Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 05-16-2006, 18:30
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Priviben olvastam a javaslatot. Alapvetően nem tartom szerencsésnek, hogy valami akció vip körökbe kerüljön, de írd meg, nézzük, hogy ki mit szól hozzá.
Ott kezdődik, hogy ez ugye nem akció.
Mi az érdeke a játékosnak?
A pontlistarendezéskor gépnél tudjon lenni! és intézhesse amit kell, ne legyen ebben gátolva mondjuk a körváltás miatt.

Legyen a klánvezéreknél egy gombocska amivel 3 körönként 1x frissítheti a klánpontlistát ÉS kör közben az egész csoportra kivetítve 10 percenként 1x. Miért jó ez?

Ha egy klán éppen jön felém, de éppen dolgoztam frissítéskor akkor jelenleg hiába minden. Ha a sereg elég nagy nézhetem ahogy elmegy a sok munka gyümölcse.

Ha lenne ilyen gomb...
Akkor "leküzdöm" a pontszámkülönbséget és megnyomom a gombocskát. Máris indíthatom a sereget szembe a klánnal. Bármikor... kör közepén legvégén mindegy. A sereg lehet tőlem 1 körre vagy 2-re mindegy. Akkor van frissítés amikor valaki megnyomta a gombot. A 10 percenként 1-et tételt azért tenném bele, hogy a "baráti" klánok közti összejátszást kiküszöböljem.

Mivel ez a minden oriból való pontlistarendezés kényelmi szolgáltatás tulajdonképpen és kiküszöbölendő az esetleges jksz-eket, a magam részéről ezt a szolgáltatást klánonként 50-100 VIP körért látnám szívesen. De ezügyben ugysem vagyok kompetens
Sponsored Links
  #22  
Old 05-16-2006, 18:38
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nem nevezném kényelmi szolgáltatásnak azt, hogy ki tudok e hozni egálra egy csatát, vagy bukok mindent...
  #23  
Old 05-16-2006, 19:11
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Rengeteg pénz van a játékban. Nem lenne jobb, ha egy frissítés nem VIP körökbe, hanem mondjuk 100millióba kerülne?
  #24  
Old 05-16-2006, 19:20
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

megintcsak Fegya ötlete a szimpatikusabb... ha már valahogy akkor aranyért, mint a klánraktárt...
  #25  
Old 05-16-2006, 19:47
Zounok Zounok is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szolnok
Posts: 154
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Sziasztok!

Úgy látom abban már szinte mindenki egyetért, és belátta, hogy az új system nem igazán válik hasznára az 1/A-s kláncsatáknak ! Teljesen védtelen és kiszolgáltatott egy klán a másiknak, bármennyire is ott vannak a tagjai a gép előtt, bármennyire is online-ok ! Ahogy Monro levezette, szinte teljesen körvonalazódik annak a lehetősége, hogy akár egy 70% barakk klán is kigyúrva úgy verjen be klánokat hogy amannak esélye sincs semmit sem tennie.

Az újításaid Attila jók, és a játék hasznára vállnak, kiküszöbölnek sok korábbi hibát a játék menetében. DE !Valamivel ellensúlyozni kellene az esetlegesen bekövetkezhető súlyos következményeket! Monronak 2 jó ötlete is volt, végigolvasva én mindkettőt alkalmasnak találom arra, hogy ezeket a problémákat helyrehozza.

Az 1/A mint tudjuk teljesen más játék a többi szinttől eltérően. Remélem születik olyan megoldás, ami lehetővé teszi a további sikeres és színvonalas játékot, nem vesznek kárba olyan klánok több hónapos , éves munkái, akik azért viszonylag sokat töltenek ezelőtt a játék előtt a neten, és élvezik azt.
Remélem az ésszerű belátás győz, és továbbra is érdemes lesz játszani a H-t!
Kívánok ehhez sok sikert Neked Attila, és kíváncsian várom a fejleményeket.


Zou
  #26  
Old 05-16-2006, 19:48
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya-
Rengeteg pénz van a játékban. Nem lenne jobb, ha egy frissítés nem VIP körökbe, hanem mondjuk 100millióba kerülne?
Azért javasolnék inkább VIP-et, hogy elkerüljük az észnélküli frissítgetéseket. Mivel 3 körönként lehetne 1 klánból frissíteni ezért "baráti klánok" virtuális pénzért besegítgetnének. Így viszont esetleg meggondolják, hogy valódi pénzért is olyan segítőkészek e?
  #27  
Old 05-16-2006, 19:59
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 2%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro
Kifejtem picit mi a problémám mert látom nem teljesen világos a miértje a kérésemnek...

1. Adott egy klán aki 1 támadás erejéig csontra kigyúrja magát, hogy beférjen klánsereggel hozzád.

2. Klánpontfrissítéskor melléd áll
3. Körváltás elött 1 mp-el lebont 1000 épületet és kiküldi a sereget
4. Körváltás után 1 körre van a sereg a két klán egymástól pedig 4-re

Eddig ezt a dolgot hogyan lehetett orvosolni?

1. körváltás alatt, mondjuk az éhezések után pld néztél távolba
2. látod hogy jön 100K lovas
3. ha tudod védeni nem csinálsz semmit
4. ha nem tudod védeni kiküldesz te is a 100K hoz képest megfelelő sereget
5. a két klán távolsága egymástól a bontások mennyiségétől függően vagy neked sikerült jobban és te ütsz alulról vagy neki és ő. De mindenképp bemegy mindkét sereg ha elég felkészült voltál.


JELENLEG:
Ez a módszer a távolbalátás hiánya miatt leredukálódik arra, hogy kiküldöd a sereget anélkül, hogy tudnád, hogy jönnek e rád egyáltalán... Vagy, hogy tudnád mennyi sereget küldött az ellefél. Ha 100K-t akkor 80K-val bevered mondjuk, de ha csak 50-et? Akkor kiküldesz magadtól 80K-t így bemegy az 50 is hozzád róla meg lepattan a 80K-s sereged. EZ LUTRI!

MEGOLDÁS JAVASLAT:
1. A klánlistafrissítést vegyük ki a körváltási ceremóniából.
2. Tegyünk be mégegy klánlistafrissítést
(ami ugye valóban felveti az ugra-bugra fogalmát DE HOZZÁTESZEM, ezt mióta egy országot nem lehet kör közben kitenni a klánból csak bontással lehet megoldani ami eddig is adott volt mindenki számára csak körönként 1x! Ha ez be lenne vezetve nagyobb bontóversenyek lennének esetle, nem hordoz magában olyanjellegű kiszámíthatatlanságot mint korábban!)
Alapvetően jó ötlet,szélesíti a taktikai elemeket és megadja a visszatámadás esélyét ami most nincs meg illetve nagyon korlázott!Viszont jó lenne ha olyan emberek szólnának hozzá akik legalább átéltem már néhány klántámadást illetve esetleg támadtak is már
Szerintem a 100 VIP kör se vészes és ezzel elérjük hogy senki se nyomkodja csak azért mert van ott egy gomb,de ha aranyban szimpatikusabb legyen 1 milliárd az ára!Üdv Serg "Álmodozók"
  #28  
Old 05-16-2006, 20:03
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg
Szerintem a 100 VIP kör se vészes és ezzel elérjük hogy senki se nyomkodja csak azért mert van ott egy gomb,de ha aranyban szimpatikusabb legyen 1 milliárd az ára!Üdv Serg "Álmodozók"
Ha aranyban akarjátok többen nekem az se fáj, de akkor ezt megint tegyük a "gazdag" klánok privilégiumának? Az 1 milliárd mindenképpen sok lenne Még a leggazdagabbaknak is sztem.
  #29  
Old 05-16-2006, 20:29
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 2%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro
Ha aranyban akarjátok többen nekem az se fáj, de akkor ezt megint tegyük a "gazdag" klánok privilégiumának? Az 1 milliárd mindenképpen sok lenne Még a leggazdagabbaknak is sztem.

Én azt gondolom ha egy klán csatázni tud ami önmagában nem kevés pénz(azt nézve hogy egy közepes, kigyurt oriban is elfér 200k ló)akkor erre is tud félre tenni 1 milliárdot viszont ennyiért nem fogja szivességből nyomkodni minden frissen alakult klán
  #30  
Old 05-16-2006, 21:45
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Sziasztok.

Alaposan végigolvastam az eddigi hozzászólásokat.

Problémák az uj változtatások miatt.

Eddig, ha a támadó fél nagyon kineccezte a támadást átcsúszhatott a körváltás utánra.
Azaz, ha rádállt klánnal 2 körre, bontott, készült támadni, várt-várt akkor esetleg lecsúszott klánnal, és sok körről támadott.
Na most ez megszűnt. Nyugodtan neccezek, max bent marad a seregem, és kész.

Eddig az volt a megtámadott esélye ,amit monro is nagyon helyesen írt, hogy távolozik, be van készítve az ellentámadó sereg, és ha jönnek, mérlegel.
Ha tud védeni, akkor véd, ha nem akkor szembemegy.

Amikor a Mekk hajnalban ránkjött 4 milla lóval, és közben eltűnt az íjjas a piacról pontosan ezt csináltuk.

Én távoloztam váltás közben 5 másodpercenként, Zou bontott mint állat, Levi figyelte a listában az ellen országait, bontott mint állat, és Monro meg 2 különböző összetételű bekészített klánsereggel várta a távolbalátások eredményét.

És az összmunka, és a bizonytalanság a körváltás idejében esélyt adott az ellentámadásra. 1/4 sereggel.

A mai rendszerben nem lenne lehetőségünk tervezni, csak a nagy lutri maradna, hogy kijönnek, vagy nem?
Mennyivel jönnek vajon?
Mondhatnám ugy is, hogy a védekező fél Döntő hátrányban van!

Az a legnagyobb gond, hogy a kineccezett támadó sem tud kicsúszni, és 2 kör helyett messzebbről támadni, esetleg kör vége helyett az elején támadni, mert egyszerűen bent marad a sereg.

Last edited by Reaktor; 05-16-2006 at 21:57..
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 08:18.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu