Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Melyik ötleteteket tartanád jónak, a hulla erősítésére?
tripla szintenkénti hadibónusz 29 21.64%
dupla szintenkénti hadibónusz 27 20.15%
gyújtás elleni rezisztencia 33 24.63%
minden mágikus és tolvaj akció elleni reziszdetencia (szintenként +5%-ot növekszik) 29 21.64%
férőhelye szintenként +2-vel növekszik 12 8.96%
férőhelye szintenként +10%-ot növekszik 65 48.51%
nem kell erősíteni, vagy ezek közül egyiket se tartom jónak. (alapos kifejtést igényel!!!) 19 14.18%
Multiple Choice Poll. Voters: 134. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1241  
Old 02-08-2010, 12:42
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Rotcsa View Post
Szóval vagy erős hadi lesz, vagy akkor hagyjuk az egészet....
Hadin kívül más nyilván nem, gyenge hadinak pedig megvan most is.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #1242  
Old 02-08-2010, 12:49
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Gabro View Post
olvasgathatok 1000 oldalt is, és számoolgathattok orrvérzésig.
ha a hulla nem lesz igen erős hadis akkor mire jó?

léccci írj okosságokat is, hátha megvilágosodok...
Olvasd vissza onnantol, ahonnan Ati beirta az otletet. Tobbek kozott irtam ott en is, felesleges ismetelgetni magunkat.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #1243  
Old 02-09-2010, 16:56
Dominator Dominator is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 2
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Úgy vettem észre, kb közepes (2 év ) játéktapasztalataim alapján, hogy a hulla semmiben nem jó lenn... fentröl nem tudok nyilatkozni
Van pár javaslatom, hogy mit lehetne csinálni, nekem elég ésszerűnek tünnek, de azt leszögezném, hogy a számokhoz nem nagyon értek, mert a legfelső 2 csoportban nem voltam még soha.

Tehát:
1, férőhely bónusz, 10-15%, így is kevesebb mint bárki másnak
2, Dupla szintenkénti hadibónusz.
3, Tolvajok elleni védelem egy érdekes formája. Tehát:
Ha 200 hekin rányitok 1 kaput 1 hullára, akkor betegedjek meg 100(50-25 akármi) egység betegséggel, amire nem hat a kórház, vagy csak bizonyos mértékben (nem 3 hanem 1 pont, mivel ha úgy tetszik a betegség a túloldalrol jön). Ez a betegség féleség hívjuk fertőzésnek, a kapu bezárulásával azonnal eltűnne, addig természetes folyamatosan csökkenne a hatékonysága. A fertőzést, ha támadok a katonáim nem viszik el, így visszaérve nem fertőz meg újra, illetve az engem támadók sem viszik haza. Vehetjük úgy mint 1 különbejáratú kis betegség csak azoknak akiknek van hullára nyitott térkapu.

esetleg:4, a hullától ne lehessen élő embert lopni és/vagy ne lehessen tőle ételt lopni, mivel az emberek nem eszik meg a fertőzött kaját, illetve a tolik sem szivesen fogdossák, így legalább ha mást nem tud felhalmozni szerencsétlen akkor tud termelni piacra gabonát.... (persze nem tarthat otthon 10 millát abbol se mivel fosztással szépen el lehet vinni)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Dominator For This Useful Post:
  #1244  
Old 02-09-2010, 20:23
csakegygnóm csakegygnóm is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Budapest
Posts: 74
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az szükséges hozzá, hogy például érdemi hozzászólások szülessenek a témában, nem ilyen... nem is tudom..., ezzel végülis milyen javaslatod volt, vagy melyik javaslathoz szóltál hozzá? Számomra ez nagyon nem világos, ezért kérlek, hogy bővebben fejtsd ki, hogy én is megértsem. Köszönöm.
Elmondtam már a véleményemet nem szeretném ismételni magam
Reply With Quote
  #1245  
Old 02-10-2010, 00:16
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by csakegygnóm View Post
Elmondtam már a véleményemet nem szeretném ismételni magam
Javaslom akkor ne írj egy ötletelő topicba amíg nincs megint érdemi reakciód valamire. Így adsz esélyt másoknak, hogy az igazi véleményeket kelljen csak elolvasniuk és ne a sallangot.

Köszi.
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to siQ For This Useful Post:
  #1246  
Old 02-23-2010, 18:55
Hopeless Hopeless is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 11
Activity: 0%
Longevity: 77%
Arrow Javaslat

Elolvasva vagy 20 oldalnyi (40es) hozzászólást, egyet értek azzal, hogy a hullát katonailag kéne erősíteni. A vari és toli rezi szerintem jó úgy ahogy van. Nem kell, hogy fertőzést vigyenek az emberrablások vagy ilyesmi.

Lenne viszonyt pár javaslatom:

1. Egyedül a hullára nyitott térkapuval van gondom. Ezen keresztül ugye az egész szövit lehet szívatni. Mi lenne ha az elátkozott földön történő átutazás miatt a tolvajok egy bizonyos része minden akcióban elhullana. Kizárólag akkor ha hullán keresztül megyünk be valakihez lopni. Ez lehetne mondjuk 1% vagy 0,5%. Ez 1000 toli mellett is csak 10 lenne. Egy-egy kémkedésnél teljesen elviselhető veszteség. Viszont ha az ember rászáll valakire így, akkor igencsak meg kell fizetnie az árát. Napi akár 2-300 tolival is. A veszteség így elsőre soknak tűnhet. Viszont ha az adott célországra nyit közvetlenül, akkor ez nulla lesz. Viszont akkor megvan a felfedezés lehetősége.

2. A pestist terjesszék sikeres támadás esetén is. Nem kell szörnyülködni! Csak mészárlás esetén. A többi támadási fajtánál nem. Kaphatna még módosítót erre. Egy 0,5-ös szórzót vagy akár 0,25-ös is lehet, az is elég lenen a célra. Így nem lenen olyan gyakori és hatalmas. Inkább csak amolyan visszatartó erő lenne. Pl ha hazakisér valakit akkor 1 napig legyen nyugta legalább. Mivel ha kitámad az ori akkor teljes pestissel fertőz vissza a hazatérő sereg.

3. A férőhely duplázása szerintem önnmagában csak újabb magaslatokba emeli a gondokat. De ha mindenképp a férőhelyek bővítéséve akartok operálni, akkor ezt kell kompenzálni. Különben továbbra is ingyen heki/pénz/ember lesz. Ember különösen, hiszen sokat lehet tölle lopni. Ez csak úgy lenne értelmes fejlesztés, ha: a hulla mészárláskor megkapja az elhulló katonákat. Az összeset alap katonaként. A lemészárolt népesség meg váljon hullapolgárrá. Így nem lenne dupla olyan nehéz megvédeni a hullának az embereit. Ha pedig kitámad mészárlással az őt rablókra, akkor otthagy nekik egy gyenge pestist, hogy legyen mivel szórakozni.

4. Ahogy láttam, a pestis működése teljesen jól van úgy ahogy most van. Ha magas hekin valaki beüt egy hullát és az hazakiséri akkor még nincs nagy gond. Marad az ori. Viszont ha nem védi meg magát/továbbra is támadja a hullát, akkor a betegség gyorsan két vállra fekteti. Így nem űzhetne sportot mindenki a hullák alázásából.

5.Támadó és védőerő... ez nehéz kérdés. 5ös világon szerintem naggyából jól van ahogy van. Viszont fentebb a bekerülő fix maxos tekik és kiélezett orik miatt tényleg röhejes a jelenlegi bónusz. Szerintem az ideális a támadóerő duplázása lenne. Védelemben meg megtartani a jelenlegit.

A 3. és az 5. pont szerintem kizárja egymást. Vagy az egyik vagy a másik. Én inkább ameleltt vagyok, hogy maradjon a jelenlegi bónusz és a férőhelyeket ne duplázzák, hanem csak mondjuk 50% vagy 30% legyen a bónusz.

Nem számoltam utánna, és nem ismerem a fentebb lévő csopik hangulatát, így a számok finomhangolásra szorulhatnak. De azt hiszem, hogy ezen változtatások egyidejű bevezetésével a hullát egy kevésbé sérülékeny, taktikázásra alkalmas és viszonylag ütőképes hadi lenne.
Reply With Quote
  #1247  
Old 02-23-2010, 20:54
D vagy Á?:P's Avatar
D vagy Á?:P D vagy Á?:P is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Location: Bp
Posts: 47
Activity: 0%
Longevity: 78%
Default

Sziasztok.Sokan lefognak hurrogni,de szerintem fölösleges a hullával foglalkozni alapbol hiba volt betenni a játékba anno.Továbbá folösleges lenne durva hadist csinálni belöle arra ott az ork,a súgó is igy kezdni: "A legmilitárisabb faj." Innentöl kezdve minden fölösleges,vagy legyen kivéve a játékból,vagy maradjon meg ilyen semmilyennek mint most. Elöre is köszönöm (Végigolvastam az egészet de csak most jutottam odáig ,hogy elmondjam a véleményem)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to D vagy Á?:P For This Useful Post:
  #1248  
Old 02-23-2010, 23:15
Hopeless Hopeless is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 11
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Nem hiszem, hogy bárki mondta volna hogy sokkal erősebbnek kell lennie mint az orknak.
Mellesleg szerinted milyen legyen ha nem militáris ő is?
Varázslásra is több faj alakalmas. Miért ne lehetne több jó harcos is?
Reply With Quote
  #1249  
Old 02-23-2010, 23:33
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Hopeless View Post
Nem hiszem, hogy bárki mondta volna hogy sokkal erősebbnek kell lennie mint az orknak.
Mellesleg szerinted milyen legyen ha nem militáris ő is?
Varázslásra is több faj alakalmas. Miért ne lehetne több jó harcos is?
mintha Ati ezt tervezte volna...
Reply With Quote
  #1250  
Old 02-24-2010, 07:39
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

nem lesz erősebb mint egy ork, a tervezett változásokkal sem, és én egyáltalán nem félek az új zombitól (se...)
védelemben és támadásban is gyenge, mindegyikre bőven ráfér az izmosítás...
én nem fogom választani valószínűleg (hacsak nem poénból..), mert én szeretem a vari/toli akciókat is, inkább orkkal hadizok, de attól még lehet mások számára értelmes faj
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
egy apro tuning hullahoz exair Megvalósult javaslatok 970 03-01-2010 17:40
hulla orilistája hulla Országlisták 72 05-04-2009 12:23
Hulla és a súgó összhangba hozása Valezius Megvalósult javaslatok 18 04-04-2008 12:34
Hulla faj, és egy fontos észrevételem! fandras73 Segítség 26 02-22-2008 13:14
Hulla elleni akciókor minimális hírnév. Kisbér Elvetett javaslatok 0 02-06-2007 09:45


All times are GMT +1. The time now is 08:18.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu