Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #81  
Old 03-29-2014, 20:15
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Nem értetted meg a lényeget, ezért leírom neked egyszerűen..
Lehetőség lesz úgy támadni, ha picit is termel az ellenfél klánja (ami valljuk be 1/Aban elég gyakori..), hogy szinte biztosan alulról csapódok, biztos, hogy bemegyek, és az ellenfél max egy sereggel fér be, ha visszatámad.. és ez többször is kivitelezhető egymás után.. Nem hiszem, hogy ne venné el ez a játékosok kedvét, ha szétütik őket és semmit sem tehetnek
Ha gondolkodás nélkül bekerül ez a módosítás, az lehet tovább fogja csökkenteni 1/Aban a játékosok számát, persze ez elvi lehetőség, minden azon múlik mennyire használják ki a nagyok ezt a módosítást.. (mert a kicsiknek semmit nem jelent, ott nincs szétdobás.. tudom, mert volt 1 év alatt kb 100 klánütésem, ebből Csak egy szétdobás volt, az is valahol 2-3 milla ponton, ami már bőven nagynak számít jelenleg szerintem)
Ezzel szemben, ha elvesszük a kedvezményt, az azt jelenti, hogy a szétdobás bizony a nagyoknak piszkosul drága lesz, egy idő után drágább, mint benyelni az ütést.. (persze egy orit kitenni és felülről bekapni az ütést még ezután is valószínű olcsóbb lesz, de itt már szép hekit kap a támadó, ha nem is annyit, mint amennyit tervezett) Ugyanakkor a rég fent üldögélő sem teheti meg, hogy nyakra-főre ütöget, mert neki is sokba fog kerülni.. Másfelől, ha meg is tehetné attól sem színesebb lenne a játék, max 1-2 hónapig lesz pár ütés utána meg pangás..
Végül Ati érvét kölcsön véve, 10 évig tök jól elvolt a játék kedvezményes leadás nélkül..
Ja igen mire alapozom hogy a kedvezményes nem vált be.. egyszerű nem több, hanem kevesebb ütés lett miatta..
Másfelől, ha már 1/A, akkor csökkentsük a fedezés költségét, (esetleg vegyük ki a kedvezményes fedezésből a negatív hekit) akkor talán nem fog mindenki ennyire fosni, hogy egy kis földet elveszít, és esetleg szétdobás helyett a szembemenést választja..
A földet összehasonlíthatatlanul könnyebb megvédeni, mint megszerezni.

Az, hogy erre Te nem vagy képes még nem dönti meg ezt az alaptézist!!!

Nagy klán vagyunk.
Annó Hajnalban megtámadtak bennünket a Pékek!

Hatalmas fokozással jöttek. Lezárva a katpiacokat.
Kivédtük a támadást, majd egyéniben levertük őket.

Miért mentünk egyéniben?
Mert tuti szétdobálnak, ha nem olyan pillanatban megyünk ami számukra ideális.
A szétdobálások miatt van kevés kláncsata.
"minek álljak oda, ha észreveszi és nem ideális neki a pillanat majd szétdobál.

-Minek etessek sereget?
-Minek legyen életképes a klánom?
-Ha jön egy "lama" majd megtanítom, hogy ne álljon rám, mert ugyis hiába jött, szétdobálok.......

NAGYON SOK PROBLÉMÁT MEGOLDANA HA 3 KÖR LENNE A KI-BE LÉPÉS
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
Reply With Quote
Sponsored Links
  #82  
Old 03-29-2014, 21:42
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
A földet összehasonlíthatatlanul könnyebb megvédeni, mint megszerezni.

Az, hogy erre Te nem vagy képes még nem dönti meg ezt az alaptézist!!!

Nagy klán vagyunk.
Annó Hajnalban megtámadtak bennünket a Pékek!

Hatalmas fokozással jöttek. Lezárva a katpiacokat.
Kivédtük a támadást, majd egyéniben levertük őket.

Miért mentünk egyéniben?
Mert tuti szétdobálnak, ha nem olyan pillanatban megyünk ami számukra ideális.
A szétdobálások miatt van kevés kláncsata.
"minek álljak oda, ha észreveszi és nem ideális neki a pillanat majd szétdobál.

-Minek etessek sereget?
-Minek legyen életképes a klánom?
-Ha jön egy "lama" majd megtanítom, hogy ne álljon rám, mert ugyis hiába jött, szétdobálok.......

NAGYON SOK PROBLÉMÁT MEGOLDANA HA 3 KÖR LENNE A KI-BE LÉPÉS
Az a baj veled, hogy olyan rég van már nagy tartalékotok, hogy szimplán elfelejtetted milyen volt, amikor még meg kellett állni néha termelni, ma már nem úgy van, mint 5-6 éve, hogy felhozhattál simán annyi tartalékot, ami a pl top30ig/9k hekiig kitartott.. innentől meg egy kicsit is termelő klán már hátrányba lesz egy nagy klánnal szemben, aki úgy élezhet, ahogy jól esik..
Alapvetően én nem azt mondom, hogy maradjon meg a szétdobás, hanem azt, hogy ne úgy szűnjön meg, hogy a nagyok/gazdagok kerülhessenek behozhatatlan előnybe..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #83  
Old 03-29-2014, 22:05
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Az a baj veled, hogy olyan rég van már nagy tartalékotok, hogy szimplán elfelejtetted milyen volt, amikor még meg kellett állni néha termelni, ma már nem úgy van, mint 5-6 éve, hogy felhozhattál simán annyi tartalékot, ami a pl top30ig/9k hekiig kitartott.. innentől meg egy kicsit is termelő klán már hátrányba lesz egy nagy klánnal szemben, aki úgy élezhet, ahogy jól esik..
Alapvetően én nem azt mondom, hogy maradjon meg a szétdobás, hanem azt, hogy ne úgy szűnjön meg, hogy a nagyok/gazdagok kerülhessenek behozhatatlan előnybe..
A játék nem csak a seregek indításáról szól, hanem a gazdasági háttér megteremtéséről is.

Ha ez nehezebben megy akkor itt kell fejlődni.

Amikor Myth megalapította az első klánunkat a Legendát 1,4 milliárddal lépett fel, a többiek ennél kevesebbel.

Nem Újrázgattunk vagyon miatt.
És nyilván nem 1-2 hónap alatt lettünk tehetősek.

Miért várja el bárki, hogy fellépve felvegye anyagi háttérben is a versenyt évek óta szorgalmasan gyűjtögető nagy klánokkal?
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
Reply With Quote
  #84  
Old 03-29-2014, 22:19
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Mar megint felesleges dolgokrol megy szerintem a vita. Itt a valasz mindenre.

Quote:
Originally Posted by Akár View Post
De a legfőbb ok továbbra is szerintem a csoport alacsony létszáma...
Helyeslem a beirast es nem csak azert mert ismerlek.

Igen leapadtak a tamadasok, nemcsak a szovi de meg az egyeni is. Az utobbi evekben mindig olyan konnyitesek vagy valtozasok lettek megszavazva ami miatt az anno 800 koruli letszam az Aba lecsapodott a jelenlegi 200 valamennyire. Ez miatt allandoan ugyan azok ellen harcolunk, mar annyira ismerjuk egymas stilusat, hogy megyek de minek hacsaknem hogy eggyet szorakozzunk az unalom eluzese celjabol.

Elobb utobb elerjuk, hogy nem marad senki az Aba csak azok akik amugy is evek ota mar ott vannak. Mas ha eltart egy-egy szovi ellen hosszabb ideig a haboru es arrebb allunk, es mas amikor 100x 'mar megint te vagy mellettem' jo nehany ev utan mar elveszik a lelkesedes ha mindig ugyan az a kilatas.

En inkabb otleteket szeretnek latni barkitol az Abol ami novelne a letszamot. Ami meghozna mindenki kedvet hogy hosszabb idore erdemes lenne az Aba maradni mindenkinek, es nem csak azert mert nem tudja valaki teljesiteni a fordulasi kovetelmenyt hanem azert mert jol erzem magam az Aba es nem akarok elmenni. De semmi ilyen valtozast meg senki nem hozott fel. Mindig csak konnyitunk a kenyelmen es azoknak akik ott vannak amugyis.

Elkenyelmeskedtunk? Lehet, de megszavaztatok ra az okot.

Tovabbra is helyeslem hogy az Aba az utesek megszaporodasat a letszam novelesevel tudnank elerni, nem pedig mindenfele kenylemi, szabis, es mas konnyitesek altal, de ahhoz ugye kellenenek otletek, hogy a jatekosok ne ugy gondolkozzanak, hogy na megint az Aba fogok ragadni hosszabb ideig, hanem...(es ide kellene az otlet, hogy miert)
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
  #85  
Old 03-29-2014, 22:28
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Ghosti View Post
Mar megint felesleges dolgokrol megy szerintem a vita. Itt a valasz mindenre.



Helyeslem a beirast es nem csak azert mert ismerlek.

Igen leapadtak a tamadasok, nemcsak a szovi de meg az egyeni is. Az utobbi evekben mindig olyan konnyitesek vagy valtozasok lettek megszavazva ami miatt az anno 800 koruli letszam az Aba lecsapodott a jelenlegi 200 valamennyire. Ez miatt allandoan ugyan azok ellen harcolunk, mar annyira ismerjuk egymas stilusat, hogy megyek de minek hacsaknem hogy eggyet szorakozzunk az unalom eluzese celjabol.

Elobb utobb elerjuk, hogy nem marad senki az Aba csak azok akik amugy is evek ota mar ott vannak. Mas ha eltart egy-egy szovi ellen hosszabb ideig a haboru es arrebb allunk, es mas amikor 100x 'mar megint te vagy mellettem' jo nehany ev utan mar elveszik a lelkesedes ha mindig ugyan az a kilatas.

En inkabb otleteket szeretnek latni barkitol az Abol ami novelne a letszamot. Ami meghozna mindenki kedvet hogy hosszabb idore erdemes lenne az Aba maradni mindenkinek, es nem csak azert mert nem tudja valaki teljesiteni a fordulasi kovetelmenyt hanem azert mert jol erzem magam az Aba es nem akarok elmenni. De semmi ilyen valtozast meg senki nem hozott fel. Mindig csak konnyitunk a kenyelmen es azoknak akik ott vannak amugyis.

Elkenyelmeskedtunk? Lehet, de megszavaztatok ra az okot.

Tovabbra is helyeslem hogy az Aba az utesek megszaporodasat a letszam novelesevel tudnank elerni, nem pedig mindenfele kenylemi, szabis, es mas konnyitesek altal, de ahhoz ugye kellenenek otletek, hogy a jatekosok ne ugy gondolkozzanak, hogy na megint az Aba fogok ragadni hosszabb ideig, hanem...(es ide kellene az otlet, hogy miert)
Szerintem az is gond, hogy erősen benne van az emberekben, hogy ne veszítsenek földet, mert néhány hónapig, akár 1-2 évig kellett termelnie, hogy oda kerüljön.. Plusz persze el is kényelmesedtek..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #86  
Old 03-29-2014, 22:37
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Szerintem az is gond, hogy erősen benne van az emberekben, hogy ne veszítsenek földet, mert néhány hónapig, akár 1-2 évig kellett termelnie, hogy oda kerüljön.. Plusz persze el is kényelmesedtek..
Igen, igazad van. Jelenleg tul sokba kerul meg egy egyeni oda vissza is, nemhogy egy szovi tamadas. Nagy orszagba meg a fedezes is egy vagyon az elfnek. Regen kimentem, utottem, elkuldtem a kepzest, tekit irtam stb es elmentem filmet nezni lehet be sem neztem masnap estig. Amig bennt voltam jol neztem ki. Nem kellett tartalek, nem kellett honapokig gyujtogetni semmi, eleg volt ami az orszagba volt. Ha elvittek a foldet masnap vissza hoztam. Ha megloptak talaltam valakit akitol vissza loptam. Sajnos ezt ma mar nem tudod megtenni abbol ami az orszagba elfer.
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
  #87  
Old 03-29-2014, 22:45
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
A játék nem csak a seregek indításáról szól, hanem a gazdasági háttér megteremtéséről is.

Ha ez nehezebben megy akkor itt kell fejlődni.

Amikor Myth megalapította az első klánunkat a Legendát 1,4 milliárddal lépett fel, a többiek ennél kevesebbel.

Nem Újrázgattunk vagyon miatt.
És nyilván nem 1-2 hónap alatt lettünk tehetősek.

Miért várja el bárki, hogy fellépve felvegye anyagi háttérben is a versenyt évek óta szorgalmasan gyűjtögető nagy klánokkal?
Igazából ezt a gazdasági hátteret ti rég túlzásba vittétek.. De, ha anno pannon nem mntzik, hanem le akar verni titeket, nektek sem lett volna egyszerű dolgotok..
Az első oriknak bőven van olyan előnye, amit nem kell tovább növelni, sőt semmi gond, ha nehezebb megvédenie magát, mint egy kicsinek, hiszen övé a legnagyobb klán, dolgozzon csak meg, hogy megtartsa a címet..
A többit csak beképzeled magadnak, én ilyet nem mondtam, miért mindig ez az érv kerül elő, ha bármi nem számotokra kedvező dologról van szó?
A szétdobás eltörlésével jelenlegi körülmények mellett kb képtelenség lenne titeket beérni, ha nem akarjátok és az látszik, hogy nem akarjátok..

Amúgy hány évet gondolsz reálisnak, amit termelve kell egy 1/Aban új orikból álló klánnak eltölteni, hogy felvehesse a nagyokkal a versenyt vagyonban, mnt nélkül?
__________________
same old song..

Last edited by none; 03-29-2014 at 23:57..
Reply With Quote
  #88  
Old 04-01-2014, 19:10
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Ghosti View Post
De gyakorlatban nem pont az ejszakai alvas miatt mennek el rovidebb szabira. A problema talan ott van hogy nincs megszabva ha kevesebb mint 72 oran belul jovok vissza is kellene varni amig tudok akciozni nemcsak mielott elmegyek szabira. Persze ez eleg rossz annak aki tenyleg alvas miatt tette magat 8 orara szabira, de legalabb 1 orat, nem korvaltast kellene varni hogy a korulotte levok eszre vegyek hogy vissza jott szabirol. Igy nincs az, hogy 2 perccel korvaltas elott vissza jovok, kikuldom a sereget mielott a korulottem levok eszrevettek, hogy mar nem vagyok szabin.
Ezzel azért nem értek egyet, mert a kiélezettebb országokat teljesen tönkreteszi, akiknek például folyamatosan mástól kell beszerezniük az élelmet az országukhoz. Ráadásul ez inkább az alsóbb szinteken jelentene problémát, mert A-ban még csak-csak ott a szövetségi raktár.

Nekik már a szabira elmenetel is problémás, mert vissza kell töltődnie a készültségnek 100%-ra, de egye fene, megoldották. Jönnének vissza szabiról, és visszajöttek ugyan, őket máris szedhetik szét, de ők maguktól is darabokra hullanak, mert nem tudják a szükséges támadásokat elindítani.

Az eredeti felvetés ráadásul a napi szintű szabadságról szólt (12 óránál előbbi visszajövetel). Úgyhogy képzeljük ezt a szitut el minden nap.

Nem hiszem, hogy ilyen korlátozásra szükség lenne. Sőt, ennek inkább a romboló hatásait látom, mint bármi építőt.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #89  
Old 04-01-2014, 19:11
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by hatpeti View Post
Szerintem a A/1 eddig is belterjes volt. Ha olyanok is játszanak akik nem non-stop 24 órában tudnak itt lenni akkor számukra lehetetlenné és értelmetlenné válik a játék ezen a szinten. Véleményen szerint amennyiben ez az új korlátozás, döntési szabadság korlátozása bevezetésre kerül még ennyien sem fognak a A/1-ben játszani.
Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezt fejtsd ki kérlek. Milyen visszatérő okot nem veszek figyelembe, ami miatt rendszeresen 12 óránál hosszabb, de 72 óránál mégis minden alkalommal rövidebb szabadság szükséges? A rövid szabadság bevezetésekor az ok az éjszakai alvási lehetőség volt, ami jó esetben a 12 óra alatt van.
Erre légyszi írj valamit, mert egyelőre nem látom az érvet a kijelentésed mögött.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #90  
Old 04-02-2014, 04:22
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezzel azért nem értek egyet, mert a kiélezettebb országokat teljesen tönkreteszi, akiknek például folyamatosan mástól kell beszerezniük az élelmet az országukhoz. Ráadásul ez inkább az alsóbb szinteken jelentene problémát, mert A-ban még csak-csak ott a szövetségi raktár.
Kielezett ori sem megy teljesen uresen szabira foleg nem ha csak aludni akar nehany orat. Nem tudom elkepzelni, hogy valaki teljesen uresen tenne el magat par orara, hacsaknem az orszagjat arulja ki, hogy ujrazzon. Az also szinten ott a karavan is. Meg ugye piac is van, 1 oraig szerintem kibirja mindenki meg ennivalo nelkul is. De itt az Arol volt szo.

Quote:
Nekik már a szabira elmenetel is problémás, mert vissza kell töltődnie a készültségnek 100%-ra, de egye fene, megoldották. Jönnének vissza szabiról, és visszajöttek ugyan, őket máris szedhetik szét, de ők maguktól is darabokra hullanak, mert nem tudják a szükséges támadásokat elindítani.
En az elmult hetek alatt nem lattam semmi macerat a szabadsagra menessel. Sot, meg tobben bedobjak a szabit mint azelott ami azt jelenti meg kevesebb akcio van vagy lehetoseg ra.
Jol van most volt idom vegig gondolni, keresztbe nem tudna menni ennyi. Minden mas megoldhato, de jo ne az entolem feltett otlet legyen a megoldas.

Quote:
Az eredeti felvetés ráadásul a napi szintű szabadságról szólt (12 óránál előbbi visszajövetel). Úgyhogy képzeljük ezt a szitut el minden nap.
De epp ezt irta Merengo, hogy sajnos most ezt sokan kihasznaljak mas cellal mint csak aludni szeretnek vagy egesz delutan ertekezleten vagyok es nem tudok gep ele kerulni, vagy csaladi program van. Merengo a menekulest hozta fel, es hogy mar igy is keves a celpont az Aba. Igaz eddig is elmenekulhetett valaki szabira, de ez most megkonnyebbe valt, mert az ellenfel lassa, hogy ala kerultel es beszabizik rogton nehogy ra tudjal menni, amde nem 72 oraig kell szabin maradni 5 ora mulva mar johet vissza. Nincs benne riziko ha van tartalek a piacon nem veszik el mert nem kell 72 orat varni mire vissza lephet. Meg vissza sem kell hogy lepjen mert szovivel megnezeti, hogy meg mindig ott vagyok vagy sem, igaz ha en egy hetig alatta allok akkor nem tud jatszani, vagy muszaly belepjen az oriba par percre piac miatt es lehet kiszurom. De mi az egy het amikor az Aba mar evekbe szamoljuk a leheto szabadsagot.

Quote:
Nem hiszem, hogy ilyen korlátozásra szükség lenne. Sőt, ennek inkább a romboló hatásait látom, mint bármi építőt.
Lehet nem ertesz egyet, de jelenleg mi akadalyoz meg engem abban, hogy vissza jovok par perccel korvaltas elott, gyorsan beveszem ami kell a piacrol, kiinditom a sereget, megjon a seregem es mehetek vissza szabira es ezt megteszem minden nap. Ez most pont a forditottja mint amit Merengo irt, nem menekulok, hanem arra hasznalom a szabit, hogy beugrok, utok es amint itthon a sereg mehetek vissza szabira. Igaz elobb utobb lemaradok mert sokkal lassabban fejlodok azokkal szemben akik allandoan jatekba vannak, de ez az en bajom mivel en valasztottam ezt a fajta jatekot. A szovijeimre is ra vagyok allandoan utalva mert nem termelem meg a fennt tartasom nekik kell tapolni engem es megadni az utesekre a koltsegemet.
Szoval mi ezt lattuk, es nemcsak lattuk mert ki is probaltuk igy tapasztaltuk is hogy semmi akadalya nincsen se annak, hogy valaki szabival elmenekuljon elolem minden veszteseg nekul, sem pedig annak, hogy en csak utni vagyok nehany orat naponta a tobbit meg szabizom hogyha nem kapnak el abban a par oraban amikor vagyok akkor meg veletlen se lehet akciot inditani ellenem. Ha te ezt igy jonak latod akkor nincs mit megvitatni.
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Megszünt,eltünt,törölt klánból való kilépés Serg Segítség 6 06-06-2010 20:47
kilépés/belépés után az áldozás újra indul? Fanatixxx Segítség 5 04-02-2010 06:51
Kilépés után a játékban ragadt karakter Reni Segítség 7 09-15-2009 08:59


All times are GMT +1. The time now is 10:50.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu