Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 01-28-2006, 10:43
Skolt Skolt is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary-Érd
Posts: 2
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Hódító, a világhódító játék(?)

Ki, hogy gondolja, mennyire fogja a Hódító meghódítani a Földet? Eddig csak Magyarországon volt híres, mivel magyarul volt, de most megalakult az angol változata. Ki mit jósol e téren?
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 01-28-2006, 10:53
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

A saját gondolatom ezen a téren az, hogy az angol változat sose lesz ANNYIRA népszerű, mint a magyar, hiszen nemzetközi téren rengeteg már létező játék van. Itthon a Hódító volt az első igazi ilyen jellegű játék. Itt hozzáteszem, hogy ez nem teljesen igaz, mert felhívták a figyelmem arra, hogy már előtte is volt egy játék, de bevallom, hogy ezen túlmenően, hogy szóltak, arról a játékról mind a mai napig nem hallottam érdemben semmit, pedig a Hódító indulása óta eltelt már 7 év.

De ha csak negyed-olyan nészerű lesz is idővel, már az is szép eredmény.
Reply With Quote
  #3  
Old 01-28-2006, 10:56
godgod2
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default Jóslás

Nem vagyok jósnő,de szerintem a tengeren túl is sikeres lesz. Nagyon bele kell húziuk az amcsiknak, mert sok kíválló magyar játékos is regizett arra a címre. Nehogy megunják mert nem terem nekik babér...
Reply With Quote
  #4  
Old 01-28-2006, 16:01
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by godgod2
Nem vagyok jósnő,de szerintem a tengeren túl is sikeres lesz. Nagyon bele kell húziuk az amcsiknak, mert sok kíválló magyar játékos is regizett arra a címre. Nehogy megunják mert nem terem nekik babér...
Marpedig szerintem ez egy valos felelem.... a sok tapasztalt magyar jatekos esetlegesen tenyleg elveheti a kedvet a kulfoldieknek, akik emiatt abbahagyjak....
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #5  
Old 01-28-2006, 20:14
Vik Vik is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy
Marpedig szerintem ez egy valos felelem.... a sok tapasztalt magyar jatekos esetlegesen tenyleg elveheti a kedvet a kulfoldieknek, akik emiatt abbahagyjak....

Azzal meg nem lenne gond, h kemenyen jaccanak, csak vannak emberkek, akik alapvetoen nem tudnak ervenyesulni a jatekba, de valahogy megis megprobaljak, es arra all fel nekik, hogy ulnek az 5. szintu csoportokba 199-200 hektaron es azt figyelik orara pontosan h valaki mikor fog kijonni a vedelem alol, es nullara teszik az orszagot, beugranak 4* fosztani, majd 4* meszarolni meg hulyere lopjak KB 10 ora leforgasa alatt, es innentol kezdve egy uj tapasztalatlan nem kelloen inspiralt jatekos szarik bele az egeszbe e sotthagyja az orszagot ugy ahogy van, de ez nem csak a nemzetkozi verziora igaz.......

u.i.: jellemeznem meg az ilyen jatekosokat, de sajnos lehet, h ki kene moderalni egy jo reszet ugyhogy kihagyom inkabb....
Reply With Quote
  #6  
Old 01-28-2006, 20:24
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

A Queosia túl új még ahhoz, hogy ilyen téren bármi tapasztalat legyen, de a Hódítóban az előzőben felvázolt eset a leggyakrabban úgy néz ki, hogy az illető pár hónap múlva visszajön, és végigéli ugyanezt, majd pár hónapra megint eltűnik. Harmadik visszatérését pedig túléli.

Alapvetően ritka az, aki ilyen miatt nem jön többet vissza.

Amik miatt jellemzően abba szokták a kezdők hagyni, az az, hogy nem igazán tudnak kultúráltan viselkedni, egy figyelmeztetést a világvégének vesznek, elkezdenek még kevésbé kultúráltan viselkedni, amiért törölve vennak, és ezen vérigsértődnek.

Bevallom, hogy ennek örülök is, aki ilyen, az ne is játsszon a Hódítóban.
Reply With Quote
  #7  
Old 01-28-2006, 20:26
Half's Avatar
Half Half is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 582
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
A Queosia túl új még ahhoz, hogy ilyen téren bármi tapasztalat legyen, de a Hódítóban az előzőben felvázolt eset a leggyakrabban úgy néz ki, hogy az illető pár hónap múlva visszajön, és végigéli ugyanezt, majd pár hónapra megint eltűnik. Harmadik visszatérését pedig túléli.

Alapvetően ritka az, aki ilyen miatt nem jön többet vissza.

Amik miatt jellemzően abba szokták a kezdők hagyni, az az, hogy nem igazán tudnak kultúráltan viselkedni, egy figyelmeztetést a világvégének vesznek, elkezdenek még kevésbé kultúráltan viselkedni, amiért törölve vennak, és ezen vérigsértődnek.

Bevallom, hogy ennek örülök is, aki ilyen, az ne is játsszon a Hódítóban.

Megvannak azok akiknek elmegy a kedvük a Játéktól) és nem jönnek vissza, de róluk nem tud senki hisz sóz nélkül abbahagyták...
__________________
I like to fall on my face.
Reply With Quote
  #8  
Old 01-29-2006, 00:23
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default :d

Quote:
Originally Posted by godgod2
Nem vagyok jósnő,de szerintem a tengeren túl is sikeres lesz. Nagyon bele kell húziuk az amcsiknak, mert sok kíválló magyar játékos is regizett arra a címre. Nehogy megunják mert nem terem nekik babér...
Az angol nyelvu jatek nem azt jelenti hogy a tengeren tulon jaccak es csak az "amcsik"....
Ez helytelen meglatas szerintem!
__________________
Exhódítós

Reply With Quote
  #9  
Old 01-29-2006, 03:58
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Smile

[quote=Ati]A Queosia túl új még ahhoz, hogy ilyen téren bármi tapasztalat legyen, de a Hódítóban az előzőben felvázolt eset a leggyakrabban úgy néz ki, hogy az illető pár hónap múlva visszajön, és végigéli ugyanezt, majd pár hónapra megint eltűnik. Harmadik visszatérését pedig túléli.

Alapvetően ritka az, aki ilyen miatt nem jön többet vissza.

Amik miatt jellemzően abba szokták a kezdők hagyni, az az, hogy nem igazán tudnak kultúráltan viselkedni, egy figyelmeztetést a világvégének vesznek, elkezdenek még kevésbé kultúráltan viselkedni, amiért törölve vennak, és ezen vérigsértődnek.

Bevallom, hogy ennek örülök is, aki ilyen, az ne is játsszon a Hódítóban.

Hali!

Ati ebben tévedsz. Játszom az 5. szinten is, regeltem új orit is, előtte meg feljebb vittem egyet. Mind a kettőnél (senki sem tudhatta, hogy én vagyok, tehát nem a népszerűségem volt az ok), alapvetően jellemzőek voltak az alábbiak:
1: védelem alól kijőve: 5 x rengés, szárazság, vihar, mészárlás!!!, rombolás!!!, fosztás
2: folyamatosan mészárlások és minden ami belefér

Az egyik ilyen ori pld a Majd megszokod nevű volt, akivel 3 csoporton keresztül szórakoztam, a másik törölt.

Én személyesen az ilyen ország tulajdonost, nem is veszem ember számba, mert ha csak lopna meg fosztana, az rendben van, tegye amíg tudja, de ok nélkül pusztítani, mészárolni, az annyira unfair egy kezdő orival szemben, hogy nálam túlmegy minden határon.

A külföldi verzióval szerintem annyi lehet a gond, hogy a külföldieknek látvány kell, csillogás, zene, ilyesmi, ez pedig egy nem látványos játék.
Reply With Quote
  #10  
Old 01-29-2006, 09:55
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Északföld
Játszom az 5. szinten is, regeltem új orit is, előtte meg feljebb vittem egyet. Mind a kettőnél (senki sem tudhatta, hogy én vagyok, tehát nem a népszerűségem volt az ok), alapvetően jellemzőek voltak az alábbiak:
1: védelem alól kijőve: 5 x rengés, szárazság, vihar, mészárlás!!!, rombolás!!!, fosztás
2: folyamatosan mészárlások és minden ami belefér
Vonzhatod az ilyeneket akkor. Nekem is volt ismeretlen, 5. szintű országom freemail csoportban, tehát azt se mondhatod, hogy nem volt sok lehetőség arra, hogy hiénák vegyenek körül, de 400 hekiig el tudtam úgy jutni, hogy egyetlen mészárlást kaptam, azt is olyankor, amikor kint volt a seregem, tehát mégcsak csökkenni se igen csökkent tőle semmim.

Anno, amikor az volt a kérdés, hogy hullával vajon lehet-e haladni, szintén viszonylag gond nélkül jutottam fel a 2000 fős csoportban a top100 ország közé.

Nyilván van, aki a kezdőkre pályázik, de azt meg kell kicsit rendszabályozni, amikor megerősödtél, és el van a dolog rendezve.

Az angolban ráadásul nem is lehet akármeddig ülni egy csoportban, mint a magyarban.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1A események -Fegya- Általános beszélgetés Hódítós témákban 14290 09-18-2022 17:13
9 éves a Hódító Ati Általános beszélgetés Hódítós témákban 17 02-18-2008 23:55
9 éves a Hódító Ati Fontos bejelentések 0 02-15-2008 09:55
Hódító "Hall of Fame" webesc Elvetett javaslatok 33 01-21-2008 20:14
A Hódító, mint körökre osztott stratégiai játék kg-- Általános beszélgetés Hódítós témákban 53 08-03-2007 00:45


All times are GMT +1. The time now is 22:54.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu