Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #231  
Old 02-21-2011, 17:16
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Aki tud/akar prögni, kikapcsolja. Aki nem tud/nem akar, az meg nem kapcsolja ki, és marad a 72 óra.
Ez pl lehetne megoldás.

Ezt lehet kombinálni "császári piacokkal".
Pl hogy védelem alatt álló országok nem a rendes (játékosok által uralt) piacra lépnének ki, hanem a Császár piacára, ahol egységáron tudnának vásárolni. (A védelem letelte után nyilván valóan többé nem tudnának oda belépni, csak a jelenlegi piacokra.)
Pl a Császárnál minden alapanyag, és tekercs kerülhetne 200 aranyba.
Bármilyen jól hangzik is ez, teljesen felejtős. Kevésbé segíti a kezdőket, mint amennyire a csalást támogatja: olcsón beszerzel minden nyersanyagot milliószámra, még a védelem alól is akkor jössz ki, amikor csak akarsz, szerintem kár folytatni a gondolatmenetet. Felejtős.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
  #232  
Old 02-21-2011, 17:29
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 16%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Bármilyen jól hangzik is ez, teljesen felejtős. Kevésbé segíti a kezdőket, mint amennyire a csalást támogatja: olcsón beszerzel minden nyersanyagot milliószámra, még a védelem alól is akkor jössz ki, amikor csak akarsz, szerintem kár folytatni a gondolatmenetet. Felejtős.
Nyilván lehetne ebbe valami ésszerű korlátozást bevezetni. Nagyon felejtős?
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Tsobi For This Useful Post:
  #233  
Old 02-21-2011, 18:07
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Nyilván lehetne ebbe valami ésszerű korlátozást bevezetni. Nagyon felejtős?
Remelem igen, szinte csak csalasra lenne hasznalva. Pl lefordulok haver ott var kpval, osszeszovizunk, degeszre veszem magam vedelem lejarta elott, es eladom a masik piacon mar vedelem alol kijove, de korvaltas meg el sem telt, igy boven tul is vehetem magam...
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #234  
Old 02-21-2011, 18:19
Harmgor Harmgor is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Budapest. XVII.ker
Posts: 125
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Nekem kifejezetten tetszik az az ötlet, hogy regelés után a védelem alatt álló országok gyorsabban tudjanak talpra állni, ha ehhez a 'császári piac' az út, akkor hajrá!
Amennyiben csak frissen regisztrált játékosok használhatják,akkor szerintem se rossz ötlet.

bár én csak egy barom vagyok
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Harmgor For This Useful Post:
  #235  
Old 02-21-2011, 18:32
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 16%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Remelem igen, szinte csak csalasra lenne hasznalva. Pl lefordulok haver ott var kpval, osszeszovizunk, degeszre veszem magam vedelem lejarta elott, es eladom a masik piacon mar vedelem alol kijove, de korvaltas meg el sem telt, igy boven tul is vehetem magam...
Én ezt úgy képzeltem el, hogy pont annyi nyersanyagot, egységet tudna venni, amiből közepesen fel tudja magát tölteni, építeni.

Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy valaki csak azért regelgessen friss orikat, hogy orinként 10k nyersit és 2-3k egységet összegyűjtsön.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #236  
Old 02-21-2011, 18:35
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Én ezt úgy képzeltem el, hogy pont annyi nyersanyagot, egységet tudna venni, amiből közepesen fel tudja magát tölteni, építeni.

Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy valaki csak azért regelgessen friss orikat, hogy orinként 10k nyersit és 2-3k egységet összegyűjtsön.
Csinalok egy 60% templomot ures, vagy draga katpiacu csoportban, feltoltom "kozepesen" mondjuk 70%ig, ekkor ez gnommal 200 hektaron 12.600 vari. megveszem 600-ert, eladom 50.000-ert. Kerestem 3 nap alatt 600 millat.

Nem regelnel, oszinten?
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #237  
Old 02-21-2011, 18:39
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A védettség önkezű megszakítása sztm is jó ötlet. Akár külön gombbal, vagy egyszerűen úgy, hogy a védettség az első támadó akcióig tartana.

Másik lehetséges módszer, ha a védettség alatt a párbajok gyorsításához hasonlóan itt is a képzések és építések időigénye csökkentve lenne. Értelemszerűen akkor több induló kp, nyersi kellene az alap oriban.

A kezdő csoport hogy jó-e vagy sem, nem tudom, illetve van tippem de szerintem mindegy, mert ha a gyors csopiban megvalósíthatatlan, hogy "oda kezdők ne", akkor a 'kezdők ideee!' sem működne.
__________________

Reply With Quote
  #238  
Old 02-21-2011, 18:43
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
A védettség önkezű megszakítása sztm is jó ötlet. Akár külön gombbal, vagy egyszerűen úgy, hogy a védettség az első támadó akcióig tartana.
Ez sem tetszik, ujabb adag kiszamithatatlansag lenne a jatekban, es nagy elonye a hoditonak a kiszamithatosag. Fellep egy ellen szovetseg, es tudom, hogy van 3 napom rakeszulni...
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #239  
Old 02-21-2011, 18:49
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Amit én látok, az az, hogy az új játékosok ma sokkal kevésbé maradnak meg hosszútávon, mint régen. (A regisztrációk száma gyakorlatilag egyenletes az utóbbi években, néha-néha megugorva egy-egy kampánykor.) Ennek okait én a vizualitás hiányára vezetem vissza -- lehet, hogy nem helyesen. Ezügyben elindultak a változtatások.
Előre elnézést kérek, nem olvastam el az összes hozzászólást a témában, de mint egykori és most nem aktív játékos, szeretnék hosszászólni.
A vizualizáció hiánya valóban problémát jelenthet, de bátrokodom megállapítani, hogy a mostani időkben az emberek tömegeinek olyan játékokra van szüksége, amiket (1) napi pár percben és (2) kevés szabály betanulása mellett lehet játszani, és (3) ennyi idő alatt is sikereket lehet elérni benne.

A Hód ezekkel szemben (1) időt és (2) tudást igényel. Ezzel szerintem ki is zárhatjuk, hogy mainstreamet próbáljon célozni, mint mondjuk a Zynga. Első két kitétel kilőve kb.

Viszont ha nem is mainstream, még mindig ott van a harmadik kitétel, ami szvsz a legnagyobb okozója lehet a nagy lemorzsolódási rátának. Nevezetesen, hogy kevés a sikerélmény a kezdők számára. Három nap alatt, ha elolvassa is a szabályokat, tuti nem jegyzi meg, mert nem is tud mire asszociálni belőle (gyakorlás nélkül nem ragad meg, magolni meg nem szórakozás közben akar az ember). Három nap után pedig közel sem tud úgy játszani, hogy bármiféle sikerélmény érje. Akkor még nem is tudják az emberek, hogy mi a "szint".
Na, rizsázhatnék még, de nagyon röviden: egyfajta játékon belüli "életpályamodellel" lehetne erősíteni, hogy az újoncunkat több sikerélmény érje, jobban tudja elhelyezni magát a játékban stb stb, de a sikerélmény a lényeg. Fogni kell a kezét és elvezetni odáig míg már maga is helyt tud állni a nagy tudású játékosok ellen is. És ebben az érzés is fontos, míg nem tud sokmindent a játékos, egy-két szinte teljesen irreleváns dolog elérésével is sikerélményt érezhet.

Szinte mindenki aki itt van, így van itt, valami ismerőse "fogta a kezét" vagy a hőskorban kezdte, mikor még egyenlőbbek voltak az esélyek, a kivételek meg erősítik a szabályt. Esetleg már játékban talált mestert, de nem sokkal a kezdés után. A lényeg gondolom érthető. Ha ezt központilag is meg lehet oldani, akkor javítani lehet szvsz a maradási arányt.

Természetesen a megoldás biztosan nem egydimenziós, úgyhogy ennek a dimenziónak felvázolásával nem kizárólagos okoskodást akartam levezetni
"Röviden" ennyi
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu

Last edited by Von; 02-21-2011 at 19:34..
Reply With Quote
The Following 6 Users Say Thank You to Von For This Useful Post:
  #240  
Old 02-21-2011, 18:54
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ez sem tetszik, ujabb adag kiszamithatatlansag lenne a jatekban, es nagy elonye a hoditonak a kiszamithatosag. Fellep egy ellen szovetseg, es tudom, hogy van 3 napom rakeszulni...
Az 5. szintre gondoltam, az ottani védelemre.
__________________

Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 10:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 18:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 22:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 18:11


All times are GMT +1. The time now is 19:05.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu