Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #121  
Old 02-01-2011, 22:33
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
4GB-ot még 32 bites rendszer is tud címezni. Annyi a csavar, hogy a videómemóriával együtt 4GB címezhető, így ha van egy nagyobb VGA benne, annyival kevesebb érhető el. De a legtöbb laptopban ez nem számottevő, jó eséllyel elegendő a 32bites rendszer hozzá. És érdemes 4GB-ot tenni egy mostani gépbe. Nekem pl 3GB-om van, de 1GB-ot ki kellett kapnom, és érzem a különbséget -egy új gépben pedig ne annyi legyen, hogy éppen elég legyen
hmmm.... amit apának vettünk az egy probook 6540b, ami 4GB-os de a win7ben (32bites) csak 3 (2,97) volt elérhető... egy sima intel HD shared memory-s viedókártya van benne...

most egy kicsit megkavarodtam...

szóval ha van egy sima shared memory-s videókártya akkor a 4GB-ot fel tudja használni, ha meg egy olyan van, aminek van saját memóriája, akkor csak 3GB-ot címez? vagy az 1GB-os videókártya a RAM-ból szedi el a memóriát?
Reply With Quote
Sponsored Links
  #122  
Old 02-01-2011, 22:57
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ne zavarodj meg. 4GB esetén alapban 2GB jut a programoknak, 2GB pedig az óperenciás rendszernek (ide passzíroz be mindent amit fontosnak gondol).
A /3G boot.ini-s kapcsolóval (Vista-tól kezdve BCDEdit van) 3GB juthat a programoknak. Azért csak juthat, mert ahhoz, hogy a 2GB fölötti részbe költözhessen, a programnak támogatnia kell ezt a lehetőséget. Nem pakolódik oda minden automatikusan.
Ha kevesebb memóriád van, mondjuk 2GB, ebből a VGA nem foglal el, mivel címezni akkor is 4GB-ig fog tudni a 32 bites Windows.

Lényeg, hogy 4GB-hoz már a 64 bites rendszer dukál. Csak bátran, szép lesz, jó lesz.
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Csokibácsi For This Useful Post:
  #123  
Old 02-01-2011, 23:30
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by Csokibácsi View Post
Ne zavarodj meg. 4GB esetén alapban 2GB jut a programoknak, 2GB pedig az óperenciás rendszernek (ide passzíroz be mindent amit fontosnak gondol).
A /3G boot.ini-s kapcsolóval (Vista-tól kezdve BCDEdit van) 3GB juthat a programoknak. Azért csak juthat, mert ahhoz, hogy a 2GB fölötti részbe költözhessen, a programnak támogatnia kell ezt a lehetőséget. Nem pakolódik oda minden automatikusan.
Ha kevesebb memóriád van, mondjuk 2GB, ebből a VGA nem foglal el, mivel címezni akkor is 4GB-ig fog tudni a 32 bites Windows.

Lényeg, hogy 4GB-hoz már a 64 bites rendszer dukál. Csak bátran, szép lesz, jó lesz.
nahh már kb kapisgálom....

csak a kiemelt mondatot nem igazán értem... nem értem az összefüggést, ha 2GB -> nem foglal a VGA -> mert 4GB-ig tud címezni?

Illetve akkor ha 4GB van, és abból 1GB a videókártyáé, de van benne egy 1GB-os VGA, akkor az a saját memóriája, vagy a RAM-ból szedi össze? Ha a sajátja, akkor esetleg a RAM-ból mellérakhat még 1GB-ot?

Illetve a 64es win7 tud a programoknak is biztosítani 4GB-ot? (már ha támogatják), vagy ilyen nincs?
Reply With Quote
  #124  
Old 02-01-2011, 23:31
BimmBimm's Avatar
BimmBimm BimmBimm is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Hódmezővásárhely
Posts: 1,448
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Nekem valahogy nem sikerül megszeretni, a win7-et.
Ami a legidegesítőbb: nem tudja megjegyezni a samba-s meghajtók jelszavát. Hiába nyomom meg hogy jegyezze meg. Nem. Mert bunkó. Írjam be minden indításnál...
Aztán a tálca rendszeresen kiakad, ottfelejtődik az a szín, ami akkor jelentkezik, ha odahúzom az egeret. Rohadt idegesítő, mert azt hiszem esemény van. Ekkor explorer.exe leállít, újra elindít, és nini, jó lett.
8 kattintás mire megtudom, hogy mi az IP címem. Vagy én csinálok valamit rosszul, vagy nem tudom, de ez így agyhalál. Xp-n 2 katt volt.
Az internet legsötétebb bugyraiból kellett vadásznom hangkártya driver-t amivel hajlandó volt végre 5.1-ben megszólalni a cucc... Mert a szabványos elvileg win7-re kitalált cucc nem volt jó.
Néha kiakad a start menü. Nem mintha sűrűn használnám, de hogy mindent kiürít onnan, és csak pislog mikor lenyitom, azért gáz.

A teljes linuxra átállásom nem lehetséges, és mivel ez a "csodálatos" Win7 is pont annyiba kerül mint egy linux (jogtisztán kerül annyiba) így gondoltam miért ne? Hát még pár kékhalál csak úgy poénból és szétcsapom...
__________________
Mert ott van az erő, az egyszerű magyarban
Egyenes derékkal, áll minden viharban

BimmBimm (#233333)

Éplista számító
Reply With Quote
  #125  
Old 02-02-2011, 02:51
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dew View Post
csak a kiemelt mondatot nem igazán értem... nem értem az összefüggést, ha 2GB -> nem foglal a VGA -> mert 4GB-ig tud címezni?
A rendszer képes elszámolni 4GB-ig, de csak 2GB+VGA van, tehát nem köpnek egymás levesébe
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Xeper For This Useful Post:
  #126  
Old 02-02-2011, 04:52
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by BimmBimm View Post
Nekem valahogy nem sikerül megszeretni, a win7-et.
Ami a legidegesítőbb: nem tudja megjegyezni a samba-s meghajtók jelszavát. Hiába nyomom meg hogy jegyezze meg. Nem. Mert bunkó. Írjam be minden indításnál...
Aztán a tálca rendszeresen kiakad, ottfelejtődik az a szín, ami akkor jelentkezik, ha odahúzom az egeret. Rohadt idegesítő, mert azt hiszem esemény van. Ekkor explorer.exe leállít, újra elindít, és nini, jó lett.
8 kattintás mire megtudom, hogy mi az IP címem. Vagy én csinálok valamit rosszul, vagy nem tudom, de ez így agyhalál. Xp-n 2 katt volt.
Az internet legsötétebb bugyraiból kellett vadásznom hangkártya driver-t amivel hajlandó volt végre 5.1-ben megszólalni a cucc... Mert a szabványos elvileg win7-re kitalált cucc nem volt jó.
Néha kiakad a start menü. Nem mintha sűrűn használnám, de hogy mindent kiürít onnan, és csak pislog mikor lenyitom, azért gáz.

A teljes linuxra átállásom nem lehetséges, és mivel ez a "csodálatos" Win7 is pont annyiba kerül mint egy linux (jogtisztán kerül annyiba) így gondoltam miért ne? Hát még pár kékhalál csak úgy poénból és szétcsapom...
nálam ilyenek sosem voltak. Elejétől fogva stabil és gyors. Minden drivert meg is talált nekem, nem nekem kellett keresnem.
Egy betegsége volt eddig, de azt már vagy 2 hónapja kinőtte mert nem fordult elő. Mégpedig az, hogy elment a hang és ha újraindítottad a gépet, vagy felhasználót váltottál, akkor újra jó lett.
Reply With Quote
  #127  
Old 02-02-2011, 05:39
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

én az időm 90%-ban linuxot használok, sokkal jobb mint az XP vagy Win7. Egy két dolgot még nehezen tudok megcsinálni, van amit meg sem tudok, de ugye a windózt sem 3 hónap alatt tanultam meg kezelni Win7-et szinte csak info házi megoldására használom, vagy ha esetleg 720p-s vagy 1080p-s filmet akarok nézni, minden másra ott a linux. A start menü engem is zavar egy picit, és néha mókázik olyat, hogy kb 2-3 perc mire "betölti" a 320 gigás winyómat...
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Redback For This Useful Post:
  #128  
Old 02-02-2011, 07:11
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
A rendszer képes elszámolni 4GB-ig, de csak 2GB+VGA van, tehát nem köpnek egymás levesébe
értem, köszi!
Reply With Quote
  #129  
Old 02-02-2011, 07:54
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dew View Post
Illetve akkor ha 4GB van, és abból 1GB a videókártyáé, de van benne egy 1GB-os VGA, akkor az a saját memóriája, vagy a RAM-ból szedi össze? Ha a sajátja, akkor esetleg a RAM-ból mellérakhat még 1GB-ot?

Illetve a 64es win7 tud a programoknak is biztosítani 4GB-ot? (már ha támogatják), vagy ilyen nincs?
Zavart érzek az erőben
Van olyan VGA, aminek nincs saját fizikai memóriája, a rendszermemóriából foglalja ami kell neki. A jobbak pedig ugye saját memóriával rendelkeznek.
4GB fizikai memória esetén lényegében mindegy van, mert az első esetben az oprendszer VGA memóriával csökkentett méretű fizikai memóriát fog látni már induláskor, második esetben pedig azért nem éri el a teljes fizikai RAM-ot, mert a VGA RAM-ot is meg kell tudnia címezni.

Ha csak 2GB fizikai RAM-od van, akkor az első esetben, ha a VGA mondjuk 512MB-ot foglal, akkor csak 1,5GB marad az oprendszernek (és még kevesebb a programoknak). A második esetben pedig rendelkezésre áll mind a 2GB, mivel a VGA saját 512MB memóriával rendelkezik és 2GB + 512MB belefér a 4GB címzési tartományba.

Ennél jobban most nem tudom leírni
Olyan hibrid megoldás is van, hogy saját fizikai memória mellé a VGA tud foglalni a rendszermemóriából, de az jóval lassabb, szvsz felejtős ...

A 64 bites annyi RAM-ot tud biztosítani, ami 4GB - az oprendszer saját cuccai.
16TB a limit, belefér sokminden
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Csokibácsi For This Useful Post:
  #130  
Old 02-02-2011, 09:31
BimmBimm's Avatar
BimmBimm BimmBimm is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Hódmezővásárhely
Posts: 1,448
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
én az időm 90%-ban linuxot használok, sokkal jobb mint az XP vagy Win7. Egy két dolgot még nehezen tudok megcsinálni, van amit meg sem tudok, de ugye a windózt sem 3 hónap alatt tanultam meg kezelni Win7-et szinte csak info házi megoldására használom, vagy ha esetleg 720p-s vagy 1080p-s filmet akarok nézni, minden másra ott a linux. A start menü engem is zavar egy picit, és néha mókázik olyat, hogy kb 2-3 perc mire "betölti" a 320 gigás winyómat...
Örülök neki, hogy elnyerte a tetszésedet az ubi (gondolom azt használod). Sajnos munkámból kifolyólag használnom kell photoshopot és az elég lassú wine-al is... De rettenetesen tud idegesíteni a win szóval...

Hex: örülj neki, hogy neked nem kínlódik Biztos csak engem utál, nem tudja milyen az hogy jogtiszta, és meg van hülyülve. Egy tört verzió biztos jobb lenne
__________________
Mert ott van az erő, az egyszerű magyarban
Egyenes derékkal, áll minden viharban

BimmBimm (#233333)

Éplista számító
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 17:01.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu