Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #451  
Old 03-01-2011, 20:34
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is online now
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 12%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Köszönöm.
Nem akartam megindítani ezzel kapcsolatban lázadást, csak gondoltam témába vág, hisz a topic a játékosállomány drasztikus csökkenéséről és annak visszafordításáról szól (főleg, hogy nem is vagyok érintett az ügyben).

Ezzel kapcsolatban egy kérdés: nem lenne pozitív hatása annak, ha a VIP tagság CSAK kényelmi funkciók tárházát adná, különleges bánásmód nem járna vele? Gesztus értékű lenne a nem VIP játékosok felé: "Ti IS fontosak vagytok!"
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Tsobi For This Useful Post:
Sponsored Links
  #452  
Old 03-01-2011, 20:38
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Ezzel kapcsolatban egy kérdés: nem lenne pozitív hatása annak, ha a VIP tagság CSAK kényelmi funkciók tárházát adná, különleges bánásmód nem járna vele? Gesztus értékű lenne a nem VIP játékosok felé: "Ti IS fontosak vagytok!"
A VIP tagság nemcsak kényelmi szolgáltatásokat nyújt, hanem a szokásosnál erőforrásigényesebb feladatok is arra korlátozódnak. Ilyen például az egy-egy áthelyezéskor, a reklamációk esetleges pozitív elbírálásakor felhasználható teljes országvisszaállításhoz szükséges összes adat mentése. VIP országok esetén ezt a nem kevés mennyiségű adatot külön eltároljuk, és egy ideig megőrizzük arra az esetre, ha szükség lenne rá. Az összes áthelyezett ország ilyen adatát nem őrizgetjük, és az érintett adatmennyiség miatt nincs is tervben ilyen módosítás.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #453  
Old 03-01-2011, 20:40
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is online now
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 12%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A VIP tagság nemcsak kényelmi szolgáltatásokat nyújt, hanem a szokásosnál erőforrásigényesebb feladatok is arra korlátozódnak. Ilyen például az egy-egy áthelyezéskor, a reklamációk esetleges pozitív elbírálásakor felhasználható teljes országvisszaállításhoz szükséges összes adat mentése. VIP országok esetén ezt a nem kevés mennyiségű adatot külön eltároljuk, és egy ideig megőrizzük arra az esetre, ha szükség lenne rá. Az összes áthelyezett ország ilyen adatát nem őrizgetjük, és az érintett adatmennyiség miatt nincs is tervben ilyen módosítás.
Jó. De nem lenne-e pozitív hatása az állományra, ha tervbe lenne véve?
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #454  
Old 03-01-2011, 20:47
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Jó. De nem lenne-e pozitív hatása az állományra, ha tervbe lenne véve?
Inkább negatív hatása lenne a plusz adatmennyiség kezeléséből adódóan minden szabályosan játszónak okozott lassulások miatt.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #455  
Old 03-01-2011, 23:02
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
A Hódító pedig a sorszámvásárláson kívül nem nagyon ad lehetőséget mértéktelen pénzköltésre. Természetesen nem arra gondolok, hogy pénzért előnyt lehessen vásárolni, mert az nem illeszkedne a játék stílusához egyébként sem. Viszont olyan dolgok mint pont a sorszám, amik egyedivé tesznek egy-egy országot, ugyanakkor nem járnak előnnyel, hasznosak lehetnek, és talán több ilyenre nyílik lehetőség az új, jobb grafikájú fejlesztésekkel. Más játékok példái jól mutatják, hogy bizony vannak emberek, akik ilyenekre szívesen költenek. Pl a játék maga ingyenes, de ha szeretnél egyedi "kinézetet", akkor azért fizetni kell x pénzt, ilyesmikre gondolok.
Megvannak a Hódítónak is a maga bálnái, én legalábbis elhűlve olvastam korábban, hogy 60k meg még több forintot is adnak anarchban egy-egy nagy oriért. Csak ezek a pénzek játékos és játékos között mozognak.
Egyedi kinézetre én nem hiszem hogy adnának egy olyan társaságban, ahol az ori látványa nem érdekes. De biztos ki lehet találni dolgokat. Például egy hivatalos oritemetőt. Megunt, vagy akadályt jelentő, de egyébként nagy becsben tartott országok nyugvóhelye lehetne. Mivel 1 ori mentése hihetetlen adatmennyiséget jelent, a fizetség simán indokolt..
__________________

Reply With Quote
  #456  
Old 03-01-2011, 23:15
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 1%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Megvannak a Hódítónak is a maga bálnái, én legalábbis elhűlve olvastam korábban, hogy 60k meg még több forintot is adnak anarchban egy-egy nagy oriért. Csak ezek a pénzek játékos és játékos között mozognak.
Egyedi kinézetre én nem hiszem hogy adnának egy olyan társaságban, ahol az ori látványa nem érdekes. De biztos ki lehet találni dolgokat. Például egy hivatalos oritemetőt. Megunt, vagy akadályt jelentő, de egyébként nagy becsben tartott országok nyugvóhelye lehetne. Mivel 1 ori mentése hihetetlen adatmennyiséget jelent, a fizetség simán indokolt..
Ati szavaiból nekem az jön le, hogy készül egy grafikus felölet a játékhoz. Biztos vagyok benne, hogy vannak olyan emberek, akik fizetnének azért, hogy így-úgy nézzen ki az országuk.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #457  
Old 03-01-2011, 23:34
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Ati szavaiból nekem az jön le, hogy készül egy grafikus felölet a játékhoz. Biztos vagyok benne, hogy vannak olyan emberek, akik fizetnének azért, hogy így-úgy nézzen ki az országuk.
Rajtam kívül csak azért örültek itt a grafika fejlesztésének, mert remélik hogy ez fog hozni új partnereket a játékba.
Egyetértünk, biztos vannak emberek akik fizetnek ilyen-olyan egyedi kinézetért. Csak még nem hódítóznak.
__________________

Reply With Quote
  #458  
Old 03-01-2011, 23:52
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 1%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Rajtam kívül csak azért örültek itt a grafika fejlesztésének, mert remélik hogy ez fog hozni új partnereket a játékba.
Egyetértünk, biztos vannak emberek akik fizetnek ilyen-olyan egyedi kinézetért. Csak még nem hódítóznak.
Én szívemből örülök a grafikus felületnek. Olyan dolgokat, amiket nem fontos időben és pontosan csinálni biztosan ott fogom megoldani. És szerintem amint lesz grafikus felület a hódítóban, lassan megjelennek az emberek, akik fizetnek is a különcködésért, hangsúlyozom _szerintem_.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Redback For This Useful Post:
  #459  
Old 03-02-2011, 00:02
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Erről megpróbálok röviden írni, anélkül, hogy konkrétan pénztárcákban akarnék kutakodni vele.

Mellékesen az előző kommentemben felhozott 40%-os válaszadási küszöböt szokták emlegetni abból a tekintetből is, hogy 40% felett stabil anyagi pálya előtt állhat egy termék. (Egyébként egy újrafelfedezett klasszikus gondolat, miszerint anyagi szempontból is sokkal érdemesebb egy termék felhasználói hasznosságára gyúrni és aztán felfedezni a pénzbeni lehetőséget, mint mindenáron pénzt próbálni csinálni belőle)

Nem tudom Ati mennyire gondolkodtál abban, hogy más lehetőségeket is behozz a VIP-en és a sorszámvásárláson kívül a cash-flow képzésbe, de nemrég azt olvastam, hogy az online játékipar bevételeinek legnagyobb része úgynevezett "bálnáktól" (vagy minek nevezték őket ) származik. Azaz nem sok kicsiből jön össze az anyagiak nagy része, hanem arányaiban kevés nagyból. Pár nagyból akinek annyira elkapta a képzeletét a játék, hogy nem tudja abbahagyni a költést - és meg is teheti ezt.
A Hódító pedig a sorszámvásárláson kívül nem nagyon ad lehetőséget mértéktelen pénzköltésre. Természetesen nem arra gondolok, hogy pénzért előnyt lehessen vásárolni, mert az nem illeszkedne a játék stílusához egyébként sem. Viszont olyan dolgok mint pont a sorszám, amik egyedivé tesznek egy-egy országot, ugyanakkor nem járnak előnnyel, hasznosak lehetnek, és talán több ilyenre nyílik lehetőség az új, jobb grafikájú fejlesztésekkel. Más játékok példái jól mutatják, hogy bizony vannak emberek, akik ilyenekre szívesen költenek. Pl a játék maga ingyenes, de ha szeretnél egyedi "kinézetet", akkor azért fizetni kell x pénzt, ilyesmikre gondolok.

Azt nem állítom, hogy mennyi mindent tudok az online játékok monetizálásáról, ráadásul a Hódítónak megvan a maga modellje erre, csak a "bálnák" kapcsán merült fel ez bennem.
Én konkrétan örülök , hogy van más is rajtam kívül aki értékesítési vénával rendelkezik
Általában a forgalom 80%-át a vevőid 10% -a csinálja
Tehát mindenképpen érdemes profi értékesítőt is bevenni a csapatba ,mindegy ki az )
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Kalapácska For This Useful Post:
  #460  
Old 03-02-2011, 00:25
Dance Dance is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 27
Activity: 0%
Longevity: 72%
Default Peace

Sok ötletet olvastam mióta én is beírtam amit gondolok.
Sokan ugyan azt írtuk. Ebben van valami
1-2 Flash elem csatába indítás első tolvajakcióra stb feldobná a kezdő játékosokat. Kínálni kell a játékot mert mára már elég száraz. Én szeretem de picit száraz.
Azonban olvasgattam azon játékosoktól akik neve sokat szerepel hogy mennyire elleneznek minden olyan változást ami jó lehet de az már más mint eddig. Értem ez alatt egy olyan ország tulajdonosát aki már bekövült valahova ő ott a sztár mert üthetetlen de ha egy Varázsló ország tudna 1 nap 1x le vagy fel 2-3-4 kört teleportálni, vagy 1 tolvaj ország a szembe jövő sereget ölni és így védeni magát a "biztos haláltól" vagy 1 hadis ország tetszhalált mutatni a harc folyamán ezáltal kevesebb a veszteség az már tényleg nem ez a játék vagy csak színesebb? Ez a játék egy fantáziavilág hát legyen fantáziadús Anno Edisonnak sem hitték el hogy világítani fog
Ati szépen felépítetted a játékot gratulálok hozzá azonban azt ne felejtsd el hogy akik itt írnak/írunk a te "ötleted támogatói/használói" vagyunk . Sőt 1 raklap sörbe mondjuk én metaxát szeretem de fogadnék, hogy aki engem kinevet az tuti azt is támogatná" ha ATI mondja" hogy néha néha jönnének kis ufók és 1-1 lézerágyút ajándékoznának a íjászoknak mert kitudja.Hittek bennük Szeretném ha te is írnál 1-2 ötletet vagy irányt amiben te látod a fellendülést.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 10:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 18:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 22:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 18:11


All times are GMT +1. The time now is 18:26.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu