Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #201  
Old 02-14-2007, 17:43
csavo's Avatar
csavo csavo is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Nagyvarad
Posts: 97
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Ezt úgy mondod mint ha Te lennél a góré :P
és lehet hogy nem logikus de egyszerü és szerintem hatásos
Quote:
Originally Posted by monro View Post
Mostmár Gyula is megjegyezte azt amit priviben írtam neked és úgy tűnt be is látod, hogy igaz. Ez nálad valami mánia, hogy kiírod ide, hogy mit fog gondolni valaki valamiről???

en kerek elnezest!!

de az vesse felem az elso kovet, aki szerint ilyesmi valaha is be lesz vezetve, h idezem: "x ezer körig nem lenne elbontható" egy epulet. legyen az banya vagy akarmi mas. ez 1 kicsit nagyon is extrem lenne. a sajat orszagod, azt csinalsz amit akarsz benne. vagy tevedek? ez olyan lenne mintha valaki azt mondana, hogy ne rendezd at a lakasodat 1 evig.
Sponsored Links
  #202  
Old 02-14-2007, 17:51
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Ennek biztosan nagyon örülnének azok akiknek most 500 katona a felfedezés és sokallják
Azt ne mondja nekem senki se hogy 500 katona sok, de meg az 1200 sem, igaz az csak egy hasra ütött szám volt. Úgy gondolom hogy a sok az oylan 2500-3000katonánál kezdődik hekinként
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
  #203  
Old 02-14-2007, 17:56
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by csavo View Post
en kerek elnezest!!

de az vesse felem az elso kovet, aki szerint ilyesmi valaha is be lesz vezetve, h idezem: "x ezer körig nem lenne elbontható" egy epulet. legyen az banya vagy akarmi mas. ez 1 kicsit nagyon is extrem lenne. a sajat orszagod, azt csinalsz amit akarsz benne. vagy tevedek? ez olyan lenne mintha valaki azt mondana, hogy ne rendezd at a lakasodat 1 evig.


Nem csavo egyáltalán nem olyan. Egyébként meg nem kell elnézésd kérned, sejtettem hogy nem lesz túl népzserü a javaslatom, de a soha nem lesz bevezetve kijelentést hagyjuk meg Atinak

Egyébként szerintem nem oylan nagy ár az hogy néhány épületet nem lehet egy bizonyos ideig elbontani, valószinüleg egy hadi ori nem helyezkedne iylen felfedezésel ha nem tudná elbontani. A törpe meg ha alá bont is, szerintem a legutolsó esetben bont bányábol hisz nem tudja vissza épiteni.
Igy hogy bele gondolok, szerintem nem is extrém a javaslatom.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
  #204  
Old 02-18-2007, 16:54
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Azt ne mondja nekem senki se hogy 500 katona sok, de meg az 1200 sem, igaz az csak egy hasra ütött szám volt. Úgy gondolom hogy a sok az oylan 2500-3000katonánál kezdődik hekinként
Persze akinek nagy a klánja annak könnyebben elviselhető. Vagy akinek van egy "amerikai nagybácsija" Látom elfelejtetted hamar milyen a kisorikból álló klánok élete
  #205  
Old 03-27-2007, 21:18
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Előhozom megint ezt a témát. Szerintem sokkal fontosabb, mint a rengeteg személyiség javaslat.

A felfedezés nehezítése (ami alapvetően szükséges volt), 2 problémát vetett fel nagyobb területen (2948 heki felett)
-szinte lehetetlen átjutni az országoknak az 1A pontlista nagy szakadékain.
-a bányát tartó termelő országok lettek a fő célpontjai a hadis országoknak, mivel védelmük termelésük következtében gyengébb. Ez még nem lenne baj, de ha beverik őket és visszafedeznek, ugyanott tartanak, mint korábban, de jóval magasabb fedezési rátával. Néhány vesztes csata és visszafedezés után olyan magas lesz a felfedezési rátájuk, hogy képtelenek felfedezni.

Javaslatom, mely korábbi javaslatom továbbfejlesztése, enyhíti ezt a 2 problémát:

A 2948 hektár feletti felfedezési képleten (Szükséges katona: (terület / 100) ^ 1.6 * (1 + felfedezési arány * 2)) nem változtatnék. A felfedezési arányon módosítanék:

1. Minden körben minden aktív ország felfedezési arányából levonunk annyit, hogy a felfedezési arány 1000 kör alatt 10%-t csökkenjen. (0,01%-t). Így a felfedezési arány negatív is lehet, ami azt jelenti, hogy a ráta nélküli alapfelfedezést csökkenti!

Nézzünk egy példát. 10000 hektáros ország 10%-s felfedezési rátával most 1902 katonával tud felfedezni egy hektárt. Ennek az országnak 1000 kör elmúltával nullázódik a felfedezési rátája, tehát a felfedezés katonaigénye 1585 fő lesz. Újabb 1000 kör elteltével a felfedezési ráta -10% lesz, ami 1268 fős katonaigényt jelent.

Másik példa. Feljut egy új ország az 1A-ba. Hadisként elég szépen halad felfelé és felfedezés nélkül eljut 3000 kör alatt 13000 hektárra. A környékén nincs ellenfél. 50-100 körre van a következő ország. Mivel a felfedezési rátája 0, 2412 katona kell 1 hektár felfedezéséhez. Javaslatom szerint a felfedezési rátája -30%, tehát 1 heki felfedezéséhez elég neki 965 katona. De ha 4000 kör alatt jut el 13000 hektárhoz felfedezés nélkül, akkor a katonaigény 482 katona lesz 1 heki felfedezéséhez.

2. A felfedezési arányt a földvesztés nem befolyásolja. A háborúval szerzett föld a pozitív felfedezési arányt csökkenti, mint most is. A negatív felfedezési arány elképzelésem szerint nem változna földfoglaláskor.

3. Felfedezéskor természetesen a felfedezési arány növekszik. Ha egy 10000 hektáros ország felfedezési aránya a felfedezés előtt -20% volt, akkor úgy számolnék, mintha eddig -2000 hektárt fedezett vola fel. Ha most felfedez 1000 hektárt, akkor a felfedezett területe -1000 hektár lesz, így a felfedezési aránya -9.09% lesz. (-1000/(11000/100))

4. Bányát tartó országoknál, ha felfedezési arányuk pozitív, akkor körönként nem 0,01%-t vonnák le felfedezési arányukból, hanem többet. Ha valaki 10% bányát tart, akkor körönként 0.1%-t (bányák százalékos aránya / 100) vonnák le. Így 10% felfedezési arány kb 4 nap alatt nullázódik. Ha a bányát tartó ország felfedezési aránya negatívvá válik, akkor nem kap kedvezményt bányáira, tehát neki is 0.01%-t csökken a felfedezési aránya.

5. Bármekkora is a felfedezési arány, 1 hektár felfedezésének katonaigénye nem csökkenhet 225 fő alá.


Na, ennyi.
Szerintem javaslatom a felvetett problémákat megoldja, miközben a rendszeresen felfedezéssel haladó országoknak a felfedezés szinte semmit sem változna.
  #206  
Old 03-27-2007, 22:30
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Így első blikkre nekem tetszik a dolog, bár az ilyen számos-képletes izékbe mindig belegabalyodok
  #207  
Old 03-27-2007, 22:32
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

grt !!!

ez nagyon szép átgondolt javaslat...

kíváncsi vagyok kinek mien kifogása van ellene...

külön tetszik, hogy aki rá szánja az időt, és több 1000 kört el tölt A ban, az eltöltött idő segíti az előre jutását, ( az alap kati képzésen kívül )

esetleg annyit hozzá tennék...
hogy az aktuális topp klánnak ne csökkenjen a fedezési rátája...

vagy valamilyen módon ezt szabályozni, hogy ne legyenek utolérhetetlenek a magas klánok...
( hiszen ezért jött létre a fedezési módosítás anno, és csak pont ezt nem érte el )

Last edited by Hóhér; 03-27-2007 at 22:36..
  #208  
Old 03-27-2007, 22:49
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
vagy valamilyen módon ezt szabályozni, hogy ne legyenek utolérhetetlenek a magas klánok...
( hiszen ezért jött létre a fedezési módosítás anno, és csak pont ezt nem érte el )
Mert azóta annyit fedezhettetek....
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
  #209  
Old 03-27-2007, 22:57
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A javaslat nekem is tetszik, eddig messzemenőleg a legjobbnak tűnik számomra
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
  #210  
Old 03-27-2007, 23:05
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Mert azóta annyit fedezhettetek....
nem nem pont erre gondolok...

egyrészt arra, hogy ha csökkene a fedezési rátánk, az elég nagy előny lenne nekünk...
amit majd 1x esetleg kihasználna az ember, ha lejjebb kerülünk...


másrészt a második klán aki szintén egyhelyben áll, nekik is csökkene...

akkor a 3 diknak nehéz lenne utol érni...

nem tudom ezt végig kéne gondolnom. lehet hogy semmien kihatással nem lenne rá, de mindenképp ha a szakadék áthidalását segíti azt támogatom.

és a javaslat tényleg nagyon jó...
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
felfedezés, felfedezett terület számítás Senki Segítség 21 04-27-2007 19:19
Felfedezés javaslat -Fegya- Megvalósult javaslatok 916 01-20-2007 21:04
Elkezdődött a felfedezett területek számolása Ati Fontos bejelentések 1 11-18-2006 14:43
Célzott felfedezés módosíítás aúú Elvetett javaslatok 11 06-20-2006 14:05


All times are GMT +1. The time now is 03:08.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu