Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 02-07-2006, 01:38
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem Süti(Reaktor ötlete alapján ) most a JKSZ olyan formáját akarja bekorlátozni, amelyik egyelőre teljesen szabadon megy -tehát valóban kicsit naiv amit írtál...
Pénz utalás: egy kisforgalmú, kis anyagmennyiségű piaci ágon az olcsón vett anyagot drágán kirakja az ember, a haverja meg pár óra múlva jön, és felvásárol mindent ott, egészen a célárig... amit vett, azt meg esetleg reális áron visszateszi a piacra.
Tipikusan a fém/rúna/gabonapiacon látni ilyesmit: 1-200/egység az ár, aztán minden látható előjel nélkül elfogy minden a piacról...nem azért mert kevés volt, sem azért mert valaki dominálni akarja a piacot, hanem haver kitett pl 100.000 rúnát 40.000 aranyért/darab (más elképzelésem sajnos nincs arról, hogy miért veszi meg a nép a 40000 arany árú rúnát :P)
a felvásárlás után nem próbál nyereségre szert tenni a vásárló, hiszen tuti bukás áron vette meg őket... tehát JKSZ volt, de semmi akció nem párosult hozzá, hiszen "csak" piacolás volt -így a törvény nem bünteti őket

az utaláshoz az árak nem a 10szeresükre mennek fel,hanem a sokszorosukra, hiszen minél nagyobb a szorzó, annál kisebb a veszteség

remélem nem írtam nagy hülyeségeket
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Sponsored Links
  #12  
Old 02-07-2006, 02:26
SáT
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper
tehát valóban kicsit naiv amit írtál...
Én szóltam. Elég kezdő vagyok még én. Meg idejalista.

De ja, most már kezdem érteni. Érdekes. Ez tök bevett dolog? Érdekes. Mondjuk sok mindent megmagyaráz .

Szóval akkor ez egy nemes kezdeményezés -- a javasolt megoldásokat viszont én tartom naivnak (mert hát hogy a fenébe lehet kiszűrni?). Meg aztán nekem nagyon szimpatikus a hódítós piaci szabadság (kiélhetem a titkos közgázos hajlamaimat), nem szívesen látnám, hogy megkurtítják.
  #13  
Old 02-07-2006, 02:39
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by SáT
Én szóltam. Elég kezdő vagyok még én. Meg idejalista.

De ja, most már kezdem érteni. Érdekes. Ez tök bevett dolog? Érdekes. Mondjuk sok mindent megmagyaráz .

Szóval akkor ez egy nemes kezdeményezés -- a javasolt megoldásokat viszont én tartom naivnak (mert hát hogy a fenébe lehet kiszűrni?). Meg aztán nekem nagyon szimpatikus a hódítós piaci szabadság (kiélhetem a titkos közgázos hajlamaimat), nem szívesen látnám, hogy megkurtítják.
Nem bevett, de megesik, és feltünő... lehet hogy nem kellene szűrő rendszer, hanem csak egy bejelentőlap ide is -bár tudom hogy ez sem az igazi...
a piac szabadsága nekem is bejön
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
  #14  
Old 02-07-2006, 09:25
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem elég fura ötlet, és nem ellenőrizhető, meg mért pont 160 kört ?
Ki dönti el mikor történt utalás és mikor volt az illetőnek életbevágó szüksége a nyeranyagra?
__________________
LotR
  #15  
Old 02-07-2006, 09:42
Axa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by LotR
Szerintem elég fura ötlet, és nem ellenõrizhetõ, meg mért pont 160 kört ?
Ki dönti el mikor történt utalás és mikor volt az illetõnek életbevágó szüksége a nyeranyagra?
Ehh égetően kellett neki 40K rúna, vagy fém?
Egyébként meg ha égetően szükségem van nyersanyagra, akkor azt fel is használom és nem teszem vissza azonnal a piacra normál áron a 40K-ért vett agyagot. Szal nyilvánvaló az ilyen esetben, hogy nem üzérkedtem, hanem gyorsan "el akartam bukni" egy valag pénzt a piacon. Célzottan ;-)
És azért veszek a piszok drága nyersiből először csak egyet, nehogy véletlenül rossz embernek "bukjam" a sok lét...
Jól rémlik még, hogy valamikor a drágakővel is ment ez, aztán maximálva lett az ára? ;-)
  #16  
Old 02-07-2006, 09:45
Mephisto Mephisto is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 117
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Miért vettek egy szinten sok követ? Pénzátjátszás? Fenéket, felfedeztek egyfolytában, és most építkeznek, és itt ne 50-70 hekire gondolj. Ezt az építkezést kiszúrták mások (-jobban fogy a kő? Akkor drágábban teszem ki.)
ezt viszont nem tilthatod.
- hm, ezeknek ennyire kell a kő? Akkor veszek én is, kiteszem drágábban, úgy is el fog fogyni...
De most majd nézd meg az 1/A-t, hogy ott mi lesz a nyersárakkal, hogy a top klán nem termel... Ott is kizárnád azokat, akik ezt kihasználják és felverik az árakat.
Értem én, hogy nem tetszik a paicon való utalás, de mindent nem lehet megkötni, mert akkor eljutunk egy amöba játék szintjére, ami nagyon jó, nagyon egyszerű, és teljesen szabályok közé van szorítva.
  #17  
Old 02-07-2006, 10:52
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Lightbulb

teljesen jogos az ellenkezes! De azert mindenki tudja mirol van szo pontosan es megis a hivatalos valtozatat adja elo! Mi lenne ha egy olyan valtozas lenne, ami mindenkinek egyforman rossz es egyforman jo, nem csak egy cel kozonsegnek jo es a tobbieknek rossz!
Az meg hogy ki fogja eldonteni, meg miert pont 168 kor az hasonlo hogy miert kerul egy orszag anarchba es ki donti ezt el???
En arra gondoltam hogy bunteto pontozva lenne az ilyen esemenyek valamilyen modszerrel a veletlen es a szabalyos kereskedelem miatt, ha tul sok veletlen es mindig ugyan az a vevo es az eloado az ilyen magas aron gazdat cserelt aruk eseten akkor ki lehetne zarni a veletlent... es mindig nagyobb buntetest kiszabni!
Nem egy kesz kidolgozott temat dobtam fel, hanem egy otletet! Rajtunk mullik hogy talalunk e ra megoldast, vagy elvetjuk! Egy szoval se mondtam hogy ez egy jo otlet... csak erdemesnek tartom beszelni rola!
__________________
Exhódítós

  #18  
Old 02-07-2006, 10:57
Mephisto Mephisto is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 117
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Mondom, megértem, ha zavar, hogy egy nálad fiatalabb ország, aki kijön védelelm alól, szét van gyúrva, míg Te jó ha párszáz egységet tudtál kiképezni ennyi idő alatt. Ezek fent a paicon keresztül kapják a pénzt.
De a piacot nem ölheted meg. A piacon ha jó vagy, több pénzt keresel, mint
bármelyik csatában. Márpedig ha elkezdem felvinni az árakat, hogy jobb bevételem legyen, akkor át fogsz teteni az anarchba, mert kihasználom a piac által adott feltételeket és eltér az ára a tegnapi áraktól?
  #19  
Old 02-07-2006, 10:59
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

Quote:
Originally Posted by LotR
Szerintem elég fura ötlet, és nem ellenőrizhető, meg mért pont 160 kört ?
Ki dönti el mikor történt utalás és mikor volt az illetőnek életbevágó szüksége a nyeranyagra?

LotR: mar az is erohaladas lenne az ugyben ha valoban az indokolatlan magas aron vasarlast tiltanank meg!
Mert ugyebar azt semmivel se lehet megmagyarazni hogy 10 arany aras runa eseten miert vasarol valaki a meglevo 15 millio runajara 7 millio runat hogy eljusson 10.000 runahoz 10.000 arany aron! Ha valaki utalni akar akkor utaljon olyan aruval amibol sok van kint masoknak! HA megszuntetni nem lehet akkor nehezitsuk meg, es ezzel nem artunk a piacbol eloknek!
__________________
Exhódítós

  #20  
Old 02-07-2006, 11:02
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Mephisto
Miért vettek egy szinten sok követ? Pénzátjátszás? Fenéket, felfedeztek egyfolytában, és most építkeznek, és itt ne 50-70 hekire gondolj. Ezt az építkezést kiszúrták mások (-jobban fogy a kő? Akkor drágábban teszem ki.)
ezt viszont nem tilthatod.
- hm, ezeknek ennyire kell a kő? Akkor veszek én is, kiteszem drágábban, úgy is el fog fogyni...
De most majd nézd meg az 1/A-t, hogy ott mi lesz a nyersárakkal, hogy a top klán nem termel... Ott is kizárnád azokat, akik ezt kihasználják és felverik az árakat.
Értem én, hogy nem tetszik a paicon való utalás, de mindent nem lehet megkötni, mert akkor eljutunk egy amöba játék szintjére, ami nagyon jó, nagyon egyszerű, és teljesen szabályok közé van szorítva.
Ezért írtam az olcsóbb termékeket, nem a követ...ha valamiből 1-2000ért van kitéve pár100.000 egységnyi, akkor eleve nem nagyon lehet rajta nyerészkedni, mert mire a drágább kupachoz érsz, addigra máris elfogy pár milliárd, és eleve néhány tízszeres szorzót tudsz csak megoldani.... ok vannak akik megtehetik ezt, de akkoris van könnyebb út
És bonyolultsága miatt írtam a bejelentő lapot: ha valakinek szemet szúr a túl nagy ármozgás egy addig stabil piacon, akkor lehetne jelenteni... ennek a hátulütője, hogy a szegényebb, kezdőbb játékosnak az is nagy mozgás, ha duplázódik az ár...vagy egy amúgyis labilis piac fogy ki/megy fel az ár a csillagos égig -ők talán ezt is jelentenék annak ellenére, hogy még keveseb tapasztalattal rendelkeznek... kérdés hogy melyik oldal fordulna elő sűrűbben...

És még mindig nem csupán ár felverésről van szó... a termékek és pénzek áramlása állandó... és az elmúlt hosszú időszak átlagárának sokszorosát éri el a vételár... min. 1-200millió arany értékű vásárlás esetén elgondolkodtató hogy mennyire a nyerészkedés volt az indíték... valóban nem lehet teljesen automatizálni, de a gyanús ügyletek befuthatnának az adminokhoz, akik már valószínűleg rendelkeznek akkora tapasztalattal, hogy nagy valószínűséggel helyesen látják a vásárlás indítékait.... ezekből eleve nem lenne szerintem túl sok, tehát nem jelentene túl nagy terhet nekik sem
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 21:53.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu