Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #641  
Old 12-05-2011, 12:50
Cpt Balu Cpt Balu is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 47
Activity: 0%
Longevity: 71%
Default

1. Nem állítottam, hogy konkrétan miattad, de a hasonló viselkedés nem egy embernél eredményezte azt, hogy befejezte és törölt, pedig játékkal semmi baja nem volt, cask nem tetszett neki hogy nem igazán akarják emberszámba venni...
2. Senki mással nincs bajom, csak azokkal, akik mindjárt nekiesnek, ha valaki nem tetsző dolgot mond, és szemlátomást ezt azért teszik mert újonc az illető (Ati elolvasod a másik fórumot látni fogod miről van szó). Ott pl. Hex játszotta el ugyanezt, ütéssel fenyeget ("megadhatod az orid nevét nyugodtan, legközelebb mikor feléd járok, majd benézek."), vityu sem fogta vissza magát, az első néhány hozzászólásnak köze sem volt a felvetésemhez, csak a "jó ez így, régóta így megy stb." hozászólás jött (ami talán még elfogadható), és emellé egyetlen konkrét ellenérv (A-s elfek). Szerintem újításnál egyetlen ellenérvet felhozni pont olyan, mintha egyetlen érv miatt akarnál változtatást, ilyenkor érdekes módon mindig a "tapasztaltak" felé billen a mérleg.
3. A játékbeli viselkedésedről nincs tapasztalatom, a fórumbelit óhajtottam kritizálni De ha jól nézem, nemsokára úgyis összeakadunk majd...
4. Köszi a kedvezményes fordulást, de ha mégis eljutok A-ba egyszer, akkor biztos végig akarom majd csinálni 9k-ra, legyen már meg a plusz 1 szem jutalom első fordulásnál is
5. Az, hogy itt "mindenkinek" beszólok, semmit nem befolyásol azon, hogy ki hogy üt be játékban, ami egyébként nem zavar, a mai adag még tetszett is, nem lesz gondom top30 miatt, már túl sok ideje ott vagyok, csak szövi miatt nem tudok lépni még.
6. Az, hogy te magad akarod eldönteni, ki mikor mit érdemel, szintén példája az öntömjénezésnek, amiről írtam, és ami más helyen pl. abszolút nem megengedett (nálunk fórumtagok nem szoktak idáig eljutni, talán szigorú a mi rendszerünk, de egyértelműen látszik a hatása)

Last edited by Cpt Balu; 12-05-2011 at 12:53..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #642  
Old 12-05-2011, 13:10
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Cpt Balu View Post
Ott pl. Hex játszotta el ugyanezt, ütéssel fenyeget ("megadhatod az orid nevét nyugodtan, legközelebb mikor feléd járok, majd benézek
emlékeim szerint te terelted erre felé a történetet, szóval mielőtt azt mondod, hogy más fenyeget, olvasd el a saját írásaidat, mert így azért kicsit vicces a dolog. Plusz én nem szoktam fenyegetni, szimplán elveszem a földed és szevasz.

szóval még vicces gyerek is vagy, de legalább úgy írnád le a dolgokat, ahogy voltak.
Reply With Quote
  #643  
Old 12-05-2011, 13:13
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Cpt Balu View Post
1. Nem állítottam, hogy konkrétan miattad, de a hasonló viselkedés nem egy embernél eredményezte azt, hogy befejezte és törölt, pedig játékkal semmi baja nem volt, cask nem tetszett neki hogy nem igazán akarják emberszámba venni...
2. Senki mással nincs bajom, csak azokkal, akik mindjárt nekiesnek, ha valaki nem tetsző dolgot mond, és szemlátomást ezt azért teszik mert újonc az illető (Ati elolvasod a másik fórumot látni fogod miről van szó). Ott pl. Hex játszotta el ugyanezt, ütéssel fenyeget ("megadhatod az orid nevét nyugodtan, legközelebb mikor feléd járok, majd benézek."), vityu sem fogta vissza magát, az első néhány hozzászólásnak köze sem volt a felvetésemhez, csak a "jó ez így, régóta így megy stb." hozászólás jött (ami talán még elfogadható), és emellé egyetlen konkrét ellenérv (A-s elfek). Szerintem újításnál egyetlen ellenérvet felhozni pont olyan, mintha egyetlen érv miatt akarnál változtatást, ilyenkor érdekes módon mindig a "tapasztaltak" felé billen a mérleg.
3. A játékbeli viselkedésedről nincs tapasztalatom, a fórumbelit óhajtottam kritizálni De ha jól nézem, nemsokára úgyis összeakadunk majd...
4. Köszi a kedvezményes fordulást, de ha mégis eljutok A-ba egyszer, akkor biztos végig akarom majd csinálni 9k-ra, legyen már meg a plusz 1 szem jutalom első fordulásnál is
5. Az, hogy itt "mindenkinek" beszólok, semmit nem befolyásol azon, hogy ki hogy üt be játékban, ami egyébként nem zavar, a mai adag még tetszett is, nem lesz gondom top30 miatt, már túl sok ideje ott vagyok, csak szövi miatt nem tudok lépni még.
6. Az, hogy te magad akarod eldönteni, ki mikor mit érdemel, szintén példája az öntömjénezésnek, amiről írtam, és ami más helyen pl. abszolút nem megengedett (nálunk fórumtagok nem szoktak idáig eljutni, talán szigorú a mi rendszerünk, de egyértelműen látszik a hatása)
1. Sokan sztem azért hagyják abba, mert azt hiszik, itt 5 nap és királyok lesznek. Aztán amikor pofán csapják őket, máris könnyebb feladni, mint harcolni/tanulni.
2. Ami hülyeség, az hülyeség tőled is és egy 10 éve játszótól is, annak is megmondom, ha úgy látom.
3. Annyira azért ne várd...
4. A 9k is kedvezményes
5. Mintha most Te fényeződnél, nem?
6. Hol akarom eldönteni, ki mit kapjon? Látod, pont ez a baj, hogy összekevered más játékkal/fórummal. Hol van az a "nálunk"? Egyébként, meg kit érdekel más hely, ez itt a Hódító. A travianban sem kezdek el pofázni a MH-nek, hogy hagy támadjon már velem a mellettem lévő társam is, mert így nagyobb lesz a sereg és hódítóban így van. De erre a válaszom annyi lehet, akkor játsz más helyen
Reply With Quote
  #644  
Old 12-05-2011, 13:15
Cpt Balu Cpt Balu is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 47
Activity: 0%
Longevity: 71%
Default

Témához visszatérve, a grafikai újításoktól lehet remélni némi érdeklődés javulást, szerintem lassan már unikumnak számít ez a játék a maga szöveges kezelőfelületével De változnak az igények, szerintem ha egyszer elkészülnek, főleg úgy, hogy (pl. épület elrendezős ötlet révén) kicsit változtat a játékmeneten is, az már kellő löket lesz.
Most indítottam új orikat, és eléggé fura volt a kezdő időszak, piac és egyebek nélkül, a védelem is hol áldás hol átok (egy kezdő nyilván örül neki), talán kicsit át kellene szabni az induló körülményeket, biztos akad olyan felállás, amikor az első 48 óra (ami a kimutatások szerint kritikus) is izgalmasabbá válik. (persze jogos kontra hogy aki nem bírja ki, az többet se akarjon, de most nem ez a célunk)
Reply With Quote
  #645  
Old 12-05-2011, 13:18
Cpt Balu Cpt Balu is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 47
Activity: 0%
Longevity: 71%
Default

4. sorry, elírtam
5. nem fényeződök, szarrá vertek és kész, csak nem hatott meg, ez van, próbálom menteni a menthetőt
6. életben nem játszottam se Travval, se mással, kizárólag itt, nem játék fórumra gondoltam... (csak hogy titeket is fényezzelek )
Reply With Quote
  #646  
Old 12-07-2011, 04:42
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Nos szerintem a mai világban amikor a telefonokon olyan grafikai játékok mennek hogy csuda és a srácok Xboxokon meg wiiken meg a pillanat tudja miken ezerszer különb játékokon "nyomulnak" akkor szerintetek kiket fog megfogni egy ilyen játék ahol ha belépsz az országodba és látsz egy rakat számot és az "ütés" azt jelenti hogy normál esetben vársz 1 Órát csak azért hogy láss ujabb rakat számot ???? Jobb esetben egy szép zöldet rossz esetben meg pirosat ..Ha pirosat és az A ban vagy nagy valószínűséggel pár óra múlva majd látsz ujabb pirosakat 5-öt 6ot..

Tudomásul kéne venni azt is hogy a Hódítóban mindig is a "ne pofázz mert hülye vagy hozzá, mert csak most kezdted " mentalitás volt a jellemző / tisztelet a kivételnek ami viszont ritka mint a fehér holló /....Mindig elfelejtik a játékosok hogy valamikor Ők is voltak kezdők..ja és ezt már sikerül akár az első kék szám után is elfelejteni...

De szerintem csak egyetlen egy ok van amiért ez a játék nem fog számottevően Új játékosokat megtartani az pedig az hogy ez mindig is egy "kockafejüeknek kitalált" játék marad....gyakorlatilag egy stratégiainak mondott menedzserjáték ami jobb esetben az álmatlanságban szenvedő ZH-ra készülő egyetemistákat kőti le vagy a bankban ülő ügyfél nélküli alkalmazottak...esetleg a saját PC boltot üzemeltető tulajt.....


Ugye a neten úgy találos meg mint stratégiai játékot de a mai fiatalok tuti nem egy számtanleckére gondolnak a stratégiai játék nevet hallják ugye ?????

Itt meg az a legizgalmasabb rész amikor a kezdő megtalálja a kilépés gombot...Erős túlzással élve....
Reply With Quote
  #647  
Old 12-07-2011, 07:03
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Balu-Pool vitához kapcsolódva elmondom a saját történetemet.

2008-ban kezdtem a játékot, fiam ajánlotta. Átfutottam a súgót, regiztem egy elf országot, felépítettem, ahogy jónak láttam. Így, visszatekintve nagyon szar országot hoztam létre, de akkor tetszett. Loptam egy óriástól pár tekercset és hogy örültem neki, hogy sikerült. Szinte rögtön összedőlt pár épületem, vihar támadt az országom felett, és a tolijaim elhullottak.
És jött egy üzenet az óriástól, hogy így nem leszek túl sikeres, ezt nem így kell csinálni. Tanácsokat adott, és mnt-t küldött.

Gyakorlatilag ezen múlt, hogy most is játszom. Ha egy nagyarcú írás jött volna, hogy "próbálkozz csak tovább és szétszedlek, lúzer", nagy valószínűséggel elmegy a kedvem, és abbahagyom.

Tudom, mi a reakció sokakban, aki ennyitől abbahagyja, az nem való ide, stb. Csakhogy arról lenne itt szó, hogy hogy lehetne több kezdő játékost megtartani. Hát például így.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Takanohana For This Useful Post:
  #648  
Old 12-07-2011, 07:21
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Blacky View Post
Nos szerintem a mai világban amikor a telefonokon olyan grafikai játékok mennek hogy csuda és a srácok Xboxokon meg wiiken meg a pillanat tudja miken ezerszer különb játékokon "nyomulnak" akkor szerintetek kiket fog megfogni egy ilyen játék ahol ha belépsz az országodba és látsz egy rakat számot és az "ütés" azt jelenti hogy normál esetben vársz 1 Órát csak azért hogy láss ujabb rakat számot ???? Jobb esetben egy szép zöldet rossz esetben meg pirosat ..Ha pirosat és az A ban vagy nagy valószínűséggel pár óra múlva majd látsz ujabb pirosakat 5-öt 6ot..

Tudomásul kéne venni azt is hogy a Hódítóban mindig is a "ne pofázz mert hülye vagy hozzá, mert csak most kezdted " mentalitás volt a jellemző / tisztelet a kivételnek ami viszont ritka mint a fehér holló /....Mindig elfelejtik a játékosok hogy valamikor Ők is voltak kezdők..ja és ezt már sikerül akár az első kék szám után is elfelejteni...

De szerintem csak egyetlen egy ok van amiért ez a játék nem fog számottevően Új játékosokat megtartani az pedig az hogy ez mindig is egy "kockafejüeknek kitalált" játék marad....gyakorlatilag egy stratégiainak mondott menedzserjáték ami jobb esetben az álmatlanságban szenvedő ZH-ra készülő egyetemistákat kőti le vagy a bankban ülő ügyfél nélküli alkalmazottak...esetleg a saját PC boltot üzemeltető tulajt.....


Ugye a neten úgy találos meg mint stratégiai játékot de a mai fiatalok tuti nem egy számtanleckére gondolnak a stratégiai játék nevet hallják ugye ?????

Itt meg az a legizgalmasabb rész amikor a kezdő megtalálja a kilépés gombot...Erős túlzással élve....
9 éve is ilyen volt, de akkor se a GTA-t választottam, hanem ezt...
Ma se nyomom a PC-s cuccokat, hanem azon gondolkozom, hogyan lehetne beütni az orit, akiről pattantam...
Aki ezeket nem éli át, annak hiába is magyarázom...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
  #649  
Old 12-16-2011, 14:34
Jupi Jupi is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2008
Location: Érmihályfalva
Posts: 69
Activity: 0%
Longevity: 88%
Post

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Sziasztok!

Nem tudtam nem eszrevenni, hogy az utobbi evekben drasztikussan csokken a jatekosok szama. Vajon ez mitol lehet? 900 fős csoportokban 2 db diplomaciai hirdetes van, regen 2k korul volt a W folyamatosan, most epp csak 600 korul lehet, annak is a nagy resze szabis, L-ben is alig lehet jatszotarsat talalni mar.

Pedig jo kis jatek ez, de igy lassan mar csak ismerosok lesznek benne, amit sajnalnek.

Akinek van vmi otlete, az szoljon!
Hat igen uj jatekosok megtartasa Sok ev utan elkezdtem a gyors csopit is.. es hogy jarok megjelenik egy jatekos aki allitolag 2001 ota jatszik, nagy nehezen be is mutatkozik, allitolag Zarka-nak hivjak es mindenki ismeri.... en se ma kezdtem de eletelmben nem hallottam felole de a lenyeg..
elkezd gyilkolaszni ok nelkull, ellob egy sorozatot, mondom jo belefer,, kap egy kis figyelmeztetest.. utanna reggel megint kezdi rakerdek miert csinalja...
hat a valasz: mert unatkozik felso siznteken es benezett kicsit gyilkolaszni...
tehat unalombol raall egy jatekosra es elekzdi tonkre vagni az orszagat.. a cel nem a haszonszerzes.. igazabol jo eg tudja mi a celja...
amig ezek megtortennek ne varjunk uj jatekosokat... ha ez nem velem tortenik hanem egy kezdovel valoszinuleg abbahagyja..
mert hat mi is tortenik..
elkezdi az illeto a jatekot... kulonosebb ok nelkul szetgyilkoljak rengetik az orszagat azt se tudja miert van vagy eppen mi tortenik...
es a tamado orszag valasza arra a kerdesre miert teszi: '''mert unatkozom''
engem ez a jatekstilus felhaborit.. paran azon vagyunk hogy uj jatekosokat csaljunk ide, masok meg evel a viselkedessel tonkre vagnak mindent...
nem azt irom ezzel hogy mindneki fedezzen es ne legyen tamadas hiszen ez a hodito.. de hogy a Zorka felek unalom uzesbol reggelnek egy orszagot es raszallnak egy egy uj-ra mert azt hiszik kezdok es tonkre vagja az orszagukat ezt sose fogom megerteni!
Reply With Quote
  #650  
Old 12-16-2011, 14:37
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Jupi View Post
Hat igen uj jatekosok megtartasa Sok ev utan elkezdtem a gyors csopit is.. es hogy jarok megjelenik egy jatekos aki allitolag 2001 ota jatszik, nagy nehezen be is mutatkozik, allitolag Zarka-nak hivjak es mindenki ismeri.... en se ma kezdtem de eletelmben nem hallottam felole de a lenyeg..
elkezd gyilkolaszni ok nelkull, ellob egy sorozatot, mondom jo belefer,, kap egy kis figyelmeztetest.. utanna reggel megint kezdi rakerdek miert csinalja...
hat a valasz: mert unatkozik felso siznteken es benezett kicsit gyilkolaszni...
tehat unalombol raall egy jatekosra es elekzdi tonkre vagni az orszagat.. a cel nem a haszonszerzes.. igazabol jo eg tudja mi a celja...
amig ezek megtortennek ne varjunk uj jatekosokat... ha ez nem velem tortenik hanem egy kezdovel valoszinuleg abbahagyja..
mert hat mi is tortenik..
elkezdi az illeto a jatekot... kulonosebb ok nelkul szetgyilkoljak rengetik az orszagat azt se tudja miert van vagy eppen mi tortenik...
es a tamado orszag valasza arra a kerdesre miert teszi: '''mert unatkozom''
engem ez a jatekstilus felhaborit.. paran azon vagyunk hogy uj jatekosokat csaljunk ide, masok meg evel a viselkedessel tonkre vagnak mindent...
nem azt irom ezzel hogy mindneki fedezzen es ne legyen tamadas hiszen ez a hodito.. de hogy a Zorka felek unalom uzesbol reggelnek egy orszagot es raszallnak egy egy uj-ra mert azt hiszik kezdok es tonkre vagja az orszagukat ezt sose fogom megerteni!
Ez nem vág a témába. A téma az új játékosokról szól.

A gyors csoport NEM való új játékosoknak. Ott ezekkel már meg kell tudnod bírkózni.

Máshol ez az indok, hogy unatkozásból csinálja, nem állná meg a helyét, de a gyors csoportban felkészültnek kell lenned annyira, hogy ezzel fel tudd venni a harcot.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 11:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 19:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 23:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 19:11


All times are GMT +1. The time now is 03:01.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu