Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Földleadás gátlása (részleteket találsz a 19. oldalon, lap alján)
Minimum föld 5 5.00%
Minimum föld + az újrázás után is megmaradó minimum föld 5 5.00%
Minimum föld + az újrázás után is megmaradó minimum föld + baráti mallusz 51 51.00%
Anarchista csoportba áthelyezés 22 22.00%
J.K.SZ. bejelentő 26 26.00%
Újrázási lehetőségek lekorlátozása 14 14.00%
Földvesztés 20 20.00%
Katonai morál romlása 16 16.00%
Gyújtogatás erősödése 20 20.00%
Multiple Choice Poll. Voters: 100. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #161  
Old 05-27-2007, 18:47
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwyl szelleme View Post
Természetesen lehet, nekem pl. ez az 1800 heki kb 15milla katonámba kerülne, amit ~1 év alatt termel meg az orim. Azt hiszem önmagában is nevetséges számok, nem is kell semmit hozzáfűzni!
dehogynem szerintem nyugodtan hozzáfűzheted, hogy az elmúlt 1 évben mennyit ütöttél..
még a jelenlegi felfedezési számokkal is sokkal többet fedez fel a topp mint amennyit üt.. és ha 1x összejön , hogy egy toppos ori üt, lehet fogadni, hogy 1 v. 2 hét alatt fedez minden ottani ori hozzáá..
(mindezek mellett a törpék bánya igényét én is jogosnak tartanám..)

amivel inkább kezdeni kéne valamit ez a 0 hekis ütés. csak mert van egy orinak pénze 100k-ra elmenni.
elég gáz, hogyha pénzes klánban vagy nem jelent gondot "beüthetetlennek" lenni.
pl.: a fogalalás mértéke függhetne az indításkori ponttávolságtól és nem a bütéskoritól.. max a lefelé vagy felfelé ütést dönthetné el az ütéskori pontszám
Sponsored Links
  #162  
Old 05-27-2007, 19:23
Arwyl szelleme's Avatar
Arwyl szelleme Arwyl szelleme is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény vagy Ildeenél Szegeden :-)
Posts: 861
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
dehogynem szerintem nyugodtan hozzáfűzheted, hogy az elmúlt 1 évben mennyit ütöttél..
még a jelenlegi felfedezési számokkal is sokkal többet fedez fel a topp mint amennyit üt.. és ha 1x összejön , hogy egy toppos ori üt, lehet fogadni, hogy 1 v. 2 hét alatt fedez minden ottani ori hozzáá..
(mindezek mellett a törpék bánya igényét én is jogosnak tartanám..)

amivel inkább kezdeni kéne valamit ez a 0 hekis ütés. csak mert van egy orinak pénze 100k-ra elmenni.
elég gáz, hogyha pénzes klánban vagy nem jelent gondot "beüthetetlennek" lenni.
pl.: a fogalalás mértéke függhetne az indításkori ponttávolságtól és nem a bütéskoritól.. max a lefelé vagy felfelé ütést dönthetné el az ütéskori pontszám

Kit üssek? 1x rámentem a Big Gun egyik orijára, elfokozták tőlem vagy 150k értékre és 0 hekit hoztam. Annyit értem el hogy mind2 klán lefokozott vagy 500-600k katit + kaptam is vissza a pofámba 1 kis sereget, ami 122 hekit elvitt mert nem 100 hanem csak 90k érték volt a 2 ori között.
+ volt 2 klántámadás az utóbbi 2 hétben, az egyiket (mind1 hogyan ) védte az ovi, a másikban összességében +3300 hekire jött ki a klán, de én ebből is -28 hekivel kerültem ki
Az pedig, hogy anno titeket csak fedezéssel lehetett utólérni a nagy távolság miatt más kérdés.

"még a jelenlegi felfedezési számokkal is sokkal többet fedez fel a topp mint amennyit üt"
Én nem úgy látom, hogy nagyon fedeznének az orik felfelé, bár jobban csak 300k felett figyelem a pontlistát.

"és ha 1x összejön , hogy egy toppos ori üt, lehet fogadni, hogy 1 v. 2 hét alatt fedez minden ottani ori hozzáá.."
Ez így van! De ti is így csináltátok anno, nem? Láttam én az oridat 16,5k hekin amikor becsusszant a seregünk, de rá 2-3 napra újra 20k-n voltál.
__________________
Egy: törj az égig!
Kettő: tarts ki végig!
Három: nevess, ha fáj!
Négy: üss, ha muszáj!
Öt: tartsd a várat!
Hat: védd a társad!
Hét: tiéd a hit!
Nyolc: a zászlót vidd!

Egészséges Fejbőr : Skinhead nyolcparancsolat
  #163  
Old 05-27-2007, 19:47
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwyl szelleme View Post
Kit üssek? 1x rámentem a Big Gun egyik orijára, elfokozták tőlem vagy 150k értékre és 0 hekit hoztam. Annyit értem el hogy mind2 klán lefokozott vagy 500-600k katit + kaptam is vissza a pofámba 1 kis sereget, ami 122 hekit elvitt mert nem 100 hanem csak 90k érték volt a 2 ori között.
igen ezért mondom, hogy a jáccható toppért kéne módosítani az egyéni támadások rendjét.

Quote:
Én nem úgy látom, hogy nagyon fedeznének az orik felfelé, bár jobban csak 300k felett figyelem a pontlistát.
válasz:

Quote:
a ki-belépéses hülyeségem 1800 hekibe került asszem...

2 nap alatt fedeztem vissza, saját egységből...

lehet fedezni !
még ha leütik x ezer hekire az se lett volna nagy gond, max nem 2 nap alatt hanem 1 hét alatt fedezi vissza

Quote:
Ez így van! De ti is így csináltátok anno, nem? Láttam én az oridat 16,5k hekin amikor becsusszant a seregünk, de rá 2-3 napra újra 20k-n voltál.
lehet, de ezzel pont azt mutatod, hogy az a rendszer volt a szar
( pár pontosíthatunk: miszerint kb 18.5 k hekin láthattad )
  #164  
Old 05-27-2007, 20:00
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
még ha leütik x ezer hekire az se lett volna nagy gond, max nem 2 nap alatt hanem 1 hét alatt fedezi vissza
24 millió egység nem 1 heti termelés szerintem...

nem kis munka sem össze gyűjteni sem meg tartani, nekem nem egy hétig tartott az tuti.

szerintem senki nem tud már 1000 hekiket összevissza fedezgetni, azért ezek elég vad számok már...
  #165  
Old 05-27-2007, 20:07
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
szerintem senki nem tud már 1000 hekiket összevissza fedezgetni, azért ezek elég vad számok már...
és ez miért baj??
az nem elég vad, hogy 1 év alatt nem tud ütni 1et sem?
mindeközben 1 év alatt még most is vígan fefedezhet 2000 hektrárt, csak saját termésből.

szerintem inkább az ütést kéne "üthetővé" tenni, és nem a felfedezésért rinyálni
  #166  
Old 05-27-2007, 20:33
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Wand, érdekelne a véleményed a topic témájáról is. Az eddig felmerült JKSZ elleni ötletekre gondolok.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
  #167  
Old 05-27-2007, 21:07
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Wand, érdekelne a véleményed a topic témájáról is. Az eddig felmerült JKSZ elleni ötletekre gondolok.
oks valahol igazad van

a témához hozzászólva:
én már többször mondtam, hogy az egy szöviben, klánban jáccók kilépés után automatikussan kapjanak egy mnt-t, amit 1 évig nem bonthatnak fel
és azt is támogatom, hogy az összekötött orijaik szintén kapják meg
(bár néha jó móka haver ellen játszani )
ha meg a baráti maluszt erőltetjük, akkor szerintem úgy lenne, jó ha nem egyes orikat néznénk akik egymással szövik, hanem vagy egyes személyeket (összekötött orik összességét), vagy egyes személyek összekötött oriai közül az összesre a legmagasabb értékú baráti malusz hatna. és hozzátenném, hogy szabin, SZK-alatt a baráti malusznak nem kéne csökkenni

nem támaogatom az x top kör utáni hekivesztést, annál inkább az egyre brutáliasabbá válló gyújtogatást.

mint egy másik topik témájában már elmondtam az újraindulásnál, max szintenként egyet engedélyeznék (ezen felül vagy nagy időeltolódással min fél év, vagy nagyon bekorlátozott "újra termeléssel", tehát max 20k teki fajtánként, max 200 misi arany, stb)

a sok sereges beütéseket meg igen nehéz megitélni, hogy ténylegesen jksz vagy sem.. sőt alapvetően azt lehet mondani, hogy szinte megitélhetelen, hacsak nem vagy teljesen képben a 2 országot illetően
szerintem az ezzel való föld leadást sokban korlátozta már az, hogy a 2. seregtől már lefelé megy, ezen max úgy lehet tovább szigorítani, ha maximáljuk az 1 orira küldhető seregek számát pl 3-ban, de ez még nekem se tetszene

Last edited by wand; 05-27-2007 at 21:11..
  #168  
Old 05-27-2007, 21:12
Arwyl szelleme's Avatar
Arwyl szelleme Arwyl szelleme is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény vagy Ildeenél Szegeden :-)
Posts: 861
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Amúgy ezek a 0 hekis ütések tényleg durvák, ezt is lehetne módosítani majd.

A felfedezés módosítása tényleg szükségszerű volt, de nagyon túllöttünk a célon vele. Én a jelenlegi egység követelményeknek max. az 50%-át látnám elfogadható mértékűnek. De ezt nem is ecsetelném itt tovább nem ide tartozik.
__________________
Egy: törj az égig!
Kettő: tarts ki végig!
Három: nevess, ha fáj!
Négy: üss, ha muszáj!
Öt: tartsd a várat!
Hat: védd a társad!
Hét: tiéd a hit!
Nyolc: a zászlót vidd!

Egészséges Fejbőr : Skinhead nyolcparancsolat
  #169  
Old 05-27-2007, 21:50
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwyl szelleme View Post
Amúgy ezek a 0 hekis ütések tényleg durvák, ezt is lehetne módosítani majd.
OFF

nyitottam ennek (is) új témát
  #170  
Old 05-27-2007, 22:20
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
és ez miért baj??
az nem elég vad, hogy 1 év alatt nem tud ütni 1et sem?
mindeközben 1 év alatt még most is vígan fefedezhet 2000 hektrárt, csak saját termésből.

szerintem inkább az ütést kéne "üthetővé" tenni, és nem a felfedezésért rinyálni

idézd be hol van szó rinyálásról, vagy arról hogy ez baj lenne, akármelyik hozzászólásomból ...

a hsz-em arról szólt, hogy nem földhöz ragadt, sőt teljesen képtelenség azt terjeszteni, hogy bármelyik toppos ország hetente tudna 1000 hektárt fedezni.

mert ezt írtad.

amúgy ez teljesen OFF
ez ügybe én nem írok ide többet, mert én is rühellem amikor szétoffolnak egy topicot...
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 04:00.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu