Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Hogyan tegyük az ember fajt játszhatóvá?
A személyiségek érjenek kétszer annyit 0 0%
Legyen egyel több személyiség választható 0 0%
A tükörvarázson javítsunk 1 50.00%
Ezt mind együtt, és talán elég lesz arra hogy válassza valaki 1 50.00%
Egyéb ötletem van melyet leírtam a topicban 0 0%
Voters: 2. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #51  
Old 02-22-2015, 01:31
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
hát szerintem ott a probléma, hogy korábban azt mondta mindenki, hogy milyen felesleges az ember faj, mert hadira van 6 féle lehetőség, varira vagy 3, tolira meg legalább 2...

szerintem igenis kell az ember, csak el van felejtve, le van ejtve.

az elmúlt pár évben már minden faj kapott egy jelentős erősítést, kivéve az ember, merthogy neki ugye "se előnye, se hátránya"

De könyörgöm vizsgáljuk már meg az előnyöket és hátrányokat? milyen hátrány az például, hogy valamilyen tekercs írása 50%-al többe kerül??? nevetséges

ha a többi fajt nem tuningolták volna fel (ami nem feltétlenül rossz... nem a létjogosultságát vitatom, hanem csak a tényt állapítom meg) akkor az ember igenis versenyképes lenne... szóval ami az évek alatt szét lett verve, azt rendbe lehetne hozni..

én például annak örülnék, ha színesedne a játék. az elmúlt tizen pár évben egyre inkább csak egyszerűbb lett ez a játék. Egyre kényelmesebb, egyre kevésbé változatos. Minden csoport 40%-a gnóm, a másik 30% ork. a maradék meg váltakozik óriás-törpe-feles...

kicsit keverjük már fel az állóvizet...

igenis kell, hogy az ember legyen egy alternatíva valakivel szemben, és kell, hogy életképes alternatíva legyen
Ezt a statisztikát hol észlelted.. A-ban pl egyértelműen nem igaz, w-ben sem, de g-ben sem.. g-ben én ezt látom: kb egyharmad gnóm, törpe-ork-elf-félelf-hulla egész kiegyenlített, óriást nem tudom emberből valóban kevés van..

De mi az ötlet, ami miatt embert érdemes lenne választani? Attól, hogy kicsit erősebb lesz tolikkal, ugyan olyan használhatatlan lesz, mert nem tud mit lopni, feles meg tud, és tolikkal is erősebb..

Szerintem, ha az ember is szimplán kap előnyt és hátrányt az nem teszi érdekesebbé a dolgokat.. tehát én valami kreatívabb ötlet mellett lennék
Hirtelen ötlet: faji varázslat duplázza a varázslatok hatékonyságát.. pl vérszomj 1.3 helyett 1.6os szorzó, vagy védelem is, mágikuspajzs 1.4, tisztánlátás 1.6, de akár a támadó varikét is.. mondjuk ez sztem az előző (termelős) ötlettel együtt lenne érdekes.. a kettő együtt egy érdekes alternatíva lehetne akár A-ban is..
__________________
same old song..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #52  
Old 02-22-2015, 21:59
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
.

De mi az ötlet, ami miatt embert érdemes lenne választani? Attól, hogy kicsit erősebb lesz tolikkal, ugyan olyan használhatatlan lesz, mert nem tud mit lopni, feles meg tud, és tolikkal is erősebb..
Egyelőre komoly és átgondolt ötlet nincs. Hirtelen ötlet lenne az, hogy az ember (mint az egyik legalkalmazkodóbb faj, hisz nem specifikus semmire, így tehát tud alkalmazkodni másokhoz) megkapná az összes faj faji variját, amit használhat akár egyszerre is. Nyilván itt a varik készültsége szab csak gátat a dolognak....

nem hiszem, hogy az amúgy is egyre sablonosabb, és egyre unalmasabbá válós játékra az lenne a megoldás, hogy még tovább csökkentjük az alternatívákat. minél több féle faj, annál több féle stratégia, és esetleg növekvő játékosszám.

A másik , amit meg egyértelműen orvosolni kéne, hogy ha már egy fajnak vannak olyan erős előnyei, mint pl az orknak, a 30% támadóerő többlet, akkor a fajoknál a hátrányok is legyenek legalább ilyen mértékű hátrányok...

és ha netán a többi fajnál kicsit nagyobb a malusz, akkor az ember semlegessége máris kezd vonzóbb lenni

most minden fajnak van valami komoly erőssége, de a hátrányok észrevehetetlenek... ugyanmár 10%-al több rúna a varázsláshoz, meg 20% nyersanyag az építkezéshez??? Manapság ez kit hátráltat???
Reply With Quote
  #53  
Old 02-22-2015, 22:08
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
Egyelőre komoly és átgondolt ötlet nincs. Hirtelen ötlet lenne az, hogy az ember (mint az egyik legalkalmazkodóbb faj, hisz nem specifikus semmire, így tehát tud alkalmazkodni másokhoz) megkapná az összes faj faji variját, amit használhat akár egyszerre is. Nyilván itt a varik készültsége szab csak gátat a dolognak....

nem hiszem, hogy az amúgy is egyre sablonosabb, és egyre unalmasabbá válós játékra az lenne a megoldás, hogy még tovább csökkentjük az alternatívákat. minél több féle faj, annál több féle stratégia, és esetleg növekvő játékosszám.

A másik , amit meg egyértelműen orvosolni kéne, hogy ha már egy fajnak vannak olyan erős előnyei, mint pl az orknak, a 30% támadóerő többlet, akkor a fajoknál a hátrányok is legyenek legalább ilyen mértékű hátrányok...

és ha netán a többi fajnál kicsit nagyobb a malusz, akkor az ember semlegessége máris kezd vonzóbb lenni

most minden fajnak van valami komoly erőssége, de a hátrányok észrevehetetlenek... ugyanmár 10%-al több rúna a varázsláshoz, meg 20% nyersanyag az építkezéshez??? Manapság ez kit hátráltat???
Szerintem a fajok többsége egyensúlyban van.. valamit valamiért felad.. pl a feles nem nagyon fog harcolni, az elf sem.. hulla nem tolizik-varizik.. stb stb..
Nem hiszem, hogy ezt fel kéne rúgni, csak azért, hogy az embert helyzetbe hozzuk..
A faji varázslatokkal kb semmit nem ér, mert nem lehet az után sem igazából semmire sem használni..
Nekem eddig tetszenek a saját ötleteim Szerintem egy full használható faj lehetne az ember, azzal a 3 ötlettel..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #54  
Old 02-23-2015, 21:06
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Szerintem a fajok többsége egyensúlyban van.. valamit valamiért felad.. pl a feles nem nagyon fog harcolni, az elf sem..
még hogy az elffel nem jó harcolni???

hát egy 1vs1 harcban elffel ork ellen szerintem simán az elfre fogadnék...

MÁsik meg: képzelj el egy embert, akinek van fent egyszerre tükörvarázs, árnyak és fantomsereg... szerintem elég jó, még úgyis, hogy semmi máson nem erősítünk..

megmaradna az ember faji semlegessége, a tekercsekhez sem kell hozzányúlni... ha ezekt így használhatnám egyszerre, már 2/B-ben simán választanék embert...
Reply With Quote
  #55  
Old 02-23-2015, 21:15
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
még hogy az elffel nem jó harcolni???

hát egy 1vs1 harcban elffel ork ellen szerintem simán az elfre fogadnék...

MÁsik meg: képzelj el egy embert, akinek van fent egyszerre tükörvarázs, árnyak és fantomsereg... szerintem elég jó, még úgyis, hogy semmi máson nem erősítünk..

megmaradna az ember faji semlegessége, a tekercsekhez sem kell hozzányúlni... ha ezekt így használhatnám egyszerre, már 2/B-ben simán választanék embert...
1 vs 1.. nézz szét A-ban hány elf ütött orkot és fordítva..
ork alapból nem mf faj..
elképzelem.. mit tud kezdeni? ellopja a .. mit(amit most nem tud)? még így is gyengébb a felesnél és lehetősége is kevesebb..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #56  
Old 02-25-2015, 13:57
bzolaa bzolaa is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2015
Posts: 2
Activity: 0%
Longevity: 50%
Default

De ha az jelenleg egyértelmű, hogy egyedül tolinak használható az ember, akkor miért nem kap mondjuk egy speckó toli akciót? Mondjuk amivel le tudja szedni más faj varázslatait? Lehet kicsit erős, de ezzel tuti vonzó lenne a faj
Reply With Quote
  #57  
Old 03-01-2015, 20:31
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by bzolaa View Post
De ha az jelenleg egyértelmű, hogy egyedül tolinak használható az ember, akkor miért nem kap mondjuk egy speckó toli akciót? Mondjuk amivel le tudja szedni más faj varázslatait? Lehet kicsit erős, de ezzel tuti vonzó lenne a faj
A felef az igen jol lopkod amiota fel lett turbozva
Az embert el lehetne vinni a haborus tolvajlas iranyaba.
Peldaul ha mar az ember az idegen varazsloktol jol vedekezik, akkor oket tamafni is konnyebben tudjak mint masok: varazslok gyilkolasa 1.5-os szorzo, uj tolvajakcio: varazslok farasztasa (ha mar tolvaj ellen van ilyen). Sima gyujtogatas helyett: templok felgyujtasa.
Reply With Quote
  #58  
Old 03-06-2015, 01:23
Kalmár Kalmár is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2014
Location: Békéscsaba
Posts: 10
Activity: 0%
Longevity: 51%
Default Ember

Sziasztok.

Ember még nem voltam .
Olvasgattam a topikot úgy látom nem is leszek.
Jobban megéri nem választani fajt mint embernek leni.
Tükörvarázs nem sokat ér, viszont " Ismeretlen fajúként " könnyeben felvenének egy szövetségbe is.

Egy új faji varázslat kellene ami olyan vonzóvá teheti az Embert.
Mint a Gómot a könyvtárkulcs.
Vagy az Óriást a szieszta.

Talán a Tükörvarázslat egyúttal a tolvajakciókkal szemben is hasonló védetettséget biztosítana.
Vagyis 15% templom és 15% kocsma betonvédelmet jelentene.
Viszont katonailag mégis támadható maradna.
Reply With Quote
  #59  
Old 03-06-2015, 01:32
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kalmár View Post
Ember még nem voltam .
Quote:
Originally Posted by Kalmár View Post
Tükörvarázs nem sokat ér
Jól sejtem ez alapján a mondatod alapján, hogy még nem is találkoztál össze emberrel a Hódítóban?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #60  
Old 03-06-2015, 01:51
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Kalmár View Post
Sziasztok.

Ember még nem voltam .
Olvasgattam a topikot úgy látom nem is leszek.
Jobban megéri nem választani fajt mint embernek leni.
Tükörvarázs nem sokat ér, viszont " Ismeretlen fajúként " könnyeben felvenének egy szövetségbe is.

Egy új faji varázslat kellene ami olyan vonzóvá teheti az Embert.
Mint a Gómot a könyvtárkulcs.
Vagy az Óriást a szieszta.

Talán a Tükörvarázslat egyúttal a tolvajakciókkal szemben is hasonló védetettséget biztosítana.
Vagyis 15% templom és 15% kocsma betonvédelmet jelentene.
Viszont katonailag mégis támadható maradna.
Mire lehetne így használni?
__________________
same old song..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ember bubuman1 Stratégia & Tippek 45 12-15-2009 20:31
16.23.08. Ember Ati Hódító Kézikönyv 2 07-13-2007 16:26
08.08. Ember Ati Hódító Kézikönyv 1 07-12-2007 14:29
Ember vs Fél-elf solven Segítség 122 08-16-2006 18:34
Támadó és Védő egységek reformja Unhellas Elvetett javaslatok 17 04-13-2006 18:29


All times are GMT +1. The time now is 11:23.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu