Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek > Hódító Kézikönyv
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 07-11-2007, 13:00
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default 26.01. Súgó

A súgó a barátod...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 07-11-2007, 14:20
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Öh sztem így rögtön az 1. mondatnak vmi hasonlót ajánlanék:
Figyelem a kézikönyvben nem szerepel minden, a játékkal kapcsolatos, szabály, ezért mielött elkezdenéd a játékot mindenkép olvasd végig a súgót!!!

(Off amúgy pár napja gondolkodtam el ezen. sztem közelebb állna a valósághoz ha nem súgónak, hanem szabálykönyv-nek hivnánk, és már csak a neve miatt is sztem több kezdő kezdene bele olvasmányként!)
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #3  
Old 07-11-2007, 16:30
sasa sasa is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Budapest
Posts: 116
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Öh sztem így rögtön az 1. mondatnak vmi hasonlót ajánlanék:
Figyelem a kézikönyvben nem szerepel minden, a játékkal kapcsolatos, szabály, ezért mielött elkezdenéd a játékot mindenkép olvasd végig a súgót!!!

(Off amúgy pár napja gondolkodtam el ezen. sztem közelebb állna a valósághoz ha nem súgónak, hanem szabálykönyv-nek hivnánk, és már csak a neve miatt is sztem több kezdő kezdene bele olvasmányként!)
Szerintem is a súgónak kell elsődleges segítségnek lennie. Ez a kézikönyv inkább akkor kell, ha pl valami eszedbejut a játékkal kapcsolatban és segítségre van szükséged. Csak fellapozod és már esetleg közelebb jutottál egy új stratégia kidolgozásához.
Mikor én kezdtem a hódot (idén január) legnagyobb segítségem a súgó volt. Ugyanis nem álltam olyan szinten, hogy kérdezzek. (a válaszok egy halom újabb kérdést vetnek fel ) Amíg a játék főbb vonásai és alapvető dolgok nem tisztázódtak bennem, addig olvastam a súgót. Persze azután se hanyagoltam, csak már célzottabban tértem ki egyes részekre.
Mi történik akkor, ha pl egy újonc először találkozik ezzel a leírással, mint a súgóval? Kell-e ennek a könyvecskének minden részletet tartalmaznia a súgóból?
A súgót nem nevezném szabálykönyvnek, mert effektíve nem sok szabály van benne. Ellenben, ami nincs benne, az már lehet szabálytalan...
Reply With Quote
  #4  
Old 07-11-2007, 17:44
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

A súgót nem érdemes egyben elolvasni a játék elején, használjuk az oldalakon elhelyezett kérdőjeleket.

A játék elején érdemes megismerkedni a fajokkal, ekkor még azért, hogy tudjunk választani a saját körülményeinknek megfelelőt.
Később azért érdemes visszatérni ehhez a súgórészhez, hogy megismerjük ellenfeleink által választott fajok sajátosságait. Például ne lepődjünk meg azon, hogy egy elfnek mindenből 0egysége van

Folyamatosan ismerkedjünk a játékkal és a súgóval: az építés, képzés, háború, tolvajlás, mágia részeket érdemes minél előbb átfutni, szükség esetén újra visszatérni.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #5  
Old 07-11-2007, 18:57
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
A súgót nem érdemes egyben elolvasni a játék elején, használjuk az oldalakon elhelyezett kérdőjeleket.

A játék elején érdemes megismerkedni a fajokkal, ekkor még azért, hogy tudjunk választani a saját körülményeinknek megfelelőt.
Később azért érdemes visszatérni ehhez a súgórészhez, hogy megismerjük ellenfeleink által választott fajok sajátosságait. Például ne lepődjünk meg azon, hogy egy elfnek mindenből 0egysége van

Folyamatosan ismerkedjünk a játékkal és a súgóval: az építés, képzés, háború, tolvajlás, mágia részeket érdemes minél előbb átfutni, szükség esetén újra visszatérni.
Ezzel én nagyon nem értek egyet. hogyan értelmezed a kézikönyvet, ha nem is érted miről is van szó, miről is szól ez a játék? sztem egy alapvető sugó ismeret igenis kell a játék elött (itt nem a képletek fejből fujására gondolok, de, hogy mi hogy történeik a játékban az kell)
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #6  
Old 07-11-2007, 19:00
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Ezzel én nagyon nem értek egyet. hogyan értelmezed a kézikönyvet, ha nem is érted miről is van szó, miről is szól ez a játék? sztem egy alapvető sugó ismeret igenis kell a játék elött (itt nem a képletek fejből fujására gondolok, de, hogy mi hogy történeik a játékban az kell)
Elolvasod a használati utasítást regisztrációkor
Meg a FAQ-ot.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #7  
Old 07-14-2007, 07:18
Szemes224 Szemes224 is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 96
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
A súgót nem érdemes egyben elolvasni a játék elején, használjuk az oldalakon elhelyezett kérdőjeleket.

A játék elején érdemes megismerkedni a fajokkal, ekkor még azért, hogy tudjunk választani a saját körülményeinknek megfelelőt.
Később azért érdemes visszatérni ehhez a súgórészhez, hogy megismerjük ellenfeleink által választott fajok sajátosságait. Például ne lepődjünk meg azon, hogy egy elfnek mindenből 0egysége van

Folyamatosan ismerkedjünk a játékkal és a súgóval: az építés, képzés, háború, tolvajlás, mágia részeket érdemes minél előbb átfutni, szükség esetén újra visszatérni.
Nagyon nem értek egyet.
Az első 72 órában rengeteg időd van arra, hogy megismerkedj a játék alapvető szabályaival, a fajok sajátosságaival, és a személyiségek előnyeivel. Kis időráfordítással és odafigyeléssel elkerülhető, hogy az első napon anarc-ba kerülj, a fajodhoz nem illő személyiséget válassz, vagy éppen a fajhoz és a stílusodhoz nem megfelelő országot építs fel. Nem utolsó sorban itt találod meg a számításokhoz szükséges képleteket is.

Én az első 2-3 hétben egyfolytában a súgót bújtam és a mai napig visszatérő vendég vagyok ott, ha valami nem teljesen tiszta.
Reply With Quote
  #8  
Old 07-14-2007, 08:03
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Valezius is pont azt mondta, hogy el kell olvasni, csak nem folyamatosan egybe, hanem mindig az adott oldalon a kérdőjelre kattintva. Így úgy tanulod meg a játékot, hogy játszod is közben. Vagy Ti a műszaki cikkek használati utasításait is úgy olvassátok, hogy közben még a gép be van csomagolva?
__________________
Pain is temporary, Glory is forever.

csokis-keksz (#410152)
tiramisu (#394553)
Reply With Quote
  #9  
Old 07-14-2007, 08:43
Szemes224 Szemes224 is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 96
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by tdomo View Post
Valezius is pont azt mondta, hogy el kell olvasni, csak nem folyamatosan egybe, hanem mindig az adott oldalon a kérdőjelre kattintva. Így úgy tanulod meg a játékot, hogy játszod is közben. Vagy Ti a műszaki cikkek használati utasításait is úgy olvassátok, hogy közben még a gép be van csomagolva?
Hmmm...beállítom a fajt, mert tecc a hulla sok előnye....
utána katt a személyiségre, és a tudós megragadja a képzelőerőmet legyőzhetetlen leszek))
Éppen azért nem tartom ezt jó ötletnek, mert a játék kissé összetettebb ennél.
Reply With Quote
  #10  
Old 07-14-2007, 09:15
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by tdomo View Post
Valezius is pont azt mondta, hogy el kell olvasni, csak nem folyamatosan egybe, hanem mindig az adott oldalon a kérdőjelre kattintva. Így úgy tanulod meg a játékot, hogy játszod is közben. Vagy Ti a műszaki cikkek használati utasításait is úgy olvassátok, hogy közben még a gép be van csomagolva?
Na igen, kössz, hogy te megértetted
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Súgó bővítése Kisbér Megvalósult javaslatok 53 12-07-2007 09:39
Súgó Használata Droszka Viccek 28 05-26-2007 20:23
Március: súgó-project Ati Megvalósult javaslatok 86 04-04-2007 11:51
Mikor kezdenek kopni a tekik? -Fegya- Segítség 69 03-20-2007 13:37
Olvashatatlan súgó the.avatar Elvetett javaslatok 2 09-30-2006 20:31


All times are GMT +1. The time now is 19:18.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu