Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #151  
Old 06-18-2013, 11:47
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
Ezt kiegeszitenem azzal , hogy szabirol valo visszateres esetenn legalabb 4 korig ne lehessen tamadast inditani... Az is eleg gaz h felmersz egy szovit 1 szabissal , 2 db 3 koros orival, nekimesz, aztan hirtelen visszajon a szabis es neked jon.

Es akkor az anarchban mekkora szerepe van azt mar mindenki tudja
Visszajössz szabiról, mielőtt megtámadnak, te vissza nem szabizhatsz, sőt szembe sem mehetsz, ha már megtámadtak, mert ugye nem üthetsz 4 körig.. szerintem távolozni sem lehessen
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to none For This Useful Post:
Sponsored Links
  #152  
Old 06-18-2013, 13:17
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Még azt se feltétlenül mondanám, hogy megvan az összes ötlet, jöhet bármikor egy újabb.

Összesítésként -- csak címszavakban, nem túl hosszú a téma még, vissza lehet olvasni:

1, külön csoportrendszer, ahol éjszaka nem megy az idő

2, külön csoportrendszer, ahol folyamatosan megy az idő, de a szabi minimum ideje kevesebb

3, új fajok, amik bizonyos napszakra védelmet adnak, máskorra sebezhetőbbé tesznek

4, új személyiségek, amik bizonyos napszakra védelmet adnak, máskorra sebezhetőbbé tesznek

5, egységes szabireform: lehessen kisebb időszakokra is szabira menni, de a szabadság aktív játékidőhöz legyen kötve
1-2 szerintem simán beválhat, semmi hátrányát nem látom, legfeljebb ha nem lesz rá érdeklődés, meg lesz szüntetve és kész.

3-4 nyilván ki lehetne dolgozni, kiegyensúlyozni, én annyi hátrányát látom, hogy túlságosan hirdetné, hogy milyen játékstílusban játszik az illető, de mondjuk egy ork faj is elléggé hirdeti

5. ez tűnik nekem a legkevésbé előnyösnek. főleg úgy, hogy -egyébként jogosan- felvetődött az is, hogy már maga a szabiról való visszatérés legyen akció. így ugyanis elég könnyen kiismerhető, hogy az érintett ország milyen menetrendet követ. mondjuk 22.00 órától 06.00-ig szabizik, mert alszik. 06.00-kor belép, 10.00-ig minden akcióját le kell zavarja, mert különben nem tud 22.00 órakor szabizni. ha ehhez még hozzávesszük azt a javaslatot, hogy belépést követően 4 körig ne indíthasson akciót, akkor kijön az, hogy egyáltalán nem is tud akciózni. vagy elszámoltam valamit?
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Takanohana For This Useful Post:
  #153  
Old 06-18-2013, 13:37
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
06.00-kor belép, 10.00-ig minden akcióját le kell zavarja, mert különben nem tud 22.00 órakor szabizni.
Ebben az esetben a szabi előtti 12 óra biztosan nem 12 óra lenne, hanem kevesebb.

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
ha ehhez még hozzávesszük azt a javaslatot, hogy belépést követően 4 körig ne indíthasson akciót, akkor kijön az, hogy egyáltalán nem is tud akciózni.
Ennek a javaslatnak nem látom értelmét, hiszen most is bármikor vissza lehet jönni szabiról.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #154  
Old 06-18-2013, 13:41
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
1-2 szerintem simán beválhat, semmi hátrányát nem látom, legfeljebb ha nem lesz rá érdeklődés, meg lesz szüntetve és kész.

3-4 nyilván ki lehetne dolgozni, kiegyensúlyozni, én annyi hátrányát látom, hogy túlságosan hirdetné, hogy milyen játékstílusban játszik az illető, de mondjuk egy ork faj is elléggé hirdeti

5. ez tűnik nekem a legkevésbé előnyösnek. főleg úgy, hogy -egyébként jogosan- felvetődött az is, hogy már maga a szabiról való visszatérés legyen akció. így ugyanis elég könnyen kiismerhető, hogy az érintett ország milyen menetrendet követ. mondjuk 22.00 órától 06.00-ig szabizik, mert alszik. 06.00-kor belép, 10.00-ig minden akcióját le kell zavarja, mert különben nem tud 22.00 órakor szabizni. ha ehhez még hozzávesszük azt a javaslatot, hogy belépést követően 4 körig ne indíthasson akciót, akkor kijön az, hogy egyáltalán nem is tud akciózni. vagy elszámoltam valamit?
Azért nem kell minden hszt összemosni.. Davenek volt egy (szerintem) értelmetlen ötlete, hogy 4 körig nem lehet akciózni szabi után, ez nagy valószínűséggel nem valósul meg..
volt szó arról is, hogy kevesebb ideig kell várni akció után, hogy szabizhass, tehát ez is tévedés, persze így semmi értelme nem lenne, ahogy te felvázolod, de nem is ez az ötlet.. viszont abban igazad van, hogy ezt is ki lehet használni, ha tudod, hogy minden este szabizik, akkor mielőtt szabizna lehet ellene akár büntetlenül is akciózni..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #155  
Old 06-18-2013, 13:47
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
abban igazad van, hogy ezt is ki lehet használni, ha tudod, hogy minden este szabizik, akkor mielőtt szabizna lehet ellene akár büntetlenül is akciózni..
Ezt most is meg lehet tenni: eseménylistát, pontlistát figyelve ki lehet figyelni, hogy ki mikor van gépnél.

Sőt, ha külön csoport van, akkor is ki lehet figyelni, hogy ha reggel 8 előtt sose csinál semmit, akkor este el lehet indítani a támadást, reggel úgyis 2 körrel később lép be.

Ez most is benne van a pakliban, és minden lehetőség mellett benne is marad. Ez kifejezetten része a játéknak. Én azt mondom, hogy erre is a legrugalmasabb megoldás a szabi változtatása, hiszen ha akciózik egyet még este szabi előtt, akkor akciózott egyet, nincs azzal gond. Majd elmegy szabira, amikor el tud az akció után. Legfeljebb 1-2 órával később jöhet csak vissza, esetleg még az sem érinti.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #156  
Old 06-18-2013, 14:00
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezt most is meg lehet tenni: eseménylistát, pontlistát figyelve ki lehet figyelni, hogy ki mikor van gépnél.

Sőt, ha külön csoport van, akkor is ki lehet figyelni, hogy ha reggel 8 előtt sose csinál semmit, akkor este el lehet indítani a támadást, reggel úgyis 2 körrel később lép be.

Ez most is benne van a pakliban, és minden lehetőség mellett benne is marad. Ez kifejezetten része a játéknak. Én azt mondom, hogy erre is a legrugalmasabb megoldás a szabi változtatása, hiszen ha akciózik egyet még este szabi előtt, akkor akciózott egyet, nincs azzal gond. Majd elmegy szabira, amikor el tud az akció után. Legfeljebb 1-2 órával később jöhet csak vissza, esetleg még az sem érinti.
Nem hiszem, hogy ki lehetne figyelni.. azt ki figyelheted mikor szokott támadni, vagy építkezni, de ha csak távolt néz azt te nem láthatod.. (te igen, de átlag játékos nem)
De, ha tudod is, a szövim felhívhat, ha kell és belépek és visszamegyek.. viszont, ha minden éjjel szabizok, nem mehetek vissza, mert nem tudok szabizni..
Az elég könnyen kifigyelhető ki mikor szabizik..
Ha akciózik még egyet, akkor ottmarad az ország védtelenül, ami nem feltétlen a legcélszerűbb..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #157  
Old 06-18-2013, 14:04
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Nem hiszem, hogy ki lehetne figyelni.. azt ki figyelheted mikor szokott támadni, vagy építkezni, de ha csak távolt néz azt te nem láthatod.. (te igen, de átlag játékos nem)
Rúnafogyásból Te is kifigyelheted.

Quote:
Originally Posted by none View Post
Ha akciózik még egyet, akkor ottmarad az ország védtelenül, ami nem feltétlen a legcélszerűbb..
Célszerűen nem üres országot hagy ott. A beállított szabi (ami most is létezik) pedig elteszi szabira, amikor elmehet, emiatt nincs egész éjszaka magára hagyva.

Ettől függetlenül ez egy plusz taktikai elem, amit nem biztos, hogy külön kezelni kell.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #158  
Old 06-18-2013, 14:20
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Rúnafogyásból Te is kifigyelheted.



Célszerűen nem üres országot hagy ott. A beállított szabi (ami most is létezik) pedig elteszi szabira, amikor elmehet, emiatt nincs egész éjszaka magára hagyva.

Ettől függetlenül ez egy plusz taktikai elem, amit nem biztos, hogy külön kezelni kell.
Ki, ha tudod gömbözni, de ha nem ő néz távolt, akkor ez is bukott plusz ott a ht által feltett varázslatok, amik szintén fogyasztanak rúnát, így lehet "elfedik" a távolt.. igazából csak megtippelni lehet, hogy itt-e van, viszont a szabit egyértelműen látod és befektetett munka sem kell hozzá..
Ha kitámadsz, akkor az országod védelme egyértelműen meggyengül..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #159  
Old 06-18-2013, 15:45
Paliking Paliking is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Nekem egyértelműen az 5. verzió tetszik. Nem nyúl bele nagyon a játékba, nem bonyolult. Nekem pl. lehet, hogy csak heti 2 nap az, amire vissza tudok jönni, de mégis jobban tudom az országokat pörgetni, mert heti 16 kört le tudok velük nyomni, és még akciózni is tudok.
Az, hogy kifigyelhető, hogy mikor vagyok, legyen az én problémám. Szerintem ezeknél az oriknál amúgy sem az fog működni, hogy minden nap reggel 8-kor belép, és este 10-kor elmegy aludni. Biztos lesz jópárszor olyan is, hogy később lép be, és tovább marad. Szóval szerintem az, hogy majd jól kifigeylik, hogy mikor megy szabira és mikor jön vissza, ugyanúgy kockázatos a támadónak is. Mert mondjuk egy kicsit tovább marad bent, és akkor már is van egy jó kis csata a mostani folyamatos szabizás helyett.
Továbbra is azt mondom, hogy a 8 órás szabi + 3 órás akciómentes időszak legyen, akkor szerintem más olyan játékos is vissza tudna jönni, akinek munka, család stb. miatt nincs 12-16 órája naponta a játékkal foglalkozni.
Én nem is vezetném be az aktivitás alapján járó szabimennyiséget, egyszerűen megváltoztatnám a szabadság eddigi menetét az új menetre, és mindenkinek így járna.
__________________
_________________________
6:3 (4) (#100056)
Paliking (5) (#178189)
Elmegyilkos (7) (#7777)
Uff (2)(#426219)
Reply With Quote
  #160  
Old 06-18-2013, 15:59
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Paliking View Post
Én nem is vezetném be az aktivitás alapján járó szabimennyiséget, egyszerűen megváltoztatnám a szabadság eddigi menetét az új menetre, és mindenkinek így járna.
Mindenképp elkerülném a 20 órát szabizik, 4 órát játszik helyzeteket.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Figyelmeztetések bevezetése Ati A fórumról... :) 25 01-25-2008 17:31
A Gyermekvasút nyomában - éjszakai Ati 2007-es túrák 1 09-01-2007 20:48
Vallas mint tenyezo bevezetese vagy nem? Madzin Elvetett javaslatok 41 04-01-2007 19:50
ELŐZETES: újítások bevezetése Ati Fontos bejelentések 0 02-19-2007 13:42
éjszakai támadás Lara Baba Általános beszélgetés Hódítós témákban 127 02-03-2007 19:35


All times are GMT +1. The time now is 14:50.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu