Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport
Register Stats Members List Today's Posts

Szabadidő, Sport Szabadidő és minden, ami sport

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-02-2006, 19:25
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation Fegyverek és Fegyvertartás!

Van már több fegyveres topic az interneten, de próbaképp itt is indítanék egyett. Meglátjuk mekkora sikere lesz és hogy van e igény rá?

Érdekelne, hogy mi a véleményetek a fegyvertartásrol a fegyverekröl a fegyvertartásra vonatkozó törvényünkröl és hozzá kapcsolódó rendeletekről.
Itt kérnék megy egy hozzá értő személyt (hogy ne nekem kellejen kínlódni vele) hogy sorolja itt fel a hivetkozott törvényrendeletet és a hozzá kapcsolódó jogszabályokat, hogy mindneki tudja hogy miröl is beszélgetünk itt. EGyúttal megkérek mindenkit, hogy a hozzászólások ne mereljenek ki abban, hogy mindneki bedob egy általa kedvencnek vélt, de egyáltalán nem ismert fegyver tipusát vagy egy internetröl lementett műszaki leírást. Ezzel a topic nem jut előbbre csak néhány hozzászólás után behal.

Örömmel venném a topicban a rendőrök vagy jogászok aktív közreműködését is.

Köszönöm.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 02-02-2006, 19:31
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Akkor mindjárt a második hozzá szólás is jöhet

Én a magam részéröl el tudnék képzelni egy szabad elvü de nem alanyi jogon járó boldog boldogtalan kezébe fegyvert adó törvényi szabályozást a jelenlegi helyett. Nem egy új vadnyugatot szeretnék, csak kevesebb korlátozást.

Néhány napja a fórumon volt egy kis fegyveres beszélgetés köztem és Half között, amit ha jól tudom FEO koronázott meg egy kiváló válasszal, ennek kapcsán jutott eszembe ez az új téma.

Jah és kedvenc a Jerichó 941F, de mivel ez nem elérhető számomra valószinüleg be fogom érni egy Fég GRP9 gázzal
(bár egyenlőre számomra az meg megfizethetetlen)

Last edited by Gyula; 04-26-2006 at 21:09..
Reply With Quote
  #3  
Old 02-02-2006, 20:49
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Thumbs up

Hát az a baj hogy nem értek a jogrendjéhez a dolognak pedig érdekelne, szeretem a fegyvereket, tartanék önvédelmi és sportfegyvert is, a BME-n meg eleve sportlövészetre járok. lőttem már AK-val is... szóval kifejezetten támogatom a topicot én is, és remélem lesz jogrendhez hozzáértő általi post is, és remélem nem maradunk a kezdeményezéseddel Halfival hármasban (bár nem tudom mennyi időre bannolták..)

*** még mindig tartanék fegyvert, de nem lenne nálam úgy sem mert nem lenne értelme, sőt lehet hogy veszélyes lenne rám nézve, hiába tudom használni... törvény ide-oda... ***

Last edited by Senki; 09-17-2006 at 19:01.. Reason: A Gyula kritizálta, hogy nem érti a pálfordulást :D
Reply With Quote
  #4  
Old 02-02-2006, 21:15
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

ha érdekel valakit, akkor valahol megvan a gépemen az összes ide tartozó törvény, szóval majd megkeresem..

.. bár a lőfegyverekhez kevésbé értek, ami azért ciki először is: mert van:) második ciki: hogy még sosem használtam:)
Reply With Quote
  #5  
Old 02-02-2006, 21:44
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Örülök hogy másokat is érdekel a téma. Meg tudtam Attitol hogy lehet erre a fórumra hivatkozásokat is írni, ezért valami online jogtárbol kellen belinkelni őket.

Director és miylen tipus van neked?
ill kiváncsi lennék h ki vagy és ezért messen nem zaklatnálak, dobnál egy zöldet a 79796-ba?

Gyula
Reply With Quote
  #6  
Old 02-02-2006, 22:11
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Gyula
Örülök hogy másokat is érdekel a téma. Meg tudtam Attitol hogy lehet erre a fórumra hivatkozásokat is írni, ezért valami online jogtárbol kellen belinkelni őket.
Director és miylen tipus van neked?
ill kiváncsi lennék h ki vagy és ezért messen nem zaklatnálak, dobnál egy zöldet a 79796-ba?
Gyula
hát, gondolom ezzel nem mondok újat, de itt is olvashatók a legfontosabbak:)
a többi kérdésre meg válaszoltam magánban:)
Reply With Quote
  #7  
Old 02-08-2006, 01:12
puma's Avatar
puma puma is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Veszprém
Posts: 471
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Véleményem szerint egy egyszerű bottal nem lehet annyi életet kioltani mint a modern fegyverekkel manapság.Nem arra akarok kilyukadni hogy süllyedjünk vissza az őskorba,de erősen korlátoznám a használatot.
Példának okáért itt az USA.Az egész bolygón ott történik a legtöbb gyilkosság.Lehet azért mert szabad a használat(vagy legalábbis minimális az ellenőrzése)de az is lehet,hogy buták az ottlakók és mindenre lőnek ami mozog.
Egyszó mint száz,én ellene vagyok bármiféle szabad vagy csekély ellenőrzésű fegyverkiadásnak,hordásnak.
__________________
sose mond hogy sose!
Reply With Quote
  #8  
Old 02-08-2006, 01:22
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by puma
Véleményem szerint egy egyszerű bottal nem lehet annyi életet kioltani mint a modern fegyverekkel manapság.Nem arra akarok kilyukadni hogy süllyedjünk vissza az őskorba,de erősen korlátoznám a használatot.
Példának okáért itt az USA.Az egész bolygón ott történik a legtöbb gyilkosság.Lehet azért mert szabad a használat(vagy legalábbis minimális az ellenőrzése)de az is lehet,hogy buták az ottlakók és mindenre lőnek ami mozog.
Egyszó mint száz,én ellene vagyok bármiféle szabad vagy csekély ellenőrzésű fegyverkiadásnak,hordásnak.

Puma bátsi az első negatív véleményért adok neked egy pozitiv elismertséget, mert hogy ilyen vélemény is kell. Sejtettem hogy az első negatív vélemény az USÁval fog példáulozni, nem szeretem az USÁt példának mert az egy nagyon szélsőséges ország. Nem jó összehasonlítási alap. Nem vadnyugatot vagy csekély ellenőrzést tartanék jónak hanem egy nagyon szigorú ellenőrzést.
De igazságos elbírálást, ahol nem egy szubjektív rendőr bírálja el a beadott kérelmet és nincsenek kiváltásgosok, mert nem hiszem h a 3k lakosu karakószörcsög polgármester nagyobb veszélben lenne mint bárki más az országban. Elfogadhatónak tartanám ha egységes és szigorú feltételek teljesítése esetén kaphatna engedélyt mindeki aki akar fegyvert tartani. Öszehasonlítási alapnak szerintme kiválóak a környező országok, szlovákia, csehországm németország vagy svájc.

Gondolom vannak statisztikák arrol hogy hányan halnak meg a legális fegyverek által ma magyarosrszágon és hogy hányan halnak meg a legális rallyversenyeken bekövetkezett balesetekben, egy iylet megnézve lehet hogy a rallyt vagy az autó vezetést is szigorúbb engedélyezési procedurához lehetne kötni.

Gyula
Reply With Quote
  #9  
Old 02-08-2006, 01:45
Half's Avatar
Half Half is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 582
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

én a U.S.A. ban életme egy évet
azért ott a társadalom úgy alakult, kihogy, nem lehet megtiltani eccerűena fegyevrviselést.
Van is erről egy film amit láttam a cime nincs itt Kóla Sültkrumpli ilyesmi a cime(igérem utáannézzek).
Azért ott a különbség, hogy ott az bünözők, a bandák, a betörők mind automata fél-automata fegyverekkel rohangálnak. Szal ott azért mindenkinek szüksége van a fegyverekre. Meg pl. Arizonában az állat világ is sokkal inkább jelen van szóval ellenük si jóha van pár puska a háznál.
Szóvala lényeg, hogy amerikában kulturájában és az ott élő emberek miatt eccerűen nem lehet máshogy minthogy minden háztartásban legyen fegyver.

Viszont magyarországon. Nincsenek fegyverek engedélyezve. Ami mondjuk egy betörés esetén ha a betörönek van is fegyvere ami nem biztos, hogy van nem fog azzal a félelem érzettel dolgozni,h ogy bármikor lelöhetik szóval amikor a szerencsételn nagyi az unokáját keressi és abetöri bepaárzik és lelövi eseteket csökkenti az hogy magayrországon nem lehet fegyevrt viselni.
Szóval szerintem ez egy erőteljes gondolat a fegyver viselés
ellen.

Én viszont ettől függetlenül úgy érzem, hogy lehessen. De nagyon szigorú körülmények között. És pl. hozzátennék olyan kritriumokat hogy a zilletőnek kiegyensulyozott életet kell élnie.Bár ez anon szubjektiv. De azért úgy érzem, ha Magyarországon arányában annyi fegyver lenne mint amerikában. Az elhalálozási statisztikák romlanának arányában is sokkal jobban.

Nah ennyit első nekifutásra röviden.
__________________
I like to fall on my face.
Reply With Quote
  #10  
Old 02-08-2006, 22:20
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Half megkockáztatok egy merész megjegyzést, lehet hogy a betörö is elgondolkodna azon hogy esetleg vásárra vigye e a bőrét
Bár szerintem vannak hivatásos bűnözők akiknek mindegy hogy Te otthon kutyát fegyvert vagy risztot tartasz.

A másik van egy FERÉSZ nevü szervezet, remélem még működnek, Fertartási engedélyel rendelkezők érdekképviseleti szervezete, valami ilyesmi a nevök, annak idején mikor az új fegyver tartási törvényt dolgozták ki, ők egy kiváló ajánlást tettek a törvény alkotok elé (természetesen azokat ez nem nagyon érdekelte) de it hozzá értő emberek kidolgoztak egy nagyon szigorú követlmény rendszert, pl azt volt benne hogy a fegyverismereti vizsga ne abbol áljon hogy lőtéren nem lövöd agyon magad és hogy 5 lőszert el tudsz engedni a lőlap irányába, hanem egy 300 lövéses ipsc pálya teljesítése volt a feltétel, mert aki azt megcsinálja arrol elmondható hogy biztonságosan tudja használni a fegyverét, elő fogom ezt keresni és bemásolom ide nektek pontosan. (még jó h az első számto laz utolsóig az összes kaliber meg van itthon)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 19:54.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu