Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #101  
Old 02-08-2006, 11:49
Axa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Mephisto
hm, s mi van ha én döntök úgy, hogy bevállalom, hogy nem 500ért teszem ki, hanem 40k-ért. Mert látom, hogy már napok óta nincs rúna a piacon, mert felvásárolják, mert azon próbálják meg átjátszani? Akkor megyek én is a lecsóba?
Vagy megszabjuk mindennek az árát? A következõ lépés az lesz, hogy a rúna csak 10 arany lehet? hányszoros értéknél mondod meg biztosan, hogy pénzátjátszás volt? Nyugodtan aludnál, hogyha véletlenül egy piaccal játszó orit tennél át, aki nem csaló?
Kétélû fegyver ez amit ti akartok...
Mondom, megértem mit mondasz, csak nem biztos, hogy helyes lenne ezt korlátozni. Csak, hogy példát mondjak, egy szövim kb 2 milliárdot csinált ilyen pénzátjátszásból. Bárki más megcsinálhatta volna. Mindenkinek van kilépõje a piacra. És én nem csak azért örülök annak a pénznek, mert a szövim gazdagabb lett, hanem azért, mert csata nélkül, veszteség nélkül lenyúltunk ennyit azoktól akik csaltak...

csak nem érted... olvasd el megint, vagy nem is tudom... Te olyanokat emlegetsz, hogy kiteszed, mert napok óta nincs rúna a piacon. De ha figyelmesen olvasnál, egyáltalán nem erről van szó.

Van rúna (gabona, fa, agyag, anyamtyúkja) a piacon és valaki hirtelen milliárdokért vásárol az 50.000 es rúnából. A hangsúly a mennyiségen van. Érthető, hogy vesz az ember 50K-ért is rúnát, ha szüksége van rá. De csak annyit, amennyire ténylegesen szüksége van. Nem spájzol be 2 milliárdért max áron rúnát. Vesz amennyi kell, maj várja, hogy legyen később olcsóbban. Ha ismét elfogyott és még mindig nincs a piacon, akkor megint vesz belőle és felhasználja. De amikor milliárdokért vesz, jól látszik, hogy egy másik országnak akar pénzt áttenni. Most vagy nem csináltál még ilyet és nem tudod miről van szó, vagy érdeked fűződik hozzá, hogy megmaradjon ez a rendszer. Mert azt nem hinném, hogy nem vágod miről beszélünk...

Last edited by Axa; 02-08-2006 at 11:59..
Sponsored Links
  #102  
Old 02-08-2006, 11:50
Davalon's Avatar
Davalon Davalon is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Körmend - Szombathely
Posts: 705
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Hát végülis hogy akarod büntetni a csalót, ha nem anarchba áthelyezéssel? Kap egy ejnye-bejnyét? Már lassan kezdem azt hinni, hogy nem az a baj, hogy attól féltek, hogy ki tisztességes a piacon és ki nem, hanem hogy másnak esetleg több pénze van becsületesen is mint nektek.
  #103  
Old 02-08-2006, 11:51
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

Quote:
Originally Posted by Mephisto
hm, s mi van ha én döntök úgy, hogy bevállalom, hogy nem 500ért teszem ki, hanem 40k-ért. Mert látom, hogy már napok óta nincs rúna a piacon, mert felvásárolják, mert azon próbálják meg átjátszani? Akkor megyek én is a lecsóba?
Vagy megszabjuk mindennek az árát? A következő lépés az lesz, hogy a rúna csak 10 arany lehet? hányszoros értéknél mondod meg biztosan, hogy pénzátjátszás volt? Nyugodtan aludnál, hogyha véletlenül egy piaccal játszó orit tennél át, aki nem csaló?
Kétélű fegyver ez amit ti akartok...
Mondom, megértem mit mondasz, csak nem biztos, hogy helyes lenne ezt korlátozni. Csak, hogy példát mondjak, egy szövim kb 2 milliárdot csinált ilyen pénzátjátszásból. Bárki más megcsinálhatta volna. Mindenkinek van kilépője a piacra. És én nem csak azért örülök annak a pénznek, mert a szövim gazdagabb lett, hanem azért, mert csata nélkül, veszteség nélkül lenyúltunk ennyit azoktól akik csaltak...
Legszives, maradjunk mar olyan peldaknal ami naponta elofordulhat minden csoportban... az 500-as runa ar az nem suron fordul elo tobb szinten! Tudom hogy sok csoport van a jatekban, de olyan hogy napok ota nincs runa a piacon, azt nem tudom elhinni! Aruljatok mar el hogy melyik csoportban jaccottok ahol folyamatosan lehet piacot uralni ilyen szinten! Olyan esetekkel nem peldalozzatok ami vagy nem tud megtortenni, vagy nagyon ritkan!
__________________
Exhódítós

  #104  
Old 02-08-2006, 11:54
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

Quote:
Originally Posted by Davalon
Hát végülis hogy akarod büntetni a csalót, ha nem anarchba áthelyezéssel? Kap egy ejnye-bejnyét? Már lassan kezdem azt hinni, hogy nem az a baj, hogy attól féltek, hogy ki tisztességes a piacon és ki nem, hanem hogy másnak esetleg több pénze van becsületesen is mint nektek.
Mielott hozza szolsz egy temahoz ajanlott vissza olvasni, vagy egyaltalan megnezni, hogy mi is az eredeti tema!

"Ha valakik a piaci átlagártól nagymértékben eltérő kereskedést végeznek akkor kapjanak:
Játékon kívüli gazdasági szövetség miatt Piaci kitiltást mondjuk 72-168 körre.
Megfejelve azzal, hogy piaci kitiltás alatt ne lehessen klánból kitenni-kilépni.
Ezzel megszűnne a klánok közötti azonnali nagymértékü pénzáramlás."


Speciel ha bekovetkezik ez a valtozas akkor engem is erintene, valamint a barataimat, akiket esetleg en is segitettem valamikor, de megis szorgalmazom a temat, mert jobb lenne kicsit tisztessegesebben jatszani, valamint eselyt adni azoknak akiknek nincsennek feles milliardokkal rendelkezo baratai, nincsen felesleges penzuk hogy kozkaztassanak ilyen mertekben a piacon, stb, stb!
__________________
Exhódítós


Last edited by Wanax; 02-08-2006 at 11:58..
  #105  
Old 02-08-2006, 11:55
Davalon's Avatar
Davalon Davalon is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Körmend - Szombathely
Posts: 705
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Wanax
Mielott hozza szolsz egy temahoz ajanlott vissza olvasni, vagy egyaltalan megnezni, hogy mi is az eredeti tema!

"Ha valakik a piaci átlagártól nagymértékben eltérő kereskedést végeznek akkor kapjanak:
Játékon kívüli gazdasági szövetség miatt Piaci kitiltást mondjuk 72-168 körre.
Megfejelve azzal, hogy piaci kitiltás alatt ne lehessen klánból kitenni-kilépni.
Ezzel megszűnne a klánok közötti azonnali nagymértékü pénzáramlás.
"

És ha éheztetős az ori meg nincs szövije akkor dögöljön éhen, mert nem tud piacra menni?
  #106  
Old 02-08-2006, 11:55
Axa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Davalon
Hát végülis hogy akarod büntetni a csalót, ha nem anarchba áthelyezéssel? Kap egy ejnye-bejnyét? Már lassan kezdem azt hinni, hogy nem az a baj, hogy attól féltek, hogy ki tisztességes a piacon és ki nem, hanem hogy másnak esetleg több pénze van becsületesen is mint nektek.
egyelőre még nem is a büntetésnél tartunk, mert még arra se nyilatkozott Ati kerek perec, hogy egyáltalán foglalkozik-e a piaci átutalás nehezítésével vagy szűrésével.

És van egy olyan érzésem, hogy elég sok gyüjtögető, meg tekiíró orit vipelnek a hódítóban azért, hogy utána egy kis ügyeskedéssel átpakolásszák másik országokba, ezért nem is hiszem, hogy valami megváltozna ezen a téren.
  #107  
Old 02-08-2006, 11:56
Axa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Davalon
És ha éheztetős az ori meg nincs szövije akkor dögöljön éhen, mert nem tud piacra menni?
Neeem, dehogy. Ne utaljon milliárdokat a másik országának, vagy a haverjának és nem döglik éhen
  #108  
Old 02-08-2006, 11:59
Davalon's Avatar
Davalon Davalon is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Körmend - Szombathely
Posts: 705
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Axa
Neeem, dehogy. Ne utaljon milliárdokat a másik országának, vagy a haverjának és nem döglik éhen
Csak épp nem tud piacra menni gabonát venni. Ha lefokoz és átépít, nem tudja a felesleget eladni, had vesszen az is. És mivel nincs sok raktár felhúzva, így építőanyag sincs elég, hogy termelőre álljon, a piacra meg nem tud menni mert ugye ki van tiltva
  #109  
Old 02-08-2006, 12:01
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Axa
És van egy olyan érzésem, hogy elég sok gyüjtögető, meg tekiíró orit vipelnek a hódítóban azért, hogy utána egy kis ügyeskedéssel átpakolásszák másik országokba, ezért nem is hiszem, hogy valami megváltozna ezen a téren.
Hát....... Ezt speciel meg lehet teljesen szabályosan csinálni, semmiféle ügyeskedés nem kell hozzá.

És felmerül a kérdés, hogy tisztességtelen piaci magatartás-e, hogy olcsón eladok egy csomó tekercset, amihez így a kezdők is könnyen hozzájuthatnak, és sokkal erősebben indulhatnak, mint enélkül. Ez kifejezetten az előnyükre van.

Nagyon szürke terület ez, hogy mi tisztességtelen, és mi nem az.
  #110  
Old 02-08-2006, 12:03
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

Quote:
Originally Posted by Davalon
És ha éheztetős az ori meg nincs szövije akkor dögöljön éhen, mert nem tud piacra menni?
Ha mf es eheztetos akkor viselkedjen a piacon normalisan! Nem tudom hogy leirni, hogy amire en gondolok az egy logolos nagy erteku kereskedesekrol es azt illetekes vissza nezi es ha ugy dont hogy nem tisztesseges akkor igenis megvonjak a piacot!
Ha rosszalkodsz a forumon, diplomacia menupontban vagy uzenetben es kapsz 24 kort akkor se erdekli senkit hogy ehezos az orid, sőőt! Be se tudsz lepni! Ugy hogy nem is olyan szigoru bunti! :P
__________________
Exhódítós

Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 13:45.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu