
Batu's Avatar
Batu Batu is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vámosgyörk
Posts: 350
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az az alapvető hiba sztem, hogy pro szövikből indul ki mindenki. Az lenne a jó, ha a pro játékos mondjuk az össz játékosszám 5%-a lenne vagy kevesebb. (akkor én is király lehetnék)
__________________
by Batu
Reply With Quote
  #316  
Old 02-25-2011, 19:35
GenXter GenXter is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Dorog
Posts: 172
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Pool mit számít a kiléte?
Öreg kecske már
Reply With Quote
  #317  
Old 02-25-2011, 19:36
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Batu View Post
Az az alapvető hiba sztem, hogy pro szövikből indul ki mindenki. Az lenne a jó, ha a pro játékos mondjuk az össz játékosszám 5%-a lenne vagy kevesebb. (akkor én is király lehetnék)
Te így is király vagy...
Reply With Quote
  #318  
Old 02-25-2011, 20:57
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Harmgor View Post
Amíg Poolnak nem tetszik,addig úgysem lesz megvalósítva,illetve érdemi választ sem kapsz Atitól

Zsolti,sajnos kár erőlködnöd:S
igazábol pool lehet hogy néha kicsit tulreagál dolgokat és nem tul kedves
de ő legalább azok kozé tartozik akiket az érvek meg szoktak gyozni
és nem egy témában láttam rá példát hogy megváltoztatta az álláspontját
szoval szerintem tok folosleges csesztetnetek egymást ha az érvek elfogytak
és gondolom a pár honap kispad es irásjogelvétel után ezt nem gondoltad komolyan hogy ati pool kedvére dontene akármiben is

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Azt hiszem, pont én voltam, aki írta nemrég, hogy lehessen választani csoportot...
Szal velem nem kell kötekedned
Főleg úgy, hogy gyáva vagy felfedni a kiléted a játékban....
szerintem tok mind1 kicsoda
miért ne mondhatná el a véleményét akárki ?
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to NewJackCity For This Useful Post:
  #319  
Old 02-25-2011, 21:00
Batu's Avatar
Batu Batu is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vámosgyörk
Posts: 350
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Te így is király vagy...
Érzek némi iróniát, de hagyjuk, tudom, hogy nem.....
Témához szólva....
A cél az lenne, hogy a játékosok száma minimum a 2 évvel ez előtti szintet üsse folyamatosan vagy szaporodjon. A helyzet az, hogy a hódot nagyon nehéz populárissá tenni. Ebből kiindulva, mindig rétegjáték lesz. A lényeg, hogy a réteg szélesedjen a jelenlegi játékélmény elvesztése nélkül(minimum). Ez azért nem kis kihívás a jelenlegi konkurencia dömping mellett, mindenhol csilli-villi játékok nőnek a semmiből, minden külföldi "sztár" megjelenik magyar nyelven is. Nem tudom a kiutat, mi vezetne ki a csökkenő játékosszámból. Lehet elég lenne egy jó propaganda, lehet elég lenne egy-két apróság a játékmenetben, de gőzöm sincs.
Az üzlet jövője ennek a kiötlése. Atiéknak rövid időn belül ez létfontossági kérdés lesz. Szeretném, ha sikerülne nekik. Őszintén. Számkupacolásnak írom le minden ismerősnek a játékot. Kevés ismerős van aki egyáltalán felfogja az egészet ésszel...
__________________
by Batu
Reply With Quote
  #320  
Old 02-25-2011, 21:28
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

szerintem a grafikai elemek és a tutorial mellett az is jó ötlet, ha valakinek meghívót/ajánlást küldesz az oda regelhessen, ahol a meghívó küldője van (ha van éppen ötödiken)..
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following 6 Users Say Thank You to none For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 11:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 19:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 23:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 19:11


All times are GMT +1. The time now is 17:33.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu