Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 03-21-2006, 15:24
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Post Hálózat, meg router, meg mindenféle ismeretlen kifejezés...

Hálózatokkal kapcsolatos kérdések, és válaszok gyűjtőhelye.
Lehet, hogy nem csak én vagyok tudatlan ebben a témában!

Első problémám: a melóhelyen számomra eddig ismeretlen ok/okok miatt routert helyeztek el ami következtében jelentősen lelassúlt az internet, de nem kell tárcsázni, és nem dobál le az internet! Lehet kezdeni valamit ezzel a lassúsággal?

Második problémám: a fent emlitett router elhelyezés után a laptoppomat át kellett állítani "ip cím automatikus keresésre", az otthoni internetem fix ip címes, be kellett mindig pötyögni az átjárót, dns-t meg hasonlókat. (ezeket se tudom micsodák ) Van valamilyen alternatív megoldás hogy ne kelljen mindig ip címet irogatni meg pipálgatni a 2 hálózat váltás között???

És végezetül: mi van olyankor ha egy router után egy switch/hub van (fogalmam sincs hogy melyik melyik), és ezek után wireless routert akarok használni?
__________________
Exhódítós

Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 03-22-2006, 19:37
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Wanax
Hálózatokkal kapcsolatos kérdések, és válaszok gyűjtőhelye.
Lehet, hogy nem csak én vagyok tudatlan ebben a témában! :)

Első problémám: a melóhelyen számomra eddig ismeretlen ok/okok miatt routert helyeztek el ami következtében jelentősen lelassúlt az internet, de nem kell tárcsázni, és nem dobál le az internet! Lehet kezdeni valamit ezzel a lassúsággal?
DSL? Többen is lógtok rajta?

Quote:
Második problémám: a fent emlitett router elhelyezés után a laptoppomat át kellett állítani "ip cím automatikus keresésre", az otthoni internetem fix ip címes, be kellett mindig pötyögni az átjárót, dns-t meg hasonlókat. (ezeket se tudom micsodák :) ) Van valamilyen alternatív megoldás hogy ne kelljen mindig ip címet irogatni meg pipálgatni a 2 hálózat váltás között???
Kábel? Vagymi? :) Úgy is lehet fix, hogy dinamikus, de akkor mindig ugyanazt kapod. Homályosíts fel :)

Quote:
És végezetül: mi van olyankor ha egy router után egy switch/hub van (fogalmam sincs hogy melyik melyik), és ezek után wireless routert akarok használni?
Semmi, csak túl lesz bonyolítva. Egyszerűbb lenne a switch előtti routert olyanra cserélni, ami wlan-t is tud. De jó lenne egy rajz a hálózatról :)
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #3  
Old 03-22-2006, 21:15
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Post

naah akkor kezdjuk elorol...
a melohelyen t-online-os net van amihez most kaptunk egy routert, hogy a 3 gep kitudjon menni a netre eccere! De ha a masik 2 gep be sincs kapcsolva akkor is lassabb a net mint a router elotti idoszakban!
Kerdes: mijert, es lehet e ezzel kezdeni valamit?

a routerhez olyan beallitas kell, hogy automatikus ip cim kiosztas vagy mi a fene, de az otthoni netemhez(datanet) nekem kell beirni az ip cimet, atjarot, maszkot, dns, meg ilyesmit...
nem lehet valahogy beallitani a gepet hogy csak a net kabelt kelljen bedugni a gepbe es mukodik a net az irodaban, es otthon is. Ne kelljen allitgatni folyton!

Hova rajzoljam le az otthoni net felepiteset?
Tudtommal a foldszinten van egy router (szerintem), es ehhez en nem ferek hozza, es eselyem sincs rabeszelni a tulajt hogy cserelje ki arra a routerre amit en adok a kezebe! Orulok hogy relativ ingyen van netem!
a 3. emeleten van egy switch/hub es abbol jon fel a net ide a lakasba, es en szeretnek wireless netet hasznalni ezert kell egy wireless router... nah ez a sok router meg switch nem fog "osszeverekedni"???

Remelem igy mar erthetobb...
__________________
Exhódítós

Reply With Quote
  #4  
Old 03-22-2006, 21:47
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Wanax
naah akkor kezdjuk elorol...
a melohelyen t-online-os net van amihez most kaptunk egy routert, hogy a 3 gep kitudjon menni a netre eccere! De ha a masik 2 gep be sincs kapcsolva akkor is lassabb a net mint a router elotti idoszakban!
Kerdes: mijert, es lehet e ezzel kezdeni valamit?
Router firmware, konfiguráció, ezeket nézném meg elsőnek. Nem kéne lassabnak lennie.

Quote:
a routerhez olyan beallitas kell, hogy automatikus ip cim kiosztas vagy mi a fene, de az otthoni netemhez(datanet) nekem kell beirni az ip cimet, atjarot, maszkot, dns, meg ilyesmit...
nem lehet valahogy beallitani a gepet hogy csak a net kabelt kelljen bedugni a gepbe es mukodik a net az irodaban, es otthon is. Ne kelljen allitgatni folyton!
Próbálj új kapcsolatot létrehozni a windóz csodálatos varázslójával. Nem próbáltam, nem tudom működik-e. De ha wlan router folyamatban, akkor meg is oldottad a kerdest

Quote:
Hova rajzoljam le az otthoni net felepiteset?
Ja, azt sehova, nem mondtad, hogy egyszerű hálózatról lesz szó

Quote:
Tudtommal a foldszinten van egy router (szerintem), es ehhez en nem ferek hozza, es eselyem sincs rabeszelni a tulajt hogy cserelje ki arra a routerre amit en adok a kezebe! Orulok hogy relativ ingyen van netem!
a 3. emeleten van egy switch/hub es abbol jon fel a net ide a lakasba, es en szeretnek wireless netet hasznalni ezert kell egy wireless router... nah ez a sok router meg switch nem fog "osszeverekedni"???

Remelem igy mar erthetobb...
wlan router-t majd be kell állítani (átjáró, ip, stb), hogy menni tudjon a hálóra, meg be kell állítani, hogy más ne tudjon rámászni, csak Te.
Pl: admin jelszó csere, SSID csere, SSID Broadcast kikapcs. (ilyenkor meg kell adnod a router SSID nevét, ha kapcsolódni akarsz, de legalább más nem látja a routered) , MAC Address filtering, stb ...
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #5  
Old 03-23-2006, 06:19
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Post

koszi Csokibatsi! remelem tudok kezdeni valamit a tanacsaiddal ecceru halando felhasznalokent!
__________________
Exhódítós


Last edited by Wanax; 03-23-2006 at 06:25..
Reply With Quote
  #6  
Old 03-23-2006, 15:19
Mike zoostorm
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Nekem is lenne egy kerdesem Csokibacsi (latom te vagy itt a majer csavo..)

Van egy szelessavu net amit el szeretnenk osztani ket gep kozott... a tavolsag kb 20-25 meter lenne a ket gep kozott, es wireless cuccokkal szeretnenk megcsinalni mert a ket gep egy kis utca szembelevo reszen van. tehat csak levego meg ket ablak lenne , es vegulis a kerdesem : milyenek a piacon levo wireless cuccok? nem lenne gond a tavolsag?
elore is koszi
Reply With Quote
  #7  
Old 03-23-2006, 15:28
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

"Otthoni" wireless-t 10 méternél messzebbre nem nagyon próbálnék. (Hivatalosan 100 méter kültéren, 30 beltéren, de ez annyit jelent, hogy ott még van jel, azt nem jelenti, hogy netezni is fogsz tudni vele. ) Egyik helyen kirakod ablakba, másikon valahol ablak közelébe teszed az antennál, akár működhet is, ha nincs nagy havazás, vagy erősebb eső.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #8  
Old 03-23-2006, 15:30
Mike zoostorm
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Havazas az nincsen itt soha , az eso viszont problemas lenne... kabe evi 10 napot nem esik nalunk az eso... azert koszi Ati Mashogy nem is lehet akkor megoldani mi? a kabel sajna kizarva, mert nem tudjuk felturni az aszfaltot...
Reply With Quote
  #9  
Old 03-23-2006, 16:40
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Mike zoostorm
Van egy szelessavu net amit el szeretnenk osztani ket gep kozott... a tavolsag kb 20-25 meter lenne a ket gep kozott, es wireless cuccokkal szeretnenk megcsinalni mert a ket gep egy kis utca szembelevo reszen van. tehat csak levego meg ket ablak lenne , es vegulis a kerdesem : milyenek a piacon levo wireless cuccok? nem lenne gond a tavolsag?
elore is koszi
20-25 méter nem távolság, ennek működnie kell. Persze normális, külső antennás cuccot kell venni (beépített belső antennát nem kell erőltetni), valamint jó, ha az adó teljesítménye legalább 32mW (15dBm) és ajánlott a 802.11g szabvány. (ez 2,4GHz-es frekin megy, bezavarhat a mikrosütű :P a 802.11a 5GHz-es, de ezt nem ajánlom, a magasabb frekvencia miatt könnyebben elakad a tárgyakban -> kisebb hatótáv)
Stabil kapcsolat esetén (márpedig ha az antennákat az ablakba rakod, akkor még falat sem kell törni a hullámoknak) van annyi tartalék, hogy az időjárás ne nagyon zavarjon be.
Még tuningolni is lehet a legtöbb wlan eszköz kimenő teljesítményét és létezik irányított antenna is, de ezeket 100 méter körül/felett szokták bevetni
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #10  
Old 03-23-2006, 18:11
Mike zoostorm
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

kocce csokibacsi

A mikro tenyleg bezavarja? Csak mert a net a fonokom hazabol jonne, es neki nyitott napalis-amerikai konyhas a felosztasa, es a mikrosutoje kb, 2 meterre van legvonalba az esetben allo ablaktol...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 18:41.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu