Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #331  
Old 02-26-2011, 08:13
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Azon gondolkozom, hogy vajon miért pont 200hekis orikkal indulunk? miért nem 100? mármint a 100hekit hamarabb beépíti a kezdő. hamarabb "járszhatna" elvileg.

erről kinek mi a véleménye?
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #332  
Old 02-26-2011, 09:26
penge bácsi penge bácsi is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 10
Activity: 0%
Longevity: 72%
Default

[quote=NewJackCity;281704]én jopár játékost ismerek akik félelfel vegigvitték ezt a játékot
a mániákus tolvajok nagy része megunta hogy 24orában elérhetonek kell lenni és hogy nagy hekin tizedannyit sem lehetett lopni mint alul
aki azt állitja régen más volt nagy hekin az hazudik
nagy hekin mindig nehéz volt a tolisok dolga
nem egy félelfet láttam anno 1000-1500 hekin V-be tekit irni mert ott már nem tudtak lopni a leverés kockázata nélkul
voltam anno 2 tolis szovibe is 5-6éve (egy felef es egy elf tolival)
a B-ben majdnem el is véreztunk a 2 kleptomán miatt
arrol nem beszélve hogy minél foljebb mentunk annál kevesebbet tudtak lopni
es nemegyszer volt hogy aki masodikként lopta az egyetlen megfelelo célpontot mar szinte semmit nem tudott lopni (pedig sokak szerint akkoriban mindenhol kánaán volt)
ott volt a legnehezebb osszehangolni a dolgokat abban a 2tolis szoviben
ahoz hogy a feles vagy az elf támadjon a teljest kellett lesni es ha nem volt kit hiénázni akkor volt hogy fullra ki kellett menniuk ugy hogy az egész szovinek gépnél kellett lennie hogy seregcserével megfelelő mennyiségu támado egységet tudjanak kipréselni magukbol
ilyen aktivitással picit más a kornyezethez alkalmazkodo éplistával szerintem a mai napig életképes bármelyik tolis faj

szerintem az a gond hogy kevesebb genge játéktudással rendelkezo célpont
amég régen találtál kis hekin 30-40 lehetséges célpontot(aki nem ut xarrá ha be mersz lopni)
3-4 napig tartott felmérni oket mivel tiz koronként csak 5 terkapu nyithato
es gazdag vadászmezok voltak a rengeteg játékosnak koszonhetoen
addig ma azt tapasztalom hogy van 2-3 lehetséges célpont
akiktol általában loxart se lehet ellopni
és szinte csak olyan orik vannak akiknek virit a gombjérol hogy ha lopsz tole es morci lessz akkor tobbet buksz a haboruval mint nyersz a lopással
amugy ilyenek mindig voltak akiket nem volt érdemes lopni már csak ránézésre sem
ez nem ujdonság és semmivel sem gyengébbek a tolisok mint voltak (kivéve az elf ugye a herélés miatt, vedelemben erosodott toliban gyengult )
a tolibiznisz régen a sok felelotlen célpont miatt virágzott
és a fullhadi szovik 10 éve is lazán szarráverték a tolis varis szoviket
szerintem alkalmazkodni kell nem rákényszeriteni mindenkire 10% bankot hogy legyen célpont a toliknak
szerintem a bankok védelme pont jó ahogy van


itt egyetlen dolgot nem veszel figyelembe, hogy nem változott a keretfeltétel.
tehát lopásnál a helyezés számít, na már most: a rengeteg szabis ori miatt jelenleg pl. K-ban köztem és az előttem lévő ori között 50 helyezésbeli különbség van, hárommal arrébb pedig már majdnem száz.
tehát a rendszer abszulúte lehetetlenné teszi az értelmes lopást, ártást.
itt kellene a jelenlegi helyzetben javítani, pl. a szabis orikat kivenni a listából.
Reply With Quote
  #333  
Old 02-26-2011, 10:12
Harmgor Harmgor is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Budapest. XVII.ker
Posts: 125
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Azon gondolkozom, hogy vajon miért pont 200hekis orikkal indulunk? miért nem 100? mármint a 100hekit hamarabb beépíti a kezdő. hamarabb "járszhatna" elvileg.

erről kinek mi a véleménye?
Az ötlet első olvasatra nem rossz.

Viszont gondolj bele abba,hogy akik eddig úgy nyitottak,hogy 200 hekin írkálnak egy darabig,azok is először hadisok lennének,hogy 200ra felüssék magukat.(mondjuk így kicsit eseménydúsabb lenne a kezdés)
A kezdőknek jóval több ellenféllel kellene számolniuk mint eddig,a rutinosabb játékosok pillanatok alatt szétföldelnék őket.Ezért a kezdeti sikerélmény hiányában,sokkal hamarabb elmenne a játék kedvük.

Szóval SZERINTEM,felejtős.

Pool!

Nem gyávaságból nem írtam ide ki vagyok,hanem azért,mert sokan csak az országaim miatt lehúznának,vagy csak azért mert pék voltam(és nem azt néznék mit írok)
Csak,hogy örüljél megírom az A-s orim nevét,a többit meg úgyis ismered:Jog.Rend.Fegyelem (#405277)

Ezek után,ha valami problémád van velem szemben(és nem az írásaimmal),azt légyszi privátba írd meg,ne itt foglaljuk vele a helyet!

Last edited by Harmgor; 02-26-2011 at 10:42..
Reply With Quote
  #334  
Old 02-26-2011, 11:08
-Ricsi-'s Avatar
-Ricsi- -Ricsi- is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Budapest XIII
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Ati, ha van rá kapacitás, kéne egy hivatalos számolóprogi ami letölthető lenne a főoldalról.
Ezzel számolhatnának a kezdők is, mert sokan közülük azt se tudják, hogy létezik-e ilyen program és hogy szabályos-e.

Ez ha tudást nem is ad, de legalább nem full sereggel+íjjal támad ki, hogy utána 8seregeket kapjon vissza.
Ebből tanulhatna, ami meghozhatná a kedvét újabb csatákhoz.

400-500 hekis orit meg már nem fog törölni, mert sok ideje-munkája lesz benne.

Ez nem megoldás, ez csak egy lépcsőfok feléje.
Reply With Quote
  #335  
Old 02-26-2011, 12:44
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by -Ricsi- View Post
Ati, ha van rá kapacitás, kéne egy hivatalos számolóprogi ami letölthető lenne a főoldalról.
Ezzel számolhatnának a kezdők is, mert sokan közülük azt se tudják, hogy létezik-e ilyen program és hogy szabályos-e.

Ez ha tudást nem is ad, de legalább nem full sereggel+íjjal támad ki, hogy utána 8seregeket kapjon vissza.
Ebből tanulhatna, ami meghozhatná a kedvét újabb csatákhoz.

400-500 hekis orit meg már nem fog törölni, mert sok ideje-munkája lesz benne.

Ez nem megoldás, ez csak egy lépcsőfok feléje.
Evvel nem értek egyet. Így is szerintem sok köze van a külső fórumnak is a játékosok elszivárgásához. egyfelöl az itteni légkör, hogy jó pár ember frusztrált és ha valami nem tetszik neki, rögtön a másikat támadja...
(lásd pl fentebb)

Másfelöl pedig olyan sok taktikai inforimáció és "hadi titok" került már ide ki,hogy megszünt a réteg a kezdők és a profik között... megszünt az a réteg, aki már tisztában van a játékkal, de sok fogást még nem ismer. nincsenek már olyan játékosok, akik a gyenge és az erős játékosok között vannak, akikkel még jókat harcolhattak a kezdők is és nem alázták rögtön szarrá őket 12kör alatt... ezen sztem a kézikönyv csak rontott. és egy "hivatalos" számoló progi még azt a kevés hibalehetőséget is elvenné ami az eddigiekben benne volt. arról a szépségről már nem is beszélve. hogy a legtöbb játékos aki vmit használt, soxor Excell tábla volt az.

Ha belegondolok, hogy annak a tudásnak amit 5évbe telt megtanulnom/megtapasztalnom a saját börömön, már a 95%-a kevesebb mint 24 óra alatt megszerezhető pusztán csak a külső fórumról...
ez így pedig szerintem nem jó.

számomra a játék varázsát a társaság mellett az jelentette,hogy majdnem minden nap rájöhettem vmi új dologra. akár ellenféltől ellesve, akár saját ötlettől vezérelve... ez a szépség nincs meg az újaknak. mert ha vmit megakar tudni, akkor nem kiprobálja élesben,vagy anarchban, hanem rákeres a kézikönyvben, vagy a külsőn...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #336  
Old 02-26-2011, 13:08
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 19%
Longevity: 94%
Default

Végre valaki osztja a véleményem.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #337  
Old 02-26-2011, 13:26
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 78%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Evvel nem értek egyet. Így is szerintem sok köze van a külső fórumnak is a játékosok elszivárgásához. egyfelöl az itteni légkör, hogy jó pár ember frusztrált és ha valami nem tetszik neki, rögtön a másikat támadja...
(lásd pl fentebb)

Másfelöl pedig olyan sok taktikai inforimáció és "hadi titok" került már ide ki,hogy megszünt a réteg a kezdők és a profik között... megszünt az a réteg, aki már tisztában van a játékkal, de sok fogást még nem ismer. nincsenek már olyan játékosok, akik a gyenge és az erős játékosok között vannak, akikkel még jókat harcolhattak a kezdők is és nem alázták rögtön szarrá őket 12kör alatt... ezen sztem a kézikönyv csak rontott. és egy "hivatalos" számoló progi még azt a kevés hibalehetőséget is elvenné ami az eddigiekben benne volt. arról a szépségről már nem is beszélve. hogy a legtöbb játékos aki vmit használt, soxor Excell tábla volt az.

Ha belegondolok, hogy annak a tudásnak amit 5évbe telt megtanulnom/megtapasztalnom a saját börömön, már a 95%-a kevesebb mint 24 óra alatt megszerezhető pusztán csak a külső fórumról...
ez így pedig szerintem nem jó.

számomra a játék varázsát a társaság mellett az jelentette,hogy majdnem minden nap rájöhettem vmi új dologra. akár ellenféltől ellesve, akár saját ötlettől vezérelve... ez a szépség nincs meg az újaknak. mert ha vmit megakar tudni, akkor nem kiprobálja élesben,vagy anarchban, hanem rákeres a kézikönyvben, vagy a külsőn...
Szerintem jó 5let nekik számolóprogit adni ,mert miért ne számolhatná ki , hogy mire van szüksége egy támadáshoz ?
Ugyanis ha végiggondolod , beteszi a gömböt a progiba , hopp rájön, hogynem tudja menyi tornya van az ellenségnek Megpróbálja felmérni vagy megtudni valamilyen formában és már játszik is a barátunk aktívan ))
Hibázás meg lesz mindig még a profiknál is )) Ugye Kutya ?
Ezt a lasztit le kellet csapnom , nem bírtam ki
Reply With Quote
  #338  
Old 02-26-2011, 13:39
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Ennyi erővel számolóprogram se kell, hiszen a saját adatait tudja a játék, az ellenfelet felmérte, be se kell írni semmit. A pontok oldalon kell egy opció, amivel csak azokat listázza, akiket biztosan be tud ütni, hogy neki csak a sereget kelljen indítania. És hogy biztos ne rontsa el az indítandó sereg számát, ezért nem kell ezt ennyire bonyolítani, hogy fel van neki téve kérdésként, hogy mennyit akar indítani, egyetlen gombnyomással indulhatna annyi sereg, amennyi biztos nyer.

Ez technikailag mind megvalósítható...

Csakhát ez így... mire lenne jó? Hol a játék? Mert így igazából ellenfél se kell, a játék csinálna neki egy "ellenfelet", akit tuti legyőz, néha megnyomja a gombot, hogy legyőzze, és kész. Végülis sikerélménye van, csak... erősen másfajta, mint amiről a Hódító szól.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 7 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #339  
Old 02-26-2011, 14:24
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Kalapácska View Post
Szerintem jó 5let nekik számolóprogit adni ,mert miért ne számolhatná ki , hogy mire van szüksége egy támadáshoz ?
Ugyanis ha végiggondolod , beteszi a gömböt a progiba , hopp rájön, hogynem tudja menyi tornya van az ellenségnek Megpróbálja felmérni vagy megtudni valamilyen formában és már játszik is a barátunk aktívan ))
Hibázás meg lesz mindig még a profiknál is )) Ugye Kutya ?
Ezt a lasztit le kellet csapnom , nem bírtam ki
Én a program Bugokra gondoltam speciel,nem az emberi mulasztásra csak a legismertebben a h5tools-ban is van 1-2 hiányosság
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #340  
Old 02-26-2011, 15:18
-Ricsi-'s Avatar
-Ricsi- -Ricsi- is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Budapest XIII
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Értem én az aggályokat, de sztem a legnagyobb profik is progival számolnak, nem pedig ceruza+A4 es papír.

Ezzel tudást nem adsz, csak egy irányvonalat, hogy mivel és mennyivel érdemes megindulni az ellenség felé.
És ezt mind magának kell kitapasztalnia!

Kutya írásával egyetértek, miszerint sok taktika lehetőség került már ki a fórumra, de most egy számolóprogiról beszélünk nem stratégiai elemekről.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to -Ricsi- For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 11:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 19:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 23:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 19:11


All times are GMT +1. The time now is 12:25.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu