Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #4451  
Old 10-20-2011, 23:20
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Thumbs down

sz@r az idő odakint...
__________________
"Holnapi előrejelzés: szitáló zsenialitás, heveny végítélet."
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to csabi For This Useful Post:
Sponsored Links
  #4452  
Old 10-21-2011, 06:31
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by csabi View Post
sz@r az idő odakint...
itt is csak fúúúú, fúúúúú
Reply With Quote
  #4453  
Old 10-21-2011, 06:51
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Ez mindig benne van a pakliban. Tegnap pl Princ klántársammal balhéztam össze. Pedig régen együtt nyomjuk az ipart
Kenyeret és cirkuszt; ezt már előttünk is megmondták.
__________________

Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Princ For This Useful Post:
  #4454  
Old 10-21-2011, 07:27
kistigris's Avatar
kistigris kistigris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2011
Location: Nyíregyháza
Posts: 236
Activity: 0%
Longevity: 72%
Default

Quote:
Originally Posted by csabi View Post
sz@r az idő odakint...
Annyira utálom az ilyen időt.Semmihez sincs kedvem, pedig millió dolgom van.
__________________
"Tiszteld őseidet,mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."
Wass Albert
Reply With Quote
  #4455  
Old 10-21-2011, 07:31
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by kistigris View Post
Annyira utálom az ilyen időt.Semmihez sincs kedvem, pedig millió dolgom van.
Kódolatlan hétvége van az HBO-n, lehet válogatni kedvedre.

(Nekem egy darab sci-fi horrort sikerült beállítanom, hogy vegye fel. Más körülmények között szerintem ezt nem nézném meg, de semmi más nézhetőt nem találtam a magam számára, és ha már itt van 3 napig ingyen, akkor VALAMIT vegyek már fel... )
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #4456  
Old 10-21-2011, 07:49
kistigris's Avatar
kistigris kistigris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2011
Location: Nyíregyháza
Posts: 236
Activity: 0%
Longevity: 72%
Default

Tudom, most néztem végig a műsort, hát én sem találtam semmi nézhetőt.
__________________
"Tiszteld őseidet,mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."
Wass Albert
Reply With Quote
  #4457  
Old 10-21-2011, 08:08
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Nekem meg az a véleményem, hogy próbálj meg visszatérni a földre. Mindenki végigcsinált már több dolgot, és te ennek még csak az elején vagy. Én is jártam egyetemre. Nekem 5 évig tartott. Vágjak fel rá? Végig melóztam közben, amíg a csoporttársaim csak szórakoztak. Vágjak fel rá? Befejeztem, és azonnal lett munkám. Vágjak fel rá?

Az, hogy te abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy olyanba vagy jó, amit jelenleg megfizetnek, még nem jelenti azt, hogy más nem jó valami másban. Én is lennék politikus annyi pénzért, de nem leszek, mert nem érdekel. Én is lennék programozó, de az sem érdekel. Biológus lettem, kutató. Ez érdekel, ezt szeretem. Vágjak fel rá? Ja, persze nem, mert te elmehetnél már most többért dolgozni, mint én diplomásan... Tudod mit? Tedd azt, és legyél önfenntartó. Én ezt csináltam. Vágjak fel rá?

Szálljunk már le arról a lóról. Nem mindegy, hogy ki mit csinál? Nem az határoz meg valakit, hogy miben jó és mennyit keres... Hanem az, hogy milyen ember.
Nos Vityu, ez az egész nagyszerű, de kár, hogy nem jött le a lényeg abból a hozzászólásból, ami még csak nem is Neked szólt, és köze nem volt hozzád. Csupán Poolnak próbáltam rávilágítani arra, hogy amit ő leszarozik, az helyből mennyivel magasabb szinten van, mint ő volt bármikor is, és ennek csak egy részpéldája volt az anyagiak.

Ami pedig az első bekezdést illeti: igen, miközben egyetemre jártál, és végig melóztál közben, rohadtul nem voltál ennyire aktív itt, és lényegében most ezt hiányolod tőlem is, hogy szánjak időt konstruktív hozzászólások megírására. Ráadásul mindezt úgy, hogy előttem már ketten is leírtál a jó megoldást. Valahogy nem tudom megérteni ezt a gondolatmenetet.

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Régen egy lelkes, jó fej embernek tartottalak, aztán átváltottál nagyképű, kioktató jellemre, és ez nem tetszik.
Az ember alkalmazkodik a környezethez...
Reply With Quote
  #4458  
Old 10-21-2011, 09:07
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Csupán Poolnak próbáltam rávilágítani arra, hogy amit ő leszarozik, az helyből mennyivel magasabb szinten van, mint ő volt bármikor is, és ennek csak egy részpéldája volt az anyagiak.
(Bocsi, de nem teljesen tudom értelmezni azt a mondatot. Olyan kétértelmű, lehet nem véletlen... Mindkét értelméhez reagálok, hogy ne kelljen még egyszer.)

Milyen jogon jössz te ahhoz, hogy más embert minősíts? Oké, neki se kellett volna minősíteni a játékodat, de az nem jelenti azt, hogy te meg őt magát minősítheted. Ennyi erővel én is nekiállhatnék minősítgetni az belőled levont tapasztalatok miatt azokat, akik téged felneveltek, holott nem is ismerem őket.
Vagy úgy gondolod, hogy magasabb szinten van, amit te csináltál, mint amit ő bármikor is? Az osztályába jártál? Tanított téged? Láttad, hogy mit alkotott az épülő házán? És akkor ott járunk: tudnál tanítani? Tudnál esetleg csempézni? Vakolni? Én több értéket látok a tudás átadásában és egy fizikailag megfogható vmi megalkotásában, mint egy játékban. Ha nincs áram, nem tűnik el a csempe a falról, nem illan el a tető.

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Ami pedig az első bekezdést illeti: igen, miközben egyetemre jártál, és végig melóztál közben, rohadtul nem voltál ennyire aktív itt, és lényegében most ezt hiányolod tőlem is, hogy szánjak időt konstruktív hozzászólások megírására. Ráadásul mindezt úgy, hogy előttem már ketten is leírtál a jó megoldást. Valahogy nem tudom megérteni ezt a gondolatmenetet.
Jelenleg éppen 40%-on állok a statisztikában. Amíg egyetemre jártam, addig ez 80-90% között volt. Volt, hogy Atit is megelőztem. Pláne pont a múltkor gondolkodtam rajta, hogy alig vagyok aktív a fórumon. Gyakran ha jövök, akkor is csak olvasok. Tehát ez a megállapítás helytelen.

És most már szeretném befejezni a témát.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #4459  
Old 10-21-2011, 13:15
Rheia Rheia is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 312
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Nem tetszik, hogy így összekaptatok, régen olyan jól megvoltatok. Kezezés helyett inkább hozzászólok, mert ezt most nem hagyhatom szó nélkül.
Dus: Vityu is játszott a játékoddal, nekem is tetszett az elején. Te is tudod miért hagytam abba.. pont emiatt a stílus miatt amiért Vityu kifakadt. És nem én voltam az egyetlen, aki emiatt hanyagolta a Lanawint, ezt is jól tudod. Olyan aranyos kölyök voltál, nem tudom, mi változtatott meg, de ez nem jó. Persze mindannyian tükörbe nézhetünk, de azért néha nem ártana kicsit leszállni a magas lóról és megnézni azt az embert, aki lettél azzal szemben, aki lehetnél. Attól, ha másokkal lekezelően bánsz, nem fognak rád felnézni, legfeljebb kerülnek majd vagy megvetnek.
Ez az egész vita egy apróság miatt kerekedett, de ha a hozzászólásaidat egy ismerősöd tollából olvasnád, szerintem ugyanúgy fognád a fejed.
__________________
Rheia (#556175)
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Rheia For This Useful Post:
  #4460  
Old 10-21-2011, 16:24
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Akkor is egy marhaság a lanawinod, ráérő kockák irománya...
Egyrészt, mond már meg, hogy mi Nálad a kocka. Mert nálam a kocka kategóriába azok tartoznak, akik játszanak napi sok-sok órát, és ezzel elhanyagolják az életüket. És nemértékteremtő munkát végeznek (pl. programozás).
Másrészt, ha Te 1-2 hozzászólás megírását nagyobb kockaságnak tartod, mint naponta több órát Hódítózni... az gáz.
Harmadrészt, tele van az oldal egyáltalán nem ráérős emberekkel. Pont, hogy nem érnek rá napi több órát szórakozni az interneten, mert csak 20-30 percük van, és szeretnek írni/alkotni, akkor ebbe a 20-30 percbe belefér nekik. Ha ez piszkálja a csőrödet, azt nagyon tudom sajnálni.

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Olyan dezsavűs érzés volt beleolvasni, nekem is volt ilyen lapozgassunk könyvem, persze, ez nem az, de fantasykon "felnőtt" emberek képzelgései...
Nekem meg ez a véleményem, ha ilyen nagy intellektuel vagy, akkor elfogadod...
Értem. Tehát szerinted marhaság, de dejá vu érzésed volt, mikor beleolvastál, a saját lapozgatós könyved iránt. Csak ismételni tudom magam: jól tudsz önkritikát írni.
A nagy intellektuelemmel meg elfogadom, hogy tényleg, valóban magadat szaroztad le kb.

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Milyen jogon jössz te ahhoz, hogy más embert minősíts? Oké, neki se kellett volna minősíteni a játékodat, de az nem jelenti azt, hogy te meg őt magát minősítheted. Ennyi erővel én is nekiállhatnék minősítgetni az belőled levont tapasztalatok miatt azokat, akik téged felneveltek, holott nem is ismerem őket.
A példa nagyon is rossz. Én Poolt nem minősítettem. Ő minősített valamit, és én azzal a valamivel hasonlítottam össze a helyzetét. Ne keverjük a dolgokat.

És akárkit jogom van minősíteni, ahogy Neked is, és neki is.

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Vagy úgy gondolod, hogy magasabb szinten van, amit te csináltál, mint amit ő bármikor is?
Úgy gondolom, hogy magasabb szinten van, amit én csináltam, és végül, ami lett belőle (több, mint 100 ember közössége, akikből több tucattal személyesen találkoztam, és nagyon jóban vagyok). Igen, valóban így gondolom.

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Az osztályába jártál? Tanított téged? Láttad, hogy mit alkotott az épülő házán? És akkor ott járunk: tudnál tanítani? Tudnál esetleg csempézni? Vakolni? Én több értéket látok a tudás átadásában és egy fizikailag megfogható vmi megalkotásában, mint egy játékban. Ha nincs áram, nem tűnik el a csempe a falról, nem illan el a tető.
Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Én sem megyek tanárnak, mert közöm sincs a dologhoz, és nem is minősítek úgy egy tanárt, hogy nem ismerem alaposan, mint ember, mint tanár.
Maradok annál, hogy Poolt nem minősítettem, csupán összehasonlítottam valamivel. Viszont ő olyat minősített, amihez az égvilágon köze nincs. Tudom, hogy itt most megint engem kell felhozni mindenért, de azért álljon már meg a menet. Őt lekezeled annyival, hogy nem kellett volna, nekem itt pedig hosszabb kifejtést tartasz, holott szerinted ugyan az történt? Azért az értékrend ne legyen különböző két személy irányába.

Hozzátenném, hogy rengeteg visszajelzést kaptam középiskolában, és most egyetemen is több embertől, hogy igen jól el tudom magyarázni azokat a dolgokat, amit órán nem értettek meg. Középiskolában egy szót nem tanultam, mert óra előtt elmagyaráztam 2-3-4 embernek, és ezzel meg is volt a tanulás. Egyetemen eddig ugyan ez a helyzet. És az a srác, aki a kettesre hajtott analízisből, majdnem négyest írt miután leültünk másfél órára. Ettől függetlenül ilyen téren messze érzem magamat egy tanártól, és pont ezért nem szarozok le egy tanárt egy óra után, csak mert nem tetszik. Pool viszont pont ezt tette, csak épp nem tanárral, hanem egy játékkal. Lehet, hogy nagyon különbözik a kettő, de az elv megegyezik.

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Jelenleg éppen 40%-on állok a statisztikában. Amíg egyetemre jártam, addig ez 80-90% között volt. Volt, hogy Atit is megelőztem. Pláne pont a múltkor gondolkodtam rajta, hogy alig vagyok aktív a fórumon. Gyakran ha jövök, akkor is csak olvasok. Tehát ez a megállapítás helytelen.
Nagyszerű. Ezek szerint tudod milyen, amikor az ember lényegében csak olvasni jár. És olvas, lát egy olyat, hogy valaki hiányol egy információt, ezért beidézi neki. Erre meg nyilván csak a lecseszést kaphatja, hisz mi más járna érte?! Nemhogy esetleg megköszönné, vagy bocsánatot kérne, hogy elnézte, pláne azok után, hogy ugyan ezért más hozzászólását nem tetszőnek nyilvánította. Sőt, Te mint írtad is, ugyancsak igazságosnak tartottad a beidézést. És szerinted én ezzel a beidézéssel beszóltam Neked, amit nem tudom honnan az istenből sikerült kitalálnod.
Viszont hasonlítsuk össze a dolgokat: Te látsz egy hozzászólást, ami egy megadott információt hiányol: nyomsz egy lefelé ujjat. Én látok egy hozzászólást, ami egy megadott információt hiányol: beidézem. Szerintem elég objektívan írtam le a dolgot... így ránézve melyik tűnik ideálisabb megoldásnak? Nekem az utóbbi. Szóval miről is beszélünk?

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
És most már szeretném befejezni a témát.
Külön megkértelek, hogy tilts le. Miért nem tetted?

Összegezve a dolgot:
- Pofátlan valaki, hogyha egy hiányolt információt megoszt Veled.
- Nagyképű azért, mert többre tart egy saját alkotást, és a köré gyűlt 100 fős társaságot 1 embernél.
- Miután egy ember leszaroz lényegében valamit, amit az enyém, és azt megvédem, akkor felvágok vele szerinted.

Quote:
Originally Posted by Rheia View Post
Dus: Vityu is játszott a játékoddal, nekem is tetszett az elején. Te is tudod miért hagytam abba... pont emiatt a stílus miatt amiért Vityu kifakadt..
Én úgy emlékszem, hogy Linnel kaptam össze, ami vitt magával Téged is. És én léptem először, én vettem el a moderátori rangot, nem Te akadtál ki alapvetően.
És tegyük tisztába akkor helyből még egy dolgot: Vityu nem kifakadt, hanem egyenesen leszólt azért, mert beidéztem neki egy részt egy kezdőpostból, amit nem olvasott el rendesen.

És igen, valóban egész jól megvoltunk. Ezért is vagyok tele kérdőjelekkel: ha pont ugyan ezt a két ponttal való beidézést megcsináltam volna 1-2 éve, akkor még meg is köszöni. De biztos én változtam...

Quote:
Originally Posted by Rheia View Post
És nem én voltam az egyetlen, aki emiatt hanyagolta a Lanawint, ezt is jól tudod. Olyan aranyos kölyök voltál, nem tudom, mi változtatott meg, de ez nem jó.
Voltak is, és lesznek is, akiknek nem tetszik a stílusom. Viszont a játékosok zömének (95%+) semmi problémája vele.

Quote:
Originally Posted by Rheia View Post
Persze mindannyian tükörbe nézhetünk, de azért néha nem ártana kicsit leszállni a magas lóról és megnézni azt az embert, aki lettél azzal szemben, aki lehetnél.
Mindenki milliószor jobb ember lehetne, mint aki. És tudod, egy magas lovon ülő ellen védekezni nehéz gyalogosként. ÉS félre ne értsd, itt elsősorban nem Vityura gondolok. Az ide írt első hozzászólás, amit Neki címeztem, egyáltalán nem lett magas lóról írva. Az egy dolog, hogy Pool nem tudja megállni, hogy beleszóljon a Vityu-köztem lévő konfliktusba, Vityu pedig nem tudja megállni, hogy beleszóljon a Pool-köztem lévő konfliktusba, és utóbbinál mintha úgy érezné, hogy ami Poolnak lett címezve, az Rá is érvényes, holott nem, nagyon nem. A két kialakult vita teljesen különböző, nagyon sajnálom, hogy egybe lett mosva, ezért az eredeti kiindulóállapot már senkit nem érdekel, hogy is volt, mindenki csak azt a maszlagot látja, ami lett az egészből.

Quote:
Originally Posted by Rheia View Post
Ez az egész vita egy apróság miatt kerekedett, de ha a hozzászólásaidat egy ismerősöd tollából olvasnád, szerintem ugyanúgy fognád a fejed.
Ha egy bármilyen ismerősöm tollából látok egy hozzászólást, ahol egy bizonyos információt megoszt velem, ami elkerülte a figyelmemet, akkor az a minimum, hogy nem leszólom ezért. ÉS igen, fognám a fejem, azért, hogy hogy nem vettem észre, hogy oda van írva.

Szóval maradjunk annyiban skacok, hogy Vityu, Neked az szól, hogy a segítség témában lévő hozzászólásom egyáltalán nem ellened szólt, és nem kell felkapni a vizet. - Amennyiben a Poolal elkezdett részét folytatod az egésznek, semmi reakciót nem fogsz rá kapni az ég világon. Kérlek próbáld meg kettéválasztani az irományaimat, és arra reagálni, ami Neked szól. A másik részét hagyd meg Poolnak, had folytassa azt a nagyon is fontos, és érvekkel elhalmozott hozzászólás sorozatát, amit eddig is írt.

Pool, Neked az szól, hogy jó lenne, hogyha olyanról nem fröcsögnél, amiről abszolút semmi fogalmad nincsen.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 17:25.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu