Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 01-27-2006, 09:36
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Az a szerencse, hogy a mai vírusok többsége csak terjesztgeti magát, a gépen komolyabb kárt nem tesz. Régen pár perc alatt törölte a teljes rendszeredet. Most többnyire csak a netet lassítják be, nem kicsit. No azért vannak sajnos most is komolyabb károkat okozó darabok...

Sose felejtem el, amikor X cégnél dolgoztam, és a cégtulaj kapott egy vírusos e-mailt. Vírusírtó persze azonnal csipog, hatalmas piros felirat, hogy vigyázz vírus, miegyéb, ami egy jól működő rendszerben kell. Erre megnyitja. Arra a kérdésre, hogy ha a vírusírtó jelezte, hogy vírus, és ne nyissa meg, akkor mégis miért tette, az volt a válasz, hogy kíváncsi volt mi az... Aztán persze a cégnél minden gép megfertőződött, mert a többiek is szépen megnyitották, hiszen "a főnök küldte, biztos fontos".

Ez speciel úgy terjedt, hogy kiválasztott a gépedről valami word doksit, és azzal együtt küldte tovább magát. El lehet képzelni, hogy a céges dokumentumok ezekután szanaszét kezdtek a neten keringeni.

Szóval vírusírtó ide vagy oda, az emberi butaság sajnos legyőzhetetlen.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 01-27-2006, 09:51
zoszi75 zoszi75 is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Románia, Kézdivásárhely
Posts: 4
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default AVG Free :D

Üdv!
Nekem AVG Free 7.1 v. van és elég jó. Van tűzfal, email scanner stb. Frissités naponta ahogy kedve van. Kémvirusok ellen nem a legtökéletesebb, érdekesen viselkedik ha pl. SpyWaret futtatok, szeretnek összeverekedni pl legutóbb közös összefogással leütték a Windows 98-at Azóta nem futtatok SpyWare programot, csak ha leállítom az AVG-t és fordítva. Így kibirja a Windows is
Amúgy a SpyWare nem kapott semmit. Igaz, hogy Linux szerver mögött vagyok, annak is van tűzfala.
Ez vajon mit jelent? (Sorry a Windows üldözésmániássá tett )
Üdv!
Reply With Quote
  #23  
Old 01-27-2006, 10:30
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én mint már említettem a Kaspersky nagyon jó, amióta használom csak egyszer lette mvírusos, akkor is csak azért mert a figyelmeztetés ellenére megnyitottam, hogy mi lehet az

Utánna szépen format C:
win ME - Kaspy - egyéb progik és azóta megy ez erőmű

Egyébként az almúlt 7-8 év számítógépezős internetezős pályafutásom alatt a legtöbb és a leggorombább vírusokat mindneféle cd újságokrol szedtem össze, pl azt is ami az első gépem vásárlása után két hétel még a BIOS-t is össze kuszálta egy kicsit

A tűzfalak közüöl melyi ka legegyszerübb és van köztük magyar nyelvü?
(Az angollal sajnos hadi lábon állok)
Reply With Quote
  #24  
Old 01-27-2006, 11:38
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula
A tűzfalak közüöl melyi ka legegyszerübb és van köztük magyar nyelvü?
(Az angollal sajnos hadi lábon állok)
A legjobb, ha külső tűzfalad van (pl kis otthoni router), azt nem tudod kikapcsolni se Te, se más, se egy valahogy beszabadult vírus.

15k-ért már lehet nagyon jó otthoni wireless routereket kapni, még a kábelektől is meg tudsz szabadulni.
Reply With Quote
  #25  
Old 01-27-2006, 11:38
godgod2
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
Na ja.. Egyszer volt egy fél év, hogy nem volt bekapcsolva a tűzfalam.. nem vettem észre, hogy a következő startupnál nem indult be, hanem nekem kellene.... (lekapcsoltam, hogy interneten játszhassak.. Imperium Galactica 2-t, úgy hogy haver megadta az IPjét, és úgy....) hát a fél év után épp rendezgettem a programok között, látom hogy nem megy a tűzfal... akkor elkeztem gondolkodni, hogy semmi gáz, semmi hiba nincsen, de azért ez ciki... ellenőrzés új vírusirtóval, mert pl ezeket is akkor rendezgettem és összesen úgy 839 féreg vírust szedtem be... mármint 839 különböző típust, de ezeknek sokféle forrása volt és sok többször, és több helyen ült a gépen. ennyit arról hogy védtelen géppel mászkáljak... -még szerencsés vagyok hogy csak ilyet, de kártevőt (pl fájlok elpusztításával szórakozót) nem szedtem be!
Kerio Professional Firewall és Avast! ezek a jók szvsz! ha valaki okosabb jobbat mond, hallgatom!
Nekem is Avast van!
Reply With Quote
  #26  
Old 01-27-2006, 12:26
Békés's Avatar
Békés Békés is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Philippines
Posts: 411
Activity: 0%
Longevity: 99%
Thumbs up

Ha free kell akkor viruskergetőnek az Avast, tüzfalnak Zone Alarm.
Ha áldozol rá akkor Zonalarm Pro+ Nod 32.
De jó a Kerió proff is.
De ha sokallod az árát akkor biztos veszel számtech ujságot
Már van olyan amelyik komplett virusirtót ad csak havonta vedd meg a lapot és bene a kód amivel ujjabb egy hónapra napra kész a géped.
Persze ehez engedélyezni is kell a frissitést benne
Volt olyanismerősöm kinek minden fenn volt és rinyált hogy sz*r az egész tűzfal+virusirtó combó mert semmi uj virust nem fog meg.
Megnéztem és a frissités gondossan levolt tiltva.
Rákérdeztem miért?
Felelet: Az Ő gépéről csak ne rohangáljon ki semmilyen progi mert a végén még összeszed valami bacit

Gyula:
Ha összeverekednek akkor próbáld meg a Microsoft AntiSpyware cuccát /megvette GIANT AntiSpyware cégét és azt fejlesztették tovább./
Ha kell vkinél irtanom ezt is szoktam vinni és eddig még nem akadt össze semmivel.
__________________
drugstore-onlinecatalog.com
Reply With Quote
  #27  
Old 01-27-2006, 18:02
bari's Avatar
bari bari is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 69
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nekem Nod32 van, naponta 2-3* frissíti magát, + mellette a Kasper antivírus +antihacker.
Nincs is gondom a vírusokkal
eddig.......
__________________
Vajon Einsteinnek, volt- e Frank nevű testvére?
Reply With Quote
  #28  
Old 01-28-2006, 19:36
TM Laci TM Laci is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 163
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

licences Virus Buster tök ingyen
Reply With Quote
  #29  
Old 01-31-2006, 22:26
malamut
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Csak leírom, hogy nekem mi fut a gépen online:
1. Router mögül netezek
2. Zonealarm
3. Nav
4. AVG Free Edition
5. Spyware Terminator
6. Spybot S&D

És még így is fog el néha az Ad-adware SE Personal, amit hetente egyszer lefuttatok ezeken felül, valamit...ritkán, de előfordul.
És nemrég tértem át Firefox böngészőre. /arra kevesebb vírust írnak tudtommal/Az explolert csak a hód miatt hagytam fennt, mert a firefox nem képes az összes orimat egyszerre láttatni
Reply With Quote
  #30  
Old 02-01-2006, 03:00
Etyekwood's Avatar
Etyekwood Etyekwood is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 275
Activity: 0%
Longevity: 99%
Lightbulb

Quote:
Originally Posted by Wanax
Lehet hogy az Internet szelesebb korben elerheto... de en nem latom annyira veszesnek ezt a virusos, kemprogramos vilagot! Lehet megvaltozik a velemenyem ha esetleg tonkre teszik a gepemet, lehet nem vagyok napra kesz, de en speciel nem latok hallok a mediaban olyan hireket, hogy barhol a vilagon tobb 100 vagy tobb 1000 gepet tonkretett egy virus pedig minden apro hulyesegrol van szo a mediaban de ilyenrol nincs! Csak az interneten terjengenek remhirek ilyen virusokrol! Ezt gondolom en azt hogy nem kellene ezt annyira tul dramatizalni! Meg kell csinalni az alap vedelmet a gepre es nem kell olyan oldalakat latogatni ahonnan a szemet jon es akkor nincs gond! En nem aggodok mert nem is tudom ki akar vagy epp mar kotoraszik is a gepemen! Nem jelez semmi, nem tunt el semmi, nem romlott el semmi! 22 orat online a gepem es boklaszok mindenfele meg olyan oldalakon is ahol 1000% hogy kemprogram es viros fog jonni!

(ez magan velemeny, nem feltetlen naprakesz!)

Persze, hogy nem hallasz róla!

Szerinted, ha bármelyik bank számítógépes hálózatát feltörnék, és egy csomó lóvét leakasztanának, akkor az megjelenne a médiában?
Te betennéd olyan bankba a pénzed, ahol lenyúlják? Ha igen, akkor gratulálok Süti!

Az ilyet azért nem hallod, mert nem hozzák napvilágra!
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Shadow Run online aúú Shadow Run online 5 01-11-2009 12:09
Kulturális híradó edu Egyéb 9 03-25-2008 16:08
Felugró ablak - vírus? Andrew PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 10 02-10-2008 18:46


All times are GMT +1. The time now is 06:32.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu