Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 01-14-2007, 12:10
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Lightbulb Kis felfedezés módosítás!

Itt már volt róla szó, de lefulladt a téma, és nem lehet feléleszteni az ilyet az a tapasztalat, viszont van egy általánosabb megoldásom, ami nem tápolja se a hadikat, de a termelőknek mégis egy gesztus afelé, hogy nincsenek megvetve és semmibe véve.

Tehát a javaslatom az, hogy a tapasztaltakkal ellentétben, ha levernek egy országot, akkor az elvett földet a felfedezett földből vonja le a számlálónál a hódító progija, mert egy termelő aki nem tud ütni a bányái miatt (tudom extrém, de itt láttszik a kis bibi a dologban) és előbb utóbb eljut oda, hogy nem tud felfedezni mert iszonyatos mennyiségek kellenek neki már kis területen is. Mert szerintem azért valahol irreális hogy egyre kisebb az országom, és nő a felfedezett arányom, pedig még csak azt se tudom megtartani összességébe amim a számlálás bevezetése előtt volt! Lehet mondani, hogy ez a HÓDÍTÓ, de ha az A a nagyobb összejáttszásról szól, akkor igazán van létjogosultsága a specializált, klánt eltartó országnak is, és nem lehet ezzel az ürüggyel kilőni őket a játékból... - bányát főleg nem lehet szerezni ütéssel, ha meg kis földen szeded meg magad velük akkor méginkább levernek mert a hadik egymástól sose mernek földet hozni - igen ezt látom, hetekig nincs eseménye egy hadinak, de ha picit regenerálom a földemet, hogy elérjem a 80%ot rögtön kijön rám, és vár feljebb, hogy megint hozzá közeledjek. Dühító. Emellett már csak azt öröm nézni, hogy átlagosan fogyó terület mellett nő a fedezési arányom, és azon gondolkodok, hogy vajon eléri-e a 100% feletti arányt, azaz leesek 3000 hekire de összesen 8000-et fedeztem, nem fedezhetek, csak horribilis katonatömegekkel?

Tudom kicsit túl tombolom, de nekem elég közeli a probléma, pláne hogy támogatás helyett az jön mindenhol a szemembe ha valakit privibe kérdezek, hogy menjek hadinak... Kíváncsi vagyok milyen sírás lenne nyersiért, ha minden termelő ezt választaná, ha specializálódik minden ország, akkor nem feltétlenül egyes lehetőségek ellehetetlenítése a cél, nem? 70% barakk ellen csak 70% barakkal és 10% toronnyal lehet védekezni, de a rúd azokra jár rá, akik ezeket a barakkszörnyeket életben tartják. Ezen szeretnék picit változtatni. Remélem nem vagyok egyedül a problémával.

Last edited by Senki; 01-14-2007 at 16:49.. Reason: tessék megvastagítottam, hogy tényleg jobban láttszódjon.
Sponsored Links
  #2  
Old 01-14-2007, 12:21
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Nekem tetszik. Még konkrétan a problémával nem szembesültem mert még csak 1200 hekin vagyok (ha jól tudom ez majd csak ennél jóval magasabb hekin fog számítani), de nemrég lecsaptak földre és ott áltam a szöviktől távol kevés támadó egységgel halom üres földel és 70 hekivel lentebb. Kaptam gömböket de a környékemen rengeteg szabis volt aki meg nem azok meg iszonyatos sok ijjat tartottak. Szóval kitaláltam hogy felfedezek. Meg is tettem és utánna láttam hogy az arányom a duplájára nőtt és semmivel sem vagyok előrébb mint egyébként. Most még nem érint a téma de ha elérek odáig biztosan elég kellemetlen lesz szóval támogatom.
  #3  
Old 01-14-2007, 12:25
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by karesz6 View Post
Nekem tetszik. Még konkrétan a problémával nem szembesültem mert még csak 1200 hekin vagyok (ha jól tudom ez majd csak ennél jóval magasabb hekin fog számítani), de nemrég lecsaptak földre és ott áltam a szöviktől távol kevés támadó egységgel halom üres földel és 70 hekivel lentebb. Kaptam gömböket de a környékemen rengeteg szabis volt aki meg nem azok meg iszonyatos sok ijjat tartottak. Szóval kitaláltam hogy felfedezek. Meg is tettem és utánna láttam hogy az arányom a duplájára nőtt és semmivel sem vagyok előrébb mint egyébként. Most még nem érint a téma de ha elérek odáig biztosan elég kellemetlen lesz szóval támogatom.
Hadiként nem fog érinteni magas hekin A-ban. Nincs szövisegítség, csak a raktáron át, tehát mindegy, hogyha levertek, akkor ütsz, nincs kényszer, hogy feljebb kell menned azonal, mert nem vagy életképes. Ez hosszabb távú gond, főleg annak, aki nem tarthat elég barakkot egy ilyen 'szörnyszülött' ellen, és ütni se tud csak ritkán, ugyanezért.
  #4  
Old 01-14-2007, 13:05
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

karesz az 1200 heki az ugye B? mert ott mivel nem fedezel fel 2949 hekiig ezért ott tök mindegy az arányod.

Senki: tök nyílvánvaló a kérdésed, teljes mértékben oké. Csak: ne legyen visszaállítva a 225 kati, mert az meg túl alacsony. egy törpe a napi termelt pénzből lazán megfedezi a 10%-át. kicsit magasabb kéne, kb 400-500.
de a horribilis létszám 1000-1200 ellen vagyok én is.

ördögi nyersi lenne ha kevesebb lenne a törpe, ez meg senkinek se célja, csak az a pár klán érdeke aki kezükbe tartják
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
  #5  
Old 01-14-2007, 13:28
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ezzel én nem igazán olcsóbbá akarom tenni a fedezést, félreértitek. Kétségkívül örülnék minél alacsonyabb lenne az igénye, akkor újra mondhatnám, hogy verjetek csak le, pótlom egy fél-napi termelésból, mert régen ez volt. Én ötletem a számlálót csökkentené a leverés által. Tehát mintha a "felfedezett" földből ütnének le, tehát minden levert hektár a felfedezett területből menne, legalább megengedve azt, hogy csak a feljebb mászás drágítsa a fedezés árát, NE a szintentartás. Ez szerintem elég logikus és fair minden szintű/méretű ország számára, mégha ez főleg 2949 hektár felett lenne igazán lényeges.

Last edited by Senki; 01-14-2007 at 13:30..
  #6  
Old 01-14-2007, 13:56
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki View Post
Ezzel én nem igazán olcsóbbá akarom tenni a fedezést, félreértitek. Kétségkívül örülnék minél alacsonyabb lenne az igénye, akkor újra mondhatnám, hogy verjetek csak le, pótlom egy fél-napi termelésból, mert régen ez volt. Én ötletem a számlálót csökkentené a leverés által. Tehát mintha a "felfedezett" földből ütnének le, tehát minden levert hektár a felfedezett területből menne, legalább megengedve azt, hogy csak a feljebb mászás drágítsa a fedezés árát, NE a szintentartás. Ez szerintem elég logikus és fair minden szintű/méretű ország számára, mégha ez főleg 2949 hektár felett lenne igazán lényeges.
Erre az volt az ellenérv, hogy lebeszélt ütésekkel nulláznák sokan a fedezett területeiket....
Szerintem ha leütéskor a fedezett arány maradna amennyi volt, akkor talán nem lenne olyan vészes az egész.
A legtisztább az lenne, ha minden szerzett hektár jegyezve lenne, így egy beütés semmit nem változtatna az arányon. (tehát pl ha 5000 hekin vagy, eddig 4k hekit ütöttél és 2k hekit fedeztél, a többit leütötték rólad, akkor az arány 66% lenne)

A fedezéses topicba írtam még, hogy akár be lehetne vezetni azt is, hogy ha valakinek az összterületéből X%-ot bányák foglalnak el, akkor fedezhessen úgy, mintha a fedezési aránya 0% lenne.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
  #7  
Old 01-14-2007, 14:03
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Erre az volt az ellenérv, hogy lebeszélt ütésekkel nulláznák sokan a fedezett területeiket....
Xepi, ez hülyeség. Ha 6000 hekim van, 3k-t feldeztem akkor a javaslamtomnál ha ki akarod nullázni a fedezési %omat akkor levered rólam a 3k hekit, és fedezhetek fel újra 3k-ról, ha ott akarok lenni ahol voltam. Látod amit szeretnék az erre pont nem lenne jó.

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Szerintem ha leütéskor a fedezett arány maradna amennyi volt, akkor talán nem lenne olyan vészes az egész.
Hosszú távon ha szinten tartom magamat, akkor megint nő az arány, ez nem megoldaná a problémát, enyhítené, mégjoban elnyújtva azt, hogy mikor lehetetlenedek el. Halottnak a csók.

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
A legtisztább az lenne, ha minden szerzett hektár jegyezve lenne, így egy beütés semmit nem változtatna az arányon. (tehát pl ha 5000 hekin vagy, eddig 4k hekit ütöttél és 2k hekit fedeztél, a többit leütötték rólad, akkor az arány 66% lenne)
Megint halottnak a csók, hosszú távon ha 6000 hekin akarok maradni pl, és vernek le akkor nő az arányom, a földem nem. Ugyanaz pepitába. Sőt, ez rontja az amúgy se jó helyzetet még...

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
A fedezéses topicba írtam még, hogy akár be lehetne vezetni azt is, hogy ha valakinek az összterületéből X%-ot bányák foglalnak el, akkor fedezhessen úgy, mintha a fedezési aránya 0% lenne.
Nem rossz, de sántít. Hol akarod meghúzni a %ot? ha túl magasan, akkor kakát nem ér, és méginkább ingyenföld a törpe ha fedezni is akar, ha túl alacsonyan, akkor meg a sírás lesz, hogy a termelők így meg úgy.


Még mindig az én javaslatomat látom a legéletképesebbnek, de köszi, hogy legalább gondolkodtok rajta páran.
  #8  
Old 01-14-2007, 16:09
Qlin Qlin is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Senkivel egyetertek, hogy vmit kell csinalni a felfedezessel, hogy a torpeknek kicsit konyebb legyen a felfedezese, feljutasa!
Torpevel jatszom A ban, a felfedezes modositasa utan leptem fel, 1300 hektarrol fedeztem , 3000 ig! a felfedezi % om felugrott 50 % ra, miutan utottem 3900 hektarat 21 % a felfedezesi aranyom! Most el kell hogy mondjam, azon gondolkodom, hogy azt az 5-6 % banyat ami van elbontom, mert ecceruen nem termelek, viszont gyengiteni meg nagyon gyengit! Ahol most vagyok, az elfek felfedezesi hatara, itt elfet beutni nagyon nehez, a hadisok egyertelmuen a torpet verik be, mert azt belehet, nem ugy mint egy beton elfet!!! Sajnos arra kenyszerulok, hogy banyaert a torpeket kell utnom, amit nagyon nagyon utalok!

Ha jol emlekszem, Monro felvetett egy javaslatot ami nagyon tetszett:
Annyit tennek a dologhoz: A top klan vegett, hoztak be az uj szabalyt, amit azzal is indokoltak, hogy keveset utottek, sokat fedeztek!
Mivel a jatek harcorientalt ezert egy otlet:
Ha mondjuk egy torpe ut 1000 hektarat, akkor annak az 1/3 at fedezhesse fel 255 katonaert banyanak!
Viszont ha bontani akarja akkor ki keljen neki fizetni a + katonakat!
Viszont a csalasok elkerulese vegett mondjuk aki torpet ut, annak is a felfedezesi aranya -255 katonaert kelljen elbontani a banyakat! Vagyis a termelo torpek kicsit vedve lennenek a hadisoktol, mert ugye draga lenne elbontani a banyakat!
Az A ban, egy torpe sajnos nem termeli meg a felfedezesehez szukseges katonakat, vagyis a klanjanak sulyos milliardokat kell , hogy beleoljon, amit sokara halal meg! Viszont ha egy kobor hadisnak megtetszik a "konnyu zsakmany" akkor, a beleolt penz egyresze megy a levesbe, mert ugye beuti es visszi a banyakat is!

Apu
  #9  
Old 01-14-2007, 16:14
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Qlin View Post

Ha jol emlekszem, Monro felvetett egy javaslatot ami nagyon tetszett:
Annyit tennek a dologhoz: A top klan vegett, hoztak be az uj szabalyt, amit azzal is indokoltak, hogy keveset utottek, sokat fedeztek!
Mivel a jatek harcorientalt ezert egy otlet:
Ha mondjuk egy torpe ut 1000 hektarat, akkor annak az 1/3 at fedezhesse fel 255 katonaert banyanak!
Viszont ha bontani akarja akkor ki keljen neki fizetni a + katonakat!
Viszont a csalasok elkerulese vegett mondjuk aki torpet ut, annak is a felfedezesi aranya -255 katonaert kelljen elbontani a banyakat! Vagyis a termelo torpek kicsit vedve lennenek a hadisoktol, mert ugye draga lenne elbontani a banyakat!
Az A ban, egy torpe sajnos nem termeli meg a felfedezesehez szukseges katonakat, vagyis a klanjanak sulyos milliardokat kell , hogy beleoljon, amit sokara halal meg! Viszont ha egy kobor hadisnak megtetszik a "konnyu zsakmany" akkor, a beleolt penz egyresze megy a levesbe, mert ugye beuti es visszi a banyakat is!

Apu

Ez a rész nekem nagyon tetszik. Lehetővé teszi, hogy a törpik fedezzenek némineműt, ugyanakkor védelmet is adna nekik, mert utálatos célpont lesznek a hadiknak az átépítés magas katonaigénye miatt.
  #10  
Old 01-14-2007, 16:38
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Qlin: Remek, szép, csak minek. Nem tettszik. Ha van bányád, nem ütsz, mert nem tudsz, csak törpét, de azt a te módosításod nélkül is, akkor minek vezessük be? Hogy méginkább szívjunk? Ha nincs akkor meg mi a túrónak vagy törpe?! Belegondolva a javaslatodba: ütök 3X hektárt, akkor felfedezhetek mellé X bányát. Ha tovább akarok menni kifizetem a különbözetet, és lebontom a bányákat, hogy ütőképes legyek az eddig ütéssel öszeszedett terület+X területemen, tehát gyakorlatilag SEMENNYIVEL nem olcsóbb a továbbjutás, csak betettünk egy bonyolítást a játékba. Ha felfedeztél bányát, akkor gyengültél, újra lejjebb vernek. Tehát összesen: a javaslatod ront a helyzeten!

-Harcorientált játék vs. csapatjáték vs. a gazdasági rész... Külön kiemelten kértem, hogy ne menjünk ebbe bele, hogy mi harcorientált itt és mi nem. Ha kell számolni a nyersanyaggal és az etetéssel, van vari meg toli, akkor nem egyszerűen harcorientált a játék, ha tisztán az kell, ott a Civ3000! Annak a dizájnja még a régi hódítóra is hasonlít! Ha kell etetni és az A a specializálódás és a szoros csapatjátélkról szól, akkor igenis vannak termelők, ne kotorjuk ezt a nevetséges kifogást elő!

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Ez a rész nekem nagyon tetszik. Lehetővé teszi, hogy a törpik fedezzenek némineműt, ugyanakkor védelmet is adna nekik, mert utálatos célpont lesznek a hadiknak az átépítés magas katonaigénye miatt.
Nehezítés, hogy ne törpét üssenek? Haha, tőlem még nem vitt senki bányát, összesen, klánütéssel, ha 20at vesztettem amióta törpe vagyok, pedig elég sok bányám van... Akkor szerinted nagyon fáj nekik, hogyha el is visznek 5-6 bányát, akkor azt katiért lehet elbontani?

Én nem azt mondom, hogy a törpe fedezéssel haladjon, sőt nem azt mondom, hogy bárki azzal haladjon, nem azt kell könnyíteni, de ha levernek, akkor az ne növelje a felfedezett területed arányát, hanem inkább csökkentse, mert abból vigyen földet, aki lever.... Még mindig ez a legértelmesebb. Se bánya arány nem kell, se nem csak törpére korlátozódik, de mindenki pótolni tudja a vesztett területeit, anélkül, hogy az egyre nehezebbé válna a szintentartás, ha valamiért nem tud haladni ütéssel, akármiért is.

Még mindig a saját ötletem a legjobb, mert egyszerű és általános, és nem oldja meg ugyan a bányával haladás problémáját, de legalább stagnáli lehet vele, ami SOKKAL jobb mint a lassú hanyatlás... A felfedezéssel haladást már egyszer megszavazták, hogy legyen megölve, azt nem lehet visszahozni, de legalább ne legyenek a termelők haldoklásra ítélve. Igen, klánütni kell, az megoldás, de mindenki tudja mi kell fentebb egy sikeres klánütéshez, és azt is tudja hogy azért az nem egyszerű.

UI: nem magunk miatt termelünk, hanem a fedezést leszavazó hadisok ellátására... ennyi erőből lehetek én is hadis, vagy ha lusta vagyok, nem is kell játtszanom...

Last edited by Senki; 01-14-2007 at 16:55..
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
felfedezés, felfedezett terület számítás Senki Segítség 21 04-27-2007 19:19
Felfedezés javaslat -Fegya- Megvalósult javaslatok 916 01-20-2007 21:04
Elkezdődött a felfedezett területek számolása Ati Fontos bejelentések 1 11-18-2006 14:43
Célzott felfedezés módosíítás aúú Elvetett javaslatok 11 06-20-2006 14:05


All times are GMT +1. The time now is 15:01.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu