Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 01-12-2007, 14:40
Meteo's Avatar
Meteo Meteo is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Veszprém/Pécs
Posts: 164
Activity: 0%
Longevity: 94%
Post Új (?) időjárás

Üdv Mindenkinek!
Kíváncsi vagyok mi a véleményetek a mostani időjárásról, és a klímaváltozásról, úgy általában.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 01-12-2007, 14:44
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az hogy január közepém rügyezik a kertben a cseresznyefa és a kutyuk szőre hullik, ergó megyek minden tőkém chilei cserkóba invesztálom és tízezerért árulom majd dekáját...
__________________
Steve`sfield (#324643)
Reply With Quote
  #3  
Old 01-12-2007, 14:49
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

kell hó
hogy fogok én így sielni?
Reply With Quote
  #4  
Old 01-12-2007, 14:51
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Meteo View Post
Üdv Mindenkinek!
Kíváncsi vagyok mi a véleményetek a mostani időjárásról, és a klímaváltozásról, úgy általában.
Ez a mostani időjárás teljesen abnormális is nem hiszem el hogy ez nem a klímaváltozás eredménye a legnagyobb hányadban, de amíg azok az országok akik az üvegházhatást okozó gázok kibocsájtásának jóval több mint a feléért felelős (amerika 50% +kína) addig véleményem szerint csak elodázni lehet a problémát ugyanis az nem ér szinte semmit sem ha a világ co2 kibocsájtásának 30% ért felelős csökkentik a környezetszennyezést mert akkor csak a 30% ot csökkentjök 10% al az ugye belátható hogy nem elégséges. Nonszensznek tartom ezt az egészet és szerintem az amerikaiak átlag inteligenciájáról árulkodik hogy míg New York ban januárban 22 fokot mérnek azt kezdik el gondolni az amerikai emberek hogy a klímaváltozással történő riogatás amerika ellenese összeesküvés mert irigyek az életszínvonalukra, és nem csak ebben hanem sok más tekintetben is rendkívül negatív véleményem van az USA ról. Mellesleg nézzétek meg a south park 10. évadjának smug alert című részét. A végén a tanulság nagyon jellemző.
Reply With Quote
  #5  
Old 01-12-2007, 14:52
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Én szeretem az ilyen tavaszias időjárást, remélem nem lesz ezután sem sokkal hidegebb.
*A meleg idő oka az, hogy hócsatázni akartunk.*
Reply With Quote
  #6  
Old 01-12-2007, 15:07
Meteo's Avatar
Meteo Meteo is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Veszprém/Pécs
Posts: 164
Activity: 0%
Longevity: 94%
Unhappy benziből meleget

Egy kis érdekesség:
Kiszámoltam, hogy 1 liter benzinből kb 1250 liter szén-dioxid lesz.
Elég jó arány nem?

Reply With Quote
  #7  
Old 01-12-2007, 15:30
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Meteo View Post
Egy kis érdekesség:
Kiszámoltam, hogy 1 liter benzinből kb 1250 liter szén-dioxid lesz.
Elég jó arány nem?

Hogy számoltad? Sztem ennyire nem durva. Hány komonensű keveréknek számoltad a benzint?
Reply With Quote
  #8  
Old 01-12-2007, 15:50
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by karesz6 View Post
Hogy számoltad? Sztem ennyire nem durva. Hány komonensű keveréknek számoltad a benzint?
Simán lesz csak hőmérséklet kérdése, tudod a gázok tágulnak, a liter meg térfogat mértékegység.

Egyébként szerintem nem a hőmérséklet váltazás az igazi gond, ez csak a többi gonddal együttjáró tünet. Egyrészt jó, mert felhívja a figyelmet, hogy más gondoknak is kell lennie. Másrészt rossz, mert elvonja a figyelmet a fontosabb gondokról.
Na jó konkrétabban: 1, A CO2 egy része belemosódik az óceánba, savasabbá teszi, így pusztul a plankton. 2, a várthoz képest nem csökken az ózonlyuk mérete sem.
Reply With Quote
  #9  
Old 01-12-2007, 16:02
Meteo's Avatar
Meteo Meteo is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Veszprém/Pécs
Posts: 164
Activity: 0%
Longevity: 94%
Post

Quote:
Originally Posted by karesz6 View Post
Hogy számoltad? Sztem ennyire nem durva. Hány komonensű keveréknek számoltad a benzint?
Nagyon egyszerű:
A benzint normál oktánnak tekintve (8 C atomos telített szén-hidrogén) kiszámoltam a sűrűség alapján, hogy egy liter benzinben hány mol oktán van. Ebből pont a 8-szoros mennyiségű CO2 lesz. Ennek kiszámoltam a standard (20 C , 1 atm) állapoutú térfogatát. Ez lett ennyi.
Szóval ráadásul mégcsak nem is a hőtágulás a lényeges...
Reply With Quote
  #10  
Old 01-12-2007, 16:03
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Simán lesz csak hőmérséklet kérdése, tudod a gázok tágulnak, a liter meg térfogat mértékegység.

Egyébként szerintem nem a hőmérséklet váltazás az igazi gond, ez csak a többi gonddal együttjáró tünet. Egyrészt jó, mert felhívja a figyelmet, hogy más gondoknak is kell lennie. Másrészt rossz, mert elvonja a figyelmet a fontosabb gondokról.
Na jó konkrétabban: 1, A CO2 egy része belemosódik az óceánba, savasabbá teszi, így pusztul a plankton. 2, a várthoz képest nem csökken az ózonlyuk mérete sem.
Hidd el hogy tudom mitől függ a gázok térfogata. De akkor sem hiszem hogy 1250l co2 lesz 1l benzinből max a robbanás pillanatában és hőmérsékletén de utánna ugye vagy a környezet változóival kell számolni vagy pedig a standard állapottal. Másrészrő a benzin egy keverék amiben igen sok féle méretű szénhidrogén található amiknek darabonként más más a tulajdonságu így ez a számolás eléggé durva kerekítéseket tartalmazhat. De ha megmondod nekem hogy 1l benzin alatt miféle alkotóelemeket értessz és mennyit én biz isten kiszámolom én is. Hozzáteszem lehetséges hogy tévedek de ez a szám irreálisan soknak tűnik.

Na hoppá már le is írták.
Ha megtalálom a régi függvénytáblám kiszámolom én is.

Last edited by karesz6; 01-12-2007 at 16:08..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 11:19.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu