Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #41  
Old 02-06-2011, 22:32
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
szerintem nem a szintekkel van a gond...
nem is az óriás orikkal...
egyedül az emberek hozzáállásával. Ha arra akarod használni a hodito-t ami, akkor te vagy a közellenség, a rend megbolygatója, aki hátba szúrja a többieker ... pl megtámadsz egy országot, és válaszként egyszerre 15 ország kezd el legyakni...
az anarchistát is valamiféle keretek közé kéne szorítani...
azt kellene megoldani, hogy ne legyen olyan, hogy valaki visz mondjuk 20 orit, de 220 másik szabin van. aztán egyik oriját betámadják és előszed 40 kiélezett orit.. ha ez a dolog valahogy kezelhető volna (a kevés számú országosok védelmében), akkor sokkal játszhatóbb lenne az egész anarch...
szerintem elég rosszul látod a dolgot
egy olyan problémát hogy oldasz meg ami a normálban is 10-en éve gondot jelent ?
ott is vannak dogivel akiket nem érdekel hány orijuk lehet, és tudják is hogy lehet kijáccani a rendszert
emiatt irtozat elonybe kerulnek mással szemben mivel 2-3 szor annyi orit visznek
az anarchban pont ez a lényeg hogy nem kell csalni
és rajtad mulik hány orit viszel
angol anarchban is ott a 4 oris limit
semmi ertelme nincs kb mert mikor elkezdodott akkor is a 6 ember kozul akik versenyeztek az elsőségért 2 ember nem foglalkozott az limittel és 8meg 12 orikkal kezdték tultermelni a tobbieket(és tudták is hogy ne akadjanak fenn a szurésen)...
gondolom nem kell részletezni hogy ettol mennyire egyenlotlenné vált a kuzdelem...
az az igazság ahogy már ati is irta párszor
hogy nem lehet normálisan szurni a csalásokat az adatvedelmi meg a franctudja milyen torvények miatt...
betarthatatlan torvényeket meg folosleges csinálni anarchba
ha ott csalna valaki hogyan szankcionálnák ?
akik pl kozos netrol nyomják ketten mint pl totya es a tesoja...
nekik csak feleannyi orijuk lehetne hogy ketten se lépjék át a limitet ?
ne vicceljunk már
orilimit anarchba egy nagy ostobaság lenne
igyis megvannak az embereknek a korlátaik amit nem a szabályok hanem a fizikai korlátok (szabadidő,koncentáciokészség stb.) tartanak kordában

Last edited by NewJackCity; 02-06-2011 at 22:35..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #42  
Old 02-07-2011, 13:09
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Egy olyan csoportban, ahol az a lényeg, hogy akárhány országod lehet, értelmetlen bekorlátozni, hogy hány országod lehet.

Egy nap viszont mindenkinek csak 24 órából áll.

(Nem, nem áll néha csak 23-ból, és nem áll néha 25-ből. Egységes nemzetközi időt használ a Hódító, így minden nap 24 órából áll. )
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #43  
Old 02-07-2011, 13:25
Dyn Dyn is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Üdv Mindenki!

Én körülbelül 3 éve kezdtem el ismerkedni anarchal. Először 1 országgal, majd kicsit többel, mostanra sokkal többel. Egy ideje aktívabb vagyok itt, mint a normál csoportokban. Megtetszett, jó a hangulat, közösség, persze amikor nincs kihalva az egész. Megismerkedtem új és régi játékosokkal. Célom hogy elismert játékos legyek, sikereket, céljaimat elérni. Nagyobb birodalmat szeretnék kiépíteni minden szinten, és könnyíteni a szintlépés feltételeit mindenki számára. Több oriról lévén szó, általában fedezgetéssel jutok egyre feljebb, bár a hadis orikkal szívesen harcolok is Első 50 országomat általában "életképtelen oriknak" nevezték, jogosan Azóta úgy gondolom javult a helyzet Szívesen segítek új, és régebbi játékosoknak mikor olyan helyzet adódik. Más nem jut eszembe
Reply With Quote
  #44  
Old 07-20-2012, 10:00
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
szerintem elég rosszul látod a dolgot
egy olyan problémát hogy oldasz meg ami a normálban is 10-en éve gondot jelent ?
ott is vannak dogivel akiket nem érdekel hány orijuk lehet, és tudják is hogy lehet kijáccani a rendszert
Nem is az indítható ország számát gondoltam korlátozni. Hanem a játszhatóságot védeni... Én nem bánom, ha van 1234 országa valakinek, de például ugyanazon a pontértéken 123db ország. (gondolok itt a B orikra a D-csoportban). Teljesen szétszedi a pontlistát a semmiért, mert beton elfek és meg se mozdulnak... Ha persze egyik felé sereg megy, előkerül 20 kiélezett ork...
Nos ilyenkor mi értelme a játéknak???

Ez kb ugyanaz az elmélet, ami alapján fórumon se lehet 3 gyors beírásnál többet írni... pedig talán egy fórumnak kisebb jelentősége van, min magának a játéknak.

Egész egyszerűen azt kéne, hogy az 1 hétnél tovább inaktív orikat automatikus szabira küldeni. Persze itt most felháborodik minden óriás termelő... de kérem, minek termelünk , ha nincs háború??? A D csopit ketté kéne szedni: D-be való fellépés előtt lehessen választani: szeretnél harccal feljebb jutni, vagy egy tamagocsi csoportba kívánsz fellépni, ahol saját termelésből és felfedezéssel akarsz elérni a topig...

Nem gondolom, hogy ez egy annyira földtől elrugaszkodott ötlet...

Nem tudom ki élvezi, hogy van 10db óriás termelője és a nap legfontosabb eseménye, hogy valaki megint túlcsorgatta piacon...
Reply With Quote
  #45  
Old 08-02-2012, 21:55
Kics Kics is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 68
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default sotetbe messzi helyen

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
Nem is az indítható ország számát gondoltam korlátozni. Hanem a játszhatóságot védeni... Én nem bánom, ha van 1234 országa valakinek, de például ugyanazon a pontértéken 123db ország. (gondolok itt a B orikra a D-csoportban). Teljesen szétszedi a pontlistát a semmiért, mert beton elfek és meg se mozdulnak... Ha persze egyik felé sereg megy, előkerül 20 kiélezett ork...
Nos ilyenkor mi értelme a játéknak???

Ez kb ugyanaz az elmélet, ami alapján fórumon se lehet 3 gyors beírásnál többet írni... pedig talán egy fórumnak kisebb jelentősége van, min magának a játéknak.

Egész egyszerűen azt kéne, hogy az 1 hétnél tovább inaktív orikat automatikus szabira küldeni. Persze itt most felháborodik minden óriás termelő... de kérem, minek termelünk , ha nincs háború??? A D csopit ketté kéne szedni: D-be való fellépés előtt lehessen választani: szeretnél harccal feljebb jutni, vagy egy tamagocsi csoportba kívánsz fellépni, ahol saját termelésből és felfedezéssel akarsz elérni a topig...

Nem gondolom, hogy ez egy annyira földtől elrugaszkodott ötlet...

Nem tudom ki élvezi, hogy van 10db óriás termelője és a nap legfontosabb eseménye, hogy valaki megint túlcsorgatta piacon...
Jatszhatosagot vedeni? Talan D csoportban illene egy kicsit felkeszulni az ellensegekre, nem 4 orszaggal (halkan megjegyzem szovetsegnek 2-3 koron belul van ertelme es ha nem tudod megoldani, hogy azonos ponton levo orszagok mellett osszezarj akkor kar) probalkozni.

Tudtommal a D-s peldad eseten nehezen kerulhetett elo akar 10 kielezett ork is, aminek koze lehet a B-s orszagokhoz. (amugy ha jatszani akarsz miert erdeklodsz a forumon a gazda felol?)

Amugy ha mar a jatszhatosagot firtattad, az eszedbe jutott hogy pl. a kis kek szamokkal milyen magasra kene felmenned ha nem lenne ott annyi orszag? (tudom szabadsagon is ernek valamit es a gazdaval ellentetben neked kenyelmesebb lenne.) (Amugy az egy hetes inaktivitassal hogy fer ossze az azonnali 20 ork? - tul sok sarkalatos pontot veszek eszre es keson, nem lesz osszeszedett valasz...- )

Szetszedesnek semmi ertelme. Ha mas csoportba ilyennel talalkozol ott is problemat jelentene? Alkalmazkodni kell. H-ban a hadiorkom napi par banyat tudott fedezni mert nem volt a piacon nyersanyag (elnezest neha 40-50k-ert kis mennyiseg). Megallt a vilag? nem.

Ki elvezi? senki. az erdekes hogy esetleges piacforgasnal maris jonnek a kerdesek,hogy miert nincs, miert ilyen draga. Ha meltoztatnal bejonni D-be megprobalom elintezni hogy az altalad kifogasolt termelok menjenek szabadsagra. Csak igerd meg hogy benn is maradsz es megprobalsz fellepni.

(a csorgatasert sirast az pedig tudd be nekem, leven en kerdeztem anno forumon. ezzel mar tudsz is hogy szolitani)
Reply With Quote
  #46  
Old 11-02-2013, 12:46
petko petko is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 9
Activity: 0%
Longevity: 57%
Default

Nem találtam jobb helyet, hogy feltegyem a kérdésemet:
-játszhatok normalban és anarchban is (főleg fajtesztelés céljából mivel ahogy néztem az angolban nem sokan játszanak...) anélkül, hogy gond legyen a normal csoportban levő orimmal?

Tehát lehet 1 országom 5. szinten normalban és lehet mellette 20 országom anarchban?

Logikusan nem jelenthet gondot, de jobb megkérdezni.
Reply With Quote
  #47  
Old 11-02-2013, 19:20
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by petko View Post
Tehát lehet 1 országom 5. szinten normalban és lehet mellette 20 országom anarchban?
Lehet nyugodtan, ebből semmi probléma nem lesz.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #48  
Old 11-02-2013, 22:24
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 17%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by petko View Post
Nem találtam jobb helyet, hogy feltegyem a kérdésemet:
-játszhatok normalban és anarchban is (főleg fajtesztelés céljából mivel ahogy néztem az angolban nem sokan játszanak...) anélkül, hogy gond legyen a normal csoportban levő orimmal?

Tehát lehet 1 országom 5. szinten normalban és lehet mellette 20 országom anarchban?

Logikusan nem jelenthet gondot, de jobb megkérdezni.
5. szinten 1..!, de akár 30+végtelen is lehet anarchban
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Anarchista csoportban országátadás Hex Segítség 2 09-20-2010 20:27
ki milyen hangszeren játszik/szeretne játszani? Burning Zene 70 04-12-2010 21:12
Anarchista csoport Shievone Segítség 26 10-01-2007 15:36
Mi a jó az Anarchista csoportban? robogo Segítség az Anarchista csoporthoz 260 04-10-2007 22:13
Ki mióta játszik? karesz6 Általános beszélgetés Hódítós témákban 107 01-08-2007 21:09


All times are GMT +1. The time now is 16:27.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu