Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 02-07-2006, 11:10
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Axa
Ehh égetően kellett neki 40K rúna, vagy fém?
Egyébként meg ha égetően szükségem van nyersanyagra, akkor azt fel is használom és nem teszem vissza azonnal a piacra normál áron a 40K-ért vett agyagot. Szal nyilvánvaló az ilyen esetben, hogy nem üzérkedtem, hanem gyorsan "el akartam bukni" egy valag pénzt a piacon. Célzottan ;-)
És azért veszek a piszok drága nyersiből először csak egyet, nehogy véletlenül rossz embernek "bukjam" a sok lét...
Jól rémlik még, hogy valamikor a drágakővel is ment ez, aztán maximálva lett az ára? ;-)
nos akkor találj rá programozóilag( hű de jó szó ) megoldást ennek szűrésére.
Tied lesz a nobel- díj
__________________
LotR
Sponsored Links
  #22  
Old 02-07-2006, 11:11
Davalon's Avatar
Davalon Davalon is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Körmend - Szombathely
Posts: 705
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Jó a piac úgy ahogy van.
  #23  
Old 02-07-2006, 11:14
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Axa
Ehh égetően kellett neki 40K rúna, vagy fém?
Ha egyszer elfogyott a rúnám, és varázsolnom kell, akkor igen, égetően kellett 40k rúna. Sőt, 100k-kat szoktam venni, hogy elég legyen pár hetente egyszer, és nemigen figyelem. Ha elfogy, akkor sürgősen kell, és ilyen felállásban a pénz nem akadály.
  #24  
Old 02-07-2006, 12:11
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

Quote:
Originally Posted by Ati
Ha egyszer elfogyott a rúnám, és varázsolnom kell, akkor igen, égetően kellett 40k rúna. Sőt, 100k-kat szoktam venni, hogy elég legyen pár hetente egyszer, és nemigen figyelem. Ha elfogy, akkor sürgősen kell, és ilyen felállásban a pénz nem akadály.
De jo egyeseknek! Annyi penzzel rendelkezik hogy megengedheti maganak hogy hetente, 2 hetente az ar nem szamit jelszoval bevasarol runabol egy nagy mennyiseget amikor naponta kissebb mennyiseget is vehet realis aron!

Mindenki tudja hogy nem a 100, esetleg a 500 millios utalasokkkal van a baj, hanem a folyamatos milliardos utalasokkal!
Szerintem hagyjuk a temat, mert ugy is csak elbeszelunk egymas mellett!
Majd az alsobb szinteken levok is megertik majd mire gondolok, amikor latnak egy vedelem alatt levo mf orit kis kek szammal es eccer csak lesz benne tobb millio runa, fullon minden katonai egyseg, es maximum tekercs sokszorosa, Mindezt ugy hogy vedelem alatt volt es nem volt szovetsegese... Nahh az ilyen ellen el lehet kezdeni harcolni egy ugyan abban az oraban inditott orszaggal aki nem tudott VELETLENUL ilyen jol piacolni!!!
A masik veglet az a 2/B csoport ahol olyan orszag aki nem piacolt szamottevoen, eccer csak ki tesz nyersanyagot kozel 4 milliard ertekben es hipp hopp orakon belul Veletlenul megveszik tolle, es lep is a Csaszari szintre! Persze ilyen biztos nincs, meg ha van is akkor VELETLEN!
Mielott meg barki azt valaszolna hogy azert haborgok mert nekem nem adatik meg ez a lehetoseg... HAt nincs igaza! Ugyan ugy engem is fajoan erintene a szabalyozas, de akkor is tisztessegesebb lenne a jatek azokkal szemben akik ezt egesz nagyban csinaljak!

Nem hiszem hogy a rosszt, megnagyobb/hasonlo rosszal kell legyozni, vagy harcolni ellene!
__________________
Exhódítós

  #25  
Old 02-07-2006, 12:14
Kics
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

hmm.
Ati nem 40k db, hanem pl. 40k áron.:P ez a zavaró.

Érdekes 5letem van erre a problémára. mi lenne ha a rablóbandák nem csak a visszavezető uton várják a portékákat, hanem már az odavezetőn is. ekkor már alapból ki se érjen...

3csoportot néztem így piacosnak.
- A vezetőket. ők döntik mi mennyi, ha van elég kp-juk, és veszik árut, probálnak nyerészkedni, és tartani áraikat, soksok ezreket felhalmozva valamiből. mivel ők szabják árakat, ezért nem fogják vszeg kirakni 2 részletbe árujukat ugy, hogy 1ik többszöröse l1en a másiknak, hisz minek... őket ez nem zavarná, hisz a felhalmozott javaikat akár 2xeres áron is dobhatják ki, és még ha sok a kp-jük akkor is megtart6nák az árújukat. nyugodtan nyerészkedhetnének.

- az átlag. ők akárhonnan is, de xerzik a javakat, és probálják eladni minél többért. ha látják hogy sok van kinnt igyekeznek alárakni kevéssel, és ugy eladni. (őket végképp mi motiválná arra, hogy sokkal drágábban rakják ki).
esetleg még rakhatják az uralok fölé is, hogy biztonságba raktározzanak, vagy nyerjenek még többet, hátha vagy 10arannyal feljebbviszi majd uraló az árat, és ővék is elfogynak. xó a raktározás része is megmarad.

- akik utalásra várnak, ált 1 uralótól. nos ők buknának ezzel. ha jól rémlik az átlagár ~2.5xeresét vicik L a rablók. ha eddig 135 volt a rúna, és kirakja 10k-ért, akkor az már ki sem érne. ezáltal pl. 250ér tenné ki, de ezzel már nem jutatna olyan nagy előnyökhöz (és xerintem ezt akarta témainditó kiküszöbölni). sokkal lasabban lennének képesek ezekre az átutalásokra, vagy sokkal több áruigénye lenne.

vkinek kell az áru? Atinak a rúna, Mephistonak az épitkezéshez. nos kimész megveszed, rúnád marad, nyersed elépíted felelsleget eladod. őket érdekelné, hogy nem rakhatná ki 100xoros áron? kétlem zavarná őket. tudnak varázsolni, látják épülnek parlagjaik...

ez nagyrészt a nyersanyagba való utalást szüntetné meg, ott ahol az ár 1-2k. (furcsa mód az 5ös xinteken)
  #26  
Old 02-07-2006, 12:21
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kics
vkinek kell az áru? Atinak a rúna, Mephistonak az épitkezéshez. nos kimész megveszed, rúnád marad, nyersed elépíted felelsleget eladod. őket érdekelné, hogy nem rakhatná ki 100xoros áron? kétlem zavarná őket. tudnak varázsolni, látják épülnek parlagjaik...
Amikor 1 aranyról 1000 aranyra akarom felvinni a gabona árát, akkor zavarna, ha már 100x-os áron se tehetném ki...
  #27  
Old 02-07-2006, 12:25
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Amikor 1 aranyról 1000 aranyra akarom felvinni a gabona árát, akkor zavarna, ha már 100x-os áron se tehetném ki...
Jah, és hozzátsezem, hogy hiába van kint 1000x-es áron a cuccom, NEM fogja elvinni a rablóbanda, mert lesz rá vevő. Legrosszabb esetben én veszem vissza a saját cuccomat, hogy ne menjen kárba. Aki ténylegesen piacozik, annak tehát sose megy el az áruja, max ha nem figyel oda, vagy valaki más piacos szándékosan keresztbe nem tesz neki. Ez utóbbi viszont had legyen már taktika. Amit mellesleg én is alkalmazhatok, ha látom, hogy 40k a rúna ára (árról volt eddig is szó? ehh...). Had tegyek már ki 39999-ért rúnát, és had kapjak már belőle jó sok potya pénzt. Ezzel tisztességtelen piaci magatartást tanusítottam? Nem, csak észrevettem egy jó üzletet.
  #28  
Old 02-07-2006, 12:25
Axa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Ha egyszer elfogyott a rúnám, és varázsolnom kell, akkor igen, égetően kellett 40k rúna. Sőt, 100k-kat szoktam venni, hogy elég legyen pár hetente egyszer, és nemigen figyelem. Ha elfogy, akkor sürgősen kell, és ilyen felállásban a pénz nem akadály.

ÁÁÁÁÁÁÁ, úgy teszel mintha nem tudnád, hogy miről beszélünk
Értem én, hogy hirtelen kell a rúna varázsolni és olyankor nem számít az ár. De általában nem 40000 aranyért raktároz be az ember pár milliónyi rúnát magának
  #29  
Old 02-07-2006, 12:27
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Amikor 1 aranyról 1000 aranyra akarom felvinni a gabona árát, akkor zavarna, ha már 100x-os áron se tehetném ki...
Mondj egy csoportot ahol fel tudod vinni a gabona arat 1 aranyrol 1000 aranyra...
__________________
Exhódítós

  #30  
Old 02-07-2006, 12:27
Kics
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

tényleg?
konkretizáljunk. 1 aranyért kinnvan 20m kaja te meg ki akarsz tenni 14k kaját 1000ért? nagy esélyed van ennyiért kitenni. és nyilván nagy esélyed van, hogy el is add.
nincs akkor pénzed, hogy 1 aranyról felvidd az árát mondjuk 10 aranyra, és ezzel lehetőve tedd a 100xorost (mellesleg 100szorostsem adnék)
minek tennéd ki annyiért ha csak nyerni akarsz rajta, akkor 20mért duplázod a pénzed ha 2ért teszed:P telhetetlen vagy, akkor bukd is L.
vezetni akarod? akkor l1en már annyi pénzed, hogy megvedd, és vidd fel pl. 500ért. mert ha 1 aranyért se tudod megvenni, akkor kétlem tudod vinni.
osztályokkal vmilyen szinten 1etértesz? vagy spec az 5lettel
a hszből csak azt nem értem, hogy van-e létjogosultsága a témának, vagy feles is gondolkodni rajta.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 22:17.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu