Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #361  
Old 02-12-2008, 17:40
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

OFF lesz az egész kéretik csak Hóhérnak és a nyelvész klubb egyéb tragjainak olvasni!
Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
és helytelen a "SEM" kifejezés, mert rajtad kívül senki nem kérdőjelezte meg azt, hogy a fenti országoknak mennyi a ki-be lépésük, vagy hogy miért kellett ki be lépniük.
idézlek téged:
Quote:
kár hogy neked nem egyértelmű...
írtad ezt Lotr-nak.
tehát, neki nem egyértelmű szerinted, de nekem SEM egyértelmű így máris ketten osztozunk az egyértelműtlenségben. azaz a SEM kifejezés használata szerintem helyes volt.

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
ennek mi köze is van a javaslathoz?
ez egy komoly kérdés? akkor válaszold meg magad, lévén te írtad, hogy:
Quote:
minél fentebb van egy ország,valószínű, hogy annál többször lépett ki be
én erre válaszoltam, hogy a felfedezéshez nem igazán kellet kibe lépkedni.

ha szerinted ennek semmi köze a javaslathoz (bár a téma címe úgy kezdődikk, hogy "klábalépések csökkentése") akkor minek hozod szóba és ha valaki reagál rá akkor minek kérdezed meg, hogy miért beszél róla?

nah mind1, elnézést mindenkitől aki ezt végigolvasta..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #362  
Old 02-12-2008, 18:03
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
OFF
nah mind1, elnézést mindenkitől aki ezt végigolvasta..
nem megyek ebbe bele , mert én utálom a megbeszélés topicban az offolást.

inkább maradok a korábbi ötletednél, hogy az szk-s orik is kapjanak kedvezményt, sőt, forgáshoz se kelljen játszaniuk, sőt a piaci belépéseket is kapják meg, sőt a top körök fogyását is csökkentsük, és ezért vippet kapjanak cserébe.

várhatunk tőled még egyéb komoly javaslatokat is?

jah egyet még kihagytam, hiszen szerinted a jelenlegi topp klán csak fedezett, ezért nekik ne járjon a kedvezmény, hiszen ő nekik nem kellett kibe lépni a fedezéshez. ha meg ezt tették akkor az szükségtelen volt, mert te nem ítélted meg annak, ezért NEM JÁRHAT A KEDVEZMÉNY NEKIK ÉS KÉSZ.

még valami? bármi ami szk-n érint téged?



lesz olyan megbeszélés topic, ahol nem hozod fel a topp klán fedezését?
csak mert kíváncsian várom hogyan tudod minden beírásodba beleszőni valahogy ...
a ti felmeneteletek diadalittas és makulátlan volt.

ennek semmi köze a topichoz, de azért jó tőled hallani ugyanazt minden alkalommal, mert amíg szk-n vagy tudjuk, hogy ugyanott tartasz, mint amikor szk-ra mentél, hogy a gonoszok fedeznek, meg biztos egymást ütögetik a határ növelése miatt,és ezt hangoztatod minden egyes alkalommal.

többet nem kívánok reagálni, mert nincs véleményem a módosítással kapcsolatban, bárhogy lesz , elfogadom.
kivéve wand javaslatát, az szk-sat.


bízok abban, hogy ésszerű megoldás lesz.

Last edited by Hóhér; 02-12-2008 at 18:05..
Reply With Quote
  #363  
Old 02-12-2008, 18:17
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
nem megyek ebbe bele , mert én utálom a megbeszélés topicban az offolást.
nem úgy tűnik...

Quote:
nkább maradok a korábbi ötletednél, hogy az szk-s orik is kapjanak kedvezményt, sőt, forgáshoz se kelljen játszaniuk, sőt a piaci belépéseket is kapják meg, sőt a top körök fogyását is csökkentsük, és ezért vippet kapjanak cserébe.
co comment.. de a marhaságokat tényleg nem ide kéne irogatni.


és visszakanyarodva a témához:
Quote:
NEM JÁRHAT A KEDVEZMÉNY NEKIK ÉS KÉSZ.
mesélj melyik javaslatommal nem jár nekik kedvezmény?
azzal, hogy a földleadást 500 hekiben maximáljuk/belépés?
szerintem ez mindenkire pont ugyanúgy vonatkozik, senki sincs kedvezőbb helyzetben mint a másik.

vagy azzal, hogy ha toppkörökhöz kötjük a kedvezményt akkor az 1x használatos legyen?
ha jól látom ez az SZK-s orikat egyáltalán nem érinti, semmi kedvezményük nincs, csak a most topkörrel bírókat.

biztos velem van a baj, de nem látom be, hol van ezek között olyan amiben egy SZK-s ori kedvezőbb helyzetbe lenne mint egy nem szk.
(de ha nem velem van a baj, akkor tanuld meg értelmezni is azt amit olvasol... )
Reply With Quote
  #364  
Old 02-12-2008, 18:21
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
ne tudd be a fáradtságnak, inkább gondold át, amiket írtam.
ezt írtad: nekem jó a 2k kör, de ha a topposok is meg kapják, akkor nem jó
azért ez vicces, de leírom még 1x neked, hátha most megérted.

próbálj meg kiicst tovább látni a topposokon, csak egy kicsit próbáld meg.

van egy ország, el kezdi magát felverekedni A ban. van egy klánja, amiből kibelépked, azért hogy találjon magának célpontot.
kár hogy neked nem egyértelmű, minél fentebb van egy ország,valószínű, hogy annál többször lépett ki be, és minél több ideje van fenn egy ország, annál többször lépett ki be egy klánból, ahhoz képest, aki még csak most indul a szinten.( azaz nem eg ylapról indulnak !!!! ) Emlékeztetnélek, az "A" a játék teteje, nem köteles senki onnan lefodulni, ebből következik, hogy aki fenn van és JÁTSZIK, nem szk. annak nőnek a topp körei. Annak aki NEM JÁTSZIK , valamint fel sem ment A-ba a toppba, azoknak nem nőnek a topp körei.

nem tudom mi volt a mondandód lényege, esetleg írd le nekem még 1x, mert úgylátszik nem értettem meg, de a mostanira azért reagálok:

-ha nem tudod kinek mennyit kell leadnia, javaslom a szövetség történet varázslatot, de ennek semmi köze a témához mellesleg

- "Mivel kedves Hóhér pont te érdeklődted h nem kéne.e kiszámíthatóbá tenni és vhol zt feltüntetni.."
ezt akárhogy issnézem, semmiképp nem illik sehová sem...

EZ HOGY JÖN IDE? kiírja Ati, kinek mennyi kedvezménye van, és máris kiszámítható. ezen sincs mit ragozni. Kedvesnek meg semmiképp nem vagyok kedves, ezért vagy gúnyolódsz, vagy nem olvastad a beírásom

- én nem háborodtam fel, csak rávetítettem, hogy a jó a 2k kör, de mégse jó a topp miatt , picit részrehajló.

- " de illő lenne 1 olyan esetett elkerülni ,h a változtatás után vki egyből ki tudjon válni 1 fősbe mert lehetősége van ütni, h senkit se érjen váratlanul..- "

ez biztos borzasztó váratlanul érne mindenkit, mivel ez a lehetőség most is adott...

És végezetül, ha mindenkit 1 lapról szeretnél indítani, szólnom kell, hogy eltévedtél, ez nem a havonta új szervert indító idióta stratégia játék, hanem a játék FOLYAMATOS.
hogyan szeretnél 1 lapról indítani egy újonnan fellépett országot A ba , egy olyannal aki már ott van évek óta ?
hogyan szeretnél egy frissen regelt országnak több személyiséget adni, hogy egy lapról induljon?
hogyan szeretnél egy olyan társaságnak ugyanakkora vagyont biztosítani A ba, akik felértek 4000 kör alatt, mint akik lenn termeltek 10 000 körig, és csak utána indultak meg A-ba.

a játékban nem igen indulsz 1 lapról szinte soha.

felőlem jó a 4000 kör, rohadtul nem érdekel, de a frissen fel jövő klánoknak,nem biztos hogy jó

valamint nem tudom hogy bele gondoltál e, hogy egy klánból kilépni megtámadni egy másikat, és vissza menni a rendes klánodba

2 földleadással jár, azaz a javaslatod szerint már 8000 kör kéne egy ilyen akcióhoz...

bele gondoltál?

nos röviden a válaszom...
megköszöném sztem sokan mások mellett, ha "csiszolnál" a stlíusodon és a faragatlan ,sokxor sértő ostobának néző kijelentéseiden, mer eddig én nem szóltam érte, gondoltam rossz napod van , betudtam annak h gyorsan reagálsz , kapod fel a vizet ha nem egyező véleményt olvasol, node ennyiszer...
Látom azért te is érzed ,h némi kritika illeti soxor a stílusodat ...
Vagy ha felsőbbrendű lénynek érzed itt magad akkor jelezd h tisztában legyen vele mindenki...

A lényeg mindig a 4ks javaslatot támoggattam az elejétől fogva...
Nem hiszem, deha előfordult h a 2k-st támogattam, akkor csak véletlenül írhattam, még a legelején amikor örültem annak h a jelenlegi zárt helyzet helyett mindenki kap 1 picivel több teret a mozgolódásra..

nem értem mért várod el h ne foglalkozzak azzal ha vki túlzott nagy előnyt akar kicsikarni magának, mer ugy gondolja h azt ő megérdemli és rászolgált

Arra céloztam, h ha bevezetésre kerül a 2k-s javaslat onnantól egyből lehet ki-be lépkedni és ezzel 1időben lehet csak infotszerezni, h ki képes, kinek érdemes kinek van lehetősége kibe lépkedni ... kinek mennyi topköre van..

Előny azoknál akiknek sok topköre van és fennt csücsülnek mivel a kiválóval szembe a többieknek , még ideje se lesz begyűjteni az infot arról h ki tehet meg és mit, nemhogy felkészülni előre az esetleges ellenállásra..
Te is tudod h most nem adott a lehetőség mivel nem éri meg , így nincs is nem is nevezhető ezért lehetőségnek...

A játék folyamatos, ezt te is fogadd el kérlek és azt is h bevezetésre került a sok kibelépkedést elkerülendő jelenlegi szabályozás... azt most mindenki aláírja h túl szigorú és kell enyhítés...
Aláírom h te nem készülhettél fel 1 ilyen számodra hátrányos szabályozással előre ezért több kibe lépésed van, mit pl nekem aki már "ebbe nőt fel", és én ebbe is küzdöttem meg..
ezért te meg írd alá ,h én nem lépkedhetek kibe kedvemre büntetlenül, pénzért pár nap szuszanásért ,védelemért, bármiért...
Így míg te feljuthattál "könnyebben" sok kibe lépkedéssel , most 1 fős klánokba kell hosszu időn át nagy tartalékkal folyamatosan ébren lenni és haladni, ami megjegyzem más szabályok miatt megintcsak nehezebb..
A lényeg nem szeretném ha visszamennénk a korábbi időszakhoz, nem kéne visszafejlődni...

Ha nem érdekel h 4k v 2k akkor mért kardoskodc ellene?
Nagyon is neked nem mind1 h esetleg lesz lehetőséged kiválni, mer a friss klánok ugyis tisztában vannak a jelenlegi szabályokkal így eleve nem ugrálnak eszetlenül..


Nem értem mért baj h 8k körbe kerül 1 kibe majd ki és visszalépés, nem cél az ugrándozás ha jó a klánod ne hagyd ott vagy vállald a következményét, és még mindig jobb lesz a helyzet mer lehetőséget ad..


Emlékeztetnélek az A a játék teteje, mindenki addig marad amig akar, mindenki akkor fordl le amikor akar, ha sokáig marad vki legyen tisztában vele mivel jár..
lehet fordulni és ujra felmeni, megmutatni h még mindig feltud az ember jutni a csucsra , ahogy SErg most meg is próbálja...

Elfogadom h nem indulunk 1 lapról mivel ha ezt bevezetik te megkapod a kedvezményt a sok fennt eltöltött idő , türelmes ücsörgés után ( kösznhetően a jelenleg i diplomáciai helyzeteteknek) , de ne akarj már egyből pókert osztani magadnak és a környékeden lévőknek az első leosztásnál...
__________________
LotR
Reply With Quote
  #365  
Old 02-12-2008, 18:25
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A jelenlegi javaslat szerint nem. Lásd példák, amiket írtam.
akkor örülök , láttam a példákat de túl hosszú volt és nem volt ez a része számomra egyértelmű..
nos akkor a jóváírt topkörök után onnan halad , és ujra ki és be kell lépnem ha újjabb jóváírást szeretnék az új felgyülemlet topköreim után... ez jó így szerintem..
__________________
LotR
Reply With Quote
  #366  
Old 02-12-2008, 18:28
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
akkor örülök , láttam a példákat de túl hosszú volt és nem volt ez a része számomra egyértelmű..
nos akkor a jóváírt topkörök után onnan halad , és ujra ki és be kell lépnem ha újjabb jóváírást szeretnék az új felgyülemlet topköreim után... ez jó így szerintem..
Nem értem, hogy mit mondasz, de szerintem félreértetted.

Ezt írtam:

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Volt már 6 klánbalépésed, az azt jelenti, hogy a következő belépés 6%.

Van 10k top köröd. Ha 2k topkör jelent -1%-ot, akkor az -5%, vagyis a következő belépésed nem 6, hanem 6-5=1% földleadás.

Ha rögtön utána ki és lépsz, és belépsz máshova, akkor módosul:

Volt már 7 klánbalépésed (az előbb 6, és mostanra már mégegy), az azt jelenti, hogy a következő belépés 7%.

Van 10k top köröd. Ha 2k topkör jelent -1%-ot, akkor az -5%, vagyis a következő belépésed nem 7, hanem 7-5=2% földleadás.

Ha ezzel kiesel a topból, vagy bármi más miatt kiesel, és csak 9k top köröd marad, akkor ezután:

Volt már 8 klánbalépésed (az előbb 7, és mostanra már mégegy), az azt jelenti, hogy a következő belépés 8%.

Van 9k top köröd. Ha 2k topkör jelent -1%-ot, akkor az -4%, vagyis a következő belépésed nem 8, hanem 8-4=4% földleadás.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #367  
Old 02-12-2008, 18:29
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
biztos velem van a baj, de nem látom be, hol van ezek között olyan amiben egy SZK-s ori kedvezőbb helyzetbe lenne mint egy nem szk.
(de ha nem velem van a baj, akkor tanuld meg értelmezni is azt amit olvasol... )


Quote:
Originally Posted by wand View Post
miért is?
SZK-ról visszajőve miért legyek vagy 1 évig hátrányban egy olyan orival szemben aki az 1 évben szintén nem csinált semmit?
értelemzem
azért mert te nem akartál játszani, nem is akarsz, és azt sem tudod mikor akarsz majd, kiszúrod a szemét azoknak a játékosoknak, akik játékban vannak egy olyan javaslattal, ami olyan mint halottnak a csók:
ha a 4000 kört nézzük, akkor 8000 körönként kibeléphet a saját klánjából, és a kedvezmény levonódik, azaz 8000 körönként 1x teheti meg ezt. egy évben 1x. sikerült olyan javaslatot tenni, ami miatt tényleg nem érdemes visszajönni szk-ról, csak azért hogy legyenek topp köreid. azaz nem csináltunk semmit.
és ez így ok, minden mehet tovább.
Reply With Quote
  #368  
Old 02-12-2008, 18:30
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Lotr azért szerintem is sok a 8k kör egy esetleges oda visszalépésért. az idestova 11hónap. ezzel sztem a feltörekvők jönnének ki rosszabbul, és nem a topposok, nekik így is úgyis kedvezményesebb lesz. viszont a feltörekvőknek azaz 1év szerintem hátrányos. sokat élénkitene a játékon, ha könnyebb lenne váltani
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #369  
Old 02-12-2008, 18:30
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
de ne akarj már egyből pókert osztani magadnak és a környékeden lévőknek az első leosztásnál...
Lotr-al ritkán értek egyet, de ez valóban szép megfogalmazás volt!

Quote:
akkor örülök , láttam a példákat de túl hosszú volt és nem volt ez a része számomra egyértelmű..
nos akkor a jóváírt topkörök után onnan halad , és ujra ki és be kell lépnem ha újjabb jóváírást szeretnék az új felgyülemlet topköreim után... ez jó így szerintem..
khmm.. asszem neked is javaslom, hogy értelmezd is amit olvasol, mert pont fordítva van
Reply With Quote
  #370  
Old 02-12-2008, 18:36
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
Ha nem érdekel h 4k v 2k akkor mért kardoskodc ellene?
Nagyon is neked nem mind1 h esetleg lesz lehetőséged kiválni, mer a friss klánok ugyis tisztában vannak a jelenlegi szabályokkal így eleve nem ugrálnak eszetlenül..
választhatsz:

csak ezért, hogy téged bosszantsalak, mert nem csak rossz napjaim vannak, hanem rossz hetem, hónapom ,évem ...

azért mert mindenáron ki nem érdemelt előnyökhöz akarom juttatni a klánunkat

azért, mert szerintem a 8000 körönkénti ki-be lépési kedvezmény,(remélem ez el jutott, hogy miért 8000) olyan, ami szinte csak nekünk kedvez ebben a pillanatban, más játékosoknak akik lejjebb vannak, és tényleg használnák ezt a funkciót, azoknak EZ NEM SEGÍT SZINTE SEMMIT !!!

segítek, az elején 1 megoldás létezett, de kezdek hajlani az utóbbi beírásaid alapján ahhoz, hogy még 1 igaz lehet...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 08:33.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu