Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #621  
Old 06-18-2007, 20:25
nyolcvan nyolcvan is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 131
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
És egycsapásra beszüntetted a törpét mint hadist pl A-ban... Nekem törpivel állandóan gondot okozott, hogy hiába a sok férőhely, teki csak 30-at ad
miért baj az, hogy a törpének 30% van lakáshelyzetre? így is neki van a legtöbb férőhelye a faji sajátossággal együtt 56%
Sponsored Links
  #622  
Old 06-18-2007, 20:28
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by nyolcvan View Post
miért baj az, hogy a törpének 30% van lakáshelyzetre? így is neki van a legtöbb férőhelye a faji sajátossággal együtt 56%
Arra gondolt szerintem, hogy a pénzesek úgy támadnak, hogy: ütés után rögtön kiteszik az összes lakitekit, ekkor elmegy egy valag katona, amit bevásárolnak, miután visszavették a tekiket. De állítólag ez elég drága móka.
Így ütés elötti körben, már sok sok íj lesz otthon.
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
  #623  
Old 06-18-2007, 22:57
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Arra gondolt szerintem, hogy a pénzesek úgy támadnak, hogy: ütés után rögtön kiteszik az összes lakitekit, ekkor elmegy egy valag katona, amit bevásárolnak, miután visszavették a tekiket. De állítólag ez elég drága móka.
Így ütés elötti körben, már sok sok íj lesz otthon.
Kicsit felületes, de kb így
A lényeg, hogy sok lakáshelyzeti tekivel több ló léptethető le, így nagyobb véderő jelenhet meg otthon... ha 20%-ra leveszed a lakitekijét, akkor egy törpe a seregének pusztán a 16,6%-át tudja bekoptatni szemben a gnóm 33.3%-ával... éppen fele
És éppen kevés akárminek is a kivédésére.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
  #624  
Old 06-28-2007, 22:36
mlvik mlvik is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 6
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Előre bocsánatot kérek mindenkitől, de csak az első 5 és az utolsó 20 oldalt olvastam végig!!

Szóval gyerekkorom meseemlékei között a törpéken kívül volt még egy barlang lakó! Ez pedilen vala a SÁRKÁNY!
Javítsatok ki, de az mindíg valami értékes cuccokon aludt, és a tolvajok megijedtek tőle. De a legbátrabbak azért mégis el el lopkodtak tőle valamit.

Szóval az ötletem a sárkány varázslat:
lényeg:
minden lopás 70% ot visz csak! (mindenre!)
a lopkodó tolvajok 10% a megijed (azaz 10% tolvaj nem játszik!)
s bányánként ad 100 aranyat is (körönként) (elvégre a sárkányok azt szeretik)

Azt hiszem ez a lopkodó fajoknak sem lenne hátrányos és a törpének is megérné aktívizálni.
(Ha törpe lennék így gondolnám!) De nem vagyok!

Ha butaság, akkor jöhet a zöld is!

MLVIK
  #625  
Old 06-29-2007, 10:09
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by mlvik View Post
Előre bocsánatot kérek mindenkitől, de csak az első 5 és az utolsó 20 oldalt olvastam végig!!

Szóval gyerekkorom meseemlékei között a törpéken kívül volt még egy barlang lakó! Ez pedilen vala a SÁRKÁNY!
Javítsatok ki, de az mindíg valami értékes cuccokon aludt, és a tolvajok megijedtek tőle. De a legbátrabbak azért mégis el el lopkodtak tőle valamit.

Szóval az ötletem a sárkány varázslat:
lényeg:
minden lopás 70% ot visz csak! (mindenre!)
a lopkodó tolvajok 10% a megijed (azaz 10% tolvaj nem játszik!)
s bányánként ad 100 aranyat is (körönként) (elvégre a sárkányok azt szeretik)

Azt hiszem ez a lopkodó fajoknak sem lenne hátrányos és a törpének is megérné aktívizálni.
(Ha törpe lennék így gondolnám!) De nem vagyok!

Ha butaság, akkor jöhet a zöld is!

MLVIK
nem hiszem ,hogy elég lenne 70% ra levenni a lopkodásokat...
az ,hogy meg a tolik 10%-a megilyed az egyszerűen hülyeségnek tartom
  #626  
Old 06-29-2007, 10:37
Brown Brown is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 103
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by mlvik View Post
Előre bocsánatot kérek mindenkitől, de csak az első 5 és az utolsó 20 oldalt olvastam végig!!

Szóval gyerekkorom meseemlékei között a törpéken kívül volt még egy barlang lakó! Ez pedilen vala a SÁRKÁNY!
Javítsatok ki, de az mindíg valami értékes cuccokon aludt, és a tolvajok megijedtek tőle. De a legbátrabbak azért mégis el el lopkodtak tőle valamit.

Szóval az ötletem a sárkány varázslat:
lényeg:
minden lopás 70% ot visz csak! (mindenre!)
a lopkodó tolvajok 10% a megijed (azaz 10% tolvaj nem játszik!)
s bányánként ad 100 aranyat is (körönként) (elvégre a sárkányok azt szeretik)

Azt hiszem ez a lopkodó fajoknak sem lenne hátrányos és a törpének is megérné aktívizálni.
(Ha törpe lennék így gondolnám!) De nem vagyok!

Ha butaság, akkor jöhet a zöld is!

MLVIK
Szerintem agyadra ment a Hobbit olvasása. Van is a könyvben egy kép amint a sanyesz fekszik a sok goldon, de a törpéknek ettől még semmi köze a sárkányokhoz. Max úgy tudnám elképzelni, hogy a vari nem rúnába kerül, hanem körönként 500 törpicsekbe amit a sárkány elfogyaszt, cserébe a szolgálataiért.

Jó a raktárkulcs ahogy van, alap 200%-on termelnek egyébként is. Ha Vipelsz és kicentized a fém - fegyo termelést abból máris nem tudnak lopni, mert ahogy kitermeled megy a kati képzésre. Az elején úgy is abból megy a biznic.A drágakövet a helytartó folyamatosan eladja. A többit meg had vigyék. Mi itt a probléma?
  #627  
Old 06-29-2007, 10:43
LordYsolt LordYsolt is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: ---
Posts: 94
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by mlvik View Post
Szóval az ötletem a sárkány varázslat:
lényeg:
minden lopás 70% ot visz csak! (mindenre!)
MLVIK
Ha jól emlékszem vhol ebben a topcban ki lett fejtve h senki nem akar egy újabb tekivédő fajt. Elég a gnóm + az óriás. És ez azt csinálna a törpéből.
  #628  
Old 06-29-2007, 10:44
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Brown View Post
Szerintem agyadra ment a Hobbit olvasása. Van is a könyvben egy kép amint a sanyesz fekszik a sok goldon, de a törpéknek ettől még semmi köze a sárkányokhoz. Max úgy tudnám elképzelni, hogy a vari nem rúnába kerül, hanem körönként 500 törpicsekbe amit a sárkány elfogyaszt, cserébe a szolgálataiért.

Jó a raktárkulcs ahogy van, alap 200%-on termelnek egyébként is. Ha Vipelsz és kicentized a fém - fegyo termelést abból máris nem tudnak lopni, mert ahogy kitermeled megy a kati képzésre. Az elején úgy is abból megy a biznic.A drágakövet a helytartó folyamatosan eladja. A többit meg had vigyék. Mi itt a probléma?
a probléma ott kezdődik, hogy a legtöbb tolis a tekercset szereti, főleg az alsóbb szinteken
az lenne talán a legkisebb baja a törpéknek, ha csak a nyersüket vinnék
  #629  
Old 06-29-2007, 11:03
Brown Brown is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 103
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by AndrewB View Post
a probléma ott kezdődik, hogy a legtöbb tolis a tekercset szereti, főleg az alsóbb szinteken
az lenne talán a legkisebb baja a törpéknek, ha csak a nyersüket vinnék
Valakitől a tekercset is lopni kell. Über Gnómtól és Óriástól nem tudok. Gimliéknek meg nem kell úgy felhalmozni a tekercset és akkor nem kerül sokba a pótlása.
  #630  
Old 07-16-2007, 14:20
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Úgy érzem, hogy a törpe tervezett erősítésével (bányák találása: http://forum.queosia.com/showthread.php?t=2129) a törpe egy igen erős harcos/termelővé növi ki magát, aki gond nélkül átépülhet a körülményekhez igazodva. Azt hiszem, hogy ez az eddigi szerepét igen erősen meg fogja növelni, emiatt további erősítést nem érzek szükségesnek, mert félő, hogy über-faj kialakulásához vezetne.

Azt hiszem, hogy egyelőre ez az erősítés elegendő, ennek tapasztalatai alapján majd lehet tovább gondolkozni, de JELENLEG nem látom szükségességét a törpe ezen felüli erősítésének.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 20:23.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu