Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 03-26-2006, 19:21
Tacsiazuma
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Mióta nyomom? Látod, erre már nem emléxem.. de itt most nem Neked adok tanácsot, aki ott ülsz a piac előtt, arra várva, hogy a másik szövitag által kirakott teki megérkezzen, hanem annak, aki most hallotta vmelyik ősfüggő ismerősétől, hogy van ez a www.hodito.hu és tök jó és indít egy orit 345000-es sorszámmal..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 03-26-2006, 19:30
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Lightbulb

Quote:
Originally Posted by Tacsiazuma
Mióta nyomom? Látod, erre már nem emléxem.. de itt most nem Neked adok tanácsot, aki ott ülsz a piac előtt, arra várva, hogy a másik szövitag által kirakott teki megérkezzen, hanem annak, aki most hallotta vmelyik ősfüggő ismerősétől, hogy van ez a www.hodito.hu és tök jó és indít egy orit 345000-es sorszámmal..
hmmm.... az újaknak adott tanács jó dolog, de ha nem a legjobb, ráfaragnak. ahoz hogy villámgyorsan meglegyen a max teki add el az első képzésed és csinálj könytárakat sokat. és írj a pénzből minden tekit maxra, KIVÉVE a lakitekit. aztán kezdj beépülni ahogy feltöltesz, aztán egyre kevesebb könyvtár ad legyen és lakitekit írsz közben hogy megtelj abból is ahogy töltöd a barakkodat. és így nem mászol magarsa gyengén, hanem kb. a legerősebb leszel az értékedhez képest. ha meg tekit írsz sokat hogy legyen tartalékod, az a te dolgod. akkor aztán nem kell tökölni a könyvtárak átépítésével... írsz mint a güzü aztán elindulsz ha úgy érzed van elég...

és hogy mikor lesz meg az 55%? a 72. körre mindenből, ha ügyes vagy. szóval azért ha lehe, ne sületlenségeket adj tanácsnak. Nem a játékban eltöltött idő tesz jóvá benne, hanem hogy tanulsz-e a hibáidból...
Reply With Quote
  #13  
Old 03-26-2006, 19:38
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Senki most nemazé de szted aki legelőször csinál egy orit az ki fogja várni mindezt és megérti hogy hogyan kell lul feltápolni egy orit? sztem abból nem lesz hód szerelmes...
De második orinak mindeképp énis így csinálnám
Reply With Quote
  #14  
Old 03-26-2006, 20:28
Cyby_'s Avatar
Cyby_ Cyby_ is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Kunhegyes-Debrecen MFK koli
Posts: 646
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nekem annyi észrevételem van a kereskedővel,h (bár kezdő vok) kereskedőt meglopni nem lehet de ha nem tápol seregre is akkor be be ütögetik és fosztással viszik ám a lét rendesen mig a tekik a piacon vannak és no kockázat,meg persze forgatni a lét 1000el
Reply With Quote
  #15  
Old 03-26-2006, 21:06
Tacsiazuma
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Senki, látom még mindig nem érted..
Te amikor elkezdtél hódozni, akkor heti hányszor voltál itt? Mert sztem nem napi 10-szer jöttél fel, mint pl. most.. Gondolj bele... felhúzzatjátok a 100 könyvtárat szerencsétlen újonccal.. miből fogja megírni a tekiket? eladja a 100 katonáját, ok.. de ő max napi egyszer jön fel, mivel az elején marhaunalmas, főleg, ha most kezdi.. ok, rakja ki a piacra a dolgokat, forgassa.. úgy le fogják lopni, mint az állat.. mert a teki visszajön.. hamarabb, minthogy ő a gép elé leülne.. 10 varival hány körre rakja fel a könyvtárkulcsot? 1-re, azt is nehezen.. még ha helytartója is van, akkor meg a rúna fogy el.. csinálnak egy éplistát, mert ugye azért gnómról szoktak, főleg, ha sorszáma kicsit régebbi és nincs szinte senkije.. befigyel a 100 könyvtár és szijja, no könyvtárkulcs és még teki is van bent.. ennyit az 55 %-ról.. ja meg 50 %-hoz 10650 db teki kell 100 könyvtár csinál 10.000-et 20 kör alatt.. 72 kör alatt tehát csak 30.000-et és 8 tudományág van.. 8 x 10.650 = 85.200 db teki... ja és ez össz 5.623.200 aranyba kerül.. ja és ez még csak az 50 % mindenből.. sületlenség, mi?
Reply With Quote
  #16  
Old 03-26-2006, 22:11
Penya Penya is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kistelek
Posts: 621
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Fegyának:
Valóban nem a bank a legjövedelmezőbb, de nem is arról volt szó h melyik az

A 72 órát én is túlzásnak tartom, kivéve ha piacon kapsz egy kis lóvét, no de úgy bármi megvan 72 óra után

Ha szépen elmagyarázod az újoncnak h mit miért kell csinálnia és persze hogyan csinálja akkor hidd el meg fogja érteni és gyorsabban fog tanulni ha segítesz neki mindig, mintsem h hagyod h csináljon amit akar. A 100 könyvtárat is meg lehet értetni és el lehet érni h ne lopják le, mert 600 varival fel lehet rakni 24 körre a specvarit és akkor elég egyszer ránézni egy nap, aztán úgyis fan lesz belőle

Nem említetted h az "55% mikor lesz meg" a kezdőkre vonatkozna, pusztán próbáltad bizonygatni h jobb a kereskedő mint a tudós. De ha egy kezdőnek kicsit segítesz akk neki is könnyedén meglesz az 55%, sőt pénze is lesz mert 50 katonát kell csak eladni h legyen elég pénzed képezni és írni, ami nem nagy ördöngősség és egyből nem olyan jó az a kereskedő, arra amire te próbálod beállítni (pénztermelés), nem mintha az a +5% sokat dobna
Reply With Quote
  #17  
Old 03-26-2006, 22:37
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

amikor kezdtem minden iskolai szünetben bementem és egész délután a fórumon kuksoltam és beszélgettem. asszem lezárva a téma, hogy mióta vagyok itt .. szinte állandóan. ez olcsóbb hobbi mint a makettezés
amúgy jogos. újonc nem tekizik. de nem is írtam hogy tekizzen, csak ha tápolni akar rögtön ... amúgy meg csak azt adtam tanácsba hogy írja a tekit és fokozatosan töltsön fel...

(legalább is azt hiszem... )
Reply With Quote
  #18  
Old 03-26-2006, 23:50
Tacsiazuma
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Én csak a legutóbbi 3/E-s szívásom miatt éreztem rá, hogy a kereskedő jó dolog.. Amikor vmelyik b*rom 3500-on tartja a fát és ugye az egész csoportban nem tudtam lopni senkitől sem, mert mindenkinek volt kb. 100 belőle.. Akkor nagyon jól jött volna a kis plusz lóvé.. Tudod milyen egy kezdő??
Én egy jó ideje nem találkoztam eggyel sem.. érted 250 hektár, 223 tolvaj, 63 varázsló, 50 védő, 34 támadó, 11 elit, 7 íjász...16 lovas.. 40.000 arany, -300-as foglalkozatottság és 48-as morál.. ja és kimegy 80 emberrel 2 seregben földszerzésre.. de ő már keménynek érzi magát.. na mondom ok.. amúgy sztem egyik személyiség sem olyan fergetegesen jó..
Reply With Quote
  #19  
Old 03-27-2006, 00:43
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tacsiazuma
Én csak a legutóbbi 3/E-s szívásom miatt éreztem rá, hogy a kereskedő jó dolog.. Amikor vmelyik b*rom 3500-on tartja a fát és ugye az egész csoportban nem tudtam lopni senkitől sem, mert mindenkinek volt kb. 100 belőle.. Akkor nagyon jól jött volna a kis plusz lóvé.. Tudod milyen egy kezdő??
Én egy jó ideje nem találkoztam eggyel sem.. érted 250 hektár, 223 tolvaj, 63 varázsló, 50 védő, 34 támadó, 11 elit, 7 íjász...16 lovas.. 40.000 arany, -300-as foglalkozatottság és 48-as morál.. ja és kimegy 80 emberrel 2 seregben földszerzésre.. de ő már keménynek érzi magát.. na mondom ok.. amúgy sztem egyik személyiség sem olyan fergetegesen jó..
Ha jól kombinálod őket, akkor vannak nagyon jók... amúgy a feladatuk az volt hogy színesebbé tegyék a játékot -ezt a feladatot tökéletesen ellátják
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #20  
Old 03-27-2006, 08:02
laziga's Avatar
laziga laziga is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szose róla ezek is hasznos tippek de én inkább ilyen kis dolgokra gondoltam mint hogy pl ha egy szövibe hulára nyitnak térkaput azt a szövi társai kibirják deriteni mert ha megprobálnak lopni akkor akihez sikerül bejutni térkapu nyitás nélkül az a hunyó
na szóval mint a kezdésbe irtam itt ilyen kis titok gyüjteményt akarok létrehozni Remélem találok hozzá segitöket mert én még kezdö vagyok.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Tippek törpe országoknak... Stratégiák törpékkel... tohom Stratégia & Tippek 563 06-11-2011 22:07
Háborús tippek Babszemjankó Stratégia & Tippek 676 08-22-2008 14:36


All times are GMT +1. The time now is 19:05.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu