Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport
Register Stats Members List Today's Posts

Szabadidő, Sport Szabadidő és minden, ami sport

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #821  
Old 03-22-2010, 06:32
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Rynok View Post
...de nehéz lett volna elmenni amellett az ámokfutás mellett, amit - a topicot szétoffolva - műveltél. Nem ez az első, és nem csak ebben a topicban láttam (konkrétan a politikai témákra gondolok), hogy mennyi indokolatlan gyűlölet van benned.
ezzel egyet értek, legalább ebben a játékban az egymás ellen való uszítás ne jelenjen már meg. Ezért is tartunk itt, ahol tartunk, mert mindenki uszít mindenkit mindenkire.

Fogadd meg Rynok tanácsát Gee, objektíven is le lehetne írni a dolgokat
Reply With Quote
Sponsored Links
  #822  
Old 03-22-2010, 10:12
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

1.
Egy foci topicban OFF-nak nevezni egy focimeccs "közvetítését", az számomra nem teljesen akceptábilis.

2.
Indokolatlannak nevezni egy tömeggyilkos, kizsákmányoló rendszer kiélvezőinek gyűlöletét az az 1. ponthoz hasonlóan érthetetlen, értelmezhetetlen, sőt, félrevezető. Azt a hamis látszatot kelted ezzel, hogy hazánk elárulóit, a vörös hadsereg mögé bújkáló gyáva, primitív, viszont erőszakos .. hm.. "bandával" szemben nem helyénvaló az ellenérzések táplálása.

3.
A 'szídást' szeretném, ha egész konkrétan körülírnád, ugyanis objektív tényekre mondtad/-tátok, hogy az szídás. (Pláne a fentiek fényében, ugyebár...)
De nézzük: a meccsen szinte minden ÚJpest játékos kapott sárga lapot - ezzel én szídom őket? Az összes focizni tudó játékost lecserélte az edző focizni nem, viszont szabálytalankodni tudó játékosra - ahogy Kádár idejében is, ha nyerni nem tudtak, legalább szétrúgták a másik csapat játékosait, hogy azok sérülten játszák a következő meccseiket. Ezzel is én szídom őket?

Véletlenül sem elképzelhető, hogy egy gusztustalan háttérrel rendelkező, hazánk kizsákmányolóinak bizalmát sokáig (ha nem a mai napig...) élvező focicsapat, focizni nem tudó, agresszív, másokat direkt sérülésig rúgdosó "játékosok" nem érdemlik meg egyetlen normális ember szeretetét sem?..
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #823  
Old 03-22-2010, 10:30
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

4.
Az objektivitást is jó lenne körülírni, mert arról igazán nem én tehetek, hogy a történések igazolják a leírtakat...
A meccs utolsó negyedében (a cserék után) úgy röpködtek a sárgalapok, mintha aranyesőt látna az ember... A meccs végeredménye nem változott, csak a Pápa játékosai lettek "gazdagabbak" néhány sérüléssel...
Több tízezer ember látta, szerintem objektív. Nem az én magánvéleményem. Hanem tény.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #824  
Old 03-22-2010, 12:09
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Vasárnap remélem jól elverjük a vasast
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #825  
Old 03-22-2010, 16:25
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
4.
Az objektivitást is jó lenne körülírni,

pl. beszélhetnél ezekről a témákról is
  1. fradi és a politika
  2. fradi és a közpénzek
  3. fradi és hogy tüntessük el a pénzeket egy-két hónap alatt, stb. stb.

mondom úgy, hogy nem szeretem a magyar focit, csak a válogatott meccseket és nem szurkolok egyetlen egy magyar csapatnak sem a Magyar mezőnyben
Reply With Quote
  #826  
Old 03-22-2010, 19:15
Rynok Rynok is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Dunakeszi
Posts: 415
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
1.
Egy foci topicban OFF-nak nevezni egy focimeccs "közvetítését", az számomra nem teljesen akceptábilis.

2.
Indokolatlannak nevezni egy tömeggyilkos, kizsákmányoló rendszer kiélvezőinek gyűlöletét az az 1. ponthoz hasonlóan érthetetlen, értelmezhetetlen, sőt, félrevezető. Azt a hamis látszatot kelted ezzel, hogy hazánk elárulóit, a vörös hadsereg mögé bújkáló gyáva, primitív, viszont erőszakos .. hm.. "bandával" szemben nem helyénvaló az ellenérzések táplálása.

3.
A 'szídást' szeretném, ha egész konkrétan körülírnád, ugyanis objektív tényekre mondtad/-tátok, hogy az szídás. (Pláne a fentiek fényében, ugyebár...)
De nézzük: a meccsen szinte minden ÚJpest játékos kapott sárga lapot - ezzel én szídom őket? Az összes focizni tudó játékost lecserélte az edző focizni nem, viszont szabálytalankodni tudó játékosra - ahogy Kádár idejében is, ha nyerni nem tudtak, legalább szétrúgták a másik csapat játékosait, hogy azok sérülten játszák a következő meccseiket. Ezzel is én szídom őket?

Véletlenül sem elképzelhető, hogy egy gusztustalan háttérrel rendelkező, hazánk kizsákmányolóinak bizalmát sokáig (ha nem a mai napig...) élvező focicsapat, focizni nem tudó, agresszív, másokat direkt sérülésig rúgdosó "játékosok" nem érdemlik meg egyetlen normális ember szeretetét sem?..
Nos, nem offolás? Olvasd el a nyitóhsz-t :

Quote:
Originally Posted by Pax Hungaricum View Post
Félreértés ne essék!
Ez egy FRADI topic!
Sőt, ez a Fradi-drukkerek topicja.
Egy sport topic. Nem politika. Nem is általános foci. Magyar foci topic ez.

Nem vitatopic!
Kérek mindenkit, aki gyalázkodni, mocskolódni akar, az ezt a tevékenységét ne ezen a fórumon folytassa.
Aki politizálni akar, az menjen a Politika részlegbe.
Aki nem a magyar fociról akar beszélgetni, az menjen a Foci részlegbe.

Szeretettel várok ide minden Fradistát!

Azt a fórumozót is szívesen látom, aki nem Fradista, és témához kapcsolódóan tud írni, kizárólag sport szempontból, de itt nem szeretnék egymásnak eséseket látni, ha valakinek problémája van, az kérem szóljon annak, akivel problémája van, és a már fent említett topicban beszéljék meg egymás között nézeteltéréseiket!


Minden drukker (akár Fradista, akár nem) szíves együttműködését előre is köszönöm, hogy ez a topic a Fradi szeretetéről szólhasson, és ne a szurkolók felgyülemlett feszültségének levezetéséről!!

Adjon az Isten, Szebb Jövőt!



Hajrá zöld sasok!
1. Tehát: Fradi-topic. Nem Újpest, vagy Újpest-szídó topic. A nyitóhsz többi része meg magáért beszél...

2. Ezt még mindig nem sikerült érdemben elárulnod hogy mi alapján állítod ezt, sőt, úgy vélem ezt a témát korábban már teljes mértékben kiveséztük.

3. Sárgát a játékvezető osztogat, egyéni vérmérséklete szerint. Lehet hogy más játékvezetőknél fele ennyi sárga sem született volna. Mondom ezt úgy, hogy nem láttam a meccset. Tehát lehet, hogy mind sárgát ért, lehet, hogy egyik sem, és lehet, hogy az igazság valahol a kettő között van. Viszont nem hiszem, hogy gondolatolvasó lennél, nem tudhatod, mi játszódik le a játékosok fejében, úgyhogy a "direkt" (sérülésig rúgdosó) szót én elhagynám a hsz-edből.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Rynok For This Useful Post:
  #827  
Old 03-22-2010, 23:02
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Jelen voltál a külső fórumon, amikor a nyitó hszt meg lett írva? (illetve: megírtam?)
Ha igen, akkor nincs értelme beszélgetni róla, ha nem, akkor meg azért nincs. Majd egy sör mellett esetleg elmondom...
Dióhéjban: nem kívántam támogatni azon hozzászólások garmadáját, ami arról szól, amit épp Hex jóvoltából újra felfedezni látok...
Ez egy Fradi topic, és ehhez hozzá tartozik az Újpesttel való szembehelyezkedés is.
Aki akkor jelen volt, pontosan tudja -ha emlékszik rá- hogy mi miért van leírva.
Azon kívül továbbra is igyekszem olyan híreket összeszedni, amiknek igenis a Fradihoz van köze. Ha külföldi csapatról írok, akkor valószínűleg van valami kötődése a Fradihoz. Annyi történt az évek során, hogy kicsit kitekintettem a focin kívüli más sportágakra is, amennyiben annak volt valami köze a Ferencvároshoz, lévén, hogy az egy rengeteg szakosztályból álló sport egyesület.

Sárgát a játékvezető osztogat, ez tény, csakhogy az is tény, hogy egyetlen játékvezető sem kockáztatja ennyire durván a megélhetését, hogy 2 percenként "elfújja" a meccset az NB1-ben. Úgyhogy maradjunk annyiban, hogy azok a sárgák azért lettek kiosztva, mert indokolatlan durvaság volt a pályán. - Bár fogalmam sincs miért szállsz vitába velem, ha nem láttad a meccset...

Hex: Az objektivitással hol függ össze az, hogy a "fradi és közpénzek"?
Szeretném, ha felvilágosítanál, hogy milyen közpénzekről is kívánsz beszélgetni velem...

És egyre inkább úgy tűnik, ti offoljátok a topicot, mert egyikőtök se a sportról, a fociról, a Fradiról, vagy a Fradi ellenfeleiről írtok, hanem az én hozzászólásaimon kutatjátok a fogást. Ha már semmi kivetnivaló nincs, akkor előjön a "jó, teljesen király a hsz-ed, csak túl hosszú"...
Egyébként, visszatérhetnénk a focira, a Fradira, vagy a Fradi ellenfeleire? Örülnék neki. Ha már azért van a topic... (Ettől függetlenül erre a közpénzes dologra azért kíváncsi vagyok, az se zavar, ha PM-ben írsz nekem. Igyekszem hamar váalszolni.)
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #828  
Old 03-22-2010, 23:52
Rynok Rynok is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Dunakeszi
Posts: 415
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Jelen voltál a külső fórumon, amikor a nyitó hszt meg lett írva? (illetve: megírtam?)
Ha igen, akkor nincs értelme beszélgetni róla, ha nem, akkor meg azért nincs. Majd egy sör mellett esetleg elmondom...
Dióhéjban: nem kívántam támogatni azon hozzászólások garmadáját, ami arról szól, amit épp Hex jóvoltából újra felfedezni látok...
Ez egy Fradi topic, és ehhez hozzá tartozik az Újpesttel való szembehelyezkedés is.
Aki akkor jelen volt, pontosan tudja -ha emlékszik rá- hogy mi miért van leírva.
Azon kívül továbbra is igyekszem olyan híreket összeszedni, amiknek igenis a Fradihoz van köze. Ha külföldi csapatról írok, akkor valószínűleg van valami kötődése a Fradihoz. Annyi történt az évek során, hogy kicsit kitekintettem a focin kívüli más sportágakra is, amennyiben annak volt valami köze a Ferencvároshoz, lévén, hogy az egy rengeteg szakosztályból álló sport egyesület.

Sárgát a játékvezető osztogat, ez tény, csakhogy az is tény, hogy egyetlen játékvezető sem kockáztatja ennyire durván a megélhetését, hogy 2 percenként "elfújja" a meccset az NB1-ben. Úgyhogy maradjunk annyiban, hogy azok a sárgák azért lettek kiosztva, mert indokolatlan durvaság volt a pályán. - Bár fogalmam sincs miért szállsz vitába velem, ha nem láttad a meccset...

Hex: Az objektivitással hol függ össze az, hogy a "fradi és közpénzek"?
Szeretném, ha felvilágosítanál, hogy milyen közpénzekről is kívánsz beszélgetni velem...

És egyre inkább úgy tűnik, ti offoljátok a topicot, mert egyikőtök se a sportról, a fociról, a Fradiról, vagy a Fradi ellenfeleiről írtok, hanem az én hozzászólásaimon kutatjátok a fogást. Ha már semmi kivetnivaló nincs, akkor előjön a "jó, teljesen király a hsz-ed, csak túl hosszú"...
Egyébként, visszatérhetnénk a focira, a Fradira, vagy a Fradi ellenfeleire? Örülnék neki. Ha már azért van a topic... (Ettől függetlenül erre a közpénzes dologra azért kíváncsi vagyok, az se zavar, ha PM-ben írsz nekem. Igyekszem hamar váalszolni.)
Nem, akkoriban nem voltam külsőn, sőt, még csak nem is hallottam a Hódítóról... A sör viszont jöhet! Számomra a nyitóhsz(ed)ből annyi jött le (a te hozzászólásaiddal kapcsolatban), hogy nem kéne mocskolódni. Számomra - Újpest szimpatizánsként - az Újpestnek való drukkolás nem egyenlő a Fradi szídásával. Hisz akkor nem láthattál volna tőlem ilyen hsz-t anno, mint ez:

Quote:
Originally Posted by Rynok View Post
110 éve ezen a napon alakult meg a Ferencvárosi Torna Club.

Gratula!!
Más a csípkelődés, néhány gúnyos megjegyzés, piszkálódás, és más az, ha egy csapatot ÁVO-sokhoz hasonlítasz, és gyűlölködő megjegyzéseket teszel a játékosokra. Olyannal bélyegzed meg őket, amikről nem tehetnek. És itt most nem a Pápa elleni meccsre gondolok, hanem arra, hogy "tömeggyilkos, kizsákmányoló rendszer kiélvezőinek" nevezed őket.

Nem érzem, hogy offolnék, az első hsz-emben írtam, hogy szurkolj a Fradinak, a másodikban pedig magáról a topic-ról írtam ill. idéztem pár mondatot, valamint reagáltam a mondandódra.

A meccsről meg azért merek látatlanban is nyilatkozni, mert a helyszínen volt néhány kedves ismerősöm, akiktől információkat kaptam a mérkőzésről.
Reply With Quote
  #829  
Old 03-23-2010, 23:38
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Nézd.
Kádár szívügye a Vasas volt - ez látszott is -, az Újpestet pedig az akkori rendőrség "karolta" fel - egész konkrétan a karhatalmi rendőrség kapta meg a csapatot egy az egyben.
(Nem véletlen a rigmus is: "Rendőrállam, rendőrcsapat!" - bár nyilván ez csak az én képzeletem műve, ezek szerint.)
Bemutassam az akkori "rendőrséget"? Szerintem, nincs rá szükség... Hogy kik is ők, és mit is követtek el, megtekintheted a Terror Házában, amennyiben az én szavam nem elég.
Ezt azzal véded le, hogy ezt én csak úgy mondom.
Nem tudom, mit vársz. Írásos bizonyítékot Kádár aláírásával? Sajnos, nem áll rendelkezésemre. Ha lenne, odaadnám. De nincs. A családom nem volt olyan jóban ezekkel a kedves emberekkel, hogy bármit is kapjunk tőlük. (Bár ezért hálát adok az Istennek!)
Sajnálatos módon, ezek a kedves emberek átmenekítették magukat az utókor számára MSZP néven, és pártfunkcionáriusaik minden hivatalban bent terpeszkednek. Jó példa erre az MLSZ (is).
Újpest-drukkerként nyilván értesültél arról, hogy pl az Újpestnek eltörölték a büntetését, a Fradinak nem. Ez most volt, nemrég. Nem 2 éve, nem 20, és nem 50. Hónapról hónapra vannak az együvé tartozásra ma is bizonyítékok, nem tudom miért kéne nekem permanensen lepecsételt igazolásokat osztogatnom. Nézz körül! Találsz, ha keresel.
Mit mondhatnék még? Ott a Fradi, a Nemzet csapata, ott rúgnak bele, ahol tudnak. Amióta az eszemet tudom...
Egyszer fel lett karolva, kb 10 éve. Azóta semmi mást nem hallok, mint hogy tolvajok, zsidók, nácik (bár ez egy érdekes párhuzam...), bűnözők voltak, akik pénzt adtak a Fradinak, meg támogatták, sőt, nyilván a csapat is ezt a vonalat képviseli, nem kevésbbé a szurkolókat... (Igaz, Hex?)
Érdekes, az összes többi csapat is pénzből él, azoknak nem akasztanak évtizedes műbotrányt, és rágalomhadjáratot a nyakába. Hm... Érdekes.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #830  
Old 03-23-2010, 23:49
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

A meccseket pedig nem az Újpest ellen, hanem a Fradi ellen szokták a bírók elfújni...
Ez is gyakori, idén is volt már ilyen, nem is egy. Nézd meg a 3-3-as meccsünket. Remélem, maga a meccs elég bizonyíték lesz. Sajnos az nekem egy nagyon fájó pont. Nagyon-nagyon megérdemeltük volna a győzelmet, 10 éve nem játszott olyan jól a Fradi, mint az 1. félidőben. Vezettünk is jócskán. Aztán szétfújták az egész meccset..... 3-3-as döntetlen lett a vége, buktunk 2 pontot. Pedig járt volna a 3 pont!

Attól függetlenül, hogy Fradista vagyok, igyekszem képben lenni a többi csapattal is az NB1-ben, hiszen a győzelmeinkhez nem elég a Fradi. Ismerni kell a másik csapat erejét, stílusát.
Főleg az élmezőny csapatait szoktam figyelni, mert nyilván ők jelentik a legnagyobb "veszélyt" a Fradira nézve, mivel nyilván vissza szeretnénk kerülni a dobogó környékére. (Természetesen a dobogó idén irreális, nem is várom el a csapattól.) Én egy 5.-6.-7. helynek nagyon tudnék örülni, a lényeg, hogy a srácok együtt játszanak sok tétmeccset, hogy jövőre az egyénileg jó játékosok egy összességében jó csapatot alkossanak. Nekem ez a fontos most.
Még egyszer kihangsúlyozom, a meccset láttam, és kritikán aluli volt, amit az újpesti játékosok csináltak. Akkor is ezt mondanám, ha a Fradi nem is létezne...
Egy rakás olyan megmozdulás volt, hogy "hát már nincs annál a játékosnál a labda, igaz, nálam sincs, de ha már úgyse nyerünk, legalább jól belerúgok egyet...".
Akkor is ez lenne a véleményem, ha a Fradi nem létezne. Ezt azért hangsúlyozom, mert félő, hogy ide keverik, hogy mivel Fradista vagyok, biztos direkt mondok rosszat egy Újpest-mérkőzésre. Okkal, de nem direkt. Az okot a pályán történtek adták. Ennyi.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 6 (0 members and 6 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
köszöntő versek Steve Kreatív sarok :) 6 10-09-2006 20:26


All times are GMT +1. The time now is 17:05.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu