Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Filmek, sorozatok, TV
Register Stats Members List Today's Posts

Filmek, sorozatok, TV Filmek és sorozatok minden mennyiségben

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #681  
Old 03-31-2011, 23:32
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Vikk View Post
- felmérés... nem nézik elegen...
/
Lement az 1. évad utolsó része nézte X ember, utána mit vártak, csodát?
Azért gondolom mindenkinek nyilvánvaló volt, hogy nem fog a 2. évad első részére hirtelen duplájára ugrani a nézettség.
Szóval nem értem, miért nem tudták a 1. évad befejezése után azt mondani, hogy srácok bizony ha nem történik csoda, akkor ez lesz a vége, és úgy tervezzetek.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
Sponsored Links
  #682  
Old 04-01-2011, 06:14
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Vikk View Post
Új tudás, folyamatos fejlődés!? Ebben sem hasonlít a régi CsK-ra =/
Ez egy másik sorozat, nem is feltétlenül kell, hogy hasonlítson rá szerintem.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #683  
Old 04-01-2011, 15:58
Vikk Vikk is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2007
Location: Győr
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Lement az 1. évad utolsó része nézte X ember, utána mit vártak, csodát?
Persze hogy várták a csodát. Stargate, újra a képernyőn. Azért régen volt neve...

Ati:

Azt értem, tudom,h másik sorozat, de ha jól olvastam valahol, akkor ez ugyanúgy a Universe a Stargate franchise rendszere, annak továbbvitele vagy hogy is fogalmazhatnék...
Reply With Quote
  #684  
Old 04-01-2011, 16:06
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Vikk View Post
Azt értem, tudom,h másik sorozat, de ha jól olvastam valahol, akkor ez ugyanúgy a Universe a Stargate franchise rendszere, annak továbbvitele vagy hogy is fogalmazhatnék...
Az, mert így eleve egy adott rajongótáborral indul, nem nulláról kell felépítenie a nézettséget. Egyéb oka szerintem nincs ennek, ez egy különálló sorozatként is teljesen jól elment volna. Valószínűleg mégrosszabb nézettségi adatokkal, ugyanilyen történet mellett.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #685  
Old 04-01-2011, 16:28
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az, mert így eleve egy adott rajongótáborral indul, nem nulláról kell felépítenie a nézettséget. Egyéb oka szerintem nincs ennek, ez egy különálló sorozatként is teljesen jól elment volna. Valószínűleg mégrosszabb nézettségi adatokkal, ugyanilyen történet mellett.
Ebből nekem az jön le, hogy akkor ez a sorozat egy átverés volt. A cím hallatán az ember vár valamit, például, hogy utazzanak a kapun át bolygókat felderíteni, helyette teljesen mást kap.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #686  
Old 04-01-2011, 16:30
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Ebből nekem az jön le, hogy akkor ez a sorozat egy átverés volt. A cím hallatán az ember vár valamit, például, hogy utazzanak a kapun át bolygókat felderíteni, helyette teljesen mást kap.
Nem nevezem átverésnek, hiszen a Csillagkapu világába illeszkedik bele. De semelyik konkrét csillagkapus történéssel nem függ szorosan össze, szerintem egy különálló sorozatként is elment volna. Nyilván kevesebb nézővel.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #687  
Old 04-01-2011, 16:38
Vikk Vikk is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2007
Location: Győr
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Mármint úgy értem, h franchise, mint tudjuk mi a franchise lényege.
Egy jól bevált dolgot levédve, ugyanúgy viszünk országról országra.
mint a meki. ugyanolyan mindenhol az M betű, a sajtburger... (bár külföldön nem kell fizetni a plusz szószokért, meg stb.)
Akkor miért nem csinálták ugyanavval a forgatókönyv-írási technikával, mint a régit. Mert az Atlantis elviekben azért bukott, mert kezdtek a részek különállóvá válni. Amit személy szerint nem nagyon vettem észre, mert 2-3 rész múlva mindig vissza kanyarintottak egy fél sztorira. Ott van például az 5. évad vége. A Las Vegas rész, mennyire különálló, eltér az egész sorozattól szinte. Mégis amiatt jönnek "felénk" a lidércek... na mindegy
És el nem tudom képzelni, hogy két iylen tapasztalt forgatókönyvíró, mégis mit látott előre egy dráma-sorozatból. Ha tragédiát akarok nézni, bekapcsolom a híreket. De inkább nem.
Azt mennyivel jobb nézni, könnyebb szeretni, h megint megmentették a világot. De még hogyan! jó... lehet kicsit elcsépelt, h állandóan nyer az emberiség. De ha veszít vége a sorozatnak! azt pedig nem szerettük volna ugyebár
Reply With Quote
  #688  
Old 04-01-2011, 16:44
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Szerintem nincs azzal baj, hogy eltértek az eddigi stílustól. A sorozat eleje nekem nem tetszett, ennek azért itt hangot is adtam , de a végére egész hozzászoktam és megszerettem.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #689  
Old 04-01-2011, 16:50
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Szerintem nincs azzal baj, hogy eltértek az eddigi stílustól. A sorozat eleje nekem nem tetszett, ennek azért itt hangot is adtam , de a végére egész hozzászoktam és megszerettem.
Egyetlen esetben bocsátható meg, ha eltérnek, ha azzal jobb lesz.
Én nem jutottam el odáig, hogy megszeressem.
Nyilván ugyanazt eladni harmadszor nem túl értelmes dolog. Túl sok sikeres spin offot nem ismerek, de a Star Trek esetében sikerült a régi és új dolgokat ötvözni.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #690  
Old 04-20-2011, 00:03
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Rég irtam már ide.
A 2. évad a Universeben nagy ugrás volt az első évadhoz képest, néztem, tetszett is, főleg hogy nem volt más SG-s alternativa,tényleg élvezhető volt.
de ami itt az évad 2.felében folyik az már valami hatalmas. 2x10 és az azóta lement 7rész, hát tényleg megsíratatja velem a sorozatot, a sorozatot is és nem csak az SG univerzumot. az Atlantisból egyáltalán nem emléxem már ilyen etapra ahol 8rész zsinórban tetszett. és az SG-1-ben sem volt jellemző. mindig becsuszott egy csomo értelmetlen élvezhetetlen töltelék rész...

És ami teljesen a szívembe lopta a Universe-t az az a mondat amire vártam 214 SG-1 van rész és 2 DVD alatt, ami nem hangzott el az Atlantis 100 részében ami most összesen a 351 SG sorozat rész után végre elhangzott:
Matthew Scott :"ti beszéltek angolul?!"
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni




Last edited by Kutyuleee; 04-20-2011 at 00:05..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 16:30.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu