Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #111  
Old 06-27-2006, 21:24
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by blin
Szerintem azt azért tedd hozzá, hogy támadásra berendezkedett hulláról beszélsz. Mert egy íjra kihegyezett hullát nem fogsz legyalogolni...

Ja, ha nem tűnt volna még fel, én most itt védeni akarom a zombi népséget :D

Sz'al támadni lehet ugyan vele, de nem a legjobb. Védekezve evickélni felfelé sztem jó. És mivel gyorsan át lehet gyúrni és gyorsan fejlődik, ezért jól lehet váltogatni ezeket. Meg szerintem tekizni is jól lehet vele, de gyanítom, hogy ezzel nem fogtok egyetérteni. :D

Na, az a lényeg, hogy hullával sem csak támadni lehet...
egy fullíjas hullát is elég simán át lehet ütni. mindezt úgy, hogy semmit (SEMMIT!) nem tud tenni ellene. de biztos jó:) én nem szeretném
Reply With Quote
Sponsored Links
  #112  
Old 06-27-2006, 21:31
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by blin
Szerintem azt azért tedd hozzá, hogy támadásra berendezkedett hulláról beszélsz. Mert egy íjra kihegyezett hullát nem fogsz legyalogolni...
Hajjaj ... mint a vöcsök. Kés a vajon. Vakond a homokfalon.

Legyünk jószívűek és számoljunk MF hullát 200 hekin 100 barakkal és 100 toronnyal.
Az 4000 íjász. Morál 75%.
65,5k védőpont.

Nem tudós MF hadis óriás, 100% morállal, felülről nagyon bőven beveri 4000 pacival (69,8k támadópont).
Tényleg nem gyalogol át rajta, mert úgy gyalogol, mint ha a hulla ott sem lenne :P
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #113  
Old 06-28-2006, 06:37
blin
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Nem közel azonos szintű orikról beszélünk? Mert egy óriásnak mellette kell, hogy legyen még minimum tanyája, temploma, kocsmája és persze néhány kórháza is... ja és némi védelme hátrahagyva az országában
Reply With Quote
  #114  
Old 06-28-2006, 07:47
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by blin
Szerintem azt azért tedd hozzá, hogy támadásra berendezkedett hulláról beszélsz. Mert egy íjra kihegyezett hullát nem fogsz legyalogolni...

Ja, ha nem tűnt volna még fel, én most itt védeni akarom a zombi népséget

Sz'al támadni lehet ugyan vele, de nem a legjobb. Védekezve evickélni felfelé sztem jó. És mivel gyorsan át lehet gyúrni és gyorsan fejlődik, ezért jól lehet váltogatni ezeket. Meg szerintem tekizni is jól lehet vele, de gyanítom, hogy ezzel nem fogtok egyetérteni.

Na, az a lényeg, hogy hullával sem csak támadni lehet...
Szerintem egy hullával csak egy dolgot tudsz csinálni:
Támadni és Támadni és néha Támadni és ha tudsz akkor Támadni
A gyorsan fejlődik? át lehet gyurni? Mivé is? Bontom a barakokkat, hogy barakkokat építsek?
Védekezésre meg abszolut nem alkalmas! Mi ellen tud védekezni? Sereg, tolvajok vagy varázslók ellen? Evickélés alatt felfedezést értesz? Azért annak vannak komoly anyagi követelményei is, amit egy hulla nehézkesen termel ki!
Ráadásul, ha termelsz (sok-sok bank kivételével) onlájn átjáró leszel a toliknak! A tekercsekkel kapcsolatban nálam az első dolog megnézem (általában Óriás minimális tolvajjal) mennyi tekercset hoz egy hulla!

Én se vagyok abszolut hulla ellenes, de ezen állítások közül egyikkel se értek egyet! Vannak tippek bevált stratégiák hulláknál, de egy olyanról sohasem hallottam ami védekezésre épül!
Reply With Quote
  #115  
Old 06-28-2006, 09:36
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by blin
Nem közel azonos szintű orikról beszélünk? Mert egy óriásnak mellette kell, hogy legyen még minimum tanyája, temploma, kocsmája és persze néhány kórháza is... ja és némi védelme hátrahagyva az országában
De bizony azonosról. Pont ezaz. Az óriásnak jut mellette templomra, kórházra, meg minden másra, ami kell neki. Védekezni is marad otthon serege, tornyokkal megspékelve.
De nézhetünk tábornok orkot is, az meg csúnya alázás kategória. 2500 paci alulról lazásan átmenne a hullán.

Azt se felejtsd, hogy a hullának nem számoltunk házakat, csak torony meg barakk.
Ha a valóságot nézem (takaros kis zombilakokkal - nagyon idilli lehet), a helyzet még siralmasabb.
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #116  
Old 06-28-2006, 10:32
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Bár elismerem nem a konkrét fonalát folytatom a témának, de ennyit hozzátennék: valóban sok felügyeletet igényel a hulla, éppen ezért a mazoistábbak kipróbálhatják hv-n, vip hv-n. Én utóbbin játszottam vele, majdnem végig itt voltam, péntek este alvás, meg szombat este egy minimális. Elit-ló felállásban játszottam, és hátrány, hogy nincs gömb, nincs lopás, nincs eseménylista, csak hírnevet és értékeket figyelni, de ott nagy előnye volt a hullának, hogy gyorsan össze lehetett kapni egy-egy támadás után. Hiába vertek be nem egyszer földre, felfedezéssel simán vissza lehetett hozni még a pontlista aljáról is az országot, nem is beszélve arról, ha visszatámadva beférek. Így bár normál játékban nem használtam, azt mondom, hv-n előnye a fajnak, hogy mint a gumilabda tud pattogni a pontlistán. Igaz, a pontlista tetején már szerencsére van szükség, hogy meg legyen az első hely. És bár lehet rosszul gondolom, de azt mondom, hv-n túl nagy károkat nem lehet okozni egy hullában.
Reply With Quote
  #117  
Old 06-28-2006, 14:13
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

lehet, hogy tudsz pattogni a hullával a hv-n, de ha benne leszel az első 10-ben a végén, minden elismerésem... láttam már hullát 2. helyen is szombat éjjel, de pillanatok alatt leszedik onnan. csak betegségterjesztésre jó. eléggé szórakoztató, ha a hulla miatt az egész top beteg.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
  #118  
Old 06-28-2006, 17:37
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Akkor enyém lehet minden elismerésed? A legjobbam hullával 5. hely, és eddig csak kétszer hv-ztam
Reply With Quote
  #119  
Old 06-28-2006, 22:26
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

na neee már. grat. minden elismerésem.
én sem hv-ztem olyan sokat, de amikor igen, akkor a hullákat kiütötték a top10-ből. lehet akármennyi tornyod meg nyilasod, valaki úgyis bevállal. és nem csak a végén...
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
  #120  
Old 06-29-2006, 00:00
blin
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Colony
Szerintem egy hullával csak egy dolgot tudsz csinálni:
Támadni és Támadni és néha Támadni és ha tudsz akkor Támadni
A gyorsan fejlődik? át lehet gyurni? Mivé is? Bontom a barakokkat, hogy barakkokat építsek?
Védekezésre meg abszolut nem alkalmas! Mi ellen tud védekezni? Sereg, tolvajok vagy varázslók ellen? Evickélés alatt felfedezést értesz? Azért annak vannak komoly anyagi követelményei is, amit egy hulla nehézkesen termel ki!
Ráadásul, ha termelsz (sok-sok bank kivételével) onlájn átjáró leszel a toliknak! A tekercsekkel kapcsolatban nálam az első dolog megnézem (általában Óriás minimális tolvajjal) mennyi tekercset hoz egy hulla!

Én se vagyok abszolut hulla ellenes, de ezen állítások közül egyikkel se értek egyet! Vannak tippek bevált stratégiák hulláknál, de egy olyanról sohasem hallottam ami védekezésre épül!
Szerintem meg nem. Védekezni is lehet vele. 70% körüli barakkban már igen sok íjász elfér, éppen ezért akárki nem is támadja meg. Másrészt pedig az íjászokkal nem fog senkinek nekimenni, tehát a megtorlás is kilőve.
Megvarizni? Naná, azt lehet. Csak nem igazán vágja földhöz.
Tolizni is lehet, csak a jobb fajta hullánál vagy nincs pénz, vagy van annyi bankja, amivel bevédi magát. Mást meg mit akarsz lopni? A teki arra való, hogy a piacon legyen. Védekező zombinál a rúna kiesik. A nyersit meg megveszi a piacról (mondjuk a tekikereskedelmen nyert hasznából, vagy akár a katonák árából, stb.)

Én se vagyok ám egy kimondott hulla-fan, csak szimplán szeretek vele játszani. Mert érdekesebb mint a többi. De ha "hasznosság" szerint be kellene sorolni, akkor többre tartom az elfet (főleg a faji varázslat miatt), az óriást meg a gnómot is.

Akkor most láss csodát: van olyan stratégia, ami védekezésre épül. Már máskor is megjátszottam és most is ezzel megyek (mert kevesebb időm lett és így egyszerűbb).
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Hódítók a mayday en avagy minden ami techno... karesz6 Zene 7 10-30-2007 14:31
Írás, olvasás, kopás, avagy minden ami tekercs Lacc Stratégia & Tippek 3 08-05-2007 19:34
Tényleg halálra van ítélve az elf? -(0Kristóf0)- Stratégia & Tippek 94 05-19-2007 21:22


All times are GMT +1. The time now is 19:25.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu