Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #731  
Old 01-26-2014, 20:02
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Feléleszteném kicsit ezt a topicot.

A játék bonyolult, nem lehet úgy belevágni, hogy haver mondott róla pár tippet, aztán go. Még a súgó és a kézikönyv végigböngészése is csak arra jó, hogy elrettentse a jelentkezőt. Belevág tehát "kioróbálom, aztán meglátjuk" alapon, aztán meg abbahagyja. Ezen nemigen lehet segíteni, ez a játék ilyen és kész, legfeljebb a régóta feldobott tutorial segíthetne esetleg.

Ellenben a másik ok, amiért kezdő játékos hamar abbahagyja, mikor szembesül azzal, hogy behozhatatlan hátrányban van sokakkal szemben. És itt nem a játéktudásra gondolok, hanem a pénzre és a szemekre. A reakciókat előre tudom: ő is tud pénzt termelni/fosztani/lopni, éljen vele, ő is szerezhet sok szemet, csak rajta áll, stb. Ez mind igaz, de kezdő játékos nem ezt gondolja, hanem azt, hogy esélyem sincs ilyenek ellen, abbahagyom.

Ezen viszont lehetne segíteni, drasztikusan is, finomabban is.

1. Zandagort. Másik topicban már utaltam rá, hogy volt egy online stratégiai játék, amivel játszottam anno, annak az volt az érdekessége, hogy bármeddig eljuthattál, alig voltak határok (pl. szövetség korlátlan tagból állhatott), de időnként (kb évenként, de nem pontosan) váratlanul lenullázódott minden. Mindenki mindent elölről kezdett.
Előnyei: a) nagy javak felhalmozása felesleges volt, (úgyis elveszik) a termelt/szerzett pénzt mindenki befektette, nem ült rajta,
b) kezdő játékos sem került behozhatatlan hátrányba, kiderülhetett, hogy azonos feltételek mellett ki a jobb játékos.
Hátrányok: Hódítóban bevezethetetlen a régiek ellenállása miatt, de egyébként nem is lenne igazságos, ott ugyanis mindenki tudta, hogy mi az ábra, míg itt abban a tudatban halmozunk, hogy az meg is marad.

2. Leforduló játékosok a 4. szintre forduljanak.
Előnyei: kezdő játékosoknak az 5. szint lenne a sandbox, vagy akár a tutorial maga, hozzá hasonló játéktudással és főleg anyagiakkal rendelkezők között játszhatna.
Hátrányai: a) gyakorlottabb játékosoknak kiesne egy szint (ezt szerintem túlélnék azért)
b) előfordulhatna, hogy régi gyakorlott játékos azért regisztrál új országot, hogy a kezdők között vigéckedjen (de ezt nem feltételezem senkiről)
c) kezdők az 5. szintről egyből a mélyvízbe esnek, (de ez most is így van,az 5. szint nekik mélyvíz), és addig is végigvisz egy szintet, gyakorlatot szerez, kicsit halmoz is, kedvet kap, nehezebben töröl remélhetőleg.

Az 1. inkább gondolatkísérlet (azért érdemes eljátszani vele, mert ugye hányszor merül fel pl. klánszinten, hogy behozhatatlan előny az x éve nyugodt termeléssel összeszedett háttér, nullázással egyből kiderülne, mi az igazság), a 2.-ben én speciel látnék fantáziát, bár nem gondoltam végig minden oldalról az esetleges hatásokat, csak felvetettem ötletként, mint új játékosokat megtartó lehetőséget.
Ha az 1. ötlet megvalósulna, én lennék az első, aki törölné az összes országát. Miért? Csak.

A 2. meg azért nem valami jó, mert a régieknek van jó pár országa, így még nehezebb lenne a torlódást megoldani, illetve akkor pont a régiek kezdő országgal jó eséllyel kerülnek kis létszámú csoportban olyanok közé, akik már ki vannak gyúrva. Másik hátránya, hogy a régi játékos még gyorsabban szerezne plusz szemeket, mint most.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #732  
Old 01-26-2014, 21:07
Artista's Avatar
Artista Artista is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 56
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
A 2. meg azért nem valami jó, mert a régieknek van jó pár országa, így még nehezebb lenne a torlódást megoldani
nehogy már ez szempont legyen... olyanra kellene a játékot fejleszteni, hogy ne két tucat országgal játszon az ember, hanem egy darab is elég legyen.

a "lefordulás"-t, a szabályos multizást én továbbra is az A csoport "játékélményén csődjelzőnek" tekintem. (mivel pontosan az unatkozó A-sok elharapózó "kisorizó" multizásai után lett bevezetve, legalizálva...)

Inkább azon kellene "agyalni" hogy az A-ban olyan legyen a játék, hogy mindenki oda "akarjon" menni és ott akarjon maradni játszani.
Reply With Quote
  #733  
Old 01-26-2014, 21:38
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Ha az 1. ötlet megvalósulna, én lennék az első, aki törölné az összes országát. Miért? Csak.
Egyetértek.

Regeltem egy országot anarchba, hogy kipróbáljam az újítást. Megmondom őszintén, nem tartom játékosmegtartó dolognak. A kézikönyvet is letöltöttem, hát az valami szörnyű. Félreértés ne essék, nem a tartalma, hanem úgy ránézésre. Létezik olyan KEZDŐ játékos, aki azt végigolvasta? Szerintem nem.
Legnagyobb problémának azt tartom, hogy Ati túlságosan is benne van ahhoz, hogy lássa a kezdő szemével a játékot.
Én régen játszottam, akkor egyszer elmentem szabira és akkor nagyon zavart, hogy miért 72 óra, ha nekem csak 1,5 napig volt programom. És onnan kezdve 11 év telt el (!), kb. amikor újra reggeltem, hogy változott valami.
Illetve úgy gondolom, hogy nem a régi játékosok fogják ezt megoldani, akik már elértek valamit, így minden nagyobb változtatást elleneznek.

Öcsémről tudok csak példát venni. 3 nap kellett neki, mire megszokta, hogy a szavaival élve "ez csak excell-táblázat". De neki ott voltam én, aki mondta, mit kell csinálni és hogy majd jó lesz.
Azóta már élvezi.

Szerintem ha meg akarja tartani az új játékosokat, akkor sokkal nyitottabbnak kell lennie Atinak. Szerintem vele is előfordult már, hogy valamit elsőre kapásból elutasított, aztán később mégis jónak találta. Mint mindenkivel.
Reply With Quote
  #734  
Old 01-26-2014, 21:40
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Artista View Post
olyanra kellene a játékot fejleszteni, hogy ne két tucat országgal játszon az ember, hanem egy darab is elég legyen.
Úgy érzem, hogy ez semmiképp nem lehet szempont. Van, aki napi fél órát akar játszani, és van, aki napi 24 órát. Most mindkettőt nagyon jól lehet. Nem hiszem, hogy ezen bármit is változtatni kellene.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #735  
Old 01-26-2014, 21:42
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Bumburnyák View Post
Ati túlságosan is benne van ahhoz, hogy lássa a kezdő szemével a játékot.
Én régen játszottam, akkor egyszer elmentem szabira és akkor nagyon zavart, hogy miért 72 óra, ha nekem csak 1,5 napig volt programom.
Egy kezdő játékos ne szabadságra akarjon menni, hanem játsszon. Légyszi, légyszi ne az legyen már megint a szempont, hogy biztosítsuk a kezdő játékosoknak, hogy 3 nap játék után 4 évet nyugiban szabizhasson. Ezen egyszer már túl vagyunk.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #736  
Old 01-26-2014, 21:44
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Ellenben a másik ok, amiért kezdő játékos hamar abbahagyja, mikor szembesül azzal, hogy behozhatatlan hátrányban van sokakkal szemben. És itt nem a játéktudásra gondolok, hanem a pénzre és a szemekre.
Egy 15 éves országban pont ugyanannyi pénz lehet, mint amit egy kis szerencsével 3 hónap alatt összeszedsz.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #737  
Old 01-26-2014, 21:51
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Artista View Post
nehogy már ez szempont legyen... olyanra kellene a játékot fejleszteni, hogy ne két tucat országgal játszon az ember, hanem egy darab is elég legyen.
Ez igaz. Én dolgozom, de sok szabadidővel rendelkezem. Telóról is szoktam játszani. De egy ori is eléggé lefoglal. Gondolkozok egy másodikon, de kettőnél több, az már valami rovására menne.

Ha rajtam múlna, max. 5 orija lehetne valakinek, anarchot is beleértve, szabisokat is beleértve. (Sőt, én azt, aki nem anarchba regisztrál, nem helyezném át oda szabályszegés esetén, hanem törölném.) Minek több? Szerintem... Ha valaki szívvel csinálja, akkor egy is elég. A csoportokba meg létszám kell, hogy legyen ellenség. És nem szabisok. Ez olyan, mint amikor valaki otthon nagytakarít, de aztán semmit sem dob ki, mert jó lesz még valamire. Gondolom így van a szabis orik nagy része is. De valójában csak vannak és a helyet foglalják...
Reply With Quote
  #738  
Old 01-26-2014, 21:53
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Egy kezdő játékos ne szabadságra akarjon menni, hanem játsszon. Légyszi, légyszi ne az legyen már megint a szempont, hogy biztosítsuk a kezdő játékosoknak, hogy 3 nap játék után 4 évet nyugiban szabizhasson. Ezen egyszer már túl vagyunk.
Ezt nem úgy értettem. Hanem, hogy a változáshoz mennyi idő kellett. Egy új játékos nem fog szabizni. Nem azért jön.
Reply With Quote
  #739  
Old 01-26-2014, 21:55
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Egy 15 éves országban pont ugyanannyi pénz lehet, mint amit egy kis szerencsével 3 hónap alatt összeszedsz.
Ez igaz, de valójában mégsem igaz. De erről már sokat vitatkoztunk . Van több is, a piacon.
Reply With Quote
  #740  
Old 01-26-2014, 22:17
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Bumburnyák View Post
Ez igaz, de valójában mégsem igaz. De erről már sokat vitatkoztunk . Van több is, a piacon.
121 darab többszemélyiségű ország van, akinek van BÁRMILYE a piacon. Ebbe beletartozik az is, hogy eladott 3 fegyvert. Ebből 75 a harmadik szinten és fölötte.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 11:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 19:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 23:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 19:11


All times are GMT +1. The time now is 18:56.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu