Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Tábornok VS Tudós ?
Szerintem a tudós hulla a jobb! 14 50.00%
Szerintem a tábornok hulla a jobb! 2 7.14%
Szerintem egyáltalán nem jó a hulla! 9 32.14%
Szerintem engem állatira nem érdekel melyik a jobb! 3 10.71%
Voters: 28. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #61  
Old 09-12-2007, 09:32
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Ezek szerint... Ha játszanék X-ben, és ha még egyszer hullát indítanék normál csoportban, akkor tudós lennék, és nem épülnék át, vinném amíg lehet. Ha nincs miért megtámadni (nincs pénzed, nincs bányád, nincs rúnád), akkor nem támadnak meg. (Legalábbis így vettem észre.) Ha valakinek nagyon kell a föld, akkor esetleg. De mondjuk 15000-res népességnél kellemetlen. Oda azért már jó ha van 20-30 kórháza az embernek. Ha meg kórházat tartasz, és csomó "felesleges" lakosságot, hogy ne legyen működésképtelen épületed lepra esetén sem, akkor viszont a hullán kívüli többi országnak leszel jó préda, mert aki ilyeneket nem tart, az erősebb lesz nálad.
Nem tudom megéri-e bevállalni, hogy egy kis leprás földért cserébe esetleg téged jobban megütnek.

Meg szívtam már meg így, hogy megtámadtam egy békésnek tűnő, inkább íjászos elfet. Aszittem fedezget... Aztán amikor rámdobta a leprát, néztem nagyot.
Szóval passzív védelemnek jól lehet használni a leprát... Pl felhúzol sok kórházat, majd amikor már alig pusztul lakosság, mondjuk körönként csak 20, akkor lebontod őket. Annyi halott nem zavar be, de nem hozzád fognak járkálni az is biztos. (Igaz, ezlalatt nem érdemes kitámadni.)
De pl én 5/Q-ban az óriás varimmal sokat szórakoztam azzal, hogy direkt összefertőztem magam. Mindig volt nálam a betoníjak mellett 112 elit.

Szóval szerintem a hullák igenis fontos részei a játéknak, én pl nagyon sérelmezném, ha nem lenne ilyen faj.

Személyiségnek én anarchban is tudóst vinnék egyébként. Mármint ha MF lennék. Illetve szingli.
Szöviben nem lennék hullával. Csak másik 3 hullával együtt.
Tabit végső esetben vinnék, csak akkor, ha van saját mf varim a közelben, meg tolim, meg még egy ütőgépem. Akkor tabi, mert tudok magamnak üres orit csinálni, ahova az 5 helyett 6x lehet bemenni mondjuk hekire. De ez azért ritkább eset
Szóval úgy néz ki, szingli MFként nyert a tudós személyiség.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #62  
Old 09-12-2007, 10:01
hami's Avatar
hami hami is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 200
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Hihetetlenek vagytok.
Nem tudom mi a probléma. Kettejüknek nézeteltérésük van egymással, nektek nem mind1, hogy mit írnak egymásnak??? Majd Ati elrendezi, ha olyan hangnemben írnak ami nem megengedhető itt. És ha már valaki a másik sértegetését kifogásolja, akkor Ő maga miért teszi ugyanezt? :S

De lehet, hogy nekem is csendben kellett volna maradnom, és így okosabb lennék??
Mind1 D
__________________
Hami Khaoszkája (#305450)
Reply With Quote
  #63  
Old 09-12-2007, 10:03
hami's Avatar
hami hami is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 200
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ja, és ne már ide torkolljon minden topic, hogy egymásnak esik két ember, és erre csatlakoznak mások is. Szorítkozzunk minden esetben a témára, és akkor én sem fogok ilyen hüleségeket irogatni
__________________
Hami Khaoszkája (#305450)
Reply With Quote
  #64  
Old 09-12-2007, 10:16
csofika csofika is offline
Banned
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 120
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Én egyszer hullaként benn voltam egy szöviben. 3 hulla és egy varis-hadis óriás.

Elég jól és sokáig lehetett vele haladni. Az biztos, hogy tudós hullával még én sem találkoztam, sőt a tábornok is igen ritka. Valóban legtöbben harcos hullát választanak.

Az biztos, hogy azon tudományokban, ahol értelme van a tekercseknek a hullánál is, sokat jelenthet a plussz 5%, talán többet, mint a tábornokkal járó bónusz.

Én még egyik személyiséggel sem próbáltam, de aki a gyakorlatban már játszott ilyen személyiségekkel az biztosan többet tud nálam.

Mindenesetre a leírtak alapján én regelek majd egy tudós hullát, aztán majd meglátjuk
Reply With Quote
  #65  
Old 09-12-2007, 11:11
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Jó reggelt Hami
Te inkább szorítkozz vissza kedvenc csoportunkba!

Gee
Reply With Quote
  #66  
Old 09-12-2007, 11:19
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Nem hiszem el... Ez elképesztő.

Last edited by Pax Hungaricum; 09-12-2007 at 11:25..
Reply With Quote
  #67  
Old 09-12-2007, 11:26
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by csofika View Post
[...] Az biztos, hogy azon tudományokban, ahol értelme van a tekercseknek a hullánál is, sokat jelenthet a plussz 5%, talán többet, mint a tábornokkal járó bónusz.

Én még egyik személyiséggel sem próbáltam, de aki a gyakorlatban már játszott ilyen személyiségekkel az biztosan többet tud nálam. [...]


Viszont most jön az a rész, hogy én elhagyom ezt a topicot, csináljatok vele amit akartok, én teszek rá....

Én azt nem értem, hogy olyanok miért írnak ide, akik NEM olvasták el a hódító súgót, akik NEM is láttak még ilyen országokat, és akik NEM olvasták el magát az alap témát sem a topicban, kifejezetten hangsúlyozva itt konkrétan a LEGELSŐ hozzászólásra, amivel megnyitottam ezt a topicot.


Ez a topic szánt szándékú tönkretétele!


Mivel úgy kezdtem az egészet, hogy a hullánál sokat jelent az az 5%, és konkrétan számokban kifejezve leírtam, hogy többet ér, mint a tábornok bónusza.

Erre idejön a következő nap is, miután előző nap agyonOFFolta az egész értelmesnek indult topicot, és elkezd filozofálni, hogy "talán többet jelenthet... esetleg.. netalántán... véletlenül... még talán a tábornok bónusznál is esetleg talán talán többet jelenthet..."

Kérdem én. Mi a rákról beszél? Ki van írva, konkrét számokkal, hogy mennyit ér a tudós bónusz 10.000 elit esetén, és mennyit ér ugyanannyi elit tábornok bónusszal...

Mit kell ezen elgondolkodni? Mit kell ezen filozofálni, és elmerengeni? Ez nem egy talány-verseny, hogy "mi lenne, ha kipróbálnánk, hogy...". Nincs mi 'lenne'. Itt 2 dolog van. Az, ami van, meg az ami nincs. Nem létezik ebben a topicban a 'lehet' szó.

És méghogy ne legyek idegroncs... Valójában, ha én csinálnék ilyet egy másik értelmes topicban, letépnétek a ruhámat, pucéran behajítanátok egy hatalmas gödörbe, hoznátok 5 tucat kosrányi szikladarabot, és véres húspogácsává köveznétek, meg kapnék 90 pirospontot miután a csontjaimat is ledaráltátok. Nem beszélve arról, hogy az OFF-ért még ki is lennék tiltva, mert mindenki engem szapulna. Erre a végén még én lettem az aljas szemét, hogy hogy merem felemelni a hangom. Igaza van mindenkinek, biztos túllőttem a célon, biztos egy bunkó vagyok. Ennyi.

El kéne olvasni a nyitó hozzászólást, hogy miről szól ez a topic, mielőtt beleír az ember. Különben hogy alkot véleményt? A jelek szerint így. Fantáziából.
Azt hittem, ezt mások is így szokták, nem csak én. Elolvasom, mit akar a megnyitója, és ha tudok valamit a témáról, beleírok. Ha nem tudok, akkor meg kussban maradok, hogy ha már segíteni nem tudok, legalább ne ártsak.
Tévedtem.
Biztos az én hibám, hogy azt a gakorlatot folytatom, amit.

És most sziasztok. Jó csevegést, én ide többet nem írok.

Bye!

Last edited by Pax Hungaricum; 09-12-2007 at 11:34..
Reply With Quote
  #68  
Old 09-12-2007, 15:10
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Sikoly View Post
Érdekes

Én is hullával kezdtem 5/X-ben 600 hekivel léptem és át tudtam váltani gnómra:P
Mondjuk előtte szereztem egy kis pénzt az átalakuláshoz

Amúgy tényleg nagyon sokan tudják úgy hogy hullánál nincs % legalább itt felnyílik a szemük
hmmm, akkor kb egyhónapos játéktapasztalatom volt (mármint amikor a topban voltam...), semmi pénzem, semmi tekim, semmi nyersim, és egy más fajjal életképtelen ép.lista, így elég nehéz lett volna
Reply With Quote
  #69  
Old 09-12-2007, 23:29
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Pax Hungaricum View Post
Speciel én úgy megbuktam vele, hogy inkább töröltem, minthogy visszamásszak vele a topba...
Elvertek csúnyán, sokan, sokszor, és nem volt elég ütőerőm visszamászni. Pár napig szerencsétlenkedtem, megpróbáltam eseménylistából hazakísérni, akit tudtam, de mindig pattantam (Gondolom az otthon hagyott íjakról talán..)

Jó biztos nem kellett volna törölni, de inkább csináltam egy óriás tudóst hadinak, egy másik csopiban meg egy élőhalott tudóst szintén hadinak.
Mindkét ori megvan még, és jól állok vele.

Szóval én belebuktam a tabisba.

A kérdés az,hogy ugyanezt egy okos hullával el tudtad volna kerülni .. vagy kikecmeregni a slamasztikából?
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #70  
Old 09-13-2007, 06:46
Sikoly Sikoly is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 64
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Burning View Post
hmmm, akkor kb egyhónapos játéktapasztalatom volt (mármint amikor a topban voltam...), semmi pénzem, semmi tekim, semmi nyersim, és egy más fajjal életképtelen ép.lista, így elég nehéz lett volna
Én is egyhónapos voltam akkor
Igazából mindenkit pusztítottam fosztottam mészároltam az alapkati miatt.Abból lett 1milliárdom kb és pár tanyát meg templomot kocsmát itt felhúztam(X-ben) köv szinten kb fele orim lerengették (2000 Varim volt mikor védettségről kijöttem) de talpraálltam és 1k kör múlva byebye L
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Eladó Országok hulla Fontos események 62 11-23-2010 21:00
09.05. Tábornok Ati Hódító Kézikönyv 2 07-27-2007 07:13


All times are GMT +1. The time now is 19:52.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu