Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: Tekercs lopás hatékonyságán szükséges változtatni, vagy jó így ahogy van?
Ne változzon semmi, jó így ahogy van. 42 49.41%
A tekercslopás hatékonyságát jelentősen csökkenteni kell. 20 23.53%
A tekercslopás hatékonyságát kis mértékben csökkenteni kell. 11 12.94%
A hatékonyság csökknése már az első tolvajnál érezhető legyen. 7 8.24%
A második tolvaj vigyen csak lényegesen kevesebbet. 6 7.06%
A harmadik tolvajnál legyen érezhető csak, hogy életbe lép egy autómatikus védelem. 7 8.24%
Multiple Choice Poll. Voters: 85. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 01-27-2006, 09:57
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Lightbulb

Quote:
Originally Posted by Gyula
Sziastok
Igaz az elején világosan le van írva h nagy változtatás nem lesz, nem tudom hogy ez menynire nagy, talán beszélni lehet róla.
Én úgy gondolom hogy a tekercs lopása aránytalanul soakt visz el, ha két jó tolis rászáll egy nem gnóm vagy óriás játékosra sacc/kb nettó 1,5másodperc alatt elviszik a tekercsek két harmadát, ezt nagyon sokallom, és tudom annyi tolit kell tartani hogy ne vigyék el, egyáltalán nem kell tekit tartani, va persze játszatok gnómmal meg óriással is ha ez nem tetszik.
Azért érdekelne a véleményetek, lehet hogy többen és szivesebben játszanának mondjuk törpével, vagy esetleg alsóbb szinteken is orkal, esetleg egy nem agyontolizott elfel, ha nem lehetne oylan jól leszedni a tekercsüket.
Gyula
Ati javaslatára téma megnyitva a teki lopással kapcsoaltban
Ha jól tudom, a mostani formában az autóvédelem nem indul be tekilopásra... Ezen lehetne módosítani... Kis mértékben, de álljon be a védelem folyamatos tekilopás során is...

Maximum ez az, amit el tudok képzelni..
De csakis úgy, hogy mondjuk 1 készültséggel egy félelf el tudja hozni egy normál fajtól a tekercsek mondjuk 40%-át. Ha beindulna a védelem, akkor mondjuk 35%-át tudja elhozni... Viszont ha még egy félelf rászáll, akkor nem a maradék tekercs 40%-át tudná elhozni, hanem mondjuk a maradék tekercs 15%-át...

Így szerintem korrekt lenne! Nem lenne olyan, hogy szarráloptak, visszaveszem piacról, szarrálopnak, visszaveszem piacról, majd megint szarrálopnak
Mert sajna simán elképzelhető, ha 3 tolissal összeakadsz
Sponsored Links
  #12  
Old 01-27-2006, 10:15
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Wink Tekercselés

Nem teljesen értek egyet ezekkel a javaslatokkal, Kisbér ne akarj az elfből über fajt csinálni Ugyanakkor tény ,hogy az se megoldás ha valakinek tönkre teszi 3 tolvaj az életét. Speciel támogatnám a bizonyos mennyiségű lopások után aktivált automata védelmet egy bizonyos időre, persze ez felveti a kérdést, és a védelemmel való visszaélés lehetőségét is.
Lehet ez eltér picit a témától, akkor elnézést érte.
Pár szót az ember fajról: a fejlesztéseknél, üdvözölve fogadtam, hogy belátta mindenki fejleszteni kell! De szerintem elkövettünk egy nagy hibát, nem vettük figyelembe ,hogy jelenleg ezzel a tükörvarázslattal létrehoztunk egy olyan fajt ,aki 7-8 körröl tönkre teheti, megkeserítheti emberek játékát, mindenféle megerőltetés és hátrány nélkül. Anno nekem Bubba javaslata tetszett a 4- 4,5*-es pajzsról, ami elég védelmet ad, ugyanakkor megmarad a lehetőség, egy halvány esély arra hogy talán 7-8 körre is beférjenek a varázslók.

LotR
  #13  
Old 01-27-2006, 10:17
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Post

Quote:
Originally Posted by Kisbér
Így szerintem korrekt lenne! Nem lenne olyan, hogy szarráloptak, visszaveszem piacról, szarrálopnak, visszaveszem piacról, majd megint szarrálopnak
Mert sajna simán elképzelhető, ha 3 tolissal összeakadsz

Ezekszerint csak jól érzem én, hogy kicsit sok tekit tudnak elvinni a tolik. Két izom óriás rengésekkel nem tud akkora kárt okozni mint két jó tolvaj félelf. Annó volt egy szép kis törpém a 4/L-ben megírtam az összes engem lopó tolisnak h vigye a nyerset van bőven, de a tekit valahogy nagyobb öröm volt lopni, így nem volt a végén se nyers, se pénz, se teki, s miután jól levoltam amortizálva le is vertek, mire eljutottam a szintlépéshez 15% kocsmája volt a törpémnek, még is voltak oylan jó tolisok akik lazán leszedték az össz tekin 70-80% -át nettó két perc alatt Nem volt túl élvezetes a játék így, és ugye törpét nem azért csinál az ember hogy az ország 30%-a kocsma legyen.
Jahj és nem is kell haragban lenni azzal a 3 tolissal, elég ha ész nélkül játszanak és nem gondolják végig h egy termeló nem jelelnt veszélyt rájuk, de kiválló nyersanyag forrás.
Reálisnak tudnám tartani mondjuk azt hogy ha két tolis rááll valakinek a tekijére akkor ha mind ketten végig húzzák a készültségüket ne menejen el csak max a tekik 50%-a. (nah jó énb ezt is sokallom, dehát a játék nem csak az enyém)
  #14  
Old 01-27-2006, 10:40
Phoenix's Avatar
Phoenix Phoenix is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: In the UK
Posts: 1,518
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Sztem a tekilopással nincs semmi gond, igaz engem is kitekiztek már egy párszor tolis létemre, de mindent meg lehet oldani valahogy Ha netán kitekiz egy tolis, akkor arra vannak a hadisok, hogy revansot vegyenek....nem???
__________________
"War. War never changes."

[SZ]Régi Nagy Magyarország/Phoenix (#322834)
[SZ]Picurmanoo (#396769)


"All this has happened before, and all this will happen again...
End of line..."

(BattleStar Galactica)
  #15  
Old 01-27-2006, 11:04
Fantasy
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Hali!

Irigyelle titeket...Olyan simán megértitek egymást.Kezdőként én még néha lemaradok, hogy miről megy itt a társalgás...de ha jól vettem ki a szavaitokból, meg a címből, akkor nektek tekilopás a legnagyobb gondotok...Nem csodálom, de eddigi tapasztalataim szerint a varik sokkal nagyobb gondot és kárt tudnak okozni, szóval ennyi erővel bárkit lehetne korlátozni, az viszont tönkre tenne mindent...De azért az autóvédelem nem olyan rossz ötlet
Max a tolisoknak nem igazán fog tetszeni, s várható, hogy akkor a többieket is korlátozzák valahogy.
Ezzel számoltatok?
  #16  
Old 01-27-2006, 13:15
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Fantasy
Hali!
Max a tolisoknak nem igazán fog tetszeni, s várható, hogy akkor a többieket is korlátozzák valahogy.
Ezzel számoltatok?
Nézd, én világ életemben tolis voltam, mégis mellette vagyok az effajta változásnak. Egyrészt azért, mert nekem nem okoz túl sok gondot, hiszen ha valakit lelopok, ahhoz 10 körrel később nem megyek vissza. Inkább keresek egy másikat, akinek több van...
Másrészt pedig azért, mert így több értelme lenne több faj/speckónak is.
Pl hadi-ember. Hadi-elf, hadi-törpe
Sajnos ezeknek a legnagyobb bajuk a folyamatos kitekizés...

Még1x mondom, ezt úgy kéne bevezeti, hogy az autóvédelem mondjuk tekilopásonként 5% hatásfokcsökkenést okozna.
Tehát egy félelf 17 lopást tud kicsikarni egy teljes készültséggel. Ez (feltéve ha a tekercsáma megvolt a félelfnek) egy nem gnómtól, meg nem óriástól a tekercsei 58%-át jelenti.

Ha ez az autóvédelem bekerülne, akkor az első lopásnál ugye 5%-át tudnád ellopni, a második lopásnál 4,75%, a harmadik lopásnál 4,51%, és így tovább.
A 17. lopásnál a hatékonyság a kezdeti 5% helyett csupán 2,2%-ot jelentene.

Akkor számoljunk (nem mintha eddig nem számoltam volna ):
Eddig 10.000 tekercsből egy félelf 1 készültséggel elhozott 5.800 tekercset, tehát maradt szegénynek 4181 tekercse.
Ha ráment még ugyanabban a körben egy másik félelf, akkor összesen maradt az illetőnek 1748 tekercs, ami a vég közvetlen kezdetét jelentette az adott országnak

Nos, ha az autóvédelem beindulna, akkor:
A 10.000 tekercsből egy félelf 1 készülstéggel elhozna 4472 tekercset, tehát marad a célorinál 5528 tekercs. Tehát nem olyan vészes különbség van (ezt mindegyik tolvaj ori bevállalná szerintem...)
Viszont ha rámegy ugyanabban a körben egy másik félelf is, akkor ö már csak 1200 tekercset tudna elhozni a full készültséggel, szemben az eddigi 2432-vel.
Az adott illetőnek pedig a 2 félelfakció után az eddigi 1748 tekercs helyett maradna 4326.

Most számoljunk tovább...
Szegény illető látja, hogy szarrálopták, gondolja visszaveszi a tekercseket a piacról (a 2 félelf akció után). Visszaveszi 10k tekercsre.
Viszont jön még 1 félelf, aki rátalál, és ő is kitekizi.
Akkor míg védelem nélkül újra 5800 tekercset tudna elhozni tőle a félelf, úgy védelemmel a 3. félelf már csak 1085 tekercset tudna...

Szerintem ez így korrekt lenne nagyon... (bocs a sok számért)

Last edited by Kisbér; 01-27-2006 at 13:27..
  #17  
Old 01-27-2006, 13:19
Phoenix's Avatar
Phoenix Phoenix is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: In the UK
Posts: 1,518
Activity: 0%
Longevity: 99%
Post

ez jó elgondolás igaz egy kicsit bonyolult, de nem rossz, és én is mint tolis, ennyit simán bevállalnák :P
__________________
"War. War never changes."

[SZ]Régi Nagy Magyarország/Phoenix (#322834)
[SZ]Picurmanoo (#396769)


"All this has happened before, and all this will happen again...
End of line..."

(BattleStar Galactica)
  #18  
Old 01-27-2006, 13:34
Békés's Avatar
Békés Békés is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Philippines
Posts: 411
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Kisbér eszme futtatása tetszik, ezt simán beválalnám a tolis orimmal
Főleg hogy énse megyek rá egy orira rendszeressen ok nélkül.
Igy legalább nem lenne az hogy vki teljessen kitekiznek.
Ezt támogatnám is
__________________
drugstore-onlinecatalog.com
  #19  
Old 01-27-2006, 13:34
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Összefoglalnám 1 mondatba az előző levelem, mert lehet így érthetőbb

Szóval autóvédelem nélkül mind3 félelf 1 készültséggel a tekercsek 58%-át tudja elhozni. Abban az esetben, ha lenne ilyen szintű autóvédelem, akkor:
- Első félelf a tekercsek 45%-át
- Második félelf a tekercsek 21%-át
- Harmadik félelf a tekercsek csupán 10%-át tudná elvinni

A kérdés persze az, hogy ez az autóvédelem mennyi idő után múlna el?

Szeritnem minden körben egyszeresen regenerálódna az illető. Tehát egy 3 félelfles akciót az adott ori autóvédelme 51 kör alatt regenerál vissza.
De csak 1 5let volt... Lehet 2xesen is, és akkor 25.5 kör alatt már nem él a védelem...
  #20  
Old 01-27-2006, 13:38
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Question Szegény illető látja, hogy szarrálopták, gondolja visszaveszi a tekercseket a piacról

Kisbér szegény illetőket megértem, de Te nem gondolsz azokra, akik fogják kirakják a tekercseiket , lelopatják magukat 3x, 4x... majd beveszik a tekercset és olyanná válnak mint egy gnom, akinek nincsnennek meg a hátrányai

Tehát tegyük el tetszik és támogatnám a dolgot de vmiféle tényleges megoldás kellene ennek az elkerülésére..

Pl: tényleges lopás után állna védne... vagy passz..
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Téma sor használata Ati Fontos bejelentések 0 10-29-2007 09:39


All times are GMT +1. The time now is 09:59.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu