Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 01-14-2007, 16:51
Viz Viz is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 694
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki View Post
Qlin: Remek, szép, csak minek. Nem tettszik. Ha van bányád, nem ütsz, mert nem tudsz, csak törpét, de azt a te módosításod nélkül is, akkor minek vezessük be? Hogy méginkább szívjunk? Ha nincs akkor meg mi a túrónak vagy törpe.
Harcorientált játék vs csapatjáték vs a gazdasági része... Külön kiemelten kértem, hogy ne menjünk ebbe bele hogy mi harcorientált itt és mi nem. ha kell számolni anyersanyaggal és az etetéssel, van vari meg toli, akkor nem egyszerűen harcorientált a játék, ha tisztán az kell, ott a Civ3000! Annak a dizájnja méga régi hódítóra is hasonlít!


Nehezítés, hogy ne törpét üssenek? Haha, tőlem mégnem vitt senki bányát összesen klánütéssel ha 20at vesztettem amióta törpe vagyok, pedig elég sok bányám van, akkor nagyon fáj nekik, hogyha el is visznek 5-6 bányát, akkor azt katiért lehet elbontani. Én nem azt mondom, hogy a törpe fedezéssel haladjon, sőt nem azt mondom, hogy bárki azzal haladjon, nem azt kell könnyíteni, de ha levernek, akkor az ne növelje a felfedezett területed arányát, hanem inkább csökkentse, mert abból vigyen földet, aki lever.... Még mindig ez a legértelmesebb. Se bánya arány nem kell, se nem csak törpére korlátozódik, de mindenki pótolni tudja a vesztett területeit, anélkül, hogy az egyre nehezebbé válna a szintentartás, ha valamiért nem tud haladni, akármiért is.
Még mindig a saját ötletem tettszik.
A harcorientáltsággal teljesen igazad van, mert a játék célja a békés felmene
tel is lehet, viszont én még esetleg a termelő törpöket annyival védeném hogy a bányák területből elfoglalt százalékának duplájával ( de max 20% )
erősíteném a védelmet. Ez nem olyan sok ahhoz képest hogy 10% bányát kéne tartani, tehát csak termelőknek lenne jó.
Vélemény?
Sponsored Links
  #12  
Old 01-14-2007, 17:06
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hammi View Post
A harcorientáltsággal teljesen igazad van, mert a játék célja a békés felmene
tel is lehet, viszont én még esetleg a termelő törpöket annyival védeném hogy a bányák területből elfoglalt százalékának duplájával ( de max 20% )
erősíteném a védelmet. Ez nem olyan sok ahhoz képest hogy 10% bányát kéne tartani, tehát csak termelőknek lenne jó.
Vélemény?
A játék harcorientált. Békés felmenetel ritka és kiröhögnek, csak ez nem ugyanaz, minthogy én azért akarok magas hekin termelni, hogy egyedül ellássam a többi nagy hadisunkat... Megint kérek mindenkit, hogy ezen ne lovagoljunk!

A bónusz amit adni akarsz arra kicsi, hogy megvédjen, ha bányát tartasz szerintem, legalábbis az a 20% a 10% termelőterület mellé, az kevés azért, de ahoz már sok, hogy ne kezdjenek el sírni miata a hadik... Szóval nem a legjobb sajnos ez sem. Csodát ne várjunk ettől a topictól, és eleve a felfedezésről kellene szólnia nem a törpe bónuszokkal való hegesztéséről... arra van más egyéb topic is.
  #13  
Old 01-14-2007, 17:29
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Post

Quote:
Originally Posted by Senki View Post
70% barakk ellen csak 70% barakkal és 10% toronnyal lehet védekezni,
Nekem csak ezzel az egy mondattal van bajom...
Nem erint a dolog, de a szerintem nincs elo irva sehol az hogy egy torpe eletkeptelen orit tartson fent a termeles erdeke miatt, es az sincs elo irva sehol hogy valaki torpet jatszon es a helytarto intezze a termeles klanrakiba helyezeset es az ori tulaja meg el van mint a befott! Ha valaki tart 30-35% barakkot a torpeben es 10-15% es megfeleo idot fordit a jatekra vagy konnyen riaszthato akkor a torpet ert tamadasok jelentos resze kivedheto vagy eredmenyes szembemenetellel lehet viszonozni a tamadast! Es a felvetett problema ertelmet veszti!
Ott kell sok banyat tartani ahol a csoport adottsagai megengedik....

Es vegezetul... en elhiszem hogy faj a felfedezes modositasa, de akkor kellett volna gondolkodni es nem most!!!!
__________________
Exhódítós

  #14  
Old 01-14-2007, 17:29
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nem értem hogy miért kell ezt a harcorientált szót használni, én nem hiszek benne. Nem csak az a játékos és nem csak az a jó játékos aki üt. Főleg az A csoportban, ami inkáb a csapatjátékrol szól.

Javaslat vagy csak gondolat, kérem a nálam okosabbakat hogy rágják át, milyen hatással lehetne ez a játékra különösképp a törpékre. Mi lenne, jobb lenne e ha a bánya épületek nem kerülnének beszámításba (vagy csak részben) az ország pontértékénél? A hadi országokat ez a változás nem érintené igazán, a törpe viszont amellett hogy termel nem kerülne a nála sokkal erősebbek közé. Csak nem tudom sajnos hogy hogy mutatkozna ez meg mondjuk a már fent lévő nagyobb törpéknél akik tudtaommal elég nagy százalékban tartanak bányát, nem tudom hogy milyen hatása lenne ha mondjuk egy 500k pontos törpe vissza csuszna a pontlistában 100k pontot, területben meg 25%-al nagyobb lenne mint a mellette lévő hadik.

Jah és tudom Senki javaslata nem kifejezetten erröl szólt, de ha jól értelmezem az eddigieket itt a törpékröl van szó elsősorban, akiket ez a felfedezési nehezítés rendkívül érzékenyen érint.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
  #15  
Old 01-14-2007, 17:37
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Post

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Nem értem hogy miért kell ezt a harcorientált szót használni, én nem hiszek benne. Nem csak az a játékos és nem csak az a jó játékos aki üt. Főleg az A csoportban, ami inkáb a csapatjátékrol szól.

Javaslat vagy csak gondolat, kérem a nálam okosabbakat hogy rágják át, milyen hatással lehetne ez a játékra különösképp a törpékre. Mi lenne, jobb lenne e ha a bánya épületek nem kerülnének beszámításba (vagy csak részben) az ország pontértékénél? A hadi országokat ez a változás nem érintené igazán, a törpe viszont amellett hogy termel nem kerülne a nála sokkal erősebbek közé. Csak nem tudom sajnos hogy hogy mutatkozna ez meg mondjuk a már fent lévő nagyobb törpéknél akik tudtaommal elég nagy százalékban tartanak bányát, nem tudom hogy milyen hatása lenne ha mondjuk egy 500k pontos törpe vissza csuszna a pontlistában 100k pontot, területben meg 25%-al nagyobb lenne mint a mellette lévő hadik.

Jah és tudom Senki javaslata nem kifejezetten erröl szólt, de ha jól értelmezem az eddigieket itt a törpékröl van szó elsősorban, akiket ez a felfedezési nehezítés rendkívül érzékenyen érint.
Gyula: ezert a nagy torpek elve asnanak el!
es meg a tamadasba is bekavarna az hogy magasabb terulteten van de a pontja kevesebb...
__________________
Exhódítós

  #16  
Old 01-14-2007, 17:41
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Wanax View Post
Gyula: ezert a nagy torpek elve asnanak el!
es meg a tamadasba is bekavarna az hogy magasabb terulteten van de a pontja kevesebb...
A nagy törpék általi elásás annyira nem izgat Főleg ha jó ez a kicsiknek
Sajnos a buktatókat nem igazán látom ebben pedig biztos van nagyon sok ebben is
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
  #17  
Old 01-14-2007, 17:46
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Süti, ha lehet, ne szólj bele, nem játtszol már!!! Körönként benézek A-ban, és nagyobb a védelmem mint amit te beírtál mégsem sikerül a védekezés mindig. Könnyű olyanba beleszólni amihez már nincs sok közöd. Szeretném látni mennyit játtszottál az új változások óta. Tudtommal egy grammot SE. Eszerint beszélj kérlek, azaz NE! - Az is kultúrérv, hogy azt mondod hogy én nem játtszok eleget azért történik velem ez. Köszönöm, hogy a módosítást azzal akarod kiütni a vágányról hogy engem fikázol, majd azzal akarod megkoronázni a postodat, hogy kijelented akkor foglalkoztam volna vele, amikor téma volt... Gratulálok a kultúra magas fokát bizonyítod azzal, hogy bár kértem, hogy ne ez legyen a témából, te rázendítesz a személyeskedésre. - vissza is kerültél megint a tiltólistámra...

Gyula, igen főleg a bányásokat érinti, de nem akarom erre kihegyezni a dolgot. Amiért be akarom vezetni az főleg a fairplay.

Amit mondasz, az érdekes javaslat, de tuti nem lehet keresztül vinni. Mi számít bele akkor a pontba és mi nem? Csak a bánya, vagy a kovács és a tanya se, vagy még a könyvtár és minden ami nem ház, barakk, templom, torony és kocsma? Ez megbolygatná a játékot, de tuti nem lehetne keresztül vinni. Amikor felvetünk valamit arra is gondolni kell, hogy Ati egyáltalán elolvassa-e a topicot utána, vagy már a felénél eldönti, hogy nem teszi be és megy minden ötletelés a levesbe... Érdekes koncepció, de esélyt nem látok benne.

Last edited by Senki; 01-14-2007 at 18:16..
  #18  
Old 01-14-2007, 18:06
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki View Post
Gyula, igen főleg a bányásokat érinti, de nem akarom erre kihegyezni a dolgot. Amiért be akarom vezetni az főleg a fairplay.

Amit mondasz, az érdekes javaslat, de tuti nem lehet keresztül vinni. Mi számít bele akkor a pontba és mi nem? Csak a bánya, vagy a kovács és a tanya se, vagy még a könyvtár és minden ami nem ház, barakk, templom, torony és kocsma? Ez megbolygatná a játékot, de tuti nem lehetne keresztül vinni. Amikor felvetünk valamit arra is gondolni kell, hogy Ati egyáltalán elolvassa-e a topicot utána, vagy már a felénél eldönti, hogy nem teszi be és megy minden ötletelés a levesbe... Érdekes koncepció, de esélyt nem látok benne.
Szóval én Atit nem ismerem személyesen, ezért nem áll szándékomban itt az mérlegelgetni hogy mit szólna hozzá, ha nem tetszik neki akkor majd úgy is megmondja azt. Tehát h tuti nem lehet rajta keresztül vinni azt egyenlőre mellőzük A törpével kapcsolatban indult már több topic úgy gondolom kezd a helyzetük minden csoportban ellehetlenedni a helyzetük. Ami nm számítana bele a pontértékbe az csak és kizárólag a bánya épületek, hiszen tanyát, kovácsot könyvtárat ha bontod is 1600szor is újra tudod épiteni.
Szóval a fent emlitetett épületeket semmilyen formában nem érinti a javaslatom a bánya viszont egy eléggé speciális épület.

Csak azt nem tudom hogy ha esetleg igy lenne ahogy gondolom, akkor nem e lenne az hogy egy oriban esetleg lenne 60% bánya és a maradék 40% lenne a többi épület. Szóval nem érnénk e el valami más szélsőséget?
Valami korlátozással lehetne hogy ne számítson a pontba a bánya, esetleg a pontértéke egyezhetne az üres területével?
Lehet mondjuk maximalizálni az országban lévő bányák százalékát?
Annak idején mikor a nagy mennyiségü tekercs írást forszíroztam Ati azt mondta hogy az nem tartozik a játék rendeltetés szerü használatába, ilyen formán szerintem az sem rendeltetés szerü használat hogy egy ország fel csak bánya legyen.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
  #19  
Old 01-14-2007, 18:15
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én se ismerem Atit, csak vannak tippeim mit enged itt, mit nem, mert lehet tanulni a elvetett javalatokból

Érdekes a javaslatod, ebben a formában ez is tettszik!

De fenttartom azért a felfedezés módosítást, mert ez azért mindenkit érint, és a jelenlegi helyzet azért így nem fair
  #20  
Old 01-14-2007, 19:59
laziga's Avatar
laziga laziga is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nekem teszik az alap ötlet. Támogatom! Lenne egy apro dolog ami viszont szöget ütött bennem mi lenne ha ez valami X%-os bánya megléthez kötnék tehát tényleg a termelők esélyegyenlőségre kihegyezve a dolgott?
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
felfedezés, felfedezett terület számítás Senki Segítség 21 04-27-2007 19:19
Felfedezés javaslat -Fegya- Megvalósult javaslatok 916 01-20-2007 21:04
Elkezdődött a felfedezett területek számolása Ati Fontos bejelentések 1 11-18-2006 14:43
Célzott felfedezés módosíítás aúú Elvetett javaslatok 11 06-20-2006 14:05


All times are GMT +1. The time now is 07:55.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu