Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: Lehessen-e alulrol tobb sereggel beutni, mint eddig?
A seregek egyaránt alulról, vagy felülről ütnek, mint eddig(eddigi kiskapu bezarasa) 44 78.57%
Pontértékben amíg felettem van, addig alulról, a pontérték minden ütés után frissül(ami most van) 12 21.43%
Legalabb az 1/A-ban mukodjon az 1-es pont, tobbiben a 2-es pont. 4 7.14%
Multiple Choice Poll. Voters: 56. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 11-29-2006, 18:37
Solaris Solaris is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 86
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Direktor:"nekem viszont ez így tetszik

az különösen tetszik, hogy a (majdnem) fullra kitámadók sem lesznek instant halottak (alulról érkező 5 sereges foglalás és társai)"

meglátszik h nem voltál még jól szervezett hadi szöviben....


Ami meg a bontást illeti, ez az A-ban nem működik. 2000-3000 ha fölött nem lehet értelmesen annyit bontani h több sereg beférjen...
Sponsored Links
  #22  
Old 11-29-2006, 18:42
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Solaris View Post
Direktor:"nekem viszont ez így tetszik

az különösen tetszik, hogy a (majdnem) fullra kitámadók sem lesznek instant halottak (alulról érkező 5 sereges foglalás és társai)"

meglátszik h nem voltál még jól szervezett hadi szöviben....


Ami meg a bontást illeti, ez az A-ban nem működik. 2000-3000 ha fölött nem lehet értelmesen annyit bontani h több sereg beférjen...
A és B mf országok háborúznak. A kiszámolta, hogy hajnali 4 kor full sereggel be tudja ütni B-t földre, és akkor elszakad tőle végre.. beüti, erre jön C mf ország (vagy C, D, E, F szövetség) és 5 sereggel (vagy többel) beüti(k) lentről.. például:)
vagy az mf-ek nem számítanak?:P

A-ban sok más dolog sem működik. cserébe viszont működik egy csomó dolog, ami lentebb meg nem.

(ja, és miből látszik meg? a nevemből?:))
  #23  
Old 11-29-2006, 18:50
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Solaris View Post
...Mindenki azt ecseteli h milyen igazságos ez mert a ha valaki kitámad akkor ne is menjen rá 1valaki több sereggel mert túl sokat visz.


...de azt elfelejtik(és azok is akik ezt az egész hadisokra vonatkozó részt kitalálták) h ez a jól szervezett, együtt mozgó szövetségekre is káros.

PL. Az A-ban klánban hiába van együtt pl 4 hadis ha egy alapvetően védelemre beállt országgal akarnak hadakozni akkor hiába tudna rámenni mind a 4 ezek után már csak 1 támadát tudnak értelmesen indítani, mert akkor a többi három az azonnali pontrendezés miatt(ill azzal h lefelé üt) már bukná.

Ez nem csak h a hadisok előrejutását nehezíti meg, hanem így nem is rakható kellő távolságba az elllen varisa és/vagy tolisa....

Egyetértek vele teljesen!
Már azt is gondnak tartom, hogy én fölékerülhetek csata közben, hát még az mekkora probléma, hogy a szövim az azonos másodpercben lezajló csata közben alámküldi, így én megpattanok.

A téma megér, és kíván is egy alapos megbeszélést.
  #24  
Old 11-29-2006, 18:51
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

igy akkor eleve ugy kene szamolni, mintha lefele utnenk. kulonben lehet/lesz meglepi...
  #25  
Old 11-29-2006, 18:53
Deni's Avatar
Deni Deni is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 1,097
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
A téma megér, és kíván is egy alapos megbeszélést.
megérNE és kívánNA.. de szerintem erre még a bevezetés előtt kellett volna sort keríteni.. szal pfpfpfff..

egyedül az vigasztal, hogy a 0 az lefelé is 0
__________________
My eyelids sink into the blackened canvas where the dreams are painted






The Silent Enigma (#186138)
DugóTündér (#580934)
Goth*Angel (#156003)
MalloryKnox (#62)

  #26  
Old 11-29-2006, 18:57
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Deni View Post
megérNE és kívánNA.. de szerintem erre még a bevezetés előtt kellett volna sort keríteni.. szal pfpfpfff..

egyedül az vigasztal, hogy a 0 az lefelé is 0
megérT VOLNA es kívánT VOLNA

igy erted?

hatha a kozvelemeny azert megprobalja Atit ravenni, hogy gondolja at......

ezert csinaltam ezt a topicot.....
__________________
Remedy
  #27  
Old 11-29-2006, 18:59
Deni's Avatar
Deni Deni is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 1,097
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

még most is megérne és kívánna egy megbeszélést a dolog
__________________
My eyelids sink into the blackened canvas where the dreams are painted






The Silent Enigma (#186138)
DugóTündér (#580934)
Goth*Angel (#156003)
MalloryKnox (#62)

  #28  
Old 11-29-2006, 19:03
Solaris Solaris is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 86
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Nekem is van/volt mf orim.
De azért nem kellene sírni h ha a szövi társak egyszerre támadnak.

...és véletlenül sem arról van szó h vki fullra kitámad és akkor a "gonosz" többiek rámennek sok sereggel. (mellesleg már nem azért de a többiek valószínűleg vmit beáldoznak azért h ne legyenek teljesen védtelenek amikor támadnak. Ha ezt én, ill azok akik nem 0 sereget hagyank otthon a támadáskor meg tudják oldani akkor másnak is meg kell tudni oldani)
...de a lényeg az h így elveszlik a szövetség egy nagyon fontos(talán legfontosabb) része.

Egy alaphelyzetben 4 fős szövi támad fölöttük lévő országot. PL 3 hadis fejenként 1 sereggel. Nem tudom h Ati milyen kiszámíthatatlanságról beszél mert nekem ez a "bizonytalan helyzet" sokkal kiszámíthatóbb volt mint a mostani. Ha a 3 szövitag 1xre támad akkor 1 beüt felfelé a többi meg pattan, mert azt ne mondja nekem senki h ki tudja számolni h a 3. támadó országnak hány 100 ha-t kellene bontani h felfelé üssön.

Az A-ban pedig mivel csak klántagok vannak ott még dúrvább a dolog. Ahogy egyre több ha-ról van szó egyre dúrvább.

...és miből látszik? Abból amit írsz....
  #29  
Old 11-29-2006, 19:07
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Solaris View Post
Nekem is van/volt mf orim.
De azért nem kellene sírni h ha a szövi társak egyszerre támadnak.

...és véletlenül sem arról van szó h vki fullra kitámad és akkor a "gonosz" többiek rámennek sok sereggel. (mellesleg már nem azért de a többiek valószínűleg vmit beáldoznak azért h ne legyenek teljesen védtelenek amikor támadnak. Ha ezt én, ill azok akik nem 0 sereget hagyank otthon a támadáskor meg tudják oldani akkor másnak is meg kell tudni oldani)
...de a lényeg az h így elveszlik a szövetség egy nagyon fontos(talán legfontosabb) része.

Egy alaphelyzetben 4 fős szövi támad fölöttük lévő országot. PL 3 hadis fejenként 1 sereggel. Nem tudom h Ati milyen kiszámíthatatlanságról beszél mert nekem ez a "bizonytalan helyzet" sokkal kiszámíthatóbb volt mint a mostani. Ha a 3 szövitag 1xre támad akkor 1 beüt felfelé a többi meg pattan, mert azt ne mondja nekem senki h ki tudja számolni h a 3. támadó országnak hány 100 ha-t kellene bontani h felfelé üssön.

Az A-ban pedig mivel csak klántagok vannak ott még dúrvább a dolog. Ahogy egyre több ha-ról van szó egyre dúrvább.

...és miből látszik? Abból amit írsz....
amit most problémaként írsz, arra az első hsz-omban lévő 2. pont nyújta a (szerintem tökéletes:P) megoldást
így pontosan tudni lehet, hogy ki hanyadiknak üt be.. ezen kívül még mi a gond?
  #30  
Old 11-29-2006, 19:15
Solaris Solaris is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 86
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

te sztem tényleg nem érted....

nem az a gondom h most mennyi földet viszek...
de nem mind1 h alulról ütök v felülről...
pl az A-ban egy 2000 ha fölötti full íjjas elfet egyáltalán nem mind1 h most alulról ütöm v felülről.

Nem az a gondom h ki hanyadiknak ér be...
Az h azonnali pontrendezés van és így értelmetlenné válik az időzített szövetségi támadás.
Az a-ban mikor pl 200 ha-t visz 1-1 ütéssel akkor nem éri meg több sereggel rámenni mert iszonyat sokat kellene lebontani.

...és ez csak a hadisokat érinti. Az aki az eseménylistát figyelve vár h kitámadjon valaki annak nyílván ez lényegtelen.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 16:38.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu