Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport
Register Stats Members List Today's Posts

Szabadidő, Sport Szabadidő és minden, ami sport

View Poll Results: Hányadik lesz csapatunk a selejtezők végén?
Simán megnyeri, irány a VB 1 4.00%
Második, a pótselejtezőn is túljut 6 24.00%
Második, de a pótselejtezőn elbukik 3 12.00%
Harmadik 8 32.00%
Negyedik 5 20.00%
Ötödik 0 0%
Totál kudarc, hatodik hely... 2 8.00%
Voters: 25. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 10-16-2012, 06:55
Vent Vent is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Zsid - Zalaegerszeg
Posts: 398
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Van egy darab fölösleges jegyem a mai meccsre, T-be.
Érdeklődők jelentkezését várom!
Reply With Quote
Sponsored Links
  #32  
Old 10-16-2012, 06:57
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Egervári futballtörténelmünk 4. legeredményesebb kapitánya

A kapitányok összehasonlításánál az egyszerűség kedvéért az mlsz.hu a hagyományos kétpontos győzelmi és egypontos döntetlen számítási rendszert vette figyelembe - a lejátszott mérkőzéseken szerezhető összes pontszámot osztotta a megszerzettel. Csak azokat a kapitányokat vették figyelembe, akik 10-nél több válogatott mérkőzésen ültek a kispadon.

E számítás alapján az éllovas Sebes Gusztáv vezet (1949-1956), aki 69 válogatott mérkőzésen irányította a válogatottat és 50 győzelem mellett 12 döntetlent és mindössze 7 vereséget jegyez. Na ja, ez az Aranycsapat időszaka, a 81,1 százalékos mutató az ő érdemük is!

A második Gallowich Tibor, aki 1945-48-ig irányította a nemzeti tizenegyet - ő 75 százalékos (22 mérkőzés, 16-1-5). A sikeresség képzeletbeli dobogójára Herczog Ede (1911-14) 75 százalékos teljesítménnyel (1911-14 között 22 meccs, 14-5-3) fért fel - teljesítménye megegyezik ugyan Gallowichéval, de ő kevesebb mérkőzést nyert.

Bármilyen meglepő, őket a jelenlegi kapitány, Egervári Sándor (2010 - ) követi az eredményességi rangsorban. A jelenkor kapitány 24 mérkőzést játszott eddig csapatával és a 14-4-6-os mutatója 66,6 százalékot ér - ezzel negyedik!!

Szorosan Egervári mögött Ginzery Dénes (1939-41) következik 65,3 százalékos mutatóval (13mérkőzés 5-7-1) ötödik.

Visszakanyarodva Csányi Sándor folyamatokat figyelő, elemző gondolatmenetére - az MLSZ elnökének a számok alapján maximálisan igaza van.
Reply With Quote
  #33  
Old 10-16-2012, 06:57
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Kicsit hihetetlen...
Reply With Quote
  #34  
Old 10-16-2012, 09:13
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Sami View Post
Kicsit hihetetlen...
Csinálták volna meg a számítást úgy, hogy csak a tétmeccseket vesszik figyelembe. Máris nem lenne ilyen szép a mutató.

Aki ilyet kiszámolgat, vagy cikkben megír, Dunába kéne lőni, mert hozzájárul ahhoz, hogy etessék ezt a szart velünk.

De aki igénytelen az nézze csak a fantasztikus szupersztárjainkat: Vanczák, Lipták, Elek, Cvitkovics.

Szar edző, a legjobb játékosokat nem hívják be, évek óta szar foci és mégis 20.000-en kimennek a meccsre. És csodálkozunk majd, ha nem jutunk ki. Talán nem kéne birkaként még mindig kijárni erre a szutyokra.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #35  
Old 10-16-2012, 10:18
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Csinálták volna meg a számítást úgy, hogy csak a tétmeccseket vesszik figyelembe. Máris nem lenne ilyen szép a mutató.
2010.08.11. Anglia - Magyarország 2:1
2010.09.03. Svédország - Magyarország 2:0
2010.10.12. Finnország - Magyarország 1:2
2011.03.25. Magyarország - Hollandia 0:4
2011.03.29. Hollandia - Magyarország 5:3
2011.09.02. Magyarország - Svédország 2:1
2011.10.11. Magyarország - Finnország 0:0
2011.11.15. Lengyelország - Magyarország 2:1
2012.02.29. Magyarország - Bulgária 1:1
2012.06.01. Csehország - Magyarország 1:2
2012.06.04. Magyarország - Írország 0:0
2012.09.11. Magyarország - Hollandia 1:4

Kimaradt ellenfelek: Moldova(2x), San Marino(2x), Litvánia, Azerbajdzsán, Luxemburg, Izland, Lichtenstein, Andorra, Észtország

12 mérkőzés 3 győzelem 3 döntetlen 6 vereség - 37,5%
7 tétmérkőzés 2 győzelem 1 döntetlen 4 vereség - 35,7%

A listából kihagytam azokat a csapatokat, amelyeket a honi közvélemény nem tart a válogatottunkkal egyenrangúnak sem, pláne nem erősebbnek. Így már mindjárt karcsúbb az a mutató. Arról nem is beszélve, hogy Sebes Gusztáv játszott a csapattal világbajnoki döntőt is, Egervári pedig egyelőre csak selejtezőkön bizonyíthatott. Mármint tétmeccs és tétmeccs között is komoly különbségek lehetnek.
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope
Reply With Quote
  #36  
Old 10-16-2012, 10:27
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Tehát egyszer az utolsó utáni pillanatban lőtt góllal lemákoltuk a finneket, aztán egy svédeknek már tét nélküli meccsen megvertük őket, és itthon egy vérszegény 0:0 a finnekkel. Tétmeccsen normális ellenfelek ellen ez a mérleg. Meg 4:13-as gólarány a hollandok ellen 3 meccsen...

Szerethető válogatott!
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #37  
Old 10-16-2012, 10:38
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Szar edző, a legjobb játékosokat nem hívják be, évek óta szar foci és mégis 20.000-en kimennek a meccsre. És csodálkozunk majd, ha nem jutunk ki. Talán nem kéne birkaként még mindig kijárni erre a szutyokra.
Egervári valóban nem jobb a közelmúltbeli elődeinél, de nem is rosszabb. A magyar foci pedig nem szar, csak a mai kor gazdasági berendezkedéséhez igazodott. A klubcsapataink és a válogatottunk eredményei sem rosszak, inkább csak reálisak.

Mindemellett a futball nem csak magáról a játékról, illetve annak minőségéről szól. Elhiszem, hogy a kismillió specializálódott sportcsatornának hála ma már csak a Real Madrid - Barcelona üti meg egyes nézők (bámulók?) ingerszintjét, de egy futballstadion még mindig képes pozitív élményeket adni a kilátogatónak, még akkor is, ha a látott játék nem tökéletes. Jómagam utoljára a DVSC - MTK kupadöntőt láttam helyszínen, és kövezz meg az "igénytelenségemért", de jól éreztem magam azalatt a két óra alatt.

Tippem szerint a legjobb játékos(ok?) alatt Huszti Szabolcsot érted. Ha tévednék, javíts ki! Róla annyit szeretnék megosztani, hogy bár az utóbbi hetekben élete formáját produkálja, azért én még nem felejtettem el, hogyan játszott a válogatottban. Utolsó 10-20 mérkőzésén a teljesítménye annál is haloványabb volt, mint amit a Zenitben produkált, ettől függetlenül már-már Sebők Vilmosét idézte az arckifejezése, amint a talajt szidta minden elrontott passza után. Az ilyen játékosokra talán tényleg nincs szükség.
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope
Reply With Quote
  #38  
Old 10-16-2012, 11:00
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Értelmetlen a szövkapok statisztikáit böngészni, a jelen válogatott játékosin méltatlankodni, vagy a gazdasági helyzetet okolni. A büdös nagy helyzet az, hogy nincs igazi bázisa a hazai focinak. Lehet, hogy szépen hangzik a százhuszonakárhányezer igazolt játékos, de ha valamilyen látható eredményt szeretnénk, akkor ennek a sokszorosára lenne szükség. Azon országokban, ahol tartósan magasabb színvonalon űzik a focit, a lakosság 5-10 százaléka rendszeresen rúgja a bőrt. (Ez meglátszik az egészségügyi kiadásaikon is, de ezt most hagyjuk). Ja, szerintem ma a "szerethető válogatottunk" búcsút int Brazíliának.
__________________
קפוד!
Reply With Quote
  #39  
Old 10-16-2012, 13:35
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by BeeLord View Post
Egervári valóban nem jobb a közelmúltbeli elődeinél, de nem is rosszabb. A magyar foci pedig nem szar, csak a mai kor gazdasági berendezkedéséhez igazodott. A klubcsapataink és a válogatottunk eredményei sem rosszak, inkább csak reálisak.

Mindemellett a futball nem csak magáról a játékról, illetve annak minőségéről szól. Elhiszem, hogy a kismillió specializálódott sportcsatornának hála ma már csak a Real Madrid - Barcelona üti meg egyes nézők (bámulók?) ingerszintjét, de egy futballstadion még mindig képes pozitív élményeket adni a kilátogatónak, még akkor is, ha a látott játék nem tökéletes. Jómagam utoljára a DVSC - MTK kupadöntőt láttam helyszínen, és kövezz meg az "igénytelenségemért", de jól éreztem magam azalatt a két óra alatt.

Tippem szerint a legjobb játékos(ok?) alatt Huszti Szabolcsot érted. Ha tévednék, javíts ki! Róla annyit szeretnék megosztani, hogy bár az utóbbi hetekben élete formáját produkálja, azért én még nem felejtettem el, hogyan játszott a válogatottban. Utolsó 10-20 mérkőzésén a teljesítménye annál is haloványabb volt, mint amit a Zenitben produkált, ettől függetlenül már-már Sebők Vilmosét idézte az arckifejezése, amint a talajt szidta minden elrontott passza után. Az ilyen játékosokra talán tényleg nincs szükség.

Értem alatta Huszti Szabit, akihez hasonló teljesítményt az elmúlt években senki nem nyújtott a magyar játékosok közül, de ki emrte mondani azt, hogy mi folyik itt.

Értem alatta Tőzsér Dánielt, aki a belga bajnok csapatkapitánya volt, most pedig kezdő egy olasz elsőosztályú csapatban, de egérkének ő nem elég jó játékos.

Értem alatta Vass Ádámot, aki utánpótlás válogatott volt és remek képességű játékos, csak éppen ki merte mondani, hogy a csapattársai bundáztak.

Értem alatta Leandrot, aki sokkal jobb játékos, mint Laczkó, mégsem kerül még csak szóba sem a neve sunyibánál. (Talán anno nem akart a vidibe szerződni?)

De lehet nézegetni a faszrajzolót, meg az ötlettelen csapatát, csak ne felejtsetek el a lelátón bégetni, hogy teljes legyen a kép

Aki meg a hangulat miatt jár ki, annak javaslok egy fradi meccset a szektorból. Még a másodosztályban is nagyobb volt a hangaerő, mint 20-30 ezer ember esetén a Puskásban.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #40  
Old 10-16-2012, 15:41
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Csempe, akkor te ma a törököknek drukkolsz?
Félre ne érts, én se vagyok elégedett Egervárival, sőt, Husztit, Vass-t szinte minden létező fórumon követelem a válogatottba és éppen e miatt is nem szeretem Egervárit. De...
Mégiscsak a mi csapatunk, akármilyen is. És szégyelljem is magam, mert kimentem (kimegyek) nekik szurkolni a Puskásba vagy bárhova? Azt azért nem. Ha ma este Latabár Kálmán lesz a csatárunk, akkor is nekik fogok szorítani ma és remélem nyernek is. Egervári meg le van szarva az MLSZ-el együtt Csányistól.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 20:29.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu