Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Receptek
Register Stats Members List Today's Posts

Receptek Kedvenc receptjeid, beszámolók a bajnokságokról, miért égett oda, kinek van meg stb. :)

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #331  
Old 10-05-2009, 17:23
Vent Vent is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Zsid - Zalaegerszeg
Posts: 398
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Meleg, töltött paradicsom - kb. egy fél órája végeztem az elkészítésével, de nem úgy csináltam teljesen, ahogy a receptben le volt írva.

Zsíron megpirítottam hagymával a darált húst, kevés vizet hozzáöntve 10-12 percig pároltam, amíg puha nem lett. Közben borssal, majorannával és sóval megfűszereztem.
Ehhez a már korábban tejbe áztatott, sonkával összedarált kenyeret hozzáadtam, jól elkevertem.

Ezután a paradicsomok tetejét levágtam, majd kibeleztem, a töltelékkel pedig megtöltöttem. A tetejére egy kisebb sajtszeletet tettem, kb. 10-15 percig a már előmelegített sütőben megsütöttem.
Én rizzsel tálaltam (recept szerint petrezselyemmártást kell önteni a paradicsomok alá).

Nekem nagyon ízlett
Reply With Quote
Sponsored Links
  #332  
Old 01-11-2010, 22:13
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A Heineken jégkrém receptje

* Hozzávalók:
* 8 tojás sárgája
* 1 csésze (240 ml) kristálycukor
* 1900 ml tejszín
* 5700 ml teljes tej
* 300 ml Heineken sör
* 5 szárított borókabogyó
* 1 babérlevél

* Elkészítése: keverjük össze a tojás sárgáját és a cukrot egy nagy keverőedényben. A tejet és tejszínt öntsük edénybe és állandó keverés mellett a lehető legrövidebb időn belül forraljuk fel. ha felforrt, azonnal húzzuk le a tűzről. Ezt a tejes tejszínt állandó keverés mellett, lassan adjuk a kikevert cukros tojássárgájához. A meleg keveréket (az ellenőrzéshez hőmérőt használva) melegítsük 85°C-ra. Ha a folyadék konzisztenciája az angol krémhez (crème Anglaise) lesz hasonló, fejezzük be a melegítést és a krémet helyezzük jégfürdőbe (víz+só+jég). Adjuk hozzá a sört, a borókabogyót és a babérlevelet. Az edényt fedjük le műanyag fóliával és hagyjuk, hogy a boróka és babérlevél ízei a keverékbe oldódhassanak. Az így elkészített keveréket szűrjük le, majd fagylaltgépben, a gyártó utasításai szerint elkészíthetjük belőle a Heineken jégkrémünket.

Nem egy otthoni recept de érdekes
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...

Last edited by Dragi; 01-11-2010 at 22:18..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Dragi For This Useful Post:
  #333  
Old 01-11-2010, 22:14
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Csalánsör
Régi, bevált recept a gyógynövényes csalánsör. Nemcsak finom, de egészséges is, felpezsdíti szervezetünk kiválasztó-szervrendszerének működését.



Szükségünk lesz:

- egy nagy csokor fiatal friss csalánhjtásvégre

- 80 g cukorra

- 36 liter vízre

- 2 púpozott evőkanál őrölt gyömbérre

- 2 evőkanál borkőre

- 30 gram élesztőre

Forraljuk 20 percen át a vízben a csalánt és a gyömbért, majd tegyük bele a cukrot és oldjuk fel kevergetés közben. Hagyjuk kihűlni az oldatot, majd adjuk hozzá a borkövet, keverjük el benne, és újra melegítsük föl enyhén. Adjuk hozzá az élesztőt, de ne kevergessük közben! Hagyjuk egy éjszakán át letakarva pihenni. Másnap fölözzük le a tetején összegyűlt habot, jól keverjük meg, majd palackozzuk jól záródó üvegekbe. Hagyjuk állni két napig, majd fogyasztható.

Tipp: Fogyasszuk hűtve, s mikor poharakba öntjük, ügyeljünk arra, hogy az üveg alján üledék maradhat. Ne feledjük, alkoholtartalmú, rendes sör ez is, így 18 év alattiaknak fogyasztása nem ajánlott.

Forrás: http://gportal.hu/portal/gyogynovenyek/
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
  #334  
Old 03-28-2010, 19:22
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Sörös, mézes marha

Hozzávalók: 1 kg marhafartő (vagy valamilyen, kicsit zsíros marhahús), 50 g vaj, 3 fej vöröshagyma, 500 g sárgarépa, 250 g aszalt szilva, 50 g mazsola, 2,5 dl sör, 3 evőkanál méz, 1 citrom leve, só, bors, olaj. Körethez: burgonya, olívaolaj, petrezselyem.

Elkészítés: A vajat és az olajat együtt felforrósítjuk,majd belerakjuk a kockára vágott marhahúst, sózzuk, borsozzuk. Rövid ideig sütjük benne addig, amíg minden oldala kap egy kérget, de belül puha marad. Ezután kivesszük és félrerakjuk, majd az olajba belerakjuk a felkarikázott hagymát és a felkarikázott sárgarépát. Öt percig pároljuk ezeket, majd hozzáadjuk az aszalt szilvát és a mazsolát, majd rárakjuk az elősütött húst. Jól összekeverjük, majd hozzáöntjük a sört. Lefedve, időnként megkeverve, a legkisebb fokozaton 1,5 órát főzzük. Mikor kész, hozzáöntjük a citromlevet és a mézet, és még öt percig rotyogtatjuk.

Köret: Angol burgonyával tálaljuk, kis szemű krumplit használjunk hozzá. A burgonyát sós vízben megfőzzük, úgy, hogy jól átfőjön, de ne essen szét. Majd felforrósítjuk az olívaolajat úgy, hogy egy gerezd fokhagymát is teszünk bele. Belerakjuk a lecsöpögtetett krumplit, és átsütjük. Ha elkészült, megszórjuk a tetejét frissen vágott petrezselyemmel.


Tesztelve, megfőzve, isteni finom

u.i.: mi nem olívaolajat használtunk hanem sima napraforgót, de így is finom lett, valamint nekünk a sör mellé került bele 1 deci borocska is
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Dragi For This Useful Post:
  #335  
Old 04-18-2010, 11:03
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Sült kacsacomb, dinsztelt (párolt) lila káposztával, petrezselymes burgonyával.

A kacsa combokat beáztattam, majd megvizsgáltam, hogy nem maradt e "talú" (toll) bennük valahol. A bőrös felüket beirdaltam, majd a húsdarabok mindkét oldalát a következő fűszerekkel szórtam meg (édesanyám tanácsára mindenből bőven):

* csipetnyi só,
* hasonló mennyiségű őrölt kömény,
* 1 tk vegeta (vegata utálok használhatnak más, természetesebb fűszerkeveréket),
* 1 tk szárított majoránna (!),
* egy tekerésnyi friss bors.


A combokat a fűszerezés után egy tálba raktam majd 3 gerezd fokhagymát melléjük zúztam és lefedtem. Ment a hűtőbe egész éjszakára. Reggel a bőrös felükkel lefelé tepsibe helyeztem át őket, 4 evőkanál libazsír ment alájuk és kb. 1,5 dl víz. Alufóliával lefedtem a tepsit és takarék lángon sütni kezdtem .

1,5 óra múlva megnéztem mennyire puhultak meg, majd átfordítottam őket, hogy a bőrös felük legyen felfelé. Kaptak újabb fél órát a fólia alatt. Amikor úgy éreztem, hogy puha, levettem a fedést, megkentem egy kis sörrel a combokat és pirítani kezdtem a húst. Újabb fél óra elteltével a művet késznek nyilvánítottam. ( a sörtől a bőre ropogósabb lesz)

A párolt lila káposzta így készült:

* 2 tk egész köményt, zsiradék nélkül megpirítottam a lábos alján,
* 4 evőkanál olajat öntöttem a lábosba, majd
* 4 evőkanál cukrot karamellizáltam, ezt
* 5 evőkanál ecettek engedten fel,
* 2 csipetnyi sót is raktam bele,
* 8 dl víz hozzáadása következett,
* a műveletet a laskára (félbe,aztán pedig mintha hagymát vágtam volna félkarikára.. felvágott 1 közepes fej lila káposztát fejezte be.


Lefedtem, megpároltam majd ízlés szerint utánafűszereztem. A petrezselymes burgonya leírásától mindenkit megkímélnék. A hús vajpuha, omlós, intenzív ízű lett, melyet a káposzta tökéletesen kiegészített, a burgonya (frissen, kertből) pedig szokás szerint tökéletesen "muzsikált" mellé.
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Dragi For This Useful Post:
  #336  
Old 03-06-2011, 16:30
kistigris's Avatar
kistigris kistigris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2011
Location: Nyíregyháza
Posts: 236
Activity: 0%
Longevity: 72%
Default

Hússzelet gombával és csirkemájjal

Hozzávalók:

* 6 szelet karaj
* 6 db csirkemáj
* 30 dkg gomba
* 4 dl főzőtejszín
* 15 dk sajt
* 1 fej vöröshagyma
* só
* ételízesítő
* majoránna
* szerecsendió
* őrölt fehérbors
* kakukkfű
* sütőmargarin

Elkészítés:

Egy tepsit jól kikenünk margarinnal. A hússzeleteket kicsit kiklopfoljuk, de ne legyen túl vékony. Ízlés szerint befűszerezzük, de csak mérsékelten, mert a gomba is fűszeres lesz.

A gombát megtisztítjuk, majd félbevágjuk, vékonyra felszeleteljük. A vöröshagymát apróra kockázzuk, majd kevés olívaolajon elkezdjük párolni. Pár perc után hozzáadjuk a gombát, és ízlés szerint fűszerezzük. Addig pároljuk, amíg teljesen elfő a leve.

Ezután a tepsibe egymás mellé tesszük a befűszerezett hússzeleteket, majd mindegyik tetejére teszünk egy csirkemájat, szépen elosztjuk a tetején a gombát. Felöntjük a tejszínnel, és fóliával lefedjük. Előmelegített sütőben, közepes lángon 1 órát pároljuk, majd a fóliát levéve megszórjuk a reszelt sajttal úgy, hogy a szaftba is kerüljön sajt. Visszatesszük a sütőbe, és szép pirosra sütjük.

Én rizzsel tálaltam, de pl. a krumpli püré is remekül illik hozzá.
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to kistigris For This Useful Post:
  #337  
Old 03-29-2011, 19:09
kistigris's Avatar
kistigris kistigris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2011
Location: Nyíregyháza
Posts: 236
Activity: 0%
Longevity: 72%
Default Sörben sült csülök recept

hozzávalók 4 főre

* 1 db nyers csülök (hátulsó)
* 1 dl olaj
* 2 duci gerezd fokhagyma
* só
* 1 kk őrölt fekete bors
* 1/2 kk őrölt kömény
* kb. 0,5 l sör
1. Egy-két nappal az elkészítés előtt bepácoljuk a csülköt: sózzuk, majd az olajban elkevert borssal, köménnyel és egészen finomra vágott fokhagymával megkenegetjük. Egy tálban, lefóliázva a hűtőbe tesszük.
2. Sütés előtt egy órával egy kisebb tálba/ tepsire helyezzük a csülköt és ráöntjük a sört, annyit, hogy teljesen ellepje. (Ezért indokolt a minél kisebb tál használata, hogy könnyebben ellepje a sör.) Így hagyjuk állni egy óra hosszat.
3. 180 fokra előmelegítjük a sütőt.
4. A csülköt áttesszük egy nagyobb sütőedénybe, rálocsoljuk a sört, lefedjük és így sütjük kb. két órán át. Közben meg-megnézzük.
5. Ezután levesszük a tetejét és fedő nélkül megpirítjuk kb. 1 óra alatt. Időnként ellenőrizzük, mennyire pirul, nehogy odaégjen.

Párolt vöröskáposzta illik hozzá köretként
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to kistigris For This Useful Post:
  #338  
Old 03-31-2011, 13:34
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool ha már csülök:)

A csülköt felvágod 2 ujjnyi csíkokra, megszórod borssal, sóval, kis delikáttal, egy órányit állni hagyod. Közben megpucolod a vöröshagymát, karikákra vágod. Kikened az agyagtálat olajjal, hagymakarikák az aljába. A lisztet elkevered a pirospaprikával, megforgatod benne a csülökcsíkokat, Majd a hagymakarikákra felhalmozod egy rétegben. Ismét hagyma, ismét csülök, amíg el nem fogy, vagy meg nem telik az edény. Hagymával fejezed be, és a hagymák tetejére elosztod a szeletelt konzervgombát. Meglocsolod egy kicsi étolajjal (nagy adaghoz is max 1 deci) és szép vastagon megkened a tetejét tejföllel (minimum egy nagy doboz). Fedő rája, sütőben közepes lángon 1,5-2 órát sütöd. Petrezselymes burgonyával nagyon jó, de nem lehet rossz törtkolompárral se, esetleg nokedlivel. JÓ ÉTVÁGYAT
__________________
Killer Land re (#353982)
Killer Land0 (#364507)
Killer Land1 (#384284)
Killer Land2 (#513419)
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Killer For This Useful Post:
  #339  
Old 03-31-2011, 18:06
kistigris's Avatar
kistigris kistigris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2011
Location: Nyíregyháza
Posts: 236
Activity: 0%
Longevity: 72%
Default

Kill, ez nagyon jól hangzik.Biztos kipróbálom
Reply With Quote
  #340  
Old 03-31-2011, 20:46
Debilke Debilke is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Érd
Posts: 276
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by kistigris View Post
Kill, ez nagyon jól hangzik.Biztos kipróbálom
Volt szerencsém megkapni Kill bától ezt a receptet régebben, isteni finom, tuti tuti próbáld ki, nagy kedvenc lett nálunk is, szomszéd is megcsinálta, ott is sikert aratott, egy remekmű
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 16:25.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu